Tatlı Tarifi Suffle

Kukrim yapma böyle şeyler yahu içinden şelale gibi çikolata akarken burda krize giren ben oldumu şimdi buu yaa.
Harika olmuş ellerine sağlık bayıldım :kk77: :KK200:
Hepiniz için,bütün kalorisini göze alarak ben kendimi feda edip yedim ablacım :kk77:.
Çok teşekkür ederim:KK60:

Herkese Merhaba çok tatlı bir tarif ile karşınızdayım :KK36:labneli suffle Tarifi tamamen bana ve @Nevreste ye özgü başka yerde yok 🤭 ve çok güzel.oldu 😍

Malzemeler
Eki Görüntüle 2690447
⭐3 adet sarısı beyazı ayrılmış yumurta
⭐200 Gr Pınar labne
⭐2 yemek kaşığı tereyağı
⭐1,5 yemek kaşığı un
⭐2 yemek kaşığı şeker
⭐120 Gr bitter çikolata

kaseleri yağlamak için tereyağı ve 1 yemek kaşığı kakao.

Pınar labnemizi tencerimize alıp kaynamaya başlayınca içine bitter cikolatalarimizi ekleyip eriyene kadar karıştırıp ocaktan alıyoruz.
Eki Görüntüle 2690448
Başka bir tencere yada tavada tereyağını eritip unumuzu ekleyip kokusu çıkana kadar kavuruyoruz.
Çikolatalı sosumuzu ocağa alıp içine unlu karışımı döküp karistiriyoruz ,ardından şekeri ,son olarak yumurtalsrimizin sarısını da ekleyip bir iki dakika daha karıştırıp ocaktan alıp soğumaya bırakıyoruz.
Eki Görüntüle 2690449
Derin bir kapta yumurta beyazlarimizi mikser ile köpük olana kadar çırpıyoruz.Soguyan sosumuza köpük haline getirdiğimiz yunruta beyazlarinida spatula yardımı ile ekleyip karistiyoruz.
Kaselerimizi tereyağı ile yağlayıp içlerine kakao serpiyoruz ve bir parmak boşluk kalacak şekilde hazırladığımız hamuru kaselere bölüstürüyoruz.
Eki Görüntüle 2690452

Eki Görüntüle 2690454 Eki Görüntüle 2690455
Fırın tepsimize biraz su koyup kaselerimizi yerleştirip daha önceden 220 derecede ısıtılmış firinimizda 10 dk pişiriyoruz.İste bu kadar sufflelerimiz hazır şimdi sunuma geçelim 🙏😍

Eki Görüntüle 2690456 Eki Görüntüle 2690457 Eki Görüntüle 2690458 Eki Görüntüle 2690459 Eki Görüntüle 2690460 Eki Görüntüle 2690461
Ne cok severim bir bilsen harika olmuş :KK53: :süslü:

X