Erkek İnfertilitesi Spermiyogram ?? Ileri hareket %19 yardımm

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Normal gebelik olusmazmi dedi .. bana bisey demedj uroloji doktoru bidaha test ve ultroson yapalim dedi sadece 🙄 burdan haber ver olurmu ne dediklerini bende haftaya baska bir doktora gostericem
aynen öyle dedi canım. hemen bi macun aldım keçi boynuzu da yapıyorum inşallah faydası olur. pazartesi yazarım canım

Ben beralife var ordan caksirla keci boynuzu almistim yenj yeni kullaniyoruz faydasi olurmu bilmiyorum ama .. hangi doktora gidiyosunuz acaba özelemi
yok canım devlete gidiyoruz şuanda genel tetkikler yapılsın olmazsa öyle gideriz özele. ben macunu bi abiye yaptırdım Allahın izniyle 3 aya düzelir dedi

Arkadaslar subattan beri çocuk istiyoruz ve olmadi esimin total sperm sayisı 508 milyonken konsatntrason 145 milyon ileri hareket %19 yerinde %9 hareketsiz %72 çikti ve bu sıkıntı doktor tekrar test ve ultroson istedi varikosel ihtimalide oldukca yüksek ve ilişkide sertleşme sorunu oldugü icin bazen boşalma sorunuda yaşıyor yani iliskiye giriyoruz ama bosalamadigi icin yumurtlama gunlerinide kacirdigimizda oldu kacirmadigimiz halde gebelik elde edemedik... sizce napmaliyim kaan aydos diye bir doktor duydum özelde ona gitmelimiyim yoksa devlette devammi etmeliyiz ? Hareketlilik için caksir ve keciboynuzu zaten almistim....Allahim hepimize nasip etsin insallah....... simdiden cok sagolun
İleri hareket 5-10 arası değer ile 6 kez hamile kaldım Üstelik sayımız da size göre daha az eşinizin değerinde bir sorun yok
Değerleriniz de gayet iyi

İleri hareket 5-10 arası değer ile 6 kez hamile kaldım Üstelik sayımız da size göre daha az eşinizin değerinde bir sorun yok
Değerleriniz de gayet iyi
Yaaaaa yuzumde tebessume sebep oldunuz 💜🙏 ama doktor degerleri iyi degil dedi sayi iyi ama hareket az diyince cok uzuldum o an okdr kasildimki bacaklarim hala sizliyor..... sizin gebe kalma ayiniz uzadimi peki... bide bizim sertlesme sorunuda oluyo bosalamiyo

Yaaaaa yuzumde tebessume sebep oldunuz 💜🙏 ama doktor degerleri iyi degil dedi sayi iyi ama hareket az diyince cok uzuldum o an okdr kasildimki bacaklarim hala sizliyor..... sizin gebe kalma ayiniz uzadimi peki... bide bizim sertlesme sorunuda oluyo bosalamiyo
yok korunmayı bıraktıkça oluyor gebelik benim sorunum sebepsiz kaybetmek

yok korunmayı bıraktıkça oluyor gebelik benim sorunum sebepsiz kaybetmek
Pihtilasmaya baktirdiniz mi ? Benim cok tanidgim cok kayip yasadi ve pihtilasma sorunundan. Hamile kaldiginiz gun igne vurulmanjz gerekio ilac almaniz yada dogana kadar bi genetik baktirsaydiniz keske. Ins saglikla kucaginiza alirsiniz birde acaba sperm anamolisi oluncami tutunamiyor.

