Sosyal medya kullanmamak neden garip karşılanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yarıya kadar okuya bildim kullanmıyorsanız kullanmıyorsunuzdur yani bunun için birsürü sebep aramaya başkalarının onayını almaya gerek varmı? Ben kendimi bildim bileli ne ist ne face nede başka sosyal medya kullanmadım. Arada eşimden birşeylere bakar bırakırım. Wp var ordada 2 ayda bir anca bir paylaşımım olur. Okul gruplarında bile durmam çıkarım. Şahsen banada her yediğini gezdiğini ilk önce fotoğraflayıp dur şuraya atıcam diyenler tuhaf geliyor.
Ben içimi dökmek istedim normal olarak, şu an sosyal medya kullanmıyorum kafam rahat benimde

Direkt başlığa cevap veriyorum.
Çünkü insanlarımız görgüsüz ve gösterişini yapamayacağı çoğu etkinliği aslında yapmazdı, sosyal medya olmasa

Direkt başlığa cevap veriyorum.
Çünkü insanlarımız görgüsüz ve gösterişini yapamayacağı çoğu etkinliği aslında yapmazdı, sosyal medya olmasa
Her insan gösteriş meraklısı değil ama dediğiniz gibi bazı insanlar sırf kendini göstermek için dediğiniz gibi yapıyor

Ben herkes gösteriş meraklısı demiyorum ki kendi çevremdekileri söylüyorum kendi yaşadıklarımı, ben insanların mutlu olmasından mutsuzluk duymam rol yapanları biliyorum çünkü benimle dertleşen insanlardı ve nefret ettiklerini bildiğim insanlarla canım diye fotogtaf paylaşıyorlardı soğumamın nedeni bu işte iki yüzlülük olması, sadece mutluluk pozu verdi diye demiyorum ben, yanlış anladı beni insanlar galiba
E o insanlarla mesafe koyarsınız. Bu insanlar sadece sosyal medyada böyle değil. Bunlar normalde de canım cicim der arkanızdan konuşur. Samimiyeti kesersiniz. Yani bunlar insanlarla alakalı dertler. Sosyal medya kullanmamak bir karardır ama insanlar arasındaki ilişkilerdeki sorunlar hep vardı ve olacak.

gösteriş meraklısı değilseniz gösteriş yapmazsınız olur biter.
insg. kimse hesap açtı diye kafasına silah dayamıyor foto paylaş diye..
ha siz daha önce amacına uygun kullanmayıp gösteriş yaptığınız için yine o yüzden açmak istememe hakkına sahipsiniz tabi ki.. kimseyi ilgilendirmez. neticede herkes kendini tanır.

Uzun yıllardır çoğu sosyal mecrada aktifim. Özellikle de çoğu insanın Instagramda bize gösterdiği gibi bir hayat yaşamadığının bilincindeyim. Sadece samimi olduğum insanları ve kendi alanımla alakalı sayfaları takip ediyorum bundan dolayı keyif alıyorum. Bu durum kişiden kişiye değişir. Eğer size kötü hissettiriyorsa tabiki kullanmamak daha iyi olacaktır
İlerde kullanırsam beğendiğim mağazaları takip etmek için kullanırım bende

Ben her tanıştığım insana ben bunları yaşadım demiyorum ki onu da yazdım zaten gereksiz buluyorum diyorum sadece, burda içimi dökmek istedim tersleneceğimi bilsem yazmazdım

Benim söylediğim şeyle yazdığınız cevabın ne alakası var?

Sosyal medya kullanmak istemiyorsanız kullanmayın, bu kadar basit. Ama her insan gösteriş meraklısı olduğu için kullanmıyor sosyal medyayı. Sizin çevrenizdekiler öyle oldukları için kullanıyorlarsa o onların sorunu.
Siz insanları gösteriş meraklısı olarak görüyorsanız onların da sizi garip bulma hakları var.

