Sosyal medya kullanmamak neden garip karşılanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende son birkaç aydır kullanıyorum.Sadece evcil hayvanları,samimi arkadaşlarımı ve sevdiğim birkaç motosikletçiyi takip ediyorum.Böylece gönderi kirliliği oluşmuyor. 🤗 Sevmediklerimle zaten takipleşmem.Çok samimiyetsiz geliyor bana.Görüyordum bizim sınıftakileri.Hepsi gerçek hayatta birbirinden nefret ederdi arkalarından demediklerini bırakmazlardı ama facebookta falan birbirlerinin fotolarını beğenip kalpli öpücüklü yorumlar yaparlardı 🤢🤣🤣🤣🤣
Bende bu durumu yaşadım, herkes gösteriş meraklısı değil ki kendi çevremdekileri söyledim diye herkes benim herkes hakkinda gösteriş meraklısı olduklarını düşündüğümü sanıyor, öyle bisey yok ki yanlış anlaşıldım

Bende bu durumu yaşadım, herkes gösteriş meraklısı değil ki kendi çevremdekileri söyledim diye herkes benim herkes hakkinda gösteriş meraklısı olduklarını düşündüğümü sanıyor, öyle bisey yok ki yanlış anlaşıldım
Dediğiniz gibi gösteriş amaçlı kullanan belli ve çok ciddi bir kesim var.Hatta reklam veriyorlar daha çok kişiye ulaşabilmek için saçma sapan fotoları vs. düşüyor anasayfama bazen 😒😏

çooook uzun yazmışsınız
Hepsini okuyamadım
Ama artık herkesin cebinde akıllı telefon olduğu için herkes kullanıyor artık evde TV kullanmak gibi bir şey oldu
Ondan insanlara garip geliyor Olabilir
Kime ne herkesin kendi tercihi
Bende kullanmıyorum.

Dediğiniz gibi gösteriş amaçlı kullanan belli ve çok ciddi bir kesim var.Hatta reklam veriyorlar daha çok kişiye ulaşabilmek için saçma sapan fotoları vs. düşüyor anasayfama bazen 😒😏
İnstagram kullandığım zaman bende aynı durumla karşılaştım bazen

çooook uzun yazmışsınız
Hepsini okuyamadım
Ama artık herkesin cebinde akıllı telefon olduğu için herkes kullanıyor artık evde TV kullanmak gibi bir şey oldu
Ondan insanlara garip geliyor Olabilir
Kime ne herkesin kendi tercihi
Bende kullanmıyorum.
Silecem valla yazdıklarımı sizinle alakası yok kendi yaşadıklarımı yazdim dertlesmek için içimi dökmek istedim herkes boyle demedim ama yanlış anlasildim
Bende kullanmıyorum su anda belki ilerde kullanırım

7 sene oldu hicbi sosyal medya kullanmıyorum hicte eksiklik hissetmiyorum. Kullanmadigimi söylediğimde ilk bi şaşıran oluyo bazen ama o kadar
Bende de öyle oldu bende sordukları zaman gereksiz buluyorum diyorum burda içimi döktüm tamamen bazi insanlari anlatarak

Ben herkes gösteriş meraklısı demiyorum ki kendi çevremdekileri söylüyorum kendi yaşadıklarımı, ben insanların mutlu olmasından mutsuzluk duymam rol yapanları biliyorum çünkü benimle dertleşen insanlardı ve nefret ettiklerini bildiğim insanlarla canım diye fotogtaf paylaşıyorlardı soğumamın nedeni bu işte iki yüzlülük olması, sadece mutluluk pozu verdi diye demiyorum ben, yanlış anladı beni insanlar galiba

Iyi de bu sosyal medyanin bir ozelligi degil ki. O arkadaslarinizin karakteri. Onlari hayatinizdan cikarsaniz daha faydaliymis.

Bunun disinda sosyal medya ben sever ve kullanirim. Ama bagimlilik yaptigi da bor gercek. Arada bir kapatmak, uygulamayi telefondan kaldirmak falan iyi fikir olabilir bu sebeple.

Iyi de bu sosyal medyanin bir ozelligi degil ki. O arkadaslarinizin karakteri. Onlari hayatinizdan cikarsaniz daha faydaliymis.

Bunun disinda sosyal medya ben sever ve kullanirim. Ama bagimlilik yaptigi da bor gercek. Arada bir kapatmak, uygulamayi telefondan kaldirmak falan iyi fikir olabilir bu sebeple.
Haklısınız ben kendimi yanlış ifade ettim galiba, ben sosyal medyaya karşı bir insan değilim ki

Haklısınız ben kendimi yanlış ifade ettim galiba, ben sosyal medyaya karşı bir insan değilim ki

Yok karsi da olabilirsiniz. Sorun degil. Sadece taraftar arayinca sorun yasadiniz su an burada. Ozellikle boyle cok fikirin oldugu ortamlarda elbette sizinle ayni fikirde olan da olacaktir, olmayan da. Bir de tabi cok politik olmak gerek bu kadar kamusal bir yerde.
Yoksa boyle duaunebilirisiniz, hesap vermek durumunda degilsiniz.

Ben sosyal medya severim, esim kullanmaz, hoslanmaz. Sorun yasamiyoruz. Birbirimizi garip de bulmuyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X