Sosyal medyanın etkisinde kalmak

ben yıllardır insta kullanirim, benim keşfetimede düşuyor bazen bakmiyorum iç geçirecegimden degil aşırı lüks hayatı sevmiyorum zaten, ruhum mu fakir nedir 😁
ben izleyip benim sayemde daha çok zengin olmalarini istemiyorum kolay kolay kimsenin verdigi linke bile bakmam, linklerden bir şey seçip almam prim kazanacaklari için gıcığim yani onlara insanlar kendi indirimli ürünü bulamiyormuş gibi aptal muamelesi yapıp koş indirim yakaladim bilmem ne diyip benim sirtimdan kuruşta olsa para kazanmalarindan hoşlanmiyorum.
sizde açıp bakip izleyip prim vermezseniz böyle insanlara bu kadar gözumüze sokarak yaşayamazlar.
kizim icin bir dr takip ediyordum o bile link veriyor ya hayret bisey yok okul icin cantalari topladim, suluklari topladim niye ben malmiyim lcw girip suluk fiyatina kendim bakamiyormuyum ?
tepelere çıkartmayalım efendim.
bugun y.tubeye salcali makarna videosu koysam sadece ogrenciler izlese aylik gelirimi ikiye katlarim sanirim hic degilse makarna yapmayi ogrenmis olurlar, ama boyle link verenleri bizler takip edip tepemize ciksriyoruz

Son düzenleme:
2 çocuğum var arabasızlıktan kırılıyorum,anneme bırakıyorum otobüsle oradan tekrar işe falan derken,daha dün düşündüm zengin koca mı almak lazımdı,Onur gurur şeref artık para etmiyor mu,zengin koca avcılarına hak mı vermek lazım diye,aile fakir koca fakir ee haliyle fakirlikten çıkamadık kendi çabamla da onlara da destek olayım derken bi araba bile alamadık
bazen bende ya aman yiyip icip keyfime bakarim diyip hic isime gelmeyen tekliflerimi degerlendirseydin acaba diyorum sonra icimden baska bir ses (kesinlikle yanlis anlasilmasin kendim icin soyluyorum) eşseklik edip okulu birakacagina calissaydin da kendin daha cok kazansaydin derim.
el şeyiyle gerdege girilmez arkadaşım, koca parasıda iste sandigimiz kadar tatli tatli yenmiyor her zaman burnumuzdan gelebiliyor.

Son düzenleme:
İnstagram dipsiz kuyu… o parmağı sürekli yukarı ittirme hareketi. Yurtdısı tatilleri, lüx arabalar, istedikleri markadan giyinmek…
2 beyaz yakalı olarak yurtdısına çıkamıyoruz istediğim markadan alışveriş yapamıyorum ( zara, oysho) lüx arabalar, chanel çanta istemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece “ insan gibi” “sosyal yaşamak” istiyorum. Bazılarınız ya da bir çoğunuz beni anlamayacak biliyorum. Tek istediğim insanca yaşamak. Şükürsüz biri miyim? Diyorum bazen. Ama Zaradan bir ceket almaya gerçekten elim gitmiyor. İsraf yapıyorum gibi geliyor.
Sosyal medya gerçekten psikolojimi bozmaya başladı. Onlar ın %2-3 lük kısım olduğunun farkındayım. Evet gerçek hayat o değil.. size de olmuyor mu ? Tiktokcular’ın fenomenler’in villalara taşınması. Daha 35 yaşındayken karı koca mesleklerini bırakıp, link vererek egeye taşınması?
Siz de etkileniyor musunuz?Bu hayatlardan.
Hayatta hiç bir zaman kimsenin hayatı umurumda olmadı . Bir de sosyal medya hareketi fazla olanlar içsel olarak gerçekten mutluluğu bulamamış olanlar oluyor. Bunu ben değil bilim insanları söylüyor. Paranın mutluluk getirmediginin çok farkındayım. Ama elbette ben de yurtdışına seyahat etmek istiyorum ve maalesef ekonomik şartlar yüzünden hayallerimin bir cogu5 benden hızla uzaklaştı

Bakmayın, takip etmeyin.
Ben hiç ınfluencer takip etmiyorum. İnstagram kapatmazsaniz bile takipten çıkın çok fark ediyor.
Evet etkiliyor insanı. Keşfette gördüğüm bazı ınfluencerların profiline girip baktığımda sırasıyla aaaa ne güzel, hıı bunu da mı yapmış, ben de böyle olsaydım şöyle şöyle yapardım, ne saçmalamış diyip çıkıyorum
Mesela benimle aynı mesleğe sahip aynı sene mezun olan bir kız var fenomen biz iş ararken kendisi yl'ye başladı sonra o da zor gelmiş olacak ki bırakmış full instada kocasıyla foto paylaşıyor kendi güzel instadan para kazanıyor eşi yakışıklı ama ne yapalım salla takip etmezsen görmezsin.
Hele milyon ınfluencerları takip etme tek işleri güçleri kendini çekip paylaşmak bir de sabah kalk meditasyon yap iyi beslen zırvalıkları sen bi günde 10 saat çalış da göreyim seni... Twittera gelin orada dalga geçiliyor daha reel hayat var.

