Erkek İnfertilitesi Sperm DNA hasarı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

menekse_234

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2018
460
455
34
Merhaba kızlar, 4. Tüp bebek denemem 8. Haftada boş kese tanısı konuldu.
Bu olumsuz sonuçlanan 3. Gebeliğim. Eşimde sayı ve hareket azlığı var ve morfoloji %1.
DNA hasar testi öneren olmadı ama ben eşimin bu testi yaptırması ve bu konuda tedavi görmesi gerektiğine inanıyorum. Bu konuda tedavi görüp fayda gören var mı? Ve İstanbul'da önerebileceğiniz bir doktor var mı?

Benim de pgt den sağlıklı gelmeyince doktorumuz sperm DNA hasar testi istedi bi merkeze yönlendirdi bizi yaptırdık bi sorun çıkmadı referans aralığında geldi

Merhaba kızlar, 4. Tüp bebek denemem 8. Haftada boş kese tanısı konuldu.
Bu olumsuz sonuçlanan 3. Gebeliğim. Eşimde sayı ve hareket azlığı var ve morfoloji %1.
DNA hasar testi öneren olmadı ama ben eşimin bu testi yaptırması ve bu konuda tedavi görmesi gerektiğine inanıyorum. Bu konuda tedavi görüp fayda gören var mı? Ve İstanbul'da önerebileceğiniz bir doktor var mı?
Tansel Kaplancan ya da Emre Bakırcıoğluna gidebilirsiniz canım.
Yakın arkadaşım Tansel beyde tedavi gördü dna hasarı yüksek olduğu için sonuc aldılar.

Tüp bebek başarısızlığıyla ilgili genetik taramalı tüp bebek yönlendirmediler mi sizi
benim de 3 düşüğüm var bir tane başarısız tüp bebek denemem ben genetik taramalı yani Pgt deniyorum

Tüp bebek başarısızlığıyla ilgili genetik taramalı tüp bebek yönlendirmediler mi sizi
benim de 3 düşüğüm var bir tane başarısız tüp bebek denemem ben genetik taramalı yani Pgt deniyorum
Şu an bu 3. Oluyor daha kürtaj yapmadılar son bir muayene edip yapacak. Pgt hakkında konuştuk ama şimdi 1 tane dondurulmuş embriyo var ona yapsak çok strese girer embriyo dedi. Yeniden başlayıp oluşan embriyolara pgt yapabiliriz ama dedi yine aynı ihtimaller var diye söyledi

Evet baştan yapılması daha doğru ama en azından sağlıklı embriyoyu bulunca transfer olursunuz
Benim geçen yıl 7 taneden hiç gelmedi bu deneme de 2 tane geldi

Hiç biri olumlu gelmediyse önerdikleri başka tedavi oldu mu?
Şöyle oldu bana sağlıklı beslenme ve kan testleri sonucu eksik vitamin takviyesi önerdiler ben üç ay kadar infertilite konusunda uzman bir diyetisyenden danışmanlık aldım eşli vitamin kullandık ardından çok şükür iki tane sağlıklı geldi

Şöyle oldu bana sağlıklı beslenme ve kan testleri sonucu eksik vitamin takviyesi önerdiler ben üç ay kadar infertilite konusunda uzman bir diyetisyenden danışmanlık aldım eşli vitamin kullandık ardından çok şükür iki tane sağlıklı geldi
Ayy çok şükür darısı başıma inşallah. Şimdi 1 embriyo var ama onu transfer etmek istemiyorum. Her şeye sıfırdan başlamak daha mantıklı geliyor.
Diyetisyeninizin de adını paylaşabilir misiniz?

Ayy çok şükür darısı başıma inşallah. Şimdi 1 embriyo var ama onu transfer etmek istemiyorum. Her şeye sıfırdan başlamak daha mantıklı geliyor.
Diyetisyeninizin de adını paylaşabilir misiniz?
Instagram’da Çider adında bir dernek var orayı takibe al uzman doktorlar ve diyetisyenlerle embriyo kalitesi arttırma online programları yapıyorlar.
Diyetisyenimle orada tanıştım Kevser Kurnaz

bizde genetik test kendimize yaptırdık sonra embryolara tarama yapacaklar fakat dna sperm hasarı analizi istemediler yani benimde kayıplarım oluyor engelli sonlandırılan gebeliğim oldu doktora sordum sperm dna analizi yaptırmadım yaptırayımmı diye gerek olmadığını söyledi ama emin olamadım

Benim de pgt den sağlıklı gelmeyince doktorumuz sperm DNA hasar testi istedi bi merkeze yönlendirdi bizi yaptırdık bi sorun çıkmadı referans aralığında geldi
bizde genetik test kendimize yaptırdık sonra embryolara tarama yapacaklar fakat dna sperm hasarı analizi istemediler yani benimde kayıplarım oluyor engelli sonlandırılan gebeliğim oldu doktora sordum sperm dna analizi yaptırmadım yaptırayımmı diye gerek olmadığını söyledi ama emin olamadım
bu arada bende bakırköy acıbademe gidiyorum genetik olarak sizden hangi tahliller istendi

bu arada bende bakırköy acıbademe gidiyorum genetik olarak sizden hangi tahliller istendi
Eşli kromozom paneli ve sma taşıyıcılık testi, bana pıhtılaşma testi, rahim filmi,sperm dna analizi hepsini yaptırdık hiçbirin de sorun çıkmadı.Bu durum rastlantısal olarak geçiyor raporda bana anlattıkları sperma yumurtanın birleşmesi aşamasında bir hata veriyor bu da bir tür deneme yanılma yöntemine götürüyor be kadar çok embriyo gönderirsek o kadar şansımız artar deneyerek bulacağız

Bende bahçelievler medikalparka gidiyorum. Sizin gibi benim doktorumda DNA hasarına gerek yok diyor ama emin olamıyorum. Doktorumu da çok seviyorum gerçekten aşırı ilgili ama bu da aklımda şüphe oluşturuyor

Bende bahçelievler medikalparka gidiyorum. Sizin gibi benim doktorumda DNA hasarına gerek yok diyor ama emin olamıyorum. Doktorumu da çok seviyorum gerçekten aşırı ilgili ama bu da aklımda şüphe oluşturuyor
yani biz kapsamlı genetik tarama yaptırdık genetikste biliyorsunuz bunlar maliyetli birde insan daha önce tekrar aynı şeyleri yaşayınca eksik birşey kalmasın düşüncesinde oluyor yani bana gentiksteki doktor gerek olmadığını söyledi

Bize de çok gerek yok denmişti. Sonra test yaptık ve hasar çıktı. Bence tedaviye başlamadan tüm testleri yaptırın.

X