ŞUBAT 2023 ENDOSKOPİK MİDE BALONU TAKTIRDIM

Herkese Merhaba ;
6 gün önce 20.000 TL ödeyerek küçükçekmecede özel bir hastanede şişirilebilen mide balonu taktırdım .74,5 kilo ile başladım 4 günde 4 kilo verdim .
Fakat buraya kadar her şey normal gözüküyor farkındayım ama operasyon sürecini sizinle paylaşmak istiyorum.
-İşlem 9 şubat 2023 de saat 16:30 da oldu. 16 saat aç kalmam istendi ve son 12 saatte de sıvı hiçbir şey almamam istendi.
16:30 da girdiğim işlemde damar yolu açıldı ve sedasyon anestezi uygulanacağı söylendi.Mide hacmimize göre balonun içine mavi sıvı veriliyor.Bana verilen 500 cc oldu .
Uyandığımda 1000 lik bir serum taktılar her şey buraya kadar da normal.
Asıl olay mide bulantılarının hiç kesilmediği,böğürmelerin hiç kesilmediği üç -dört gün geçireceksin, defalarca serum yemek durumunda kalacaksın ve su bile içemeyeceksin denmedi.En başta 4 günde 4 kilo vermemin sebebi aslında buydu.
Operasyona 20.000 verdim ama serumlar ilaçlar derken aaa bir saniye ilaçları unutmayalım ; yazılan mide koruyucu ve ağrı kesici ilaçları içtikten 3 bilemedeniz 5 dk sonra zaten çıkartıyor mide onu da kabul etmiyor ve finalde bu operasyon bana serum+ilaç+operasyon =22.000 e patladı.
Yaşadığım acıyı tarif etmem mümkün değil.Doktorla sürekli iletişim halindeyiz çıkartmamak için balonu beni telkinliyor. Alışacak miden bir iki güne geçecek vs. Bu kendi kendine çıkabilen bir şey olsaydı şimdiye kadar çoktan atardım içimden.
Dün son aldığım serumdan sonra mide bulantım 15 saat falan olmadı ama suyu ve diğer önerilen meyve sularını yudum yudum 15-20 dk da anca tüketebiliyoruz.Bir bardak su içemedim tam dolu dolu şuana kadar.
1.60 boyundayım son 3 senedir 75 kilolara dayandım.Sporu ve diyeti denedim başaramadım . Yürüyüş bandı ile baya zorladım kendimi 5 kilo verdim sonra geri hızlıca aldım . İrade meselesi sanırım birazda bu.
Operasyon öncesinde tüm sitelere ,kullanıcı yorumlarına baktım kimse bu kadar detay vermemişti. Belki bu şekilde olduğunu bilsem taktırmazdım.
Bir olumlu yanı sigara ve alkol içen biriydim . Sigarayı geçen hafta perşembeden beri midem kaldırmıyor içemiyorum.
Kokusunu bile aldığımda midem bulanıyor uzaklaşıyorum.Alkolde keza öyle.
İlk 3 gün sıvı diyeti uygulanıyor diyorlar ama bir bardak su bile içemiyorsunuz ilk üç gün. Boş mide ile sürekli böğürmekten başka bir şey yaşatmıyor size.
Bugün püre diyetine başladık. 10 gün boyunca da püre yenmesi gerekiyormuş. Yiyebilirsem vücut geri atmazsa onu da deneyeceğim.
6 ay bende kalır mı dayanabilir miyim bilmiyorum ama resmen kendime zulum ettim :110:
Merhaba. Birebir aynı durumdayız. 4. Gündeyim çıkarttırdam mı bunu düşünüyorum. Ne durumdasınız. Düzelebildiniz mi

Merhaba, bende 9 hafta sonra balonu cikartmistim. Susuz kalmistim, su bile icemez hale gelmistim. Sanirim her bünye kabul etmiyor

Merhaba. Birebir aynı durumdayız. 4. Gündeyim çıkarttırdam mı bunu düşünüyorum. Ne durumdasınız. Düzelebildiniz mi
Merhaba, ne durumdasınız bende endoskopik mide balonu taktırdım bugün 5. Günüm şikayetlerim hiç azalmadı. Sürekli mide bulantım var. Acaba geçer mi elimden hiç bişey gelmiyor sürekli ağlıyorum

X