Sosyal medya kullanmamak neden garip karşılanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Sosyal medya kullanmayabilirsiniz bu sizin tercihiniz ama kullananları bu kadar gömmeye gerek var mı?

Aktif paylaşım yapmasam da istifade ettiğim
birçok kişi ve sayfa var.

Herkes gösteriş için kullanmıyor yani.

Sosyal medya kullanmamayi bu kadar mesele haline getirmeye gerek yok. İstemiyorsunuz bitti gitti, insanlar garipsiyorsada kendi sorunları.
Ben herkes öyle demedim ki kendi tanıdıklarımı söylüyorum

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Cilt hastalığı ve erkek tipi sac için ne gibi bi tavırla karşılaştınız? Herkes tarafından begenilseydiniz yinede kullanmayacak mıydınız sosyal medyayı? Yani sosyal olarak aktif olmak için (sosyal medya veya sosyal ortam) her konuda begenilmek mi istiyorsunuz yada 4 4 lük olmayı mı bekliyorsunuz ben anlayamadım
O durumla tamamen alakası yok benim soğumamın nedeni

Cledyana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2014
3.514
11.489
30
Yani kullanirsiniz ullanmazsiniz o kimseyi bağlamaz da o bunu yaptı şu bunu yaptı diye asiri gözlemciliginiz bir tuhaf. Gözlem yeteneğinizi baska hesaplarda kullansaniz çok faydali hesaplar da var. Sizinkisi arkadaslarinizin giybetinden öteye gitmemis şu durumda.

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Bu yukarıdaki bilgiler gayet kendi çabalarınızla hakim olduğunuz bilgiler. Sosyal medya ile ne alakası var?
Herkesin her şeyini sosyal medya olmadan da öğrenebiliyorsunuz belli ki. O da ayrı bir yetenek olsa gerek.

"Sosyal medya kullanmamak garip mi" diye sorup, kullananan insanlara gösteriş meraklısı iması yapmışsınız burada da.
İnsanlara bu düşüncenizi hissettiriyorsanız onların da size garip demesi çok normal değil mi?
Ben her tanıştığım insana ben bunları yaşadım demiyorum ki onu da yazdım zaten gereksiz buluyorum diyorum sadece, burda içimi dökmek istedim tersleneceğimi bilsem yazmazdım

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Yani kullanirsiniz ullanmazsiniz o kimseyi bağlamaz da o bunu yaptı şu bunu yaptı diye asiri gözlemciliginiz bir tuhaf. Gözlem yeteneğinizi baska hesaplarda kullansaniz çok faydali hesaplar da var. Sizinkisi arkadaslarinizin giybetinden öteye gitmemis şu durumda.
Ben hesapları gözlemlemiyorum özellikle bakıp, etrafımdaki insanlar böyleydi ve içimi dökmek istedim

filmgibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2014
5.532
10.079
Eşimin tek bir sosyal medya hesabi bile yok. Nisanliyken 2012 yilinda zorla whatsapp yükledim o derece.
Ben sosyal medya kullanmayan insanları asiri derecede karizmatik ve cekici buluyorum.
Benim de sadece instagram hesabim var ama odaklanma ve anda kalamama sorunları yaşadığım için kapattım. Nadiren açıyorum merak ettigim birsey varsa bakıp siliyorum yine
Bir tek kk kaldi elimde 🤣

Khomyuk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
3.952
16.190
Kullanırsınız kullanmazsanız sizin kararınız ama bu kadar dert edinmeniz size kötü hissettirmesi de normal değil.
Ben de eşim de yakın arkadaşlarım da kullanıyor hiç bahsettiğiniz tarz olaylara denk gelmedim. Sosyal medya nasıl kullandığınızla alakalı bir oluşum.
Kuzenimin eski sevgilisi de orada açık saçık tuhaf koca popolu kadınları takip ederdi. Ama adamın zevki oydu, sosyal medya olmasa dergi alacak ne bileyim ona göre bir çözüm bulacak. Siz nasıl kullanırsanız odur özetle.
Ben mesela pek çok güzel sanat sayfasını takip ederim. Ama bir kaç dedikodu sayfasını da takip ederim. Tamamen gün içindeki bir saatimi eğlenmeye ayırmak kafa dağıtmak niyetindeyim. İşten dönünce, çocuğu uyutunca illa oturup makale okumam gerekmiyor, bazen kitap okurum bazen dizi film izlerim bazen de instagram keşfette zaman öldürürüm.
Ben de instagramda mutluluk pozu görmenin insanı nasıl mutsuz ettiğini anlamıyorum mesela. Birileri mutlu diye bu kadar kahırlanmak da tuhaf bana göre.
Ben mesela gün içinde çok story atmam ama bazı güzel anları, çocuğumun yada kendimin güzel fotoğraflarını da paylaşırım. Her şeyin ötesinde güzel bir günlük bana göre. Ki arşivden bir kaç sene öncesine bakmak da eğlenceli. Geçen sene şurdaymışız bak demek de. Kısacası bu olaydan zevk alanı gömmek de biraz hazımsızlık bana göre

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Eşimin tek bir sosyal medya hesabi bile yok. Nisanliyken 2012 yilinda zorla whatsapp yükledim o derece.
Ben sosyal medya kullanmayan insanları asiri derecede karizmatik ve cekici buluyorum.
Benim de sadece instagram hesabim var ama odaklanma ve anda kalamama sorunları yaşadığım için kapattım. Nadiren açıyorum merak ettigim birsey varsa bakıp siliyorum yine
Bir tek kk kaldi elimde 🤣
Bende aynı durumdayım içimi dökmek istedim herkes gösteriş meraklısı değil, benim çevremdeki insanlar farklıydı niye bu kadar tepki aldım anlamadım yani

speranzoso

Aktif Üye
Pro Üye
6 Ağustos 2020
651
2.528
Yarıya kadar okuya bildim kullanmıyorsanız kullanmıyorsunuzdur yani bunun için birsürü sebep aramaya başkalarının onayını almaya gerek varmı? Ben kendimi bildim bileli ne ist ne face nede başka sosyal medya kullanmadım. Arada eşimden birşeylere bakar bırakırım. Wp var ordada 2 ayda bir anca bir paylaşımım olur. Okul gruplarında bile durmam çıkarım. Şahsen banada her yediğini gezdiğini ilk önce fotoğraflayıp dur şuraya atıcam diyenler tuhaf geliyor.

