Soru....Salon oturma grubunu yaptıranlar

dirim

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.040
1.186
arkadaşlar salon oturma grubunu yaptırmayı düşünüyoruz.bana önereceğiniz kumaş mikrofiber,kadife...vs. hangisi leke tutmaz,daha iyi.Bide gürgenden mi yaptırdınız.yaptırırken neye dikkat etmemiz gerekiyor.bide memnunmusunuz?

arkadaşlar bide krem koltuk önerirmisiniz

Son düzenleme:
salonumun koltuklarını duvar ünitesine uysun die sadece görüntü oalrak seçmek zorunda kaldım..aslında planlarım farklıydı kaydirigubbakcemile3

deri pek tavsiye edilmiyor özelilkle terlettiği için...

krem yaptırabilirsin bence ...annemin salon koltukları açık krem idi 22.yılını doldurdular sadece değişiklik olsun die başka kumaş kaplatık..düşün yani ama nerdeyse hiç oturulmadı üstünde kapısı kapalı durdu odanın hep kaydirigubbakcemile3

krem yaptır üzerine göre de kılıf yaptırabilirsin ....

salonun oldukça büyükse .. misall 15 m2 civarı yada daha büyük ise koyu renk koltuk da yaptırabilisin... ama küçük ise koyu renk pek hoş durmaz...ayrıca oda çok aydınlık deilse de mutlaka açık renk kullanmalısın bence ...

spa0945yx0.jpg

w800.png

canım sana fikir olur belki....krem koltuklarım kumaşın adı aklıma gelmedi şimdi ama güderi görünümlü olanlardan....temizliği çok kolay......

canım nubuk türümü bu kumaş.rengi gerçekten çok hoş.aslında benim sormak istediğim,biz mobilyacıda modeli beğendik.sitelerde aynısını daha uygun bi fiyata yaptırmayı düşünüyoruz.ama kararsızım.sağlam olurmu diye?sen hazır mı aldın yoksa yaptırdın mı?bide mobilyada kullanılan malzeme ne gürgen felan mı?

evet canım nubuk türü.......valla biz arpi mobilyadan aldık canım....bir bilgim yok yani....ama yaptıranlar çoğunlukta bence iyi bir yerse sorun olmaz sanırım.kolay gelsin canım...

Koltukta krem gayet hoş duruyor ama temizlikte kolaylık açısından tüm minderlerinin çıkarılıp yıkanabilir olmasına dikkat et derim ben. Hatta hazır yaptırıyorken bir takımda farklı bir renk kılıf yaptır ki birinden sıkıldığında değişiklik olur salona farklı bir hava kazandırırsın. Benimki hazır olacak ama yaptırsaydım aynen bu şekil yaptırırdım.

Özloşun kumaşı mikrofiber sanırım.Krem yaptıracaksan mikrofiberden tükenmez kalem bile silimiyormuş.Kumaş markası olarak da eşimin eniştesi kaplamacı Epengle diye bi marka varmış o iyi demişti.Bi de kadife herzaman iyidir demişti.Yaptırma konusunun iyi olduğunu düşünüyorum.Biz Zebrano'da köşe takımı beğenmiştik ama kullanışlı olur mu diye düşünüoduk.Yuvarlak bir model.Köşeliye 4750 teklisine 1250 fiyat vermişlerdi galiba.Bir mobilya tsarım sitesinde o modelin köşe değil normal takımını buldum.Burada tanınmış iyi bir yere resmi götürdük.İki tane 3.5luk 1 tane tekli ve orta pufunu 3500e yaptırdık.Zebrano'nunkinden çok daha güzel oldu.Hem böylece mobilyacılardaki modellerle sınırlı kalmazsın.Site adı verebiliyorsak http://www.mobilyadekorasyon.com/ Bu siteye bir bak.Çok güzel şeyler var

Schatzi epengle dediğin kadife kumaş sanırım,kadife çok hoş duruyo.aşınmaz dimi kadife bi bilgin var mı?zebranoda
modelini beğendim.zebranoyu sen önermiştin bana teşekkür ederimhihoyyyt:enbuyukkk:mikrofiberi leke tutmaz diye duymuştum şaşırdım.

Dirim ben Zebrano'dan o Gösterdiğin koltuğun 2 tane 2.5 luktu galiba düz gri üstünde kırlentleri kırmızı, bir tane de teklisi tamamen kırmızı olanını beğenmiştim.Benim koltuğum Kezman modeli var Zebrano'nun köşeli yuvarlak gibi dönüyor kenarlarında bir kat daha alçak dönüyor.Ondan yaptırdım.Köşelisinden daha güzel oldu.üçlünün birini düz kahverengi üstüne kırlentlerini desenli kullandık (Zebrano'da öyleydi) diğer üçlüyü kasayı kahverengi minderleri hardal rengi gibi üstüne de aynı kırlentleri kullandık.Teklisi de aynı şekilde.Resim fırsat bulursam evde çekip ekleyeceğim bugünlerde.Bi de Epengle kadife markası galiba.Tam bilmiyorum dediğim gibi eşimin eniştesi kaplamacı o önermişti.Kadife herzaman iyidir demişti.Kumaşı anlarsın zaten dokusundan, kalınlığından

teşekkürler canım bugün gideceğiz mobilyacıya,kırık beyaz yaptırcam koltukları sanırım.kolları deri,minderleri epengle kadife kumaş,kırlentlerin rengine karar veremedim üf ne zor ya.vitrin siyah-füme olduğu için koltukların rengini açık renk düşünüyorum ya kafam çok karıştı renk konusunda,bide koltuğun iskeleti gürgen mi olsun hangisi iyi ki?

Sadece suyla yıkanan koltuk
NDESIGN koltuklarının kaplandığı NettoN marka özel kumaş da Nurhas Mobilya bünyesinde geliştirilmiş. Bu özel kumaşa 5 yıl garanti veriliyor. Ahmet Güleç, NettoN kumaşlarının en büyük özelliğinin suyla temizlenebilmesi olduğunu söylüyor. Yani kulanım sırasında oluşacak lekelere karşı herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, sadece suyla temizlenebiliyor.
alıntı
ben kullanıyorum tavsiye de ederim

arkadaşlar bide krem koltuk önerirmisiniz

Arkadaşım asla krem rengi koltuk önermiyorum. Ne çektiğimi ben bilirim. Çok çabuk kirleniyor. Örtü örtsen çirkin duruyor. Silmekten bıktım. Bence koyu renkler seçerseniz daha iyi olur.

Krem rengi koltuk odayı daha büyük ve ferah tutuyor ama saten tarzı kumaş olmasın bence.Silmesinden ziyade silindikçe bozuluyor.Şimdiki nubuk türü kumaşlar çok kullanışlı.Benim evimde oturma salonumdakiler bunlardan ben istikbal mobilyadan almıştır.En az ayda bir kere siliniyor çünkü evde 5 yaşındaki oğlum kalemlede çiziyor üzerine içecekte döküyor.İnanın 3 yıldır hiçbirşey olmadı.yalnız silerken arap sabunu ile sildiriyor ve arkadanda duru su ile şöyle bezle üzerinden bir kere daha geçirttiriyorum.Kesinlikle nubuk türü olan kumaşı öneririm.

X