sperm kalitesi

banban

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
449
1
Merhaba benim merak ettiğim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mikroenjeksiyon denemesinde sperm kalitesi ne derece önemli önemli olan yumurtanın kaliteliliği mi?Mikro enjeksiyon da hareketi az olan sperm ile başarı elde edilebiliniyormu?

Merhaba benim merak ettiğim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mikroenjeksiyon denemesinde sperm kalitesi ne derece önemli önemli olan yumurtanın kaliteliliği mi?Mikro enjeksiyon da hareketi az olan sperm ile başarı elde edilebiliniyormu?

Merhaba banban,

Mikroenjeksiyon tedavisinin başarılı sonuçlanmasında hem sperm ve hem de yumurta kalitesinin önemi son derece büyüktür. Mikroenjeksiyon işleminde kullanılacak olan spermin hareketsiz olması istenen bir durum değildir. Hatta, mikroenjeksiyon işleminde kullanılmak üzere masturbasyonla verilen örnekte hareketli sperm bulunamadığı durumlarda, aynı erkeğin testislerinden ameliyatla hareketli sperm arama yoluna gidebilmekteyiz. Günlerinizi sağlıklı geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan ÖZGÜN

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhabalar hocam benim eşim 1 yıl 2 ay önce varikosel ameliyatı oldu.ama hala bi düzelme yok ve biz mikroya karar verdik ameliyat olmasına rağmen neden sperm sayısı yükselmedi?şimdiden nonra yükselme ihtimali varmıdır?eşimin sperm sayısı 2 milyonla 5 milyon arasında deyişiyo hareketlilik %15 bu sayı sizce mikro için iyi bir sayımı bunların cevabını yazarsanız çok sevinirim
saygılar

merhabalar hocam benim eşim 1 yıl 2 ay önce varikosel ameliyatı oldu.ama hala bi düzelme yok ve biz mikroya karar verdik ameliyat olmasına rağmen neden sperm sayısı yükselmedi?şimdiden nonra yükselme ihtimali varmıdır?eşimin sperm sayısı 2 milyonla 5 milyon arasında deyişiyo hareketlilik %15 bu sayı sizce mikro için iyi bir sayımı bunların cevabını yazarsanız çok sevinirim
saygılar

Merhaba akasya 53;

Varikosel operasyonunun, sizin beklediğiniz yararı sağlamamış olması sürpriz bir sonuç olarak değerlendirilmemelidir. Bu ameliyat, sperm değerlerini yükseltmek yerine, bu hastalığın neden olduğu ağrıları ortadan kaldırma amacıyla yapılır. Bahsettiğiniz sperm değerleri için en doğru yaklaşım mikroenjeksiyon tedavisi uygulamak olacaktır. Bu noktada da, işin içerisine, mikroenjeksiyon sırasında sizden elde edilen yumurtaları dölleyecek kapasitede en sağlıklı spermin doğru seçilmesi teknikleri girecektir. Bu konuda tecrübeli laboratuarı olan bir tüp bebek merkezine başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X