Şuan ailemin evindeyim ve boşanma kararı aldım siz olsanız ne yapardınız fikirlerinize ihtiyacım var 🌸

Paw Lover

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2023
197
61
Merhaba, 4 yıldır beraberiz ve 1 yıldır evliyiz. Eşimin iyi huyları çok ama bir siniri var yaptığı tüm iyilikleri unutturuyor. Uzun süredir olan ama artık tahammülüm kalmadığı ve patlatan konuda sürekli dışarı çıkması. Evde durması için bir sebebi olması lazım onun dışında hep dışarda. Beraber de çıkalım diyor sen de çık gez diyor. Ben sürekli dışarı çıkmak istemiyorum zaten her şey başını almış gitmiş. Çok güzel bir evimiz var büyük bir balkonumuz var kahvemizi içip sohbet edebiliriz mesela. Ama beyimiz sıkılıyor evde. Sürekli okey de ezan okunuyor iftar yapılıyor telefonu çalmaya başlıyor. Zaten sinirinden kaynaklı kavgalarımız oluyordu en son da bu olaya sürekli uyarmama rağmen çözülmeyince benim de sabrım bitti. Suçlu olduğu halde bağırdı defol git annenin evine istemiyorsan dedi. Geldim o gitsin ben öyle eve geçeyim diye. İki ablası geldi benimle konuşmaya ablalarını aramış ikisi de beni haklı görüyor. Şimdi de çıkmıyorum evden gelemezsin diyor çirkin sözler falan. Ablasigil gitti ikna edip çıkarmaya. Sizce ben mi abartmıyorum. Niyeyse bazı insanlara göre aldatmıyorsa, dövmüyorsa, evine bakıyorsa diğer sorunlar ayrılmak için bir sebep değil. Böyle deyince de ben mi yanlış yapıyorum bazı kadınlar neler çekmiş sabretmiş benim ki şımarıklık mı diyorum. Biri haklısın dese içim soğuyacak.

Merhaba, 4 yıldır beraberiz ve 1 yıldır evliyiz. Eşimin iyi huyları çok ama bir siniri var yaptığı tüm iyilikleri unutturuyor. Uzun süredir olan ama artık tahammülüm kalmadığı ve patlatan konuda sürekli dışarı çıkması. Evde durması için bir sebebi olması lazım onun dışında hep dışarda. Beraber de çıkalım diyor sen de çık gez diyor. Ben sürekli dışarı çıkmak istemiyorum zaten her şey başını almış gitmiş. Çok güzel bir evimiz var büyük bir balkonumuz var kahvemizi içip sohbet edebiliriz mesela. Ama beyimiz sıkılıyor evde. Sürekli okey de ezan okunuyor iftar yapılıyor telefonu çalmaya başlıyor. Zaten sinirinden kaynaklı kavgalarımız oluyordu en son da bu olaya sürekli uyarmama rağmen çözülmeyince benim de sabrım bitti. Suçlu olduğu halde bağırdı defol git annenin evine istemiyorsan dedi. Geldim o gitsin ben öyle eve geçeyim diye. İki ablası geldi benimle konuşmaya ablalarını aramış ikisi de beni haklı görüyor. Şimdi de çıkmıyorum evden gelemezsin diyor çirkin sözler falan. Ablasigil gitti ikna edip çıkarmaya. Sizce ben mi abartmıyorum. Niyeyse bazı insanlara göre aldatmıyorsa, dövmüyorsa, evine bakıyorsa diğer sorunlar ayrılmak için bir sebep değil. Böyle deyince de ben mi yanlış yapıyorum bazı kadınlar neler çekmiş sabretmiş benim ki şımarıklık mı diyorum. Biri haklısın dese içim soğuyacak.
Haklısınız. Eşinizin iyi huylarının çok olduğunu yazmışsınız. Ancak konunuzda adamın bir tane iyi huyunu yazmamışsınız. Nedir bu adamın iyi huyu ?

bazı kadınlar neler çekmiş sabretmiş benim ki şımarıklık mı diyorum.
Çok bilindik bir laf vardır, herkes uçurumdan atlasa sen de mi atlıycan diye. Bazı kadınları boşverin, kimininki mecburiyet kimininki de dümdüz enayilik. Çekmeyin elin herifinin derdini, çekmeyin. Yarın aşık oldum der dötünü döner gider, çoluk çocuk var da demez, enayiliğinizle kalakalırsınız. Oldu mu oldu olmadı mı yol yakınken sepet havası yapın.

Haklısınız. Evlilik sadece dovmemesi, evine bakmasıyla gitmiyor. Daha evliliğinizin çok başında sizinle vakit geçiremiyorsa bu böyle gider, siz de evde üzüntü ile koca beklerken yaslanır gidersiniz. Esiniz evliliğiniz için caba göstermeyecekse kararınızın arkasında durun derim.

Bende aynı düşüncedeyim ikinizle. Ablalarına da aynı şeyi dedim. Evet çoğu eş gibi değil istediğim her şeyi alır, ev işine yardım eder, bir yere gitmek isteyip götürür, aileme ailesi gibi davranır bunların farkındayım hakkını yemem. Ama hiç olmadık bir şeye sinirlenir sakinler ama o an söylediklerini ben unutamam. Hep doğru kendisinin söylediğidir. Bir iş yapılacaksa en iyi o yapar. Bir sürü şey daha. Dışarı çıkıyorum ne yapıyorum diyor ben sana aldatıyorsun demiyorum ki her gün çıkma diyorum. Beraber çıkalım diyorum yok diyorsun diyor. Yok demiyorum her gün çıkılmaz diyorum ama asla haklı olamıyorum. En son da defol git deyince hiç tartışmadım bile. Ben hep güzellikle halletme taraftarıyım ama o tam tersi hırsının kurbanı oluyor .