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Kullanırsınız kullanmazsanız sizin kararınız ama bu kadar dert edinmeniz size kötü hissettirmesi de normal değil.
Ben de eşim de yakın arkadaşlarım da kullanıyor hiç bahsettiğiniz tarz olaylara denk gelmedim. Sosyal medya nasıl kullandığınızla alakalı bir oluşum.
Kuzenimin eski sevgilisi de orada açık saçık tuhaf koca popolu kadınları takip ederdi. Ama adamın zevki oydu, sosyal medya olmasa dergi alacak ne bileyim ona göre bir çözüm bulacak. Siz nasıl kullanırsanız odur özetle.
Ben mesela pek çok güzel sanat sayfasını takip ederim. Ama bir kaç dedikodu sayfasını da takip ederim. Tamamen gün içindeki bir saatimi eğlenmeye ayırmak kafa dağıtmak niyetindeyim. İşten dönünce, çocuğu uyutunca illa oturup makale okumam gerekmiyor, bazen kitap okurum bazen dizi film izlerim bazen de instagram keşfette zaman öldürürüm.
Ben de instagramda mutluluk pozu görmenin insanı nasıl mutsuz ettiğini anlamıyorum mesela. Birileri mutlu diye bu kadar kahırlanmak da tuhaf bana göre.
Ben mesela gün içinde çok story atmam ama bazı güzel anları, çocuğumun yada kendimin güzel fotoğraflarını da paylaşırım. Her şeyin ötesinde güzel bir günlük bana göre. Ki arşivden bir kaç sene öncesine bakmak da eğlenceli. Geçen sene şurdaymışız bak demek de. Kısacası bu olaydan zevk alanı gömmek de biraz hazımsızlık bana göre
Ben herkes gösteriş meraklısı demiyorum ki kendi çevremdekileri söylüyorum kendi yaşadıklarımı, ben insanların mutlu olmasından mutsuzluk duymam rol yapanları biliyorum çünkü benimle dertleşen insanlardı ve nefret ettiklerini bildiğim insanlarla canım diye fotogtaf paylaşıyorlardı soğumamın nedeni bu işte iki yüzlülük olması, sadece mutluluk pozu verdi diye demiyorum ben, yanlış anladı beni insanlar galiba

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Yarıya kadar okuya bildim kullanmıyorsanız kullanmıyorsunuzdur yani bunun için birsürü sebep aramaya başkalarının onayını almaya gerek varmı? Ben kendimi bildim bileli ne ist ne face nede başka sosyal medya kullanmadım. Arada eşimden birşeylere bakar bırakırım. Wp var ordada 2 ayda bir anca bir paylaşımım olur. Okul gruplarında bile durmam çıkarım. Şahsen banada her yediğini gezdiğini ilk önce fotoğraflayıp dur şuraya atıcam diyenler tuhaf geliyor.
Ben içimi dökmek istedim normal olarak, şu an sosyal medya kullanmıyorum kafam rahat benimde

lou salome

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2015
2.681
6.592
Direkt başlığa cevap veriyorum.
Çünkü insanlarımız görgüsüz ve gösterişini yapamayacağı çoğu etkinliği aslında yapmazdı, sosyal medya olmasa

Mylife24

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
408
130
Direkt başlığa cevap veriyorum.
Çünkü insanlarımız görgüsüz ve gösterişini yapamayacağı çoğu etkinliği aslında yapmazdı, sosyal medya olmasa
Her insan gösteriş meraklısı değil ama dediğiniz gibi bazı insanlar sırf kendini göstermek için dediğiniz gibi yapıyor

Khomyuk

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
3.952
16.190
Ben herkes gösteriş meraklısı demiyorum ki kendi çevremdekileri söylüyorum kendi yaşadıklarımı, ben insanların mutlu olmasından mutsuzluk duymam rol yapanları biliyorum çünkü benimle dertleşen insanlardı ve nefret ettiklerini bildiğim insanlarla canım diye fotogtaf paylaşıyorlardı soğumamın nedeni bu işte iki yüzlülük olması, sadece mutluluk pozu verdi diye demiyorum ben, yanlış anladı beni insanlar galiba
E o insanlarla mesafe koyarsınız. Bu insanlar sadece sosyal medyada böyle değil. Bunlar normalde de canım cicim der arkanızdan konuşur. Samimiyeti kesersiniz. Yani bunlar insanlarla alakalı dertler. Sosyal medya kullanmamak bir karardır ama insanlar arasındaki ilişkilerdeki sorunlar hep vardı ve olacak.

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
27.406
100.842
gösteriş meraklısı değilseniz gösteriş yapmazsınız olur biter.
insg. kimse hesap açtı diye kafasına silah dayamıyor foto paylaş diye..
ha siz daha önce amacına uygun kullanmayıp gösteriş yaptığınız için yine o yüzden açmak istememe hakkına sahipsiniz tabi ki.. kimseyi ilgilendirmez. neticede herkes kendini tanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.