Sosis ve salam zararlı mı

Savsancik

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
390
273
25
Ya çok seviyorum salamı uzun süredir sosis yemiyorum kendimi soğutmaya çalışıyorum ama zararı nedir net bilgisi olan var mı sağlıklı markalar bilindik olanları alsak yine mi aynı yanıtlarsanız çok sevinirim

Her türlü zararlı olduğunu biliyorum uzun yıllardır tüketmiyorum sebebi tavuk dana kıkırdağından yapılmış olması ve bu tiksindirdi beni. Zaten sosis salam işlenmiş gıda güvenli marka dahi olsa uzak dur derim helal olan bulursan çok canın istediğinde yiyebilirsin abartmadan

Ya çok seviyorum salamı uzun süredir sosis yemiyorum kendimi soğutmaya çalışıyorum ama zararı nedir net bilgisi olan var mı sağlıklı markalar bilindik olanları alsak yine mi aynı yanıtlarsanız çok sevinirim
İşlenmiş gıdaların hepsi zararlı kanserojen olduğu söyleniyo

Kasap sucugu ye, islenmis gida kanserojen madde iceriyor. Icindekiler kismini okursan orada bir suru koddan olusan katki maddeleri var, onlari internetten arattığında ne zararlari oldugu yaziyor.

Sosisin bi makinasi var. Icine plastik oyuncak bile atsan sosis olarak cikartiyor.
Hem kansorejen yüklü, hem de kikirdak, gaga, hayvan tirnagi, göz, burun her sey kullaniliyor.

Biz kasap sosisi ve sucugu aliyoruz. Füme et ve hindi füme de...

Sosisin bi makinasi var. Icine plastik oyuncak bile atsan sosis olarak cikartiyor.
Hem kansorejen yüklü, hem de kikirdak, gaga, hayvan tirnagi, göz, burun her sey kullaniliyor.
Kasaplar o makinede yapmıyor yani öyle mi

Kasap ürünlerinde koruncu olmuyor mudur, nitrat/ nitrit çok zararlı ya.

Füme et, peynir, balık ben de çok seviyorum, ama o da ağız kanserine sebep diyorlar. :olamaz:

İzmir'de iseniz size bir kasap önerebilirim, hava soğuk olursa kargo ile de gönderim yapıyorlar. Senelerdir kendisinden alırız. Sosis ve sucuğunu aldık hep, geri kalan et ürünleri zaten her kasapta var. Bu kasabımız yaptıklarına kefil, hatta inceletmeye gönderenler olmuş. Sosisin içinde nişasta var diyor, onun dışında bilindik sosislerin içindekiler yok. Reklam gibi oldu ama ismimi az çok bilenler vardır, böyle bir mesajım hiç yok, satış yapmaya çalışmıyorum yani.

YouTube dan evde nasıl yapılır diye baktım köfte gibi çok çok hoşuma gitti daha kolay olacak sağlıklı şeyler yemek istiyorsam öyle yaparım artık 😊

X