Sorunum kayınpederim

sng

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2010
120
1
14 yıllık evliyim bir çocuğum var.Eşimin memleketinden uzakta yaşıyoruz.Benim sorunum kaynanam ve kayınpederim.Kaynanam ve kayınpederim anlaşamıyor o yüzden kayınpederim evine gitmiyor.uzak memleketlerde 2 oğlu kendi memeleketinde de 1 kızı var.kışın 1 ay diğer oğlunda 3 ay benim yanıma gelmeye başladı.Kocam babasına aşırı derecede düşkün.bu yüzden beni ve çocuğunu bile gözü görmüyor mecbur kalmadıkça konuşmuyor bile .yani kayınpederim geldiğinde evlilik hayatım tamamen bitiyor eşim bize karşı ilgisiz.tek yaptığım hizmet etmek iş görmek .Ha bu arada tansiyon hastasıyım tansiyonum tavan yapıyor zaman zaman.Geçen gün bu durumun böyle gitmeyeceğini çevrem tarafından da hoş karşılanmadığını buna kesin bir çözüm bulması gerektiğini anlattım.Tamam haklısın falan dedi ama geçiştirdi.Benim asıl canımı sıkan eşimin babası olduğu zaman bize ilgisiz kalması boş kalan zamanının tamamını babasına ayırması.Çocuğum da bu durumdan olumsuz etkileniyor.Sabah erkenden işe gidiyor.Akşamları geç saatte yatıyor ve kayınpederim oğluna kalk yat sabah erkenden işe gideceksin bile demiyor bu durumdan çok hoşnut.Her yıl aynı şey tekrarlanacak diye korkuyorum.Kısacası çıkmazdayım ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemiyorum.Bir akıl verin evliliğim tehlikeye giriyor.

14 yıllık evliyim bir çocuğum var.Eşimin memleketinden uzakta yaşıyoruz.Benim sorunum kaynanam ve kayınpederim.Kaynanam ve kayınpederim anlaşamıyor o yüzden kayınpederim evine gitmiyor.uzak memleketlerde 2 oğlu kendi memeleketinde de 1 kızı var.kışın 1 ay diğer oğlunda 3 ay benim yanıma gelmeye başladı.Kocam babasına aşırı derecede düşkün.bu yüzden beni ve çocuğunu bile gözü görmüyor mecbur kalmadıkça konuşmuyor bile .yani kayınpederim geldiğinde evlilik hayatım tamamen bitiyor eşim bize karşı ilgisiz.tek yaptığım hizmet etmek iş görmek .Ha bu arada tansiyon hastasıyım tansiyonum tavan yapıyor zaman zaman.Geçen gün bu durumun böyle gitmeyeceğini çevrem tarafından da hoş karşılanmadığını buna kesin bir çözüm bulması gerektiğini anlattım.Tamam haklısın falan dedi ama geçiştirdi.Benim asıl canımı sıkan eşimin babası olduğu zaman bize ilgisiz kalması boş kalan zamanının tamamını babasına ayırması.Çocuğum da bu durumdan olumsuz etkileniyor.Sabah erkenden işe gidiyor.Akşamları geç saatte yatıyor ve kayınpederim oğluna kalk yat sabah erkenden işe gideceksin bile demiyor bu durumdan çok hoşnut.Her yıl aynı şey tekrarlanacak diye korkuyorum.Kısacası çıkmazdayım ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemiyorum.Bir akıl verin evliliğim tehlikeye giriyor.

bazı erkekler böyledir anne babalarını yanında eşlerine ilgi göstermezler

bunun kendilerince anlamı şudur....

bak yüz vermiyorum...

benim eşimde büyüklerinin yanında bana sıcak davranmaz hatta kırıcı olur bilerek...

çok sinir bozucu bir durum.Bunu ancak eşinizle konuşarak çözebilirsiniz...

ısrarla dile detirin tabi tartışmadan..güzellikle...

dedim ya babasına bir yerde kendini kanıtlıyor da olabilir..

Anlamıyorum bu erkekleri ya evlendin artık anne baba geride kaldı tamam olsunlar hayatında ama bi sınırda kendini kanıtlıyormuş ya sen hayat arkadaşın üzerindemi kendini kanıtlıyorsun anne baba boş erkekler bunu anlamalıı

yeni evli gibi gördüm cnm seni.emin ol geciyor başta öyle hatta hiç haklı cıkmazsın hiçbirkonuda.sadece sabret ve anlat kesinlikle kabullenip kendini ezdirme düşünceni bilsin.zaten biraz zaman sonra anlıyor erkekler.her erkek eve geldiğinde huzur mutluluk ister :KK3:

yani bizde bir gün yaşlanacaz ama bu insanlar valla yaşlanınca ne acayip oluyorlar ya, bu saate kadar karısıyla anlmaşmısta şimdi mi anlaşamıyor, bence adamın hoşuna gidiyorda ondan gidiyor çocuklarının yanına kalmaya..
siz eşinizle bu durumu konusacaksınız, babası geldiginde soğuk davranmayacakk bu bir...
bide eger kalacaksa herkeste eşit kalmalı..
hayret bişey ya koca adam evini bırakmış, eli kolu tutuyor..gitmiş cocuklarında kalmaya. büyük konuşmamak lazım ama böyle durumlara artık pes diyorum yaa..

