sperm sayısı az,hareketi düşük olanlar lütfen okuyun

minika annesi

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2016
55
57
merhaba,

2.5 senelik evliyim ve 6 ay gibi süredir bebek istiyorduk. nedense korunmayı bırakınca hemen çocuk sahibi olacağımı düşünürdüm. 3 ay geçti fakat benim kırmızılar geliyordu. her bat dönemim benim için işkenceydi yani bir çoğunuz gibi arkadaşlarım. eşim doktora gitti ve sperm sayısı 80 milyon hareketimiz ise düşüktü. doktor direk aşılama ya da tüp bebek dedi. o gün nasıl ağladım nasıl üzüldüm. hemen nete girip araştırmaya başladım. şükürler olsun ki kk ile karşılaştım. ve 3 ay eşime kullandırdığım kürler,ilaçlar ile şükürler olsun bugün 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim.:21: tabiki hepsi bir vesileydi. rabbim daha fazla bekletmedi şükürler olsun.:dua:
buraya yazma amacım benim gibi olanlara umut verebilmek çünkü bu tarz güzel hikayeleri okuyunca ben çok umutlanıyor ve moralim bir nebze olsun düzeliyordu. işte kullandıklarım arkadaşlarım:
keçi boynuzu kürü (lütfen bunu mutlaka uygulayın 3 ay hiç bırakmayın en büyük etken olduğunu düşünüyorurum.)
keçi boynuzu pekmezi(özü)
akşamdan saf zeytin yağına batırılmış bir adet kuru incir sabah yenecek.
bol ceviz, fındık, muz
arı sütü bal polen karışımı
hergün bir adet çiğ sarımsak yuttu eşim
evicap
proseed plus 2 kutu kullandık
preseed jel 1 kez kullandım ve o ay hamile olduğumu öğrendim.
uzun oldu biraz kusura bakmayın ama umarım bende bilmeyenler için bir vesile olurum.

Öncelikle hamileliğin hayırlı olsun tez zamanda bebeğine sağlıcakla kavuşursun.
Yanlız aşırı bir abartma var :)) Uyguladığınız küre tamamen katılıyorum bazı abartılar dışında :)
Sarımsak ve kuru inciri gereksiz almış evicapı almasaydı olurmuş proxeed plus ın içinde yeterli miktarda vardı zaten :)
gereğinden fazlasını vücut atıyor.Bol sivilce yapmıştır fazla yüklemeden dolayı :)
Ama keçiboynuzu özü proxeed preseed jel kuru yemiş arı sütü bal polen mükemmel olmuş.tebrik ederim.

Benim eşimde de var ama benm eşim yanaşmisyr ilac kullaniyrm onlara gerk yokndiyr ve de o tur şeylere inn miyr

Ayrica canim hayirli olsn Rabbm saglikla bebisini kucağina almayi nasip etsn
amin canım allahım isteyen herkese nasip etsin. istersen benim yazımı okut ona yada yoğurt verirken mesela sarımsaklı ver. muz yemesini sağla sütüne karıştır bu arı sütü bal polen karışımını. umarım en yakın zamanda sende kavuşursun miniğine.

Evet ole yapmayi duşundum ve bizm daha az di 3 ay kullandi ilac birz daha duzeldi simdi 3 ay daha kullanmasi lazm amin canm insallah

merhaba,

2.5 senelik evliyim ve 6 ay gibi süredir bebek istiyorduk. nedense korunmayı bırakınca hemen çocuk sahibi olacağımı düşünürdüm. 3 ay geçti fakat benim kırmızılar geliyordu. her bat dönemim benim için işkenceydi yani bir çoğunuz gibi arkadaşlarım. eşim doktora gitti ve sperm sayısı 80 milyon hareketimiz ise düşüktü. doktor direk aşılama ya da tüp bebek dedi. o gün nasıl ağladım nasıl üzüldüm. hemen nete girip araştırmaya başladım. şükürler olsun ki kk ile karşılaştım. ve 3 ay eşime kullandırdığım kürler,ilaçlar ile şükürler olsun bugün 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim.:21: tabiki hepsi bir vesileydi. rabbim daha fazla bekletmedi şükürler olsun.:dua:
buraya yazma amacım benim gibi olanlara umut verebilmek çünkü bu tarz güzel hikayeleri okuyunca ben çok umutlanıyor ve moralim bir nebze olsun düzeliyordu. işte kullandıklarım arkadaşlarım:
keçi boynuzu kürü (lütfen bunu mutlaka uygulayın 3 ay hiç bırakmayın en büyük etken olduğunu düşünüyorurum.)
keçi boynuzu pekmezi(özü)
akşamdan saf zeytin yağına batırılmış bir adet kuru incir sabah yenecek.
bol ceviz, fındık, muz
arı sütü bal polen karışımı
hergün bir adet çiğ sarımsak yuttu eşim
evicap
proseed plus 2 kutu kullandık
preseed jel 1 kez kullandım ve o ay hamile olduğumu öğrendim.
uzun oldu biraz kusura bakmayın ama umarım bende bilmeyenler için bir vesile olurum.
Yaa cok tesekkurler okudm suan esim keciboynuzu kurune devam.ediyor ve vitamon vermisti doktorumuz q enzm10 gbi birsey findik cevize devam ediyor. Ama birsey soracagim.sizin yazdiginiz hepsni bir aradami kullandi esiniz ari sutu.polenide duymustum

evet hepsini bir arada tam 3 ay boyunca kullandı. bünyeden bünyeye değişebilir ama benim eşim sadece 3 kilo aldı başka da herhangi bir yan etki yapmadı bunlar. yalnız arı sütünü son 1 ayda kullandı.

allahım sizede bir sebep kılar inşallah.

evet hepsini bir arada tam 3 ay boyunca kullandı. bünyeden bünyeye değişebilir ama benim eşim sadece 3 kilo aldı başka da herhangi bir yan etki yapmadı bunlar. yalnız arı sütünü son 1 ayda kullandı.

allahım sizede bir sebep kılar inşallah.
Cok sagolun amin insallah..allah kimsenn kucagini bos birakmasin. Allah razi olsun sizden. Birsey daha soracagim inciri anlamadm zeytin yagina bir adet inciri koyucam beklicek sabah yiycekmi? Kac gun yapacagiz bunu

Cok sagolun amin insallah..allah kimsenn kucagini bos birakmasin. Allah razi olsun sizden. Birsey daha soracagim inciri anlamadm zeytin yagina bir adet inciri koyucam beklicek sabah yiycekmi? Kac gun yapacagiz bunu
rica ederim. allah hepimizden razı olsun . evet inciri aynen dediğin gibi yapılacak.3 ay yedi bu şekilde. aç karnına yesin

Birde esime aktardan gisengli bal polen ari sutlu bir karisim aldim insallah ise yarar. Simdi hem qenzim iciyor aksam hem keciboynuzu sabahta aldigim.macunu icicek

Bebeginiz hayirli olsun saglikla kucagina al insalhh
Kafama takildi da 80 milyon sperm ve hareket düsük birax demissin sizin doktorda buna az ve tüp bebek mi yapın dedi gercekten...heralde sizin doktor bizi görse asla ugrasmayin hic bisi olmaz sizden derdi ..sasirdim vallaa

Bebeginiz hayirli olsun saglikla kucagina al insalhh
Kafama takildi da 80 milyon sperm ve hareket düsük birax demissin sizin doktorda buna az ve tüp bebek mi yapın dedi gercekten...heralde sizin doktor bizi görse asla ugrasmayin hic bisi olmaz sizden derdi ..sasirdim vallaa
teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. hareketimiz gerçekten düşüktü. yüzde 7 civarında bir sayıydı. maalesef bazı doktorlar böyle olabiliyor demek . özel de bir doktordu tüp bebeğe yönlendirmek için demiş olabilir tabi bu da ihtimaller arasında.

Selam kızlar..
Ben de kulube üyeydim ama yazmaya bir türlü vakit olmamıştı.. ben de bebek konusundan müzdarip olanlardanım.
32 yaşındayım bende yumurta rezervi düşüklüğü dışında bir sorun yok eşimin sperm hareketliliği düşük.Ocak ayında tüp bebek denemesi yaptık üniv hastanesinde ama sonuç olumsuz oldu çok üzgünüm yeni yeni kendime geliyorum..Burada yazan arkadaşların sperm hareketliliğiyle ilgili önerileri okudum hatta doğal yolla da hamile kaldığını yazan olmuş.. aklıma da yattı açıkçası yalnız geçmiş yıllara ait yazılardı..
Benim durumumda olup öneri yapabilecekler var mı?yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..
Ayrıca konunun yeri burası olmayabilir eğer bir sıkıntı varsa moderatör değiştirebilir.. sevgiler

Şimdi okudum cnm yazını benim eşim geçen yıl ocak ayında varikosel ameliyatı oldu çift taraflı.Yalnız ben bir yararı olduğunu düşünmüyorum çünkü değerler değişmedi..Şu senin proxeed dan da verdi 3 kutu kullandık oda yaramadı.. sonra dr a sorduğumuzda neden bir yükselme olmadı diye harekette sayıda yapısal dediler tüp bebek yapıcaksınız deyip işin içinden çıktılar..havuç elma suyu sıktık içti 2 ay kadar onun sonucunda da sperm analizinde harekette bir değişme olmadı..ben de şimdi ne yapsam bilemiyorum sanki hiç bişeye güvenim kalmadı :KK43:

Şimdi okudum cnm yazını benim eşim geçen yıl ocak ayında varikosel ameliyatı oldu çift taraflı.Yalnız ben bir yararı olduğunu düşünmüyorum çünkü değerler değişmedi..Şu senin proxeed dan da verdi 3 kutu kullandık oda yaramadı.. sonra dr a sorduğumuzda neden bir yükselme olmadı diye harekette sayıda yapısal dediler tüp bebek yapıcaksınız deyip işin içinden çıktılar..havuç elma suyu sıktık içti 2 ay kadar onun sonucunda da sperm analizinde harekette bir değişme olmadı..ben de şimdi ne yapsam bilemiyorum sanki hiç bişeye güvenim kalmadı :KK43:
bende aynı senin gibiydim canım. ümitsiz ve oldukça üzgün. zaten bu kadar ayrıntılı bir konu yazmamın amacıda ben gibi olanlara bir nebze olsun destek olmak.
her bünye farklı demek proxeed plus bize iyi geldi. sizde değişme olmamasına şaşırdım. ben zaten en büyük etkenin keçi boynuzu kürü olduğunu da düşünüyorum. onu da denemenizi öneririm.
ama lütfen ümitsizliği bir kenara bırakın. olumlu bakın (biliyorum çok zor) denemeye devam edin. kavrulmamış (çiğ)fındık tüketsin eşiniz.

bende aynı senin gibiydim canım. ümitsiz ve oldukça üzgün. zaten bu kadar ayrıntılı bir konu yazmamın amacıda ben gibi olanlara bir nebze olsun destek olmak.
her bünye farklı demek proxeed plus bize iyi geldi. sizde değişme olmamasına şaşırdım. ben zaten en büyük etkenin keçi boynuzu kürü olduğunu da düşünüyorum. onu da denemenizi öneririm.
ama lütfen ümitsizliği bir kenara bırakın. olumlu bakın (biliyorum çok zor) denemeye devam edin. kavrulmamış (çiğ)fındık tüketsin eşiniz.
Çok saol cnm çok zor işler ancak çeken yaşayan bilir haklısın ümitsizlik yapmak istemiyorum ama elde de değil dr lar da insanın canını sıkıyor zaten hiçbirşey soramıyorsun cvplayamıyorlar yoğunuz diye..bu tür bitkisel destekleri zaten onaylamıyorlar cabası vitanim de önermiyorlar..
Bakalım bende araştırıyorum bikaç gündür tekrar deniycem vitamin dir kür dür bakalım artık kısmet..
Birkaç ay bunları kullanıp doğal yolu deniycem yine olmadı gözüm almıyor ama bi kez daha tüp bebeği denerim bakalım ne olucak...

X