Siz instagram kullanmayı bırakınca çevrenizdeki insanların karakteri de değişmiyor sonuçta.
"Ayşe ile görüşmeye devam edip, yemeklere çıkıp, kafelere gidip Ayşe'nin gösteriş merakını görmemek için sosyal medya kullanmamak garip mi" diyorsanız da cevap veriyorum; evet garip. Çünkü Ayşe'yi ya da yurt dışından bir fotoğraf sanatçısını takip etmek sizin insiyatifinizde.
"İstemiyorum, kullanmıyorum" diyorsanız normal. Üzerine bu kadar düşünüp dertlenecek bir şey yok yani.

E o insanlarla mesafe koyarsınız. Bu insanlar sadece sosyal medyada böyle değil. Bunlar normalde de canım cicim der arkanızdan konuşur. Samimiyeti kesersiniz. Yani bunlar insanlarla alakalı dertler. Sosyal medya kullanmamak bir karardır ama insanlar arasındaki ilişkilerdeki sorunlar hep vardı ve olacak.
Haklısınız bu konuda, sosyal medya dışında da böyleler ama orda da görünce zaten sosyal medyayı sevmediğim için soğumuştum, bugün de içimi dökmek istedim yaşadıklarımı anlatarakta, ilerde açarsam da mağazaları takip etmek için açacağım

Benim söylediğim şeyle yazdığınız cevabın ne alakası var?

Sosyal medya kullanmak istemiyorsanız kullanmayın, bu kadar basit. Ama her insan gösteriş meraklısı olduğu için kullanmıyor sosyal medyayı. Sizin çevrenizdekiler öyle oldukları için kullanıyorlarsa o onların sorunu.
Siz insanları gösteriş meraklısı olarak görüyorsanız onların da sizi garip bulma hakları var.

Siz instagram kullanmayı bırakınca çevrenizdeki insanların karakteri de değişmiyor sonuçta.
"Ayşe ile görüşmeye devam edip, yemeklere çıkıp, kafelere gidip Ayşe'nin gösteriş merakını görmemek için sosyal medya kullanmamak garip mi" diyorsanız da cevap veriyorum; evet garip. Çünkü Ayşe'yi ya da yurt dışından bir fotoğraf sanatçısını takip etmek sizin insiyatifinizde.
"İstemiyorum, kullanmıyorum" diyorsanız normal. Üzerine bu kadar düşünüp dertlenecek bir şey
Haklısınız, ben herkesi gösteriş meraklısı görmüyorum ki zaten bunu da yazdım biraz önce benim etrafımdakilerin bazıları gösteriş meraklısıydı ben onları söyledim kendi yaşadıklarımı içimi dökmek dertlesmek istedim sadece, ben sosyal medyaya karşı değilim ben kullanmak istemedim, ilerde kullanabilirim o da sadece beğendiğim mağazaları ve markaları takip etmek için kullanırım

ha siz daha önce amacına uygun kullanmayıp gösteriş yaptığınız için yine o yüzden açmak istememe hakkına sahipsiniz tabi ki.. kimseyi ilgilendirmez. neticede herkes kendini tanır.
Haklısınız, zaten ben sosyal medyaya karşı değilim ilerde açabilirim belki ama beğendiğim sayfaları takip ederim

Bende instayı çok aktif kullanam biriydim, eşimle beraber kapattık, şimdi sadece wp ve burası, eşim de wp ve ekşi, bizi de garipsiyolar inanki meraktan, gizemli görüyolar ve çatlıyolar hayatlarımızı merak etmekten 😄 bırak öyle de kalsınlar salla

Valla benim instagramımda genelde şebelek fotoğraflarım, emmi oturuşum, şaşı yaptığım gözüm, suyun altında ağzımdan burnumdan çıkan baloncuklar falan var :KK70:

Evde kendi halimde otururken gösteriş meraklısı oldum durduk yere, hale bak :KK70:

Valla benim instagramımda genelde şebelek fotoğraflarım, emmi oturuşum, şaşı yaptığım gözüm, suyun altında ağzımdan burnumdan çıkan baloncuklar falan var :KK70:

