Aile Planlaması Spiral sonrası durmayan kanama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gunes Lal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2021
4
3
41
Merhaba Arkadaşlar,Spiral taktırdım ve 21 gün oldu .Artan bir şekilde lekelenme ile başlayan kanamalarım an itibari ile yoğunlaştı .Kasık ve karın bölgemdeki kramplar dayanılacak düzeyde ama sürekli .Adet günüme 3 gün daha var .İki adet arası lohusalık gibi kanama ile geçti .İki kere doktora gittim vücut bakır telli spirali atmak istiyor yabancı madde görüyor alışacak dedi .Ne zamana kadar sürecek dedim 3-6 ay arası sürebilirmiş .Sizde bunları yaşayıp yeter artık deyip direkt aldırdınız mı yoksa vücut sonunda alıştı mı ?

Hiç spiral denemedim ama bu kadar uzun süre kanama normal değil bence. Konunuz yukarı çıksın diye yazıyorum geçmiş olsun

Merhaba Arkadaşlar,Spiral taktırdım ve 21 gün oldu .Artan bir şekilde lekelenme ile başlayan kanamalarım an itibari ile yoğunlaştı .Kasık ve karın bölgemdeki kramplar dayanılacak düzeyde ama sürekli .Adet günüme 3 gün daha var .İki adet arası lohusalık gibi kanama ile geçti .İki kere doktora gittim vücut bakır telli spirali atmak istiyor yabancı madde görüyor alışacak dedi .Ne zamana kadar sürecek dedim 3-6 ay arası sürebilirmiş .Sizde bunları yaşayıp yeter artık deyip direkt aldırdınız mı yoksa vücut sonunda alıştı mı ?
Spiral takılan çoğu kadında kanama kasıl ağrıları sık görülür. Genellikle 1ay sonra kontrole çağrılır ona göre karar verilir ama tekrar doktorunuzla görüşün istersenz geçmiş olsun

Ben 4 sene kullandım regl zamanı hariç hiç böyle kanamam olmadı. Demiriniz düşer sürekli kanama olunca ☹️ Başka yöntemler düşünün isterseniz yaramamış size

bende spiral taktirmaktan cok korkuyorum ya bunu okuyunca daha da korktum😔

Bende aralik ayinda taktirmistim ayni sorunu yasadim maalesef 3 ay alisma suresi veriyor doktorlar. Simdi senin ara kanaman oldu ve cogaldi diyosun ya iste yine adet oldun aslinda adeti one cekiyor maalesef. Ben doktora gittim kist cikti doktorda bu kanamami kiste bagladi ama eltimde ayni dertten muzdarip suan kdkh kullaniyorum kanama vs yok bakalim birakinca ayni olacakmi. Bu arada spirali nerede taktirdiniz

bende spiral taktirmaktan cok korkuyorum ya bunu okuyunca daha da korktum😔
Aslinda korkacak bisey yok bu benim 2. Kez taktirisim ama ilkinde bu sorunu hic yasamamistim. Hatta hic sirun yasamadigim icin tekrar spirale basvirdum.bHerkes ayni olacak diye bi kaide yok herkesin vucudu ayni tepkiyi vermiyor

Aslinda korkacak bisey yok bu benim 2. Kez taktirisim ama ilkinde bu sorunu hic yasamamistim. Hatta hic sirun yasamadigim icin tekrar spirale basvirdum.bHerkes ayni olacak diye bi kaide yok herkesin vucudu ayni tepkiyi vermiyor
ben taktirirken acimasindan da korkuyorum dogumdan sonra ilk adetimi oldum ama korkudan gidip taktiramadim😒

ben taktirirken acimasindan da korkuyorum dogumdan sonra ilk adetimi oldum ama korkudan gidip taktiramadim😒
Bende adet olmayi bekliyorum. Paranoya oldum iyice hamile miyim acaba bi adet olsam bir an once diyorum 2. adet duzenli gelecek mi bakalim devlette adete gore randevu ayarlamak da zor hayirlisi olsun bakalim.

Bende adet olmayi bekliyorum. Paranoya oldum iyice hamile miyim acaba bi adet olsam bir an once diyorum 2. adet duzenli gelecek mi bakalim devlette adete gore randevu ayarlamak da zor hayirlisi olsun bakalim.
ozelde pahali bi islem mi peki

konyadayim ben ama cok korkuyorum spiralden once 3 aylik igneyi dusunuyorum
Ona hic bulasma derim ben onun etkisinden kurtulana kadar neler cektim. Korkacak hic bisey yok. Benim agri esigim cok dusuktur 2 bebegimide sezaryen dogum yaptim o yuzden ben bile 2 kere taktirabildim.
3 aylik igne guzel koruyor ama etkileri cok fazla ben onu kullandigim surece adet olmadim ve bu cok kotu bi durum oldu benim icin

Ona hic bulasma derim ben onun etkisinden kurtulana kadar neler cektim. Korkacak hic bisey yok. Benim agri esigim cok dusuktur 2 bebegimide sezaryen dogum yaptim o yuzden ben bile 2 kere taktirabildim.
3 aylik igne guzel koruyor ama etkileri cok fazla ben onu kullandigim surece adet olmadim ve bu cok kotu bi durum oldu benim icin
yinede doktoruma bi danismak istiyorum spirali dusununce bile icim fena oluyor🙈

X