Sonunda Vitiligoya çözüm geldiiii

beautytubi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2011
17
1
Arkadaşlar bende umutsuz vaka olan vitiligo yıllardır beni üzen bu sebepsiz hastalıktan doktorum sayesinde kurtuldum artık vitiligoo yok izler yokkkk doktoruma çok ama çok teşşekür ediyorummm...

nasıl bi tedavi bu çok merak ettim ben de bir vitiligo hastasıyım. hangi ilde bu doktor acaba ben de ankarada doktor araştırıyorumm tavsiyen var mı

VİTİLİGO TEDAVİSİNDE MİKROGREFT

Vitiligo, normal deri görünümünde, pigment kaybı nedeniyle düzensiz beyaz alanların bulunduğu bir deri durumudur.

Genelde edinilmiş bir durum olarak görülen vitiligo, herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Ancak, belirli genetik özelliklere sahip ailelerde hastalığa yatkınlık görülmektedir. Kontrasta bağlı olaraki koyu tenli kişilerde daha belirgindir. Vitiligo'nun nedeni tam bilinmemekle beraber pigment üreten melanosit hücreleri olan melanositlerin deri veya çevre dokulara hasar vermeksizin seçici kaybına bağlı olarak otoimmünite üzerinde durulmaktadır.

Vitiligo tedavisinde öncelikle dermatoloji takibinde izlenmesi gereken tedavi metodları tamamlanarak ilerlemesinin durması gerekmektedir. Kortikosteroid, PUVA, Psörolen gibi medikal yöntemlerin tamamlanması sonrası tedavi sırası plastik cerrahlara gelir.

Biz plastik cerrahların işi vitiligonun yarattığı kalıcı beyaz alanları kapatmaktır. Yani kamuflaj cerrahisi denebilir. Hücre spreyi yada mikrogreft gibi uygulamalar vitiligo hastalığını tedavi etmez, bıraktığı kalıcı sonuçları kapatmak amacıyla kullanılır.

Mikrogreft tedavisi cildinizde pigment olan koltuk altı kasık bölgesi gibi görünmeyen bir alandan alınan ultra ince greft (cilt yaması) dokusunun çok küçük parçalara ayrılarak , zımpara tedavisi yapılan vitiligo alanına yayılması ve yeniden pigment oluşturması esasına dayanır.

Genelde vitiligo alanının 5/1 i kadar bir alandan alınan greft sahayı kapatmaya yetmektedir. Bu benzetme olarak boya dolu bir kabı suyla inceltmeye benzetilebilir. Daha geniş alan için daha az boya yetebilir.

Mikrogreft uygulamasında yaklaşık 1 saat süren bir uygulama ile cildi zımparalama ve greft alma işi tamamlanır.

Mikrogreftler :
Meme ucu
Dudak
Göz kapağı
Kulak gibi zor bölgeler dahil eller, kollar, gövde, bacaklar
gibi tüm vücutta seçilmiş alanlara uygulanabilir.

Alınacak sonuç, yani normal cilt rengini alma alanın genişliğine göre 1 -3 ay arasında alınabilmektedir.

Arkadaşlar bende umutsuz vaka olan vitiligo yıllardır beni üzen bu sebepsiz hastalıktan doktorum sayesinde kurtuldum artık vitiligoo yok izler yokkkk doktoruma çok ama çok teşşekür ediyorummm...
merhaba bende merak ettim daha detaylı bilgi verebilir miisiniz benmde arkadaşımda var onun için ilgimi çekti teşekkrler

ben de konuyla ilgili detaylı bekleyenlerdenim.

bende görunce heyecanladım annem için ama baksana reklam yapmak ıcın girmişler.....zaten böyle bırsey olsa heryerde duyulurdu emin ol......insanların umutları ile oynayan bu tarz ınsanların öbur dunyada yatacak yerı var mı acaba merak edıyorum......

kızlar bnm babam sıkıntıdan vitiligo olmuştu ellerinde yüzünde vardı ve gitgidide sıçrayarak büyüyodu babama almanyadan bile ilaç getirmiştik ama bi çözüm bulamamıştık. Babama bir müşterisi bu hastalığa sarımsağın çok iyi geldiğini söyledi ve babam bu hastalıktan sarımsakla kurtuldu. O gün bugündür bu hastalığa yakalanmış kişileri yolda bile görsem söylerim. Geceleri yatmadan sarımsağı dövüyodu o halde cildin hastalıklı yerlerine sürüyodu. gece o şekilde yatıp, sabah cildinde kurumuş sarımsağı yıkıyodu. 3-4 gün kullandıktan sonra cildin o beyaz kısımları kızarmaya başlıyo o zaman bi kaç gece sarımsak sürmeyip cildi dinlendiriyosunuz. Sonra yine aynı şeyi tekrar ediyosunuz. Sarımsak cildin hastalıklı kısımlarını tamamen yenileyip yok ediyor. Bunu söyleyip aynı babam gibi hastalığı yenen çevremizde insanlar var. Deneyin bişey kaybetmezsiniz. Tek sıkıntı biraz kokuyo olması ama bu hastalığı yenmek için değer die düşünüyorum. Allah şifa versin arkadaşlar.

kızlar bnm babam sıkıntıdan vitiligo olmuştu ellerinde yüzünde vardı ve gitgidide sıçrayarak büyüyodu babama almanyadan bile ilaç getirmiştik ama bi çözüm bulamamıştık. Babama bir müşterisi bu hastalığa sarımsağın çok iyi geldiğini söyledi ve babam bu hastalıktan sarımsakla kurtuldu. O gün bugündür bu hastalığa yakalanmış kişileri yolda bile görsem söylerim. Geceleri yatmadan sarımsağı dövüyodu o halde cildin hastalıklı yerlerine sürüyodu. gece o şekilde yatıp, sabah cildinde kurumuş sarımsağı yıkıyodu. 3-4 gün kullandıktan sonra cildin o beyaz kısımları kızarmaya başlıyo o zaman bi kaç gece sarımsak sürmeyip cildi dinlendiriyosunuz. Sonra yine aynı şeyi tekrar ediyosunuz. Sarımsak cildin hastalıklı kısımlarını tamamen yenileyip yok ediyor. Bunu söyleyip aynı babam gibi hastalığı yenen çevremizde insanlar var. Deneyin bişey kaybetmezsiniz. Tek sıkıntı biraz kokuyo olması ama bu hastalığı yenmek için değer die düşünüyorum. Allah şifa versin arkadaşlar.

evet .benimde boynumda ve (saçlrıma yürümüştü. beyazlaşmıştı. )ilaçlar ,merhemler pek kar etmemişti. b,zde Almanyadan losyon gettirmiştik .ama fayda görmemiştim..
bende sarımsak kullandım. gerçekten işe yaradı. şuan durdu. hatta cilt rengi geri eski halini almaya başladı. şuan bacağımda başladı. hemen sarımsağa başlayacağım...çok sinis bir hastalık sterse gelmiyor. hemen tekrarlıyor maalesef.:)))

Alalh herkese şifa versin..

merhaba arkadaşlar bende uzun zamandır vitiligo hastasıyım bu yazıyı görünce çok heyecanlandım sarımsak gerçekten işe yarıyormu kesinlikle deneyeceğim ve işe yararsa hemen sizi bilgilendireceğim bu gerçekten inanılmaz olur.

sevgili eyay babanızın nasıl kullandığını daha detaylı yazarmısını benim yüzümde var dövülmüş sarımsağı nasıl tutucam yüzümde.cevap verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim

bendede vitiligo vardı 2 kolumda birden başladı doktora gittiğimde bilindik tedavisi yok dendi 2 merhem verdi 5 ayda 1 senede gecmesini bekleme dedi merhemleri kullandım ama bir faydası olmadı bende farklı yöntemlerle tedavi ettim 2 ay içinde tamamen gitti 3 aydır küçük bir izi bile kalmadı

evet .benimde boynumda ve (saçlrıma yürümüştü. beyazlaşmıştı. )ilaçlar ,merhemler pek kar etmemişti. b,zde Almanyadan losyon gettirmiştik .ama fayda görmemiştim..
bende sarımsak kullandım. gerçekten işe yaradı. şuan durdu. hatta cilt rengi geri eski halini almaya başladı. şuan bacağımda başladı. hemen sarımsağa başlayacağım...çok sinis bir hastalık sterse gelmiyor. hemen tekrarlıyor maalesef.:)))

Alalh herkese şifa versin..

Kızlar bende burdan okudum ve omuzumdaki vitiligoya sarımsak sürdüm etrafı morardı ve su topladı siz de de böyle şeyler olmuş muydu :KK43:

bendede vitiligo vardı 2 kolumda birden başladı doktora gittiğimde bilindik tedavisi yok dendi 2 merhem verdi 5 ayda 1 senede gecmesini bekleme dedi merhemleri kullandım ama bir faydası olmadı bende farklı yöntemlerle tedavi ettim 2 ay içinde tamamen gitti 3 aydır küçük bir izi bile kalmadı

farklı yöntemler dediğin şeyler neler biizimle paylaşırmısın gecmiş olsun inşallah bizimkilerinde tamamen yok olması dileğimlee

merhaba bende vitiligo hastasıyım yolda yururken bıle mal mal bakıorlar benımde sınırıme dokunuyor gecmesını saglamak ıcın napabılırım acıl ılac bulup gecmesını saglamak cogaldıkca cogalıo ınsanların bakmasını ıstemıorum o yuzden kapalı gıyınıyom annemde sınır oluyo

X