Evde kendi halimde otururken gösteriş meraklısı oldum durduk yere, hale bak :KK70:
Sizin yaptığınız gösteriş meraklısı olmakla ilgisi yok benim bazi arkadaşlarım farklıydı sizin anlattıklarınızdan sizde bir sorun yok 😊

Merhabalar, sosyal medyaya karşı değilim ve herkesi gösteriş meraklısı olarak görmüyorum, ben kendi çevremdeki bazı insanların gösteriş meraklısı olduğunu yazdım ve içimi dökmek istedim sadece öncelikle bunu belirtmek istiyorum.
Sosyal medya kullanmaktan neden soğudumu kendi yaşadıklarımla anlatmak istedim ve sizin düşüncenizi merak ediyorum; Ben 24 yaşındayım ve lise bittikten sonra uzun bir süre instagram kullanmadım, 21 yaşında kullanmaya başladım üniversiteye başladım diye, diğer açtığım konudan benim sosyal anksiyete yani sosyal fobi ve ağır depresyon yaşadığımı biliyorsunuz. Üniversiteye başladığım zamanlar depresyon ve sosyal fobi yaşadığım için mutsuzdum ve bu yüzden tedavi görmeye başladım ve 1 sene boyunca zaten mutluluk pozları verecek halim yok diye hiç fotoğraf paylaşmadım. İlaçların beni düzeltmesi aylarımı aldı ve artık daha mutlu hissediyordum yakınlık kurmaya başlamıştım yeni yeni insanlarla ve sınıfımdan gösteriş meraklısı bir kız bana; "sen hep yalnızsın seni sürekli izliyoruz ama yanında kimse yok" deyince moralim o kadar bozuldu ki ilacın da mutluluk etkisiyle sürekli gezmeye başladım ve gittiğim her yerde fotoğraf çekinip instagramda paylaştım, yeni edindiğim arkadaşlarımla fotoğraf çekindim ve onları da instagramda paylaştım, diğer arkadaşlarım gibi gösteriş meraklısı birine dönmüştüm aylarca böyle gitti ve bir gün kendimi sorguladım instagram profilime bakıp ben bu değilim dedim ve üniversite bitince sosyal medyayı sildim. Beni sosyal medyadan soğutan tek bu durum da değil. Üniversitede yakınlık kurduğum bir kız arkadaşımla aynı yerde staj yaptık ama ofislerimiz farklı yerdeydi. Instagram kullandığım zamanlarda o da kendine instagram açtı ve ben kimi takip ediyorsam onları takip etti, tanımadığı insanlarda olmasına rağmen takip etti ve bazı arkadaşlarıma arkamdan konuştuğunu öğrendim ve staj yaptığım ofisteki bir erkeğe yakınlık kurmaya çalıştığını öğrendim ve şok oldum, kıza bunu neden yaptın dedim herkesi eklerken yanlışlıkla ekledim dedi ve gerisini bana itiraf etmedi bile. Bir diğer durumda; üniversite dışında edindiğim arkadaşım ve onun arkadaşlarıyla arada cafede oturuyorduk ve onun erkek arkadaşlarından biri cafede instagramdan takip ettiği kızların fotoğraflarının ekran görüntüsünü alıp duruyordu ve telefonunda galeri kısmını açtığı zaman kızların fotoğraflarını ayrı ayrı klasör yaptığını gördüm, ben fark etmedim sandı ama ben gördüm ve kız arkadaşımı uyardım bu konuda zaten, bir diğer durumda; üniversite dışında tanıştığım bir kız, gıcık olduğunu söylediği bir kızın fotoğraflarını çalıp sahte bir adla kızın fotoğraflarını kullanarak instagram hesabı açtı ve erkek arkadaşlarını işletti ve onu uyardım, bir kaç ay sonra kızın adına açtığı hesabı sildi zaten pisman olmuştu ama arkadaşlığımı kestim 1 yıldan fazladır konuşmuyorum kızla, bir de insanların normal hayatlarında maddi sorun yaşadıklarını kendi kulaklarımla duymama rağmen instagramda zengin, çok bakımlı, sürekli mutluymuş sürekli sevilen bir insanmış gibi kendilerini göstermelerini görmekten yorulmuştum. Çünkü öyle olmadıklarını biliyordum bende kendimi bir ara onlar gibi göstermiştim yalnızlığım yüzüme vurulduğu için. Artık sosyal medya kullanmıyorum burası ve whatsapp dışında, ve şu an çok az arkadaşım var ama iyi niyetine inandığım arkadaşlarım var, edinmeye çalıştığım bir çok insandan vazgeçtim.Bazen arkadaşlarım bana soruyorlar sosyal medya neden kullanmıyorsun diye sevmiyorum bana sahte bir hayat gibi geliyor deyince garipsiyorlar ve bana bu durum garip geliyor, iş buldum bir ara ordan da biriyle tanışmaya çalışsam o da soruyor sosyal medya kullanıyor musun diye ona gereksiz buluyorum sosyal medyayı deyince garip bakıyor. Sosyal medya kullanmamak neden garip karşılanıyor anlamıyorum, gösteriş meraklısı bir insan zaten değilim hırsımdan yapmıştım eskiden ama sonradan bu ben değilim dedim ve sildim hesabı , üniversitede insanlarla yakınlık kurmaya çabaladım aslında ama kendilerini farklı göstermelerinden ve ayrıca ilacı iyiyim artık diye doktora söylemeden yarıda bıraktım hata yaptım ve aniden bıraktığım için eski halime geri döndüm ve stresten saçımı kaybettim son dönem, zaten cilt hastalığımda vardı onu sonra anlatırım gerekirse ve saçım erkek tipi olduğu için son dönem bazı tavırlardan dolayı soğudum ve kendi köşeme çekilip kendim gibi sessiz bir erkekle oturdum sınıfta hep üniversite bitene kadar ,ilerde açsam bile sadece mağazaları takip etmek için açarım kimsenin hayatını merak etmiyorum ve kız arkadaşımdan dolayı kimseyi güvenip ekleyebileceğimi sanmıyorum, sosyal medyadan soğuyup kullanmamak için de çok sebebim yok mu sizce? Sadece whatsapp ve burayı kullanıyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim, görüşlerinizi merak ediyorum.
Bende kullanmıyorum kafam çok rahat tavsiye ederim