Ben 4 aylık evliyim ve annesi yüzünden boşanmayı düşünüyorum çok sevdiğim eşimden ya kadın herşeye karışmak istiyor 4 ayda 40 defa açtım ağzımı kadına ama hala anlamıyor yüzsüzmü ne sadece ben olsam eşimde her fırsatta iğneliyor ama ne çare alıyor eline sigaarayı geçiyor oğluyla sigara içiyor gel dellenme kocaaman kadında akıl sıfır

Anlamıyorum bu erkekleri ya evlendin artık anne baba geride kaldı tamam olsunlar hayatında ama bi sınırda kendini kanıtlıyormuş ya sen hayat arkadaşın üzerindemi kendini kanıtlıyorsun anne baba boş erkekler bunu anlamalıı

anne baba boş derken???

butur erkekler degısmez bence oldugu gıbı kabul etmelısınız.3ay dayanın yapacak bırsey yok.cok haklısınız ama kayınpederle konusun dıcem ters teper babamı ıstemıyormusun der kı emın ol babası hemen yetıstırır soyledıklerını.zaten senın sorunun kayınpeder degıl esının degısmesı.karsına alıp konussanda bısey degısmez gıbı geldı bana.kayınpeder sızdeyken sızde kendı aılenızı cagırın eve hepberaber oturun onun yaptıgının aynısını sız de ona yapın

Utku'cuğum benimde 70 yaşında tek başına yaşayan ve bakıma muhtaç annem var.sömestri tatilnde anneme gidecektim çocuğunla çok hastaydı eşim bunun lafını duyar duymaz sessiz sedasız hemen babasını getirtti.Annemi getirsem eşim yüz vermeyecek biliyorum bu durumda annem daha fazla rahatsız olur ve üzülür.Zaten gelmek te istemiyor kimsenin düzenini bozmam diyor.

eşinle açık açık konuş.ilgisiz olduğunun farkına varmalı bence.ayrıca kayınvalidenede maşallah yani kocası 4 ay çekip gidiyor kadın öyle oturuyor pes yani

bazı erkekler böyledir anne babalarını yanında eşlerine ilgi göstermezler

bunun kendilerince anlamı şudur....

bak yüz vermiyorum...

benim eşimde büyüklerinin yanında bana sıcak davranmaz hatta kırıcı olur bilerek...

çok sinir bozucu bir durum.Bunu ancak eşinizle konuşarak çözebilirsiniz...

ısrarla dile detirin tabi tartışmadan..güzellikle...

dedim ya babasına bir yerde kendini kanıtlıyor da olabilir..

ben de bunu anlamıyorum yaa, yüz vermemek marifet mi yani, oğulları karısına öyle davranınca memnun mu oluyolar, bunda memnun olacak ne var?

benim eşim de iş nedeniyle şehir dışında. sevgililer gününde bana kırmızı kalp şeklinde şık bi kutuda çikolata göndermiş. (çikolata benim için bi tutkudur:KK69:) önceki akşam kayınvalidemle kayınpeder bana geldiler. o zaman onlara söyledim, kayınvalidem diyo ki, benim kocam bana böyle bişey göndercek kayınvalidem de bunu duyacak, kıyameti koparırdı valla diyo.

yani ne bileyim benim de oğlum var, Allah şaşırtmasın da, büyüyüp bi kızı sevdiği zaman ben o kızı başımın tacı ederim oğlumu mutlu etsin diye. benim oğlumun mutluluğundan önemli hiç bişey yok bu dünyada.

bir gün blöf yapsanız olurmu acaba...bende annemi getirtecem, tek başına kadın orda yapayalnız, içim acıyor, kalsın nolcak falan desen..
eşinde annenin süresiz kalmasını istemeyecek kesin,ozaman sende onun babasının konusunu açsan.hem tartışma olacaksa bile senden kaynaklı olmaz...

kayınpederinize cephe almanızı sağlıyorda yaptığının farkında değil ayrıca yanlız kalanda annesi annesinin yanlız kalmasına gönlü nasıl elveriyoki ben ya annemi çağırırım yada babamı iki günde ikna eder yollarım

bence dallanıp budaklandırma dan açık açık ilgi istediğini bide aklının annende kaldığını belirt....