Siz baya instagram bağımlısı ve stalker olmuşsunuz dediğim gibi sosyal medyayı kapatmazsanız bile takipten çıkın komik videolar izleyin keşfetiniz onlarla dolsun

bazen bende ya aman yiyip icip keyfime bakarim diyip hic isime gelmeyen trkliflerimi degerlendirseydin acaba diyorum sonra icimden baska bir ses (kesinlikle yanlis anlasilmasin krndim icin soyluyorum) eşseklik edip okulu birakacagina calissaydin da kendin daha cok kazansaydin derim.
el şeyiyle gerdege girilmez arkadaşım, koca parasıda iste sandigimiz kadar tatli tatli yenmiyor her zaman burnumuzdan gelebiliyor.
Ya işte çalışıyorum benimle aynı işi yapan aynı kazancı kazananlar çok daha iyi seviyelerde,çocuklar özel okulda altlarda jip koca da çok kazanıyor ailede zengin falan işte ara sıra geliyorlar bana da :)

Ya işte çalışıyorum benimle aynı işi yapan aynı kazancı kazananlar çok daha iyi seviyelerde,çocuklar özel okulda altlarda jip koca da çok kazanıyor ailede zengin falan işte ara sıra geliyorlar bana da :)
ya herkese geliyordur tabiki, banada geliyor bir ege sehrinde yasiyorum hafta sonu baya turistik bir ilcesine gezmeye gittik bakiyorum insanlarin denize sifir evlerine vs lan diyorum seyretmeye gelmişiz biz bu hayati ya, sonra dusunuyorum sonu yok bu isteklerin.
durumu cok cok iyi bir akrabamiz bir gun konusurken laf arasinda sey demisti ya insanlarla oturuyorum iki sohbet edecegim herkes durumun iyi zenginsiz size ne var vs diyor kime göre zenginim neye göre zenginim diyince o zaman icimden bi gözun doysun demistim ama sonra ne demek istedigini anladim.
kime göre zenginiz ?
şuan oturdugum evde kiraciyiz, kendi evim 130 m2 idi benim icin gayet yeterli bir buyuklukdu, simdiki evim sanirim 100 m² e mobilyam sigmadi tikis pikis oldu diye soylenirken bir arkadasim eve geldiginde ya senin ev saray yahu demisti 😂
boyle seylerin gercekten sınırı yok.
insan oğlu hep ister daha çok ister göz göruyor cunku ama bazi insanlar gercekten bunlari takip etmekten kendini kaybediyor

İnstagramım kapanmış
Erişilmiyor asla giremiyorum :) lanet mi okudunuz gitti hesap :) ya da bu bir işaret mi:)
Dıj güçler bebeğim :KK14:
Aman iyi plmuş işte kesinlikle bu bir işaret.
Bak artık öyle bir raddeye gelmişsin ki bunu dert edip buraya konusunu açmişsin.
Ne gerek var.
Yılın eeen güzel ayındayız bence uygulamayı direk kaldır telefonundan biraz kafanı dinlersin beyninin ne kadar hafiflediğini hissedeceksin zaten bir süre sonra.
Hiç kullanmadım insta.
Şimdi ondan oluşan boşluğu hemen başka bir şeyle doldurman gerek yoksa dönmen kaçınılmaz olur.

Bütün sosyal medya hesaplarımı bin anda kapattım. O gün bugündür asla ihtiyaç duymadım, eksiklik hissetmedim.