Facebook sadece açık aylarca girmem.
Instgram giriyorum ama vakit geçirmek için oda anlamsız gereksiz aslında..
Birde burayı kullanıyorum..

Sana zarar verdiğini düşünüyorsan hayatini zehir etme..sosyal medya yalan dolan

Facebook sadece açık aylarca girmem.
Instgram giriyorum ama vakit geçirmek için oda anlamsız gereksiz aslında..
Birde burayı kullanıyorum..

Sana zarar verdiğini düşünüyorsan hayatini zehir etme..sosyal medya yalan dolan
Şu an kullanmıyorum ama ilerde kullanabilirim beğendiğim sayfalar için

ama foto paylaşmanın gösteriş olduğunu düşünen sen değilsin😉
sana bana serbest konu sahibesine yasak..

ama foto paylaşmanın gösteriş olduğunu düşünen sen değilsin😉
sana bana serbest konu sahibesine yasak..
Ben yasak diye bir şey demedim, normal fotograf paylaşmakla gösteriş yapmak arasında fark var ,ben kendi cevrem için dedim diye defalarca yazdım, size bişey demedim herkes adına da konuşmuyorum

Bende son birkaç aydır kullanıyorum.Sadece evcil hayvanları,samimi arkadaşlarımı ve sevdiğim birkaç motosikletçiyi takip ediyorum.Böylece gönderi kirliliği oluşmuyor. 🤗 Sevmediklerimle zaten takipleşmem.Çok samimiyetsiz geliyor bana.Görüyordum bizim sınıftakileri.Hepsi gerçek hayatta birbirinden nefret ederdi arkalarından demediklerini bırakmazlardı ama facebookta falan birbirlerinin fotolarını beğenip kalpli öpücüklü yorumlar yaparlardı 🤢🤣🤣🤣🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X