Merhaba....nedir bu kvalidelerden kpederlerden çektiğimiz ya:KK43::KK43:sizi çok iyi anlıyorumm....benim kvalidemler aynı şehirde olduğumuz halde gelip kalmak,geldilermi gitmemek istiyorlar...kaldı ki uzak şehirlerde olsak temelli gelip yanlayacaklar demekki:KK47:benim de babam yalnız ve 67 yaşında daha bir kez lafını etmiş değil bana kim bakacak edecek diye.ama kvalidemin 2 çocuğu daha olduğu ve bekar oldukları halde tasası bize düşüyor...benim de eşim tek kelime konuşmaz onların yanında....daha önce ben konuşmaya çalışırdım eşimle salak salak......bişey soruyorum cevap vermez duymaz falan...böyle yapınca ben de o sorunca konuşmaya çalışınca yaptım aynısını....ama gerekmedikçe diyeyim konuşmayız onların yanında....çok sinir oluyorum sanki camdan onları izliyorum ben yanlarında değilim gibi davranıyorlar....üzülmemeye çalışın...hepsi aynı

Eski nesil öyle maalesef.Bizden sonrakiler sansli.Benim esimde ailesi yanindayken yüzüme bakmaz..türk gelenek ve görenekleri iste...

canım ya anlıyorum seni hemde çok iyi çünkü bende aynı dertten sıkıldım benimde kaynanam geliyo ilk evlendim bi kaç ay sonra geldi 5 ay kaldı bende yeni evliyim ya hiç insaf yok kadında hiç düşünce yok, hemde çalıştığım halde gidip bide evde hizmetçiliğini yapıyodum yemekler onun ağzına layık pişicek gündüzden kalan bulaşıklarını yıka hiçbişeye elini sürmez.. ve eşimde hep annesini ön planda tuttu cicim ayları diyorlarya benim kabus ayları oldu sürekli gelicek diye huzurum kalmadı, en son eşime dedim böyle olmaz diye ben sürekli kalamam annenle evimde rahat etmek isterim bunu böyle bil dedim eşimde zaten 3 günlük ömrü kalmış yalnızmı kalsın filan dedi bende kimin kimden önce öleceğini Allah bilir ama hastalık ve muhtaçlık durumu yok annenin kendi evinde kalsın dedim,şimdilik gitti bakalım ne olucak ama yine gelecek diye o kadar strese giriyorumki sinirlerim harap oldu. Birde benim kaynanamın anneside yaşıyo kadın yaşlı ama muhtaç değil kaynanam kendi annesini kendi evine getirmek istemiyo o annesine bile bakmak istemiyo hem yalnızlıktan şikayet ediyo getir anneni bak işte hem yalnız kalmazsın ama yok vicdansızın teki işine çıkarlı..
Canım bence sende uygun bir dille söylemelisin yada eşine başka yollardan söylemeyi dene mesala baban böyle bizde uzun süre kalırsa annenle iyice araları açılır aralarını düzeltelim evlerinde kalsın gibi şeyler söyleyebilirsin sonuçta oda anne babasının arasının bozuk olmasını istemez..

Merhaba....nedir bu kvalidelerden kpederlerden çektiğimiz ya:KK43::KK43:sizi çok iyi anlıyorumm....benim kvalidemler aynı şehirde olduğumuz halde gelip kalmak,geldilermi gitmemek istiyorlar...kaldı ki uzak şehirlerde olsak temelli gelip yanlayacaklar demekki:KK47:benim de babam yalnız ve 67 yaşında daha bir kez lafını etmiş değil bana kim bakacak edecek diye.ama kvalidemin 2 çocuğu daha olduğu ve bekar oldukları halde tasası bize düşüyor...benim de eşim tek kelime konuşmaz onların yanında....daha önce ben konuşmaya çalışırdım eşimle salak salak......bişey soruyorum cevap vermez duymaz falan...böyle yapınca ben de o sorunca konuşmaya çalışınca yaptım aynısını....ama gerekmedikçe diyeyim konuşmayız onların yanında....çok sinir oluyorum sanki camdan onları izliyorum ben yanlarında değilim gibi davranıyorlar....üzülmemeye çalışın...hepsi aynı

hakikaten nedir bu çektiğimiz ya burda yazıyorum ama kaynanamın karşısından bir saygısızlık yapmış değilimdir, aynı şeyler bizde de oluyo kendi aralarında konuşmalar sen sanki yokmuşsun gibi ben odadan çıkınca fıs fıs konuşulur odaya gelince susulur kendi aileleriyle ilgili herşey gizli saklı benim yanımda konuşulmaz bana söylenmez işte hep bu sebeplerden soğudum onlardan ailem gibi göremiyorum onları tamamen uzak ve yabancı insanlar, önceleri katılmaya çalışıyodum ama aralarına alamadılar bitürlü bende vazgeçtim artık hiç ilgilenmiyorum ne yaptıklarıyla..

X