Pihtilasmaya baktirdiniz mi ? Benim cok tanidgim cok kayip yasadi ve pihtilasma sorunundan. Hamile kaldiginiz gun igne vurulmanjz gerekio ilac almaniz yada dogana kadar bi genetik baktirsaydiniz keske. Ins saglikla kucaginiza alirsiniz birde acaba sperm anamolisi oluncami tutunamiyor.
Herşeye bakıldı herşeye
Tüm hamileliklerde iğne,aspirin kullandım ama fayda etmedi Allah ömür vermedi mi olmuyor
Vardı anormallik düzeldi ondan sonra da 3 kayıp yaşadım vakit gelmeyince demekki böyle oluyor

Herşeye bakıldı herşeye
Tüm hamileliklerde iğne,aspirin kullandım ama fayda etmedi Allah ömür vermedi mi olmuyor
Vardı anormallik düzeldi ondan sonra da 3 kayıp yaşadım vakit gelmeyince demekki böyle oluyor
Öyle tabi ki canım herkesin bi sinavi var gercekten.... kiminin olmuyo kiminin oluyo ama yasamiyo kiminin oluyo çöpe atıyo ... nasip herşey ama ben o kadar bunaldımki artik eskiden anlamazdim boyle dusununleri ama gercekten o kadar bunaldım ki... Allah yardim etsin

Caksir suyuyla keciboynuzda cok iyi geliyormus canim ben macun aldim yemiyo ya bi iki yedi midesi bulanmis 🙄
çakşır değilde keçi boynuzu macun bide bitki çayı var hepsinin karışımı olan onları yapıyorum Allahtan benimki herşeyi içer midesi alır yani

K Kuzeyguneyyy
canım merhaba sonucu gösterdik varikosel yok dedi. proxeed verdi 3 ay kullanın geri gelin edi
Ya çok sevindim gerçekten umarim bizdede guzel seyler cikar... 2 haftaya hersey belli olucak tekrar sperm vercek esim . Ultroson ve muayne bakalim ne dicekler... proxeed i duymustum umarim iyi gelir 👍🙏😘❤ ileri hareketi bitter cikolata cok kakaolu olanlar iyj geliyormus c vitamini kabak cekirdegi bunlarida yesin artik yediricez napalim 😂 bizde muhtemelen varikosel cikcak ama ins dusuk derceli cikar dua et canim

Ya çok sevindim gerçekten umarim bizdede guzel seyler cikar... 2 haftaya hersey belli olucak tekrar sperm vercek esim . Ultroson ve muayne bakalim ne dicekler... proxeed i duymustum umarim iyi gelir 👍🙏😘❤ ileri hareketi bitter cikolata cok kakaolu olanlar iyj geliyormus c vitamini kabak cekirdegi bunlarida yesin artik yediricez napalim 😂 bizde muhtemelen varikosel cikcak ama ins dusuk derceli cikar dua et canim
canım bize doktor bile şaşırdı bu sonuçla nasıl varikosel çıkmaz diye. inşallah sizinkide öyle olur. biz macun kullanıyorduk dün aktarıma gittim ilacı bu ay alma macuna devam edelim önümüzdeki ay tekrar test versin eşin dedi ben bu adama çok güveniyorum o yüzden ilacı almıycam şimdi bide 15 günlük kullanım 235 lr ve doktor 3 ay dedi ilaç çok pahalı. canım zaten adamların durumu yeme içmeyle ohh ne güzel valla hepte güzel yiyecekler. balık, muz, keçi boynuzu, fındık, ceviz, zeytin yağının içine incir, çikolata, havuç, bunlar çok faydalıymış hepsinede başladım dün itibari ile :) Allahtan hayırlısı. Eğer macunumuz işe yararsa sana söylerim sende alırsın

