Tatlı Tarifi Sultan Sarması-İçim Süt Sponsorluğunda

Siz de mi nevresteye sultanım diyorsunuz ya 🤣🤣 ne zamandan beri ?? 😬
Yeni sayılır 🤩🤩
Ellerine sağlık canm ugrasmissin baya başarılar :KK36:
Bi onerim var bir gece bekletmeye gerek yok bi saat dinlendirsen dolapta yeterli ayni gun servis yapabilirsn misafirlerine falan. Catlama da yapmaz boylelikle nacizane fikrim ❤
Öneri için teşekkür ederim zaten bazı aksilikler oldu diye yazma sebebim muhallebinin bu şekil çatlaması idi. Bir dahaki sefere 1 gece bekletmem artık sağ olasın🥰

Merhaba hanımlar :KK25:ben de yarışmaya Sultan Sarması tatlısıyla katılmak istedim bazı aksilikler oldu ama yine de konuyu açıyorum🌸
Malzemeler
Muhallebisi için;
🌼1 litre İçim süt
🌼1 su bardağı un
🌼1 su bardağı toz şeker
🌼2 yemek kaşığı mısır nişastası
🌼50 gr margarin
🌼1 paket vanilya
Tepsiye yaymak için
🌼1 paket eti burçak bisküvi
🌼1 su bardağı hindistan cevizi
Muhallebinin üzeri için
🌼1 paket kremşanti
🌼1 su bardağı süt
🌼2 su bardağı taze portakal suyu(10 adet portakal kullandım)
🌼5 yemek kaşığı toz şeker (portakal ekşiyse artırabilirsiniz)
Eki Görüntüle 2739045

Evet tepsinin yarısına rondodan geçmiş bisküviyi, yarısına da hindistan cevizini serpip muhallebiyi yapmaya başlıyoruz.
Eki Görüntüle 2739046

Muhallebi için süt, un ve şekeri devamlı karıştırıp kaynayana kadar pişiriyoruz, altını kapattıktan sonra içine margarin ve vanilyayı ekleyip karıştırıyoruz. Ben yarısını bisküvili kısma döküp yaydıktan sonra kalan muhallebiye pembe gıda boyası ekleyip onu da hindistan cevizli kısma yaydım.
Eki Görüntüle 2739048 Eki Görüntüle 2739051 Eki Görüntüle 2739053

Artık bu tepsiyi dolaba alıp 1 gece dinlendirme vaktiiii.💃💃

Ertesi gün önce kremşantiye 1.5 yemek kaşığı kakao ekleyip sütle çırpıp dolaba kaldırıyoruz(zaten kakaolu olan kremşanti de kullanılabilir).
Eki Görüntüle 2739056

Şimdi de portakal suyunu, nişasta ve şekeri ilave edip kaynatma vakti. Kıvam alıp kaynayınca altını kapatıyoruz. Ilıyınca da dolapta 1 gece beklemiş muhallebimizi çıkarıp yarısına kadar kakaolu kremşanti, kalan yarısına da portakal sosumuzu döküp tepsiyi tekrar buzdolabına kaldırıyoruz.
Eki Görüntüle 2739063 Eki Görüntüle 2739065 Eki Görüntüle 2739066

Şimdi kesip sarma kısmına geçiyoruz.
Eki Görüntüle 2739067

Sonra da süsleyip afiyetle yiyoruz işte bu kadar😊😊
Eki Görüntüle 2739068 Eki Görüntüle 2739069 Eki Görüntüle 2739071 Eki Görüntüle 2739073 Eki Görüntüle 2739075 Eki Görüntüle 2739076 Eki Görüntüle 2739079
Ne kadar detayları var canım ya çok emek harcamışsın eline koluna sağlık çok güzel olmuş :KK9:emeğine değmiş yarışmada bol şans diliyorum canım :KK68: rakipler çok güçlü bu defa işimiz zor 🥰

Ne kadar detayları var canım ya çok emek harcamışsın eline koluna sağlık çok güzel olmuş :KK9:emeğine değmiş yarışmada bol şans diliyorum canım :KK68: rakipler çok güçlü bu defa işimiz zor 🥰
Evet rengarenk bir şey çıksın ortaya diye biraz da ben böyle detaylandırdım aslında(hoş talihsizlikler oldu istediğim görsel çıkmadı ama olsun 🤷‍♀️) çok teşekkür ederim 🤗🤗🌸 evet ne zaman güçlü olmadı ki rakipler maaşallahı var kk kadınlarının😍😍😍

Merhaba hanımlar :KK25:ben de yarışmaya Sultan Sarması tatlısıyla katılmak istedim bazı aksilikler oldu ama yine de konuyu açıyorum🌸
Malzemeler
Muhallebisi için;
🌼1 litre İçim süt
🌼1 su bardağı un
🌼1 su bardağı toz şeker
🌼50 gr margarin
🌼1 paket vanilya
Tepsiye yaymak için
🌼1 paket eti burçak bisküvi
🌼1 su bardağı hindistan cevizi
Muhallebinin üzeri için
🌼1 paket kremşanti
🌼1 su bardağı süt
🌼2 su bardağı taze portakal suyu(10 adet portakal kullandım)
🌼5 yemek kaşığı toz şeker (portakal ekşiyse artırabilirsiniz)
Eki Görüntüle 2739045

Evet tepsinin yarısına rondodan geçmiş bisküviyi, yarısına da hindistan cevizini serpip muhallebiyi yapmaya başlıyoruz.
Eki Görüntüle 2739046

Muhallebi için süt, un ve şekeri devamlı karıştırıp kaynayana kadar pişiriyoruz, altını kapattıktan sonra içine margarin ve vanilyayı ekleyip karıştırıyoruz. Ben yarısını bisküvili kısma döküp yaydıktan sonra kalan muhallebiye pembe gıda boyası ekleyip onu da hindistan cevizli kısma yaydım.
Eki Görüntüle 2739048 Eki Görüntüle 2739051 Eki Görüntüle 2739053

Artık bu tepsiyi dolaba alıp 1 gece dinlendirme vaktiiii.💃💃

Ertesi gün önce kremşantiye 1.5 yemek kaşığı kakao ekleyip sütle çırpıp dolaba kaldırıyoruz(zaten kakaolu olan kremşanti de kullanılabilir).
Eki Görüntüle 2739056

Şimdi de portakal suyunu, nişasta ve şekeri ilave edip kaynatma vakti. Kıvam alıp kaynayınca altını kapatıyoruz. Ilıyınca da dolapta 1 gece beklemiş muhallebimizi çıkarıp yarısına kadar kakaolu kremşanti, kalan yarısına da portakal sosumuzu döküp tepsiyi tekrar buzdolabına kaldırıyoruz.
Eki Görüntüle 2739063 Eki Görüntüle 2739065 Eki Görüntüle 2739066

Şimdi kesip sarma kısmına geçiyoruz.
Eki Görüntüle 2739067

Sonra da süsleyip afiyetle yiyoruz işte bu kadar😊😊
Eki Görüntüle 2739068 Eki Görüntüle 2739069 Eki Görüntüle 2739071 Eki Görüntüle 2739073 Eki Görüntüle 2739075 Eki Görüntüle 2739076 Eki Görüntüle 2739079
Çok renkli ve güzel bir tatlı olmuş, ellerinize sağlık 🤗

X