Sorunlu evlilik

Alonealone123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
185
239
6 aylık evliyim ve kavga etmekten hayat anlamsizlasti, eşim rutin olarak sorun çıkarıyor, ilk 3 ay sustum ancak şimdi susamıyorum ben de artık tahammül edemiyorum ve eşime cabuk tepki veriyorum. Kişiliğim değişti 6 ayda, sakin kalamıyorum, hayattan evlilikten herşeyden soğuttu, hep şükredelim diyorum şanslıyız diyorum ama o sürekli mutsuz olmak için bir neden buluyor, her kavgada boşanacak misin diyor, son kavgada boşanalım dedim yine kıyametler koptu, hem ayrılmak istemiyor hem de bana yapmadığı kalmıyor, sizce ne yapmalıyım, psikoloji videoları izliyorum, kitaplar okuyorum onun psikolojisini anlamak icin, ama bu adamla yine de başedemiyorum, kimseyle de konuşamıyorum, burada paylaşmak istedim

Boşanacak mısın diye sorup cevap alınca çığırtkanlık yapmak mı pekiNelerden dolayı çıkıyor kavga? Bazı insanlar kavgadan ve huzursuzluktan beslenir eşinizde onlardandır belki...
Ilk zamanlar düğün öncesi annesine ve kendisine haksızlık yapıldığını söyleyerek kavga ederdi ama bunu sakince söylemezdi hep bağırarak, genelde kız tarafı kapris yapar istekte bulunur bizde tam tersi oldu, annesi ve kendi hiçbir şeyden memnun olmadılar, ilk zamanlar ses çıkarmadım ama sonraları bende konuşmaya başlayınca geri adım attı ve bu konuları artık konuşmayalım kararına varmıştık, ancak daha sonra başka küçük şeylere takmaya başladı, beni kucumsuyorsun benimle alay ediyorsun gibi alinganliklariyla kavgaları devam etti

Lades yapmışsınız.Adam hep böyleymiş.Erkeği geçtim kızın bile naz yapanına katlanılmaz.Küçümseme falan derken.Bu adam yaşam enerjinizi emer bu arada...

Kız tarafı kapris yapar mantığını oldukça yanlış buluyorum.Hayatı kolayca yaşamak varken zorlaştırmak niye?
Eşiniz güç delisi sizi sindirmeye çalışıyor.Siz dile gelince de geri adım atıyor.Susmayın sizde.Sizi sömürmesine izin vermeyin.Baskın olun.
Kv olayına gelince önce eşinizi susmayarak en az onun kadar baskın olarak yola getirin sonra kv kolay oluyor zaten.

Psikiyatriste gittim, sınırlarını koymamışsın dedi, sınırlarını çiz sana ona göre davransın dedi, benim bu olaylarda en çok üzüldüğüm kendime saygımin kalmaması, sinirlenince artık onun bana davrandığı gibi davranıyorum adeta ayna görüntüsü oldu. Ve olmak istemedigim bir kişiliğe zorlanmak beni üzüyor.

Eşiniz size nasıl davranıyor ki?
Sınırınızı çizerken onun anladığı dilden konuşacaksınız ne var ki bunda.
Sınırları belli bir insana dönüşmekte kendi adıma bir sakınca görmüyorum.

Sabret çok yenisiniz elbette salantılar olacak sizin için yeni bi durum yeni bi hayat karakter değisimi piskolojikmen bunalim oluyor alişana kadar cnm her evlilikte olan salantilar bunlar geçer taşlar yerine otutur ikiniz icinde degisik bir durum alısmak zaman istiyor :)

Teşekkür ederim, umarım geçer, merak ettiğim şu, böyle evliliği olup da sonradan çok iyi olan kimse var mı, hiç kimse söylemiyor, sorsan herkes çok mutlu acaba gerçekten böyle mi

Teşekkür ederim, umarım geçer, merak ettiğim şu, böyle evliliği olup da sonradan çok iyi olan kimse var mı, hiç kimse söylemiyor, sorsan herkes çok mutlu acaba gerçekten böyle mi
Cnm bende ilk aylar voyleydim her hafta 2 defa ayrilmaya kalkiyordum ilk 6 7 ay oyleydik ama simdi iyiz arada bi sorun cikiyor tabi anasamadigimiz konularda oluyor ama ustesinden geliyoruz anlayis sabir saygi sevgi olunca asamadigimiz konu kalmiyor

Eş: Gözünün üstünde kaşın var demek
konu sahibi: Evet
Eş: Bende kirpik var boşanıcak mısın?

Gelde boşanma buluttan nem kapmak bu hiç cekilmez allah yardımcın olsun. Sanki gelin kendiside anasindan ayrildigi icin bunalimda.

Her kavgada annesini babasını arayıp haber veriyo, bense aileme bisey demiyorum üzülmesinler ve bunların seviyesizligi ile karşı karşıya gelmesinler diye

Her kavgada annesini babasını arayıp haber veriyo, bense aileme bisey demiyorum üzülmesinler ve bunların seviyesizligi ile karşı karşıya gelmesinler diye
Inanmiyorum evinizin icindeki problemi nasil disariya tasir. Ustelik ailesine. Hala çocuk oldugu apacik belli. "Anne alonealone123 bana kumandayi vermedi" bune boyle ya arayipta ailesine sikayet eden adamlardan nefret ediyorum.! Yaptigi seyin nelere yol acicagini bilmeden hareket ediyo. Kendisi kavgasini bugun unutur. Barisirsiniz kari kocasiniz ama aileler asla unutmaz anne baba kin besler iyi gozle bakamaz geline ya da damada cok guzel bisey yaptiginimi saniyo simdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…