Şüpheye düştüm

Son söylediklerin dikkate alınınca kaybettiğin adama dönde bir bak kurgusuna figüran olmuşsun bence. Kız bunu bıraktıysa bak sen bıraktın ama başkası kaptı diye ego tatmin etmiş.
Ayrıca beni sevmiyorsa benle neden vakit geçiriyor görüşüyor diye düşünmeniz çok saf ve iyiniyetli düşündüğünüzü gösteriyor. Erkekler bizim gibi değildir, daha iyi bir seçeneği yoksa beğendiği bir kadınla vakit geçirmek, yakınlaşmak her erkeğin hoşuna gider. Tabi daha iyi bir seçenek çıkarsa siz saf dışı kalırsınız o kadar.

neden bunu ona sormuyorsunuz .
goz goze geldiklerinde sorsaydinizya tanisiyomusunuz falan diye
hic sormadiniz mi ?

Evet şüphe uyandıracak şekildeydi.. Dediğim gibi normalde seçemez bir türlü hem bana seçtirir yeri. Birincisi bu.. İkincisi ise, dışarıda şarıl şarıl yağmur yağıyordu + hafta içi + ofisten çalıştığı bir gündü. Bu tarz günlerde evden çıkması pek rastlanmamış birşey... Ama ben, kanı kaynadı bana herhalde, özel bir gün geçireceğiz galiba, falan diye düşünmüştüm gitmeden önce..

Kızla daha önce yada şimdi bilmiyorum, iletişimde olduğu kesin. Ama bana eskinin mevzusu gibi geldi. Çünkü foto beğenmeler taa geçen yılkiler falan.. Bizimki zaten pek foto koymaz en son, geçen ocak ayında koymuş, ama kız aktif kullanıyor hesabını ve bu da begenmemiş aylardır herhangi bir fotosunu.

Bende bilmiyorum inanın, huylandım ve rahatsız oldum.🙄🙄🙄
O an anlık söyleseydim keşke 'tanıdıgın biri mi ne bakıyosun' tarzında bişey ama kaçtı
Niye kaçsın ki söyleyebilirsin aslında bu kadar ince düşünme. Biraz bencil olmaktan zarar gelmez. Yani eğer tanışıkligi varsa ve bilerek seni oraya götürdüyse, onun yaptığının karşısında merakını gidermek dünyanın en normal şeyi.

Bir üye daha söylemiş üstte, neden baktın ya da bakıştiniz şeklinde değil de o gün orada bir kız sana çok baktı tanıyor muydun onu diye sorup tepkisine göre bir yol çizilebilir. Onun listesinde ekli olduğunu anladığını sakın belli etme ama, sorarken de çok normal bir şekilde sor hesap sorar gibi yapma bakalım ne diyecek. Yoo kimseyi görmedim ben derse yalan söylüyordur zaten. Öncesini biliyorsun neticede ekliler ve karşılıklı beğeniler var mutlaka bir iletişim olmuş. Yalan söylemesi benim için yeterli olurdu o saatten sonra kızı tanımış tanımamış çok da önemsemezdim.

Böyle şeyleri en başından ele almak lazım sonra gerçekten önünü alamazsınız. Kafanıza bri sey takılıyorsa çatır çatır sorun yani, kaçar mı bunalir mi diye taktik yapmayın. Bu zaten gereksiz bir kıskançlık değil, ortada şüpheli bir durum var kafan rahat etmezse sürekli şüpheye düşersin ve psikolojin bozulmaya başlar

Ya öyle bir dönem ki, artık instagramda iş çevirmeyen kişi sayısı belki %2 lere indi. Ben çok rahatsız oluyorum ona buna mavi boncuk dağıtan adamlardan. En başta gururum inciniyor böyle şeylerde, kıskançlıktan paylaşamamazlıktan da öte.
Daha önce başıma geldi belki ondandır. Haftalarca flört ettiğim adamların başkalarına yorum olarak öpücükler iltifatlar yazdığını. Kabul edemiyorum. Ve haberim olsun bunlardan devam etmeyeyim o ilişkiye istiyorum. O yüzden bakıyorum ne yalan söyleyeyim. Benim için sürekli mavi boncuk dağıtmakta aldatmak. İlişkinin başındayken bilmem daha iyi hem. Sonucta karsıda ki itiraf hiçbir zaman etmez. Ben kendim nasıl oldugunu bu konularda bulmaya calısıyorum.. Çünkü ilişki daha ilerleyince bişey olursa çok üzülürüm
bence sen didiklemekte gayet haklısın. benim en son konumda da bi stalk var. kardeşim geldi dediği akşam aslında kardeşi yanına gitmemiş zira kardeş kişisi bambaşka yerlerden hikayeler atmıştı. adam bana kardeşim geldi diye yalan söyledi yani. aç bak en son konum. ben konu açtım diyorum ki neden böyle bir yalan söyledi acaba ya da siz ne düşünürsünüz bilmem ne. orada, bunları yazan üye dahil birkaç kişi daha taktı kafayı benim stalk yapmama. vay efendim çok sağlıksızmış kardeşinin profiline neden bakmışım, etik değilmiş vs. bazıları konuyu bıraktı benim davranışımı yargıladı saçma sapan. tabii ki bakıcam tabii ki stalklayacağım zira bu insan bana beyaz ya da siyah bir yalan söyledi, ben bundan sonra ona şüpheyle yaklaşıcam ve bir yalanını daha yakalarsam ilişkim komple bitecek belki de. bu sayede kendimi yol yakınken kurtarmış olucam. veya belki başka bir yalan olmayacak ve güvenip devam edicem, kim bilir? herkes kendince önlem almak zorunda akıl sağlığını korumak için.