canım bize doktor bile şaşırdı bu sonuçla nasıl varikosel çıkmaz diye. inşallah sizinkide öyle olur. biz macun kullanıyorduk dün aktarıma gittim ilacı bu ay alma macuna devam edelim önümüzdeki ay tekrar test versin eşin dedi ben bu adama çok güveniyorum o yüzden ilacı almıycam şimdi bide 15 günlük kullanım 235 lr ve doktor 3 ay dedi ilaç çok pahalı. canım zaten adamların durumu yeme içmeyle ohh ne güzel valla hepte güzel yiyecekler. balık, muz, keçi boynuzu, fındık, ceviz, zeytin yağının içine incir, çikolata, havuç, bunlar çok faydalıymış hepsinede başladım dün itibari ile :) Allahtan hayırlısı. Eğer macunumuz işe yararsa sana söylerim sende alırsın
Ben caksirli macun almistim ama yemiyo yani cok zorlayinca yiyo oda dayanamiyo midesi ben ilac yazsin direk alicam valahi... ilaclar pahalj ama napaljm.. yarin elle muaynesi var ilk gittgimiz bakmadi bakalim ne dicek 25nden sonrada ultroson felan belli olucak bakalım..

Merhaba, bizde subatdan beri deniyoruz allah biliyor ne stresler yasadim ne goz yaslari doktum gercekten cok zor bir surec ilk ben gittim doktora alttan muane oldum devlet h. De normal bol bol yumurtalarin var dedi 4 .ay di gittiimde ovulasyon testiyle bir yandan da takip ediyorum yumurtlamami gun asiri degerlendiriyoruz bazen yumurtlama hastasinda ful degerlrndiriyoruz belime yastik y
Koyup yatiyorum bazen belimde yastik varken yapiyorum neller neler denedik.. esime gore daha erkendi doktora gitmek icin (erkek milleti iste gamsiz :işsiz:) 10aydir olmayimca yetter dedim gercekten yeter tartismalarimiz basladi artik cocuk icin yengec burcuyum bide aglak salya sumuklu birseyim. Randevu aldim ozel hastaneden ve tanidik kadin dgumcudan. Beni altan muaneultroson muanesi yapti normal dedi hatta 2 tane yumurtan olgulnasiyor saglikli dedi kan teti yapti idrar teti falan hersey yolunda sadece D vitamini biraz dusuk onun icinde D vitamini yagi verdi okeyedi esim icin de sperm testinistedi adami zorla gotrdum randvu alip. Ben bekliyorum disarda bu verdi spermcikti 3 saat sonrada sonuc cikti doktora mail olarak attim tabi bilmedigim terimler doktor Total sayı ve sağlamşekilde azlık var. Mümkünse bir de ürologla görüşeceğiz dedi degerleri ileri hareketli %37 yerindr hareketli %15 hareketsiz %48 cikti
Simdi ürolog yollari gorundu bize 😥

Yasiniz gençmiş. Doğal yollardan denerdim ben sizin yerinizde olsam. Bitkisel karisimlar ilaçlar kürler filan var. Bir de eşinizde varikosel varmi baktirin. Mesela bizde birinci seviye cikmişti

4 senelik evliyiz bir yıldır bebek düşünüyoruz olmayınca rahim filmi çektirdim bir problem çıkmayınca eşimden sperm testi istendi sonuç bu şekilde iki doktora gösterdik birisi direk tüp bebek dedi diğeri önce aşılama denenebilir dedi sonucu yorumlayabilir misiniz ileri hareket 0 mı yoksa yüzde 25 olan mı anlayamadım.Bu şekilde ileri hareket sorun yaşayıp normal yolla hami kalan var mı?

Eklentiler

• 20200113_143825.jpg
    20200113_143825.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 58
4 senelik evliyiz bir yıldır bebek düşünüyoruz olmayınca rahim filmi çektirdim bir problem çıkmayınca eşimden sperm testi istendi sonuç bu şekilde iki doktora gösterdik birisi direk tüp bebek dedi diğeri önce aşılama denenebilir dedi sonucu yorumlayabilir misiniz ileri hareket 0 mı yoksa yüzde 25 olan mı anlayamadım.Bu şekilde ileri hareket sorun yaşayıp normal yolla hami kalan var mı?
Toplam hareketiniz 25 ileri hareket malesef 0 doktorunuz ilac falan vermedi mi takviyelerle duzelip hamile kalanlar var ayrica havuc suyu icirebilirsin esine harekete fayda ediyor

X