Srtta uyuma hissi

hazansonbahar

hayata tutunma zamanı...
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
106
0
selam arkadaşlar yaklaşık 2 aydır sırtımda özellikle sol kısımda sanki böcek geziyor gibi bir his oluşuyor.karıncalanıyor anlayamıyorum nedenini.böyle şikayeti olan var mı? acaba neden oluyoır bu?

yok öyle bişey değil.mesela yemek yaparken bilgisayar başındayken tv izlerken bi anda sırtmda böcek geziyor gibi bir karıncalanma oluyor.

geçen yıl benimde olmuştu...karıncalanma ve yanma sırtımda....iki yada üç ay kadar devam etti doktora gittik...tetkikler incelemeler vs ...bişey çıkmadı...karıncalanma da geçmedi devam etti...bu arada çok telaşlandım merak ettim filan sürekli eşime söyledim...mutlaka bişey var vs diye ...en sonunda stressten kaynaklandığına karar verildi
küçük bebek vardı uykusuzluk vardı yorgunluk vardı ...
bir uzmana git istersen tetkiklerini yaptır en azından için rahatlasın...umarım önemli bişey değildir kahve:

postür dediğimiz duruşunuzu düzeltin her zaman dik durmaya çalışın ve uzun süreli oturmayın geçmiş olsun :KK66:

nurtopu hanım işiniz gücünüz muhalefet heralde. internetten değerlendirmeden ufak tefek öneriler dışında bir şey yapılamaz. insanlara zarar veriyorsunuz. hasta psikolojisinden anlamayıp onları korkutuyorsunuz. postürü düzeltmesi ağrısını azaltmasa bile ne zararı olur sorarım size? beli falan ağrıyan değil ağrımayan herkes postürünü düzeltmeli. lütfen saçma sapan mesajlar atmayın. bir bilginiz varsa sizde yardımcı olun

yok daha neler
ben neden insanları korkutayım?
sadece doğru değerlendirmeyi dr.ların yapabileceğini ve tanıyı öncelikle dr.un koyması ve ona göre tedavi edilmesi gerek tiğini söylüyorum
doğrusu bu
hastanın bireysel özelliklerini bilmeden herkese aynı önerilerde bulunamayız
postürü düzeltmek elbetteki iyi doğru bi şey fakat bu insanların farklı durumları olabilir insanlarda ha buymuş deyip üzerinde durmayabilirler ki aynı zamanda siz insanları dr.a değil terapiste yönlendiriyorsunuzki bu da yanlış yönlendirme

postürü düzeltmenin kimseye zararı olmaz o yüzden rahatlıkla öneriyorum. ayrıca fizyoterapiste yönlendirmem de onlar açısından zarar değil fizyoterapist kesicekmi onları. gitsinler bakalım hangisi daha iyi tedavi edicek. doğru değerlendirmeyi sadece dr.lar yapar diye birşey yok bizde bunun eğitimini aldık

yazık yanlış eğitiyorlar sizi
dr.ların işini yapmaya kalkıyorsunuz
rakip olarak görüyorsunuz
siz bir ekibin parçasısınız
ve işinizi iyi yapmaya çalışmalısınız
dr.un işini yapmaya değil
herşey böyle herkes için daha iyi olur
bu ekip dr.suzda fizyoterapistsizde eksiktir
dr.lar için elbetteki fizyoterapistler çok değerlidir
ama bazı terapistlerde (böyle olmayanlarda var tabi) ne yazık ki bir hırs bir hırs
siz hiç terapistin işini illa yapacam diye uğraşan dr. gördünüz mü?
ama nr yazıkki bazı terapistler dr.culuk oynamayı seviyor

bunları önermende hiç bi sıkıntı yok ayrıca
benim garibime giden önce dr.a gitmesi gereken hastaları direk terapistlere yönlendirmen
hiç bir terapist dr. orderı olmadan tedavi yapamaz yasal olarak

canım öncelikle g eçmiş olsun sana
bii nörologa görün derim..tetkiklrrini ypatı uyuşmaların sebebei neymişşmr felan çekerler beelki dr bilir sonrada bişe yoktur umarı..M ihmal etme...

hanımefendi merak etmeyin kimin napması gerektiğini sizden daha iyi biliyoruz. biz dr. değiliz. fizyoterapistiz size tavsiyem açın yurtdışındaki örneklerine bakın fizyoterapistler kimmiş? siz ne kadar çabalasanızda fizyoterapist tekniker değil. ileride fizyoterapinin ne kadar iyi seviyelerde olduğunu istemesenizde görüceksiniz merak etmeyin

nerden biliyorsunuz benden daha iyi bildiğinizi
beni tanıyor musunuz
ben kimim biliyor musunuz ki bi karşılaştırma içine girebiliyorsunuz
neden yurtdışını sürekli örnek veriyorsunuz ki
herkesin sistemi farklı ve aldıkları eğitimlerde farklı
siz yurtdışında mı çalışacaksınız

şimdiden görmek isterim fizyoterapinin nerelere geldiğini
ben terapistlerin karşısında değilim, işlerini iyi yapmalarından da çok çok memnun olurum
hastalar fayda görsün yeterki
ama sizin gibiler dr.larında işini yapmaya kalkıyor
size göre ne gerek var değil mi hekime, siz her şeyi biliyorsunuz direk hastayı tedavi edebilmelisiniz
keşke dr.lar olmasa başınızda
dr.lar yapmıyor diye sizin yaptığınız işleri bilmediklerini mi sanıyorsun
daha çok küçüksün, büyüdükçe iş hayatına girince anlarsın
ama dediğim gibi sizlere bazı hocalarınız herşeyi bambaşka göstermeye çalışıp sizleri farklı şeylere inandırıyorlar
benim işini iyi yapan herkese saygım var
ama sizin yok
yok efendim dr.lar yanlış tanı koyuyormuş da siz düzeltiyormuşsunuzda
ayıp laflar bunlar, hazımsızlık

X