Bir kisim eski kadınlar kendileri cile / eziyet / iskence cektigi ve tum bunlara katlandigi icin herkesin cekmesi gerektiğine inanmis, sanirim bir cesit tatmin bu. (Bu arada bu siyasette de gecerli)

Icinizin sogumasi icin ozellikle buyuk harflerle yaziyorum HAKLISINIZ.

Ayrica esiniz sanirim kahveye gidiyor, asla hosuma gitmeyen erkek etkinliklerindendir, digeri de nargile icmeye gitmek.

Haklısınız. Eşinizin iyi huylarının çok olduğunu yazmışsınız. Ancak konunuzda adamın bir tane iyi huyunu yazmamışsınız. Nedir bu adamın iyi huyu ?
Adam dönmüyormuş ,aldatmıyormuş, içkisi kumarı yokmuş, bunlarmış iyi yönleri, hey Allahım😑 ah bu kadınlar...

Bir kisim eski kadınlar kendileri cile / eziyet / iskence cektigi ve tum bunlara katlandigi icin herkesin cekmesi gerektiğine inanmis, sanirim bir cesit tatmin bu. (Bu arada bu siyasette de gecerli)

Icinizin sogumasi icin ozellikle buyuk harflerle yaziyorum HAKLISINIZ.

Ayrica esiniz sanirim kahveye gidiyor, asla hosuma gitmeyen erkek etkinliklerindendir, digeri de nargile icmeye gitmek.
Teşekkür ederim. Siz ne kadar emin olsanız da dış etkenler susmuyor. Ben hep başkalarına akıl verirken şuan kendim akıl alıyorum. Dışardan söylemesi kolay oluyormuş. İnsan maalesef bir karar verirken her şeyi düşünüyor. Çocuk istiyordum ya olsa ve ilerde bunlar devam etse hepsi ayrı dert. Ben kararımı verdim. Rabbim büyük inşallah doğru olan budur.

Teşekkür ederim. Siz ne kadar emin olsanız da dış etkenler susmuyor. Ben hep başkalarına akıl verirken şuan kendim akıl alıyorum. Dışardan söylemesi kolay oluyormuş. İnsan maalesef bir karar verirken her şeyi düşünüyor. Çocuk istiyordum ya olsa ve ilerde bunlar devam etse hepsi ayrı dert. Ben kararımı verdim. Rabbim büyük inşallah doğru olan budur.
Dis etkenler hicbir zaman susmayacaklar, bu hayat sizin, kalbiniz ve akliniz bu evliligi bitirdiyse bitmistir, uzatmak size eziyet ve haksizlik olur.

Siz çok evcimen olabilir misiniz peki ? Çok evcimen olmak da iyi değil bence ama sürekli dışarıda olmak da zor ,orta yol tutturun bence konuşup.
Yok değilim. Arkadaşımda çoktur kimse olmasa annem var onunla çok çıkarız. Köpeğim var onu mecbur çıkarıyorum ama her gün değil her gün çıkmak işin olmadığı sürece bana mantıklı gelmiyor. Zaten çok küçük bir yerde yaşıyorum aktive yok. Kendisi de çıkıyor bir şey yapmıyor ki hep aynı kişilerle okey oynuyor.

Sonuna kadar haklisiniz bir sey diyemiyorum Esiniz evli hayati yasamaya alisamamis hala kendini bekar saniyor.Yanliz esinizde isterse bir evlilik terapistini deneyebilirsiniz bence

Aldatmiyor dediğiniz eşinizle ilgili konunuz var yalnız. Okey oynadığı kadının instagramini istemiş. Ne çabuk siliyor beynimiz böyle şeyleri di mi. Bence geri dönmeyin, bu adamın gözü evinde değil. Evinde o kadar mutlu olan bu kadar kaçmaya calismaz zaten. Yaşı kaç? Erken evlenmiş gibi geldi.

Aranızda anlaşın Haftanın belirli günleri dışarı çıksın bir düzen oturtun çözülmeyecek bir sorun gibi gelmedi bana mesela cumartesi pazar tatilse bir gününü arkadaşlarıyla geçirsin onun arkadaşlarıyla geçirdiği günü sizde arkadaşlarınızla geçirin hafta içide çıkmak ister mutlaka bence güzel bir pazarlıkla🙂 çözülür bu iş

Bizde de eşim evcimen ben dışarı insaniyim. Bana karışmaz. Karismis olsa cidden sorun cikarirdim. Bence ya eşlik edin ya da rahat bırakın. Biz 10 yıldır bu şekilde iyiyiz. Eve 1 e doğru geldim genelde her akşam yürüyüşe çıkarım. O gelmiyir. E ne yapayım keyfi bilir benimkine de karışmasın. Aramizda iyi. Herkese iyi gelen şey farkli. Bir şeye donusturemeyiz kimseyi. Tek sorun buysa abartmissiniz. Ama bu tabi her evde farklı bir düzen. Ben eşime bu konuda beni bunaltmadigi için müteşekkirim.

X