Soru....Mutfak perdemi ne yapayım?

bircanEY

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2008
401
14
39
kızlar evime yeni taşındım ablam sağolsun mutfak perdemi almış (tül perde) güzel de ama oturduğum evin tavanı çok yüksek o yüzden bir karış kadar kısa geldi
kullanmasam diyorum ama başka perde almak istemiyorum bu güzel bu perdenin şeklini bozmadan nasıl değişiklik yaparımda kullanırım
bi fikir verin lütfenn

kızlar evime yeni taşındım ablam sağolsun mutfak perdemi almış (tül perde) güzel de ama oturduğum evin tavanı çok yüksek o yüzden bir karış kadar kısa geldi
kullanmasam diyorum ama başka perde almak istemiyorum bu güzel bu perdenin şeklini bozmadan nasıl değişiklik yaparımda kullanırım
bi fikir verin lütfenn

Canım küçük kelebek şekline perde klipsleri var .İstersen onlardan alıp perdene dilim , dilim şekil verebilirsin .Böylece kısa oluşu göze batmaz tam tersi modern ve hoş durur .

perdenin modelini bilmiyorum ama alt atrafında herhangi bir özelliği yoksa alt atrafına ona uygun eklemelerde bulunabilirsin

tam tersi annem şöyle yapıyo canım ve hiç belli olmuyo, tülün perdenin alt tarafına hiç dokunmadan üst tarafına ne kadarsa artık aynı renk kumaş ekle, zaten farbanın altına denk gelio o kısım ve belli olmuyo hiç, annem bana öyle yaptı, ayrıca perdecide bunu önerdi, bende yeni taşındım mutfağa yatak odasına almadım yeni ve perdeci kısa gelirs getirin üstten hallederiz demişti, güle güle otur canım

ekleme yaptır canım üzerine veya altına yada bak bakalım üstten cok kıvırdılarsa pile kısımlarından acabilirsin

perde rengine göre boncuk alıp uzatma yapabilirsin. ya da bunların hazırları perdecilerde satılıyor. bunları alıp geçirebilirsin. ayrıca yine perde renginde küpür alıp dikebilirsin.

perde rengine göre boncuk alıp uzatma yapabilirsin. ya da bunların hazırları perdecilerde satılıyor. bunları alıp geçirebilirsin. ayrıca yine perde renginde küpür alıp dikebilirsin.

arkadaşıma katılıyorum hem çok şık duruyor bu boncuklar hemde çok masraflı değilller modern bi havalarıda oluyor her rengide mevcut kurdela üzerine hazır yapılmış olanlarıda var istersen kafana göre boncuk alıp kendi zevkine göre dizip kullanabilirsinde tamamen senin zevkine göre bişey çıkar ortaya

Mutfak camı olduğu için kısa olması pek önemli değil bence.
Camına küçük saksılarda canlı yada yapay çiçekler koyabilirsin. Hoş durur.

kaçıncı katta oturuyorsunuz bilmiyorum hani açıklık sorun mu değil mi neyse ben 2sine göre de yazayım.

1. mutfak oldugu için kısa da olabilir ve denildiği gibi küçük saksı çiçekler koyabilirsin.

2.eğer gipür varsa perde klipsileriyle ara ara ortaya dogru tutturup şekiller verebilirsin tabi bu açıklıgı biraz artırır bu sorun değilse...

3.hazır metre hesabı boncuktan sallantılar satılıyor onlardan alıp perdenin kumaşına uyuyorsa geçebilirsin altına

4.gipür var ve klips falan kullanmak istemyor düz bi perde istiyorsan ve gipür boysuzsa o gipürü çıkarıp boylu büyük bi gipür taktırabilirsin.

5.tül perdenin üzerinde kalın perde varsa yani üst kısım gözükmüyorsa arkadaşın dediği gibi üssten ekleme yaptırabilirsin.

6.bizim de evimiz kısa gelmişti önüne biblolar ya da çiçekler koymuştu annem hep tarz olmuştu hem de önümüz açıktı içeri gözükmezdi salonu böyle geçirmiştik

7.gene mutfak oldugu için -benim de mutfagıma düşündüğüm- cam stikerları alıp alt kısmı onlarla döşeyip canlandırabilirsin.misal:
-1349927614.jpg

-1123196720.jpg

-52230015.jpg

bunları perdeden açık kalan yerden görmek hoş olur.

8.masraf yapmak istemiyorsan ve stikerlardan begendiysen cam boyasıyla kendin bişeyler çizebilirsin.

umarım bunlardan biri aklına yatar.

ayy hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için
bende dantel mi geçsem diyordum ama güpür daha iyi fikir
yine de diğerlerini de değerlendirecem bi bakım da

tam tersi annem şöyle yapıyo canım ve hiç belli olmuyo, tülün perdenin alt tarafına hiç dokunmadan üst tarafına ne kadarsa artık aynı renk kumaş ekle, zaten farbanın altına denk gelio o kısım ve belli olmuyo hiç, annem bana öyle yaptı, ayrıca perdecide bunu önerdi, bende yeni taşındım mutfağa yatak odasına almadım yeni ve perdeci kısa gelirs getirin üstten hallederiz demişti, güle güle otur canım

sağol canım allah razı olsun a.s.a.s.
allah tüm isteyenlere versin inşallah huzurlu mutlu bir ev

bu sene boncuklar epey moda ve renk katar mutfağa. güneş vuruncada cici ışık oyunları yapar. yani bende yukardaki ablama katılıyorum a.s.

mutfağın kucuk değilse, rustik perde borularından alıp ıstedıgın yukseklğe gore monte edebılırsın..

BÜTÜN FİKİRLER MANTIKLI.
AMA BEN EN ÇOK STICKER FİKRİNE KATILIYORUM. ÇOK SEViMLİ OLUR...

X