İnstagram dipsiz kuyu… o parmağı sürekli yukarı ittirme hareketi. Yurtdısı tatilleri, lüx arabalar, istedikleri markadan giyinmek…
2 beyaz yakalı olarak yurtdısına çıkamıyoruz istediğim markadan alışveriş yapamıyorum ( zara, oysho) lüx arabalar, chanel çanta istemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece “ insan gibi” “sosyal yaşamak” istiyorum. Bazılarınız ya da bir çoğunuz beni anlamayacak biliyorum. Tek istediğim insanca yaşamak. Şükürsüz biri miyim? Diyorum bazen. Ama Zaradan bir ceket almaya gerçekten elim gitmiyor. İsraf yapıyorum gibi geliyor.
Sosyal medya gerçekten psikolojimi bozmaya başladı. Onlar ın %2-3 lük kısım olduğunun farkındayım. Evet gerçek hayat o değil.. size de olmuyor mu ? Tiktokcular’ın fenomenler’in villalara taşınması. Daha 35 yaşındayken karı koca mesleklerini bırakıp, link vererek egeye taşınması?
Ben o hissiyatı çocuğum için yaşamıştım.mukemmel anneler, her gün binlerce faydası olan yeni oyuncaklar,çeşit çeşit temiz içerikli yiyecekler.bir baktım bu sayfalar beni geriyor.kendimj yetersiz hissediyorum.acaba bu oyuncağı da mı alsam oğlumun az oyuncağı var filan psikolojisine girmişim. Bunu farkettigim an hepsini sildim.sonra gerçekten gerginliğin geçti.
Asıl onlarınki problem bütün gün bebeklerini binlerce insan izliyor.sapigi varımdır yokmudur bilmeden her şeyleri ortada
Doyumsuz ,sınırsız her isteği yapılan her gördüğü alınan çocuklar olarak büyüyorlar. Yetişkin olduklarında hepsi küçük Emrah, küçük ibo gibi kafayı yiyecekler diye düşünüyorum

İnstagramla birlikte bence lüks hayatları izlemek çok ulaşılabilir oldu. Eskiden tvden bir kaç dklık görüntüyle hayatlar sürekli elimizde. Ben de zaman zaman çok etkileniyorum. Dediğiniz gibi aslında lüks olmayan orta halli markalar bile lüks artık. Ekonominin hali ortada. Herkesin hayat kalitesi düştü. Ama sosyal medyada sanki herkes çok refah içinde yaşıyor gibi gösteriliyor. Ben de bunlara inanmıyorum ve artık abartı olanları siliyorum.

etkilenmiyorum, sinirim bozulmuyor desem yalan olur. özellikle 35 yaşında işi gücü bırakıp ege de lüks taş ev döşeyen, sadece link verip story paylaşarak dünyaları kazanan insanlara bakuıyorum, ne özellikleri var diyorum. bir de saatlerce çalışıp onların bir kaç günde kazandığını anca bir kaç ayda kazanan, zorluklarla okuyup kariyer sahibi olmuş kendime bakıyorum...ama aslında o influencer lara kızmıyorum, yapabilsek çoğumuz benzer hayatlar sürmek isteriz. şaşırdığım şey onların lafını Allah ın kelamı belleyip sürekli takip eden, sürekli linklerinden alışveriş yapan, bir paylaşımlarına destanlar döşeyen, eleştirenlere avukatlarıymış gibi cevap yazan fanları...bana bir şey katmıyorsa neden o kişiyi takip edip ona para kazandırıp üstüne onun asla erişemeyeceğim lüks hayatını takip edip kendime işkence çektireyim ki...takipçilerin psikolojisini incelemek daha enteresan aslında.

Bende bazen etkileniyorum, sonra diyorumki onların yaşayacağı bu dünyada ya ahiret?

Takıpcı toplamak ıcın ellerınden gelenı yapıyorlar. Suan baxılatının kazandıgı parayı bılsenız dudgınız ucuklar .
Sdece 3 sene önce aylık kazancı bizler gibi olan bazı kısıler, suan dunyanın parasını kazanıyor .

Siz de yapın zor değil ama sadece bikaç sene gerekıyor
Ve herkese kulak tıkamanız lazım.
İsim vermeyecegım. Bıkaç sene önce maymunluk yapanlar suan zenginlıklerını paylasıyor 😂

Kendınıze 3 sene verın ve delı gibi video üretip sacmalayın ya da bişiler yapın
Yaptıgınız sey ne kadar sacma ise o kadar kazanırsınız

Takıpcı toplamak ıcın ellerınden gelenı yapıyorlar. Suan baxılatının kazandıgı parayı bılsenız dudgınız ucuklar .
Sdece 3 sene önce aylık kazancı bizler gibi olan bazı kısıler, suan dunyanın parasını kazanıyor .

Siz de yapın zor değil ama sadece bikaç sene gerekıyor
Ve herkese kulak tıkamanız lazım.
İsim vermeyecegım. Bıkaç sene önce maymunluk yapanlar suan zenginlıklerını paylasıyor 😂

Kendınıze 3 sene verın ve delı gibi video üretip sacmalayın ya da bişiler yapın
Yaptıgınız sey ne kadar sacma ise o kadar kazanırsınız
Ama ben o karakter de biri değilim :)
Hacettepeden mezun, beyaz yakalı bir çiftsiz eşimle

X