Sporcu Olmak

withoutyou

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2016
1.909
3.121
26
Azıcık dertleşmek istiyorum... Gece gece sıkıntı girdi içime yine.
Çok küçükten beri yüzerim. 6-7 yaşlarında ise düzenli olarak yüzmeye başladım, kendimi geliştirmek için. Annem lisans almamı, hatta milli olmamı istiyordu. O zamanlar ben de bu konuda çok bir istek yoktu fakat yüzmeyi de hep çok sevdim. 11 yaşına kadar falan düzenli yüzdüm. Düzenliden kastım haftanın neredeyse her günü yüzüyordum. İşte neyse, o zaman bıraktım.
Sadece tatilden tatile olmaya başladı.
Son birkaç aydır sürekli düşünüp duruyorum. Keşke üstüne gitseydim, keşke milli olabilseydim diye. Fark ettim ki benim istediğim şey buymuş. Yani garip ama öyle. Sürekli düşünüp duruyorum, şuan bile. Belki bırakmasam şuan milli bir yüzücüydüm... Geç kaldım evet. Çocuk yaşta başlıyor ve bırakmıyor insanlar bunun için. Hem bırakmasam fiziğim de harika olabilirdi şuan, şimdi kiloluyum.
Of ki ne of yani... İçime sıkıntılar giriyor. 20 yaşındayım, önümde üniversite var artık olmaz yani. Ancak düz yüzebilirim öylesine. Ama dedim ya hayalim buymuş, çok üzülüyorum.
Sizi de sıkmak istemem. Öyle içimi dökmek istedim.
Yorum yapan herkese de teşekkür ederim şimdiden.

Hayalin o değilmiş. Muhtemelen şu an seçimlerinden pek memnun olmadığın için ordan ilerleseydim daha iyi olurdu diye düşünüyorsun.

Hayalin olsa da olmasa da yapmak istiyorsan geç değil. Çok sıkı çalışırsan besyo'ya girebilirsin. Belki milli sporcu değil ama yüzme antrenörü olabilirsin.

Hayalin o değilmiş. Muhtemelen şu an seçimlerinden pek memnun olmadığın için ordan ilerleseydim daha iyi olurdu diye düşünüyorsun.

Hayalin olsa da olmasa da yapmak istiyorsan geç değil. Çok sıkı çalışırsan besyo'ya girebilirsin. Belki milli sporcu değil ama yüzme antrenörü olabilirsin.

Henüz bir seçim yapmadım ama dediğim gibi yüzmeyi hep çok sevdim. Zaten annemde bu şekilde yönlendiriyordu, fakat o dönem bırakmış olmam şimdi en büyük pişmanlığım. Bir şeyler sonradan fark edebiliyor sanırım insan. İki senedir üniversite sınavına giriyorum, puanlarım BESYO tutuyor fakat antrenörlük istemiyorum... Ama çok teşekkür ederim öneriniz için. :)

Ben de siyah kuşak karateciyim. Ama ben de bıraktım. Ve maalesef sporcunun kaderidir sporu bırakınca derhal kilo almak. Spora ya hiç baslamamak lazım. Ya da başlayınca bırakmamak lazım. Bence yaşın küçük. Milli olmasan bile iyi bir sporcu olabilirsin. Yüzme omuz yapar fizik olarak sana zayıflıktan başka şey vermez o yüzden üzülme. Kadınlara iri omuzlar zsten yakışmıyo. Bence devam etmelisin. Milli olmasan bile iyi bir sporcu olabilirsin

Ben de siyah kuşak karateciyim. Ama ben de bıraktım. Ve maalesef sporcunun kaderidir sporu bırakınca derhal kilo almak. Spora ya hiç baslamamak lazım. Ya da başlayınca bırakmamak lazım. Bence yaşın küçük. Milli olmasan bile iyi bir sporcu olabilirsin. Yüzme omuz yapar fizik olarak sana zayıflıktan başka şey vermez o yüzden üzülme. Kadınlara iri omuzlar zsten yakışmıyo. Bence devam etmelisin. Milli olmasan bile iyi bir sporcu olabilirsin

Yorumun beni inanılmaz rahatlattı. Yapabilir miyim diye düşünüp duruyorum, çok iyi bir yerlere gelebilir miyim diye.

Alt yapın var. Olursun tabi. Ama unutma ki milli sporcular icin calisma bitmez... Kampları bitmez macları bitmez . Ve yüzme omuz yaptığı için bence yogun tempoda yapilmamalıdır. Iyi bir sporcu ol. Iyi bir yüzme antrenörü. . Milli olma zaten bence. Omuzlarını görüp pişman olursun sonra.

Alt yapın var. Olursun tabi. Ama unutma ki milli sporcular icin calisma bitmez... Kampları bitmez macları bitmez . Ve yüzme omuz yaptığı için bence yogun tempoda yapilmamalıdır. Iyi bir sporcu ol. Iyi bir yüzme antrenörü. . Milli olma zaten bence. Omuzlarını görüp pişman olursun sonra.

Aslında doğru söylüyorsun ama bilemiyorum ki ne yapmam gerektiğini. Öyle kendi kendime düşünüp "ne yapacağım?" diyorum ama harekete geçmiyorum. En kısa sürede bir şeyler yapmalıyım sanırım.

X