Gebeliğe Hazırlık Sperm testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yine de bildiklerimi paylaşayım. Icim rahat etmedi .Morfoloji yapi demek.Tum spermin yapısi bozuk .Yapi hemen değişen bir sey degil .Kruger e gore 4 ve üzeri morfoloji normal kabul ediliyor .3 de iyi sayiliyor .
Ben 1 ve 2 arasinda degisen morfoloji ile hamile kaldim .
Esime ceviz, kuru üzüm yedirdim .E vitamini kullandi ve coban cokerten cayi uyguladım. E vit i dr soylemeden kullanmayın ama karacigerde yaglanma yapiyor.

:KK42:
Tesekkurler.

Tüp bebekte falan şans olmaz mi

Henüz doktora gitmedik. Randevu aldım ama. Bileğim dahilinde olmayan bir konu ve endişeleniyorum cok.
Arkadaşım tüp bebek olur tabii neden olmasın iyi bir doktor dan randevunuzu alın görüşün sizi yönlendirirler bak bu konuyu ben açmıştım eşimin spermi yok 2 tane fln anca çıkıyor hareket morfoloji hiçbirşey yok biz bile baya yol katettik şuanda transfer olması için rahim kalınlaşmasını bekliyoruz ümitsiz olucak birşey yok tüp bebekte tek tek seçtikleri için halledilecektir

Tüp bebekte falan şans olmaz mi

Henüz doktora gitmedik. Randevu aldım ama. Bileğim dahilinde olmayan bir konu ve endişeleniyorum cok.
Tüp bebek olabilir. Onu bilmiyorum. Sağlıklı sperm illa ki bulunur. Belki aşılama bile denenebilir araştırmak soruşturmak lazım.

Sonucu yükleyebildim mi bilmiyorum benim eşimin sonucuna da bakar mısınıx

Eklentiler

• 2073506D-57A8-4D8B-BE7E-62F66AA15A19.jpeg
    2073506D-57A8-4D8B-BE7E-62F66AA15A19.jpeg
    40 KB · Görüntüleme: 47
Tüp bebek olabilir. Onu bilmiyorum. Sağlıklı sperm illa ki bulunur. Belki aşılama bile denenebilir araştırmak soruşturmak lazım.

Arkadaşım tüp bebek olur tabii neden olmasın iyi bir doktor dan randevunuzu alın görüşün sizi yönlendirirler bak bu konuyu ben açmıştım eşimin spermi yok 2 tane fln anca çıkıyor hareket morfoloji hiçbirşey yok biz bile baya yol katettik şuanda transfer olması için rahim kalınlaşmasını bekliyoruz ümitsiz olucak birşey yok tüp bebekte tek tek seçtikleri için halledilecektir

Biraz olsun sakinleştim. Sağ olun kızlar. 24 ekime Acıbadem Tayfun Bağıştan randevu aldım Çider derneği vasıtasıyla. Gun gelse de görse doktor bakalım ne diyecek. İnsallah hayırlısıyla sağlıkla bebelerimize kavuşuruz :dua::anneadayı::anne:

Yok öyle bişey dememiş eşim yanlız girdi sperm sayısı normal hızı kötü ama bu etkili bi ilaç üç ay kullan kontrole gel demiş, ama benim araştırmalarıma göre normal yolla çok zormuş. Keçiboynuzu kürüne başladık e vitamini ve promotil Forte Alıcaz bulabilirsek
MErhaba sonuçlarınızdan sonra normal yolla mı hamime kaldınız acaba

Evet normal yolla kaldım, ileri hız %0, hareketsiz %91di. Eşim örneği sabah 7:30da vermişti bekletmiş olabilirler diye düşündük çünkü küçük bir özel hastaneydi ve sonucu öğrendikten bir hafta sonra hamile kalmışım 2 hafta sonra öğrendik. O moral bozukluğuyla nasılsa olmuyor diye stres yapmadık ve söylediğim herşeyi yaptım; keçiboynuzu kürü, geceden beklemiş incir, e vitamini ve opstavent (promotil olmayınca dr değiştirdi) ilacı hepsini kullandı eşim. Bir de ilişki sonrası ayaklarım uyuşana kadar diktim yavaş hareketli olan %7nin ilerlemesi için :) sabah duş aldım. Yardımcı olmak için ayrıntılı yazdım kusura bakma, şu an 11 haftalığım..

Hatta eşimin kullandığı ilaçlar yarım kaldı çünkü bir ay bile olmamıştı. Belki de test başka bir hastanede tekrarlanmalı diye düşünüyorum ben..

Hatta eşimin kullandığı ilaçlar yarım kaldı çünkü bir ay bile olmamıştı. Belki de test başka bir hastanede tekrarlanmalı diye düşünüyorum ben..
EVrt büyük ihtimalle testte sıkıntı var biz %57 ile beceremedik kaç aydır

Biz hamileliğimi öğrenince ilk onu düşündük ama herhalde hiç öğrenemeyeceğiZ gerçeği çünkü yaptırmayız artık test filan. Bence tamamen nasip işi ama stres çok önemli faktör. Biliyorum çok zor ama elinden geleni yap gerisini Allah bilir, hiç ummadığın anda oluyor inan bana

X