bence sen didiklemekte gayet haklısın. benim en son konumda da bi stalk var. kardeşim geldi dediği akşam aslında kardeşi yanına gitmemiş zira kardeş kişisi bambaşka yerlerden hikayeler atmıştı. adam bana kardeşim geldi diye yalan söyledi yani. aç bak en son konum. ben konu açtım diyorum ki neden böyle bir yalan söyledi acaba ya da siz ne düşünürsünüz bilmem ne. orada, bunları yazan üye dahil birkaç kişi daha taktı kafayı benim stalk yapmama. vay efendim çok sağlıksızmış kardeşinin profiline neden bakmışım, etik değilmiş vs. bazıları konuyu bıraktı benim davranışımı yargıladı saçma sapan. tabii ki bakıcam tabii ki stalklayacağım zira bu insan bana beyaz ya da siyah bir yalan söyledi, ben bundan sonra ona şüpheyle yaklaşıcam ve bir yalanını daha yakalarsam ilişkim komple bitecek belki de. bu sayede kendimi yol yakınken kurtarmış olucam. veya belki başka bir yalan olmayacak ve güvenip devam edicem, kim bilir? herkes kendince önlem almak zorunda akıl sağlığını korumak için.
Aynen o konunuzu okumuştum.. Çok haklısınız. Eskiden aynı okuldan kurstan çocukla çıkarsın, arkandan iş çevirirse 1-2 güne duyarsın zaten, sosyal medya falan yok, erkeklerin çapkınlık alanı kısıtlı, çevre dar, belki kadınların arkasından iş çevirmek daha zordu. .Şimdi internet öyle bir yer ki istinasız her erkek abuk subuk insanlarla takipleşiyor. Takipleşmese bi yazıp şansını deneyebiliyor. Önüne türlü türlü seçenek geliyor. Bi işler çeviriyolar yani.. Ay o sağ cebimde, bu sol cebimde, bu da ceket cebinde dursun nolur nolmaz, ortada kızsız kalmayayım mantığında olan tonlarca adam var, dışardanda anlaşılmıyor. Adamın elinden hergün telefonu alıp bugün naptın sen diyemem ki.. Bu aşamada bana, ilişki çokta ilerlemeden önce sadece aradaki güven sağlamlaşana kadar, sözleri ile arkadaki hali ne kadar tutarlı onu görmek için stalk yapmak düşüyor.. .. Ha bi daha bişey olmazsa dediğiniz gibi benimde güvenim güçlenmiş şekilde devam ederiz. Ama bişeyler çıkarsada şimdiden bitiririm, bağlandıktan sonra travmatik birşey yaşamayı göze alamam

Niye kaçsın ki söyleyebilirsin aslında bu kadar ince düşünme. Biraz bencil olmaktan zarar gelmez. Yani eğer tanışıkligi varsa ve bilerek seni oraya götürdüyse, onun yaptığının karşısında merakını gidermek dünyanın en normal şeyi.

Bir üye daha söylemiş üstte, neden baktın ya da bakıştiniz şeklinde değil de o gün orada bir kız sana çok baktı tanıyor muydun onu diye sorup tepkisine göre bir yol çizilebilir. Onun listesinde ekli olduğunu anladığını sakın belli etme ama, sorarken de çok normal bir şekilde sor hesap sorar gibi yapma bakalım ne diyecek. Yoo kimseyi görmedim ben derse yalan söylüyordur zaten. Öncesini biliyorsun neticede ekliler ve karşılıklı beğeniler var mutlaka bir iletişim olmuş. Yalan söylemesi benim için yeterli olurdu o saatten sonra kızı tanımış tanımamış çok da önemsemezdim.

Böyle şeyleri en başından ele almak lazım sonra gerçekten önünü alamazsınız. Kafanıza bri sey takılıyorsa çatır çatır sorun yani, kaçar mı bunalir mi diye taktik yapmayın. Bu zaten gereksiz bir kıskançlık değil, ortada şüpheli bir durum var kafan rahat etmezse sürekli şüpheye düşersin ve psikolojin bozulmaya başlar
Yok strateji yaparak içime atmadım aslında konuyu, sadece anı gelmişken söyleyemedim, anlamaya çalıştım o an. Şimdide utanıyorum.

Bunu șöyle anlatmaya çalışayım.
Hayatınızda olması birlikte olduğunuzu göstermiyor, hatta evlenmek bile bunu göstermiyor.
Anlattığınız kadariyla ilişkiniz sizin tercihleriniz üzerