Erkek İnfertilitesi Sperm yıkama testi sonucunu yorumlarmısınız!

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

1cift1tekannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2015
1.507
1.370
P_20170708_021502_1_p.jpg
Selam arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır evliyiz ve 3 yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz.bu ay aşılama yaptırcaktık ama 1 hafta erken adet olduğum için ertelemek zorunda kaldık.eşim etlik zübeyde hanımda yaptırdı bu testi ama yeterli bilgi alamadık doktordan sizce nasıl değerler.Eşinin değerleri benzer olup çocuk sahibi olan arkadaşlar varmı.

Merhaba sayınız oldukca iyi ama ileri hareketli sperminiz yok ama bu tahlil yeterli değil morfoloji ve dna hasarınızada bakılması gerekiyor
bende aslında ileri hareketli yok gibi göründüğünü düşünmüştüm ama emin olmak istedim.Doktor gayet iyi aşılama içij uygun deyince şaşırdm açıkçası.Dna hasar testi yaptırdık temiz çıktı.morfoloji de hep 4 çıkıyordu.

bende aslında ileri hareketli yok gibi göründüğünü düşünmüştüm ama emin olmak istedim.Doktor gayet iyi aşılama içij uygun deyince şaşırdm açıkçası.Dna hasar testi yaptırdık temiz çıktı.morfoloji de hep 4 çıkıyordu.
+4 yani %A yazan ileri hareket diye biliyorum dna da hasar yoksa canlılıga baktırdınız mı ?

Sayınız süper ama canlılık önemli bi kritermiş siz kaan aydosa tedavi olmamısmıydınız başka bi topikte öyle okudum die hatırlıyorum canm
olduk evet sizinde mi erkek infertiliteniz var.6 ay doğal yolla olur bi sıkıntı yok erkek infertilisinde yeterli sayıda değerler demişti nasip olmadı. Bizde aşılama yaptırmayı düşündük ama adetim 1 hafta erken gelince ertelemek zorunda kaldık.Bu testide devlet hastnesnde yaptılar spermiyogram testinden farklıymş aşılama öncesi yapılıyormş.

olduk evet sizinde mi erkek infertiliteniz var.6 ay doğal yolla olur bi sıkıntı yok erkek infertilisinde yeterli sayıda değerler demişti nasip olmadı. Bizde aşılama yaptırmayı düşündük ama adetim 1 hafta erken gelince ertelemek zorunda kaldık.Bu testide devlet hastnesnde yaptılar spermiyogram testinden farklıymş aşılama öncesi yapılıyormş.
Hayırlısı ile en kısa zamanda aşıla ile olur inşallah bizde sayı sorunu var kaan hocayla tedaviye başlıcaz bu ay kısmetse dna hasar istedi o da %29 cıktı bakalım nasıl bi yol izleyecek

Hayırlısı ile en kısa zamanda aşıla ile olur inşallah bizde sayı sorunu var kaan hocayla tedaviye başlıcaz bu ay kısmetse dna hasar istedi o da %29 cıktı bakalım nasıl bi yol izleyecek
hayırlısı hakkınızda yüzde 13 çıkmıştı bizim saanırım dna hasar normal dendi sonuca.biz pek faydalanamadık kaan hocadan inşallah size faydası olur tez vakitte hayırlısıyla kavuşuruz evlatlarımıza

X