Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Serser06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2020
14
15
32
Arkadaşlar eşim sperm dna hasar testi yaptırdı orta hasar derecesi çıktı Kaan Aydos hocaya gittik şuan çocuğunuz olması biraz zor dedi. Çok ama çok üzüldük bunun kesin bir tedaviside yokmus başka doktorlara gittik çoğunkla olbilir ama olmayadabilir dedi. Sperm morfoloji değerimizde kötü çıkmıstı zaten. Daha önce böyle bi problemle karşılaşan oldu mu? Tüp bebebek mi denediniz?

Kaan Aydos la ilgili okuduğum yazılarda hep sperm DNA hasarını düşürmüştü size neden öyle dedi ki sperm sayınız hızınız felan normal mi

İlaç tedavisiyle birkaç aya DNA hasarını düşüyor diye duymuştum Kaan Aydos

İlaç tedavisiyle birkaç aya DNA hasarını düşüyor diye duymuştum Kaan Aydos
DNA hasar testi hangi durumlarda merde yapılıyor canım bizden istemedi doktor ama başka bir doktor da baktırın dedi

DNA hasar testi hangi durumlarda merde yapılıyor canım bizden istemedi doktor ama başka bir doktor da baktırın dedi
Canım bende bilmiyorum her yerde yapılmıyormuş herhalde bazen sebepsiz infertilite nedeni veya tekrarlayan düşükler tüp bebeğin tutunmama nedeni veya sperm sayı azlığına sebep olabiliyormuş eğer Ankara veya istanbuldaysanız düzen labaratuvar yapıyor herhalde bide tüp Bebek merkezleri yapıyor galiba bizde haftaya bulunduğumuz yerdeki Memorial a gidip sperm testi vereceğiz o zaman soracağız DNA hasar yapılıyor mu diye Çünkü 2 aya bizde Kaan Aydos a gideceğiz elimde önceden bulunsun istiyorum DNA hasar testi

Canım bende bilmiyorum her yerde yapılmıyormuş herhalde bazen sebepsiz infertilite nedeni veya tekrarlayan düşükler tüp bebeğin tutunmama nedeni veya sperm sayı azlığına sebep olabiliyormuş eğer Ankara veya istanbuldaysanız düzen labaratuvar yapıyor herhalde bide tüp Bebek merkezleri yapıyor galiba bizde haftaya bulunduğumuz yerdeki Memorial a gidip sperm testi vereceğiz o zaman soracağız DNA hasar yapılıyor mu diye Çünkü 2 aya bizde Kaan Aydos a gideceğiz elimde önceden bulunsun istiyorum DNA hasar testi
Kuzum bizim doktorumuz ultrason bile çekmedi barda ıspartadayız biz mlde 2.2 milyon totAlde 8.8 milyon ileri hareketli %62.5 toplam hareketli %75 morfoloji 10.9 bizim doktor klomen verdi arttırırız sayıyı dedi dün başka bir doktorla konuştuk hareket zayıf varikosel olanilir kandırmıslar sizi dedi çok moralimiz bozuldu ne yapacağımızı sasırdık

Kuzum bizim doktorumuz ultrason bile çekmedi barda ıspartadayız biz mlde 2.2 milyon totAlde 8.8 milyon ileri hareketli %62.5 toplam hareketli %75 morfoloji 10.9 bizim doktor klomen verdi arttırırız sayıyı dedi dün başka bir doktorla konuştuk hareket zayıf varikosel olanilir kandırmıslar sizi dedi çok moralimiz bozuldu ne yapacağımızı sasırdık
Bence ultrason çektirin belki varikosel olabilir bide ikinci sperm testini yaptırım geciktirmeden aslında hareket çok iyi duruyor morfoloji de çok iyi keşke bizim değerlerimizde öyle olsa sayı artırılabilir bence ama önce ikinci testi verip iyi bir doktora gidin

Bence ultrason çektirin belki varikosel olabilir bide ikinci sperm testini yaptırım geciktirmeden aslında hareket çok iyi duruyor morfoloji de çok iyi keşke bizim değerlerimizde öyle olsa sayı artırılabilir bence ama önce ikinci testi verip iyi bir doktora gidin
İlaclar bitince ikinci testi vericez canım biz tek test verdik 10 gun sonra ilacı bitiyor ikinci testi vericek duruma göre söylicem ultrason da cekin diye varikosel olsa olan spermler hareketsiz olurdu diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum ama

İlaclar bitince ikinci testi vericez canım biz tek test verdik 10 gun sonra ilacı bitiyor ikinci testi vericek duruma göre söylicem ultrason da cekin diye varikosel olsa olan spermler hareketsiz olurdu diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum ama
inşallah yükselmiştir eğer sonuçlarda bi sıkıntı yoksahareketlilikve morfoloji çok güzel sayı artırılabilir Bence tedaviyle belki de artmıştır bile endişelenme en kolay düzelen sayıymış çakşır suyu keçiboynuzu kürü artırıyormuş sayıyı

inşallah yükselmiştir eğer sonuçlarda bi sıkıntı yoksahareketlilikve morfoloji çok güzel sayı artırılabilir Bence tedaviyle belki de artmıştır bile endişelenme en kolay düzelen sayıymış çakşır suyu keçiboynuzu kürü artırıyormuş sayıyı
FSH yüksek kuzum eşimde doktor çok önemsemedi onu çok değişken bir hormon dedi caksır suyu almıştım daha da yükseltir diye içirmiyorum

FSH yüksek kuzum eşimde doktor çok önemsemedi onu çok değişken bir hormon dedi caksır suyu almıştım daha da yükseltir diye içirmiyorum
Olabilir canım keçiboynuzu kürü de Yükseltiyormuş bende öyle duymuştum

Kaan Aydos la ilgili okuduğum yazılarda hep sperm DNA hasarını düşürmüştü size neden öyle dedi ki sperm sayınız hızınız felan normal mi
Bizede gıda takviyesi verdi bi kullanın bakalım dedi ama biraz umutsuz konuştu. Birkaç doktora daha gittik yani bunun kesin bir tedavisi yok dedi. Asla böyşe bişey beklemiyoduk. O kadar üzüldüm ki Allah gerçekten isteyen hak eden herkese cocuk versin. Acaba dna hasarı çıkıp hamile kalan var mı?

