Erkek İnfertilitesi Sperm DNA hasarı tedavisinden sonra ne yaptınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Lululemon

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
122
47
Merhaba. Esim %50'nin üzerinde DNA hasarı geçirdi. Kaan Aydos ile tedavi gördük. Hamilelik için endişeleniyorum. Gebe kalması için 3 ay bekleyebileceğimizi söyledi. Ya da Tup bebege gidebiliriz. Lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Doğrudan tup bebek yapmaya mı gittiniz? Yoksa doğal hamileliği mi bekliyorsun?

Bizdede dna hasarı 20 ros testi çok yüksek çıktı 3.5 aylık eşime ilaç verdiler beklemedeyiz. Daha önceden bu değerlere bakmadan 3 deneme yapıldı tutmadı tabiki.

Biz de kaan beye gittik dna hasarı eşimde önce yüzde 50 çıktı aradan geçen 3 aylık sürede bazı bitkisel ilaçlarla yüzde 20 çıktı ama sonraki testi düzen lab.da yaptırdık sonunda da doktor meilinde eşime şu yazıyı yazmış.
merhaba. Sperm DNA hasarı anlamlı derecede düşmüş. Yani spermlerinizin çocuk olmasına mani olacak derecde oksidatif strese bağlı herhangi bir bozukluğunun kalmadığı görülüyor. Sperm değerleriniz de yeterli. Zaten sperm sayısı, morfolojisi ya da hareketinde olacak düşmelerden dolayı kaygılanmayın. Sperm DNA içeriği sağlıklı olduğu için, bunların önemi olmaz. Bundan sonra isterseniz doğal yolla çocuk olmasını bekleyebilirsiniz. Tüp bebek için de sperm yönünden bir sorun yok. Ben 6 ay doğal yolla olması için beklemenizi öneririm.

Bundan sonrası için koruyucu amaçlı antioksidan olarak İmpryl tabletten günde 1 tane, Teatriodan da günde 1 tane, 6 ay süreyle kullanmanızı öneriyorum. 6 ay sonra bunu da kesersiniz. Klomeni kullanmayın. 6 ay içinde doğal yolla gebelik görülmezse, size en yakın bir merkezde tüp bebek yaptırırsınız.

Tüp bebeğin de başarısı en fazla %50'dir. Tutmazsa yeniden denemek gerekebilir. Daha sonra görüşmek isterseniz gelin, yeniden değerlendiririz.

Beslenmenize de dikkat edin. Bu konuda detaylı olarak

Sperm yönünden başka bir önerim olmayacak. Tahlil de gerekmez.

Kaan Bey gerçekten kendini mesleğine adamış ve insanlara faydam olur mu diye çırpın biri. Çok nazik ve dürüst.

Merhaba. Esim %50'nin üzerinde DNA hasarı geçirdi. Kaan Aydos ile tedavi gördük. Hamilelik için endişeleniyorum. Gebe kalması için 3 ay bekleyebileceğimizi söyledi. Ya da Tup bebege gidebiliriz. Lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Doğrudan tup bebek yapmaya mı gittiniz? Yoksa doğal hamileliği mi bekliyorsun?

Benim kayıplarım olduğu için yaptırmıştım o testi %40 hasar çıkmıştı tedavi aldık ve %13 oldu sonrasında tekrar denedik 3 gebelik kaybı daha yaşadım toplamda 6 oldu ve hiç bir sebep yok o kayıplar üzerine de bi daha testi tekrarlamadık

Benim kayıplarım olduğu için yaptırmıştım o testi %40 hasar çıkmıştı tedavi aldık ve %13 oldu sonrasında tekrar denedik 3 gebelik kaybı daha yaşadım toplamda 6 oldu ve hiç bir sebep yok o kayıplar üzerine de bi daha testi tekrarlamadık
Canim benim esimde de dna hasari var hangi ilaclari kullandiniz acaba ne kadar surede dustu hasar birde hasar dusunce sayi,hiz vs degerlerde artma oluyor mu?

Merhaba benim eşimde de sperm sayısı 3 milyon ve %76 DNA hasarı çıktı. Yaklaşık 2 aydır tedavi görüyor eşim. Kaan beyin hastasıyız. Salı günü yeniden test yaptıracağız. Umarım sonuclar düzelir .

Merhaba benim eşimde de sperm sayısı 3 milyon ve %76 DNA hasarı çıktı. Yaklaşık 2 aydır tedavi görüyor eşim. Kaan beyin hastasıyız. Salı günü yeniden test yaptıracağız. Umarım sonuclar düzelir .
insallah duzelir. benim esimde dna duzeldi ama klomenden sonra sayi tamamen dustu, 35 milyodan 2 milyon oldu Kaan Aydosun tedavesinden sonra. Sonra hic bir ilac almadik, 6 ay oldu. Onun son 2 ayinda kur yaptik ve sayi sukur bitkisel kurden tekrar 40 milyona cikti. cok sukur. dikkat edin.

insallah duzelir. benim esimde dna duzeldi ama klomenden sonra sayi tamamen dustu, 35 milyodan 2 milyon oldu Kaan Aydosun tedavesinden sonra. Sonra hic bir ilac almadik, 6 ay oldu. Onun son 2 ayinda kur yaptik ve sayi sukur bitkisel kurden tekrar 40 milyona cikti. cok sukur. dikkat edin.

Çok şükür sayınız tekrar yükselmiş . Biz de çok şey denedik malesef sonuç vermedi. Son olarak kaan beye gittik 2 ay oldu bakalım sonuç nasil olacak. Bu süre icinde olmazsa yaza tüp bebeğe başlayacağız.

Canim merhaba bizde kaan hocaya gidiyoruz dna hasari cikti😔ama soylemedi hoca bize hasar oraninin ne kadar oldugunu testten de pek bisey anlamadik orani neye gore hesapliyoruz sayi hiz dusuk bizimde

Çok şükür sayınız tekrar yükselmiş . Biz de çok şey denedik malesef sonuç vermedi. Son olarak kaan beye gittik 2 ay oldu bakalım sonuç nasil olacak. Bu süre icinde olmazsa yaza tüp bebeğe başlayacağız.
Bence, Kaan Aydos dna hasarinda arastirma yapiyor. Cunku baska bir test istemiyor. Sorunun özünü bulamadı. Biz gittik ama biz memnun degiliz. Esim bosina bir dna hasari icin Ankaraya gitti. Bilmiyorum, Kaan Aydostan sonra sperm sayisi cok dustu. keske gitmese idik

Son düzenleme:
https://www.eczane.com.tr/teatrio-30-kapsul yani içeriği aslen:
Bileşenler1 kapsül içinFaydası
Koenzim Q10200 mgSperm morfolojisini düzeltir
Astaxanthin4 mgOksidatif hasarı giderir ve DNAyı onarır
Resveratrol60 mgYine antioksidan bir madde, hasar önleyici.
Ubiquinol Effect on Sperm Parameters in Subfertile Men Who Have Astheno-Teratozoospermia With Normal Sperm Concentration İngilizcesi olan ya da sayıları anlayan arkadaşlar tabloları inceleyebilirler. Fayda görmenizin sebeplerini anlatıyor.

Bunun yanı sıra folat ve B vitamini kompleksi
Selenyum
Çinko

Yani Kaan Aydos size çok doğru bir öneride bulunmuş. Haliyle uzmanlığı. Bence kesinlikle devam edin buna.

Yemenizde karbonhidartları biraz azaltıp işlenmiş şekeri tamamen kesin. Bence bunun da çok faydasını görürsünüz.

Bol su!

Bence, Kaan Aydos dna hasarinda arastirma yapiyor. Cunku baska bir test istemiyor. Sorunun özünü bulamadı. Biz gittik ama biz memnun degiliz. Esim bosina bir dna hasari icin Ankaraya gitti. Bilmiyorum, Kaan Aydostan sonra sperm sayisi cok dustu. keske gitmese idik
neyseki sayınız yükselmiş şansınız yüksek insallah,
Canim merhaba bizde kaan hocaya gidiyoruz dna hasari cikti😔ama soylemedi hoca bize hasar oraninin ne kadar oldugunu testten de pek bisey anlamadik orani neye gore hesapliyoruz sayi hiz dusuk bizimde
Merhaba canım test sonucunda yazıyor..

Eklentiler

• Screenshot_20191108-234425.png
    Screenshot_20191108-234425.png
    107,5 KB · Görüntüleme: 223
X