Soru....Masamı geri dönüştürmek istiyorum.

deniz9001

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2008
276
1
merhaba arkadaşlar..
benim salonumda masam yok yeni ev tuttuk ve daha önemli ihtiyaçlarımız olduğundan ona sıra gelmiyor..mutfak masam var ama 4 kişilik kalabalık misaifr gelince zorlanıyorum..
şimdi gelelim soruma ev sahibim çıkarken masa ve sandalyelerini bırakmıştı atıp atmama konusunda kararsız kaldım mobilyamada uymuyor bende son çare olarak o masa ve sandalyeyi mobilyaya uyacak renklerde boyamaya karar verdim bu noktada sizlerin yardımını ihtiyacım var.salonumda kırmızı beyaz rekler hakim yalnızca halımda yeşil renk var ben şöyle ortama hem tezatlık katacak hemde ortamı daha sıcak gösterecek bir renk istiyorum sizin görüşleriniz nedir

yesil ? aslinda görmeden odanin seklini renk uyumlarini fln birsy diyemem ama yesil hayal edersem güzel görünür ? yesil beyaz sandalyelerle ?

salonunun resmi yok. buna ancak sen karar verebilirsin. renk uyumu sağlıyorsa yeşile boya diyeceğim.

Canım boyamak yerine yapı marketlerde yapışkanlı folyo (stiker) var desen desen renk renk beğenip aralarından uygulayabilirsin ben masamın ayaklarını beğenmediğim için onlarla kapladım çok güzel oldu ve kimse anlamadı yapıştırma olduğunu :) hatta boş duran sehbamı bile öyle kaplayıp takım yapmayı düşünüyorum...

olur dimi? biraz önce bir arkdaşın mutfağına uyguladığı işlemi çok beğendim aslında düşünmedim değil ama silerken kabarırmı diye düşünüyordum..sandalyelerede uygulaması kolay olur değilmi

olur dimi? biraz önce bir arkdaşın mutfağına uyguladığı işlemi çok beğendim aslında düşünmedim değil ama silerken kabarırmı diye düşünüyordum..sandalyelerede uygulaması kolay olur değilmi

ya canım az önce bu yapışkanlı şeylerle mutfağını baştan aşağı kaplayan bir arkadaşın konusunu okudum, harika şeyler yaratmış..bence sen de boyayla falan uğraşma onlarla kapla....sana konuyu da atayım..hem de ondan fikir al....

Son düzenleme:
bende onun mutfağından bahsediyorum:))) evet çok hoş olmuş
ama şöyle bir sorun var masa hani bilirsin ortadan açılıp büyüyor ya o modelden ben şimdi 6 kişilik olan halini kullanmak istiyorum açılınca 12 kişilik falan oluyor.masayı oynatınca katlanan yer hafif oynuyor öyle bir durumda kaplama yırtılırmı acaba? nasıl bir malzeme olduğunu bilmiyorum

bende onun mutfağından bahsediyorum:))) evet çok hoş olmuş
ama şöyle bir sorun var masa hani bilirsin ortadan açılıp büyüyor ya o modelden ben şimdi 6 kişilik olan halini kullanmak istiyorum açılınca 12 kişilik falan oluyor.masayı oynatınca katlanan yer hafif oynuyor öyle bir durumda kaplama yırtılırmı acaba? nasıl bir malzeme olduğunu bilmiyorum

öyle açılıp kapanmalı birşeyse malzemenin zarar göreceği kesin....en azından benim düşüncem bu.......kendin boyamaya cesaret edemiyorsan bir ustaya götür hem boyar hem de cilasını atar..yeni gibi olur aslında...anlattığına göre masa güzel bir şey...ziyan olmasın...belki sen güzel boyarsın ama ben güvenemem kendime bu konuda...

http://www.kadinlarkulubu.com/mimar...mutfagim-sadece-1300ytl-ye-bu-hale-geldi.html

mutlaka incele.....en azından kabarıp kabarmadığını da ondan öğrenmiş olursun..kolay gele...

sen bu konuyu görmüşsin zaten, yorumunu şimdi gördüm...yılın safı olacağım yakında, yardım edeyim derken.....ama boya ile bu sonucu elde edemezsin sanki...

yok canım estarullah ne demek olabilir insan gözden kaçırabilir ne olcak
haklısın alıcı gözü ile baktımda malzeme kalın baya pek kabaracağını sanmam.tamam karar verdim sanırım teşekkürler

yok be masa güzel değilde hurdada değil..benimde şuan yeni bir masa sandalye alacak durumum yok kiracıyımda aldığımda takım almak isterim o yüzden bununla uğraşıyorum..ben en iyisi yapı markete gidip yakından göreyim ama burdan gördüğüm kadarıyla kabaracak türden bişeye benzemiyor

Canım ne kabarıyor ne yırtılıyorşutarafagitti zaten çok sağlam bişey ancak makasla kesiyorsun yırtman mümkün değil yırtmak için uğraşsan bile esniyip sadece şekil değiştiriyorlaelaelaelaelae yapı marktlerinde sorabilirsin yapdıncı olurlar kaydirigubbakcemile5
Uygulamaya gelince masayı aç 12 kişilik hale getir gözle görünen her yeri kapla ama elinde kuru bir bez olacak hava kabarcığı kalmaması lazım dümzüz oluncaya kadar elinde bezle siler gibi kapla gözle görünen heryeriniyerimseniben
Sandalyeleri kaplayamayabilirsin bi resim eklesen çok iyi olur aslında ama sandalyeleri boya bence masa kaplamasına kontras bir renge:nazar:

Kaplanacak masa bu
cimg1435fj1.jpg

w800.png

Bu da salonumdaki geçici küçük masa
cimg1438nx3.jpg

cimg1438nx3.ad735c38d1.jpg

cimg1437sr5.jpg

cimg1437sr5.f82d30e628.jpg

Salonumdaki renklerde böyle sizce masayı hangi renk düşünmeliyim

Son düzenleme:
canım konuya atlamış olucam ama
bence masayı kapladığın zaman sandalyeler sırıtıcak
masanın üstünü rahat kaplayabilirsinde alt tarafları kaplaman zor olucak gibi geliyo bana

evet sandalyeler sorun olacak onlarada başka çözümler yapıcaz artık.olmadı boyarım minderlerini değiştiririm bilmiyorum yaaa

canım öncelikle bu masayı boyamanda zor çünkü vernikli bi masa zımparalaman lazım ki oda gerçekten zor bi işlem zımparalamadan boyarsan boya tutmaz garip bir şey çıkar ortaya sen bence yapışkanlı folyo ile kaplaman gerçi sandalyelerini ise folyoyu sandalyeye göre kesip parça parça kaplaman olur sanırım..gerçi masana güzel bir ortü kullanırsan kaplamadanda işini görecektir sandalyelerine bence daha öncelikli bi çzüm bulmalısın..kolay gelsin

bence misafir geldiğinde masayı örtüyle kullan
sadece sandalyelerin minderlerini kırmızı yaptırabilirsin
ama masayı kaplama bence arkadaşın mutfağı gerçekten güzel olmuş ama masanın kıvrımları köşeleri olmaz bence
ya da boyattır arkadaşların dediği gibi ama bana kalırsa gerek yok

ben senin yerinde olsam hiç kaplamam sadece sandalyelerin oturma yerlerini götürüp koltuklarımın renginde kaplatırım.. tabiki siz bilirsiniz.

evet sandalyelerin minderlerini kesin değiştiricem zaten...üfff eskide bir model vazgeçsemmi diyorum ama bu aralar masa sandalye alamam bişeyler yapıcam artık
teşekkürler kızlar
değişiklik yapınca bişeye benzerse resimlerim:)))

X