Bizden hoca istedi ama sonuc tam 1 ayda çıkıyor bekle allah belle harap olduk bencede erkendne yaptrmakta fayda var. Eşimin nerede yaptırdığını hatırlamıyorum bir laboratuar var. Belki Kaan aydos hocanın sekreterine ulaşırsam o söyler

Bizden hoca istedi ama sonuc tam 1 ayda çıkıyor bekle allah belle harap olduk bencede erkendne yaptrmakta fayda var. Eşimin nerede yaptırdığını hatırlamıyorum bir laboratuar var. Belki Kaan aydos hocanın sekreterine ulaşırsam o söyler
Canım bizim sıkıntımız mlde 2.2 Toroslar 8.8 milyon sperm sayısı ileri hareketli %62.5 toplam hareketli %75 morfoloji 10.9 Isparta’da yaşıyoruz biz Burda gittiğimiz doktor ultrason falan çekmedi klomen verdi bir de takviye vitamin sayı artar dedi dün başka bir doktorla konuştuk hareket zayıf sayı az sizi kandırmıslar varikosel olanilir dedi kafamız çok karıştı sizin nasılı değerler?

Çok uzun sürüyormuş ya çıkması bizim bulunduğumuz ilde yapan varsa bir an önce yaptıralım bizde 2 aya anca gideceğiz Kaan Aydos a kaç çıktı DNA hasarınız

Canım bizim sıkıntımız mlde 2.2 Toroslar 8.8 milyon sperm sayısı ileri hareketli %62.5 toplam hareketli %75 morfoloji 10.9 Isparta’da yaşıyoruz biz Burda gittiğimiz doktor ultrason falan çekmedi klomen verdi bir de takviye vitamin sayı artar dedi dün başka bir doktorla konuştuk hareket zayıf sayı az sizi kandırmıslar varikosel olanilir dedi kafamız çok karıştı sizin nasılı değerler?
Gerçekten iyi bir doktora gitmekte fayda var biraz ucu açık bir konu. Allah sanada inşallah bebek verir canım dua edelim birbirimize

Arkadaşlar merhaba
3 ay önce büyük umutsuzluklarla açtığım forumu okudum. Hastane hastane dolaşmıştık ve çoğu kişi bize bu rahatsızlığın çaresi yok demişti. Özellikle amerikan hastanesindeki doktor bizi olumsuz konuşmasıyla mahvetmişti. Ama şuan bu mesajı size 1 aylık hamile bir şekilde gözlerim mutluluktan dolu dolu yazıyorum Gerçekten Allahtan asla ümidi kesmemek gerek. Nasıl tedavi olduk bu süre zarfında neler yaptık hepsini anlatacağım.
ilk Kaan Aydos hocaya gittik. Eşimin sperm morfolojisi 0 gelmişti. Dna hasar testi istedi bizden onunda sonucu çok kötü çıktı. Eşime vitamin tedavisi uyguladı birkaç vitamin verdi. Ve beslenme şeklini düzeltmesini istedi. Bu süre zarfında 10yıllık sigara içen eşim sigarayı bıraktı, ilaçlarını harfiyen kullandı. Hergün ısırgan otu çağı içti hergün inciryedi. Propolis ve birkaç çeşit bal yedi ( balın içeriğini bilmiyoruz kayınpederim bu sıkınrıtı öğrenince getirtmişti. Keçiboynuzu pekmezi yedi bazende keçiboynuzu kürü uygyladı. Kaan hoca ne derse yaptı ve bence çok iyi vir doktor ekstra bu dediklerimş uyguladı. Ve çok şükür 3 ay sonra tekrar dna hasar testi yaptırdıktan sonra çok güzel tamamen iyileşmiş bir sonuç aldık. Hasarsızlık oranı %99.6 ydı . Haberi aldıktan3 hafta sonra ben hamile kaldım. (Morfoloji maksimum 2 oldu ama her zaman morfolojinin önemsiz olduğunu söylediler) Arkadaşlar gerçekten kötü günler geçirdik gittiğimiz bi çok doktor çocuk sahibi olmamız zor gibi konuştu. ama Allahtan ümidi kesmedim asla. Bu süre zarfında eşim tedavi olurken bende tüm kontrollerimi yaptrdım çpk şükür bende bişey çıkmadı. Ama duayı asla eksik etmedik çook ama çook dua ettik. Maddi durumu kötü insanlara çok yardım ettik. Aç doyurduk sokak köpeklerine bile çok yardım ettim. Namaz kıldık çok şükrettik gece gündüz dua ettik. Sizde doktorlar yzmanlar ne derse desin lütfen ümidi kesmeyin. Bol dua bol yardım ve bol şükredin. İyi bir insan olun düşmanınızın bile kötülüğünü istemeyin.Allah her yardıma ihtiyacınız olduğunda size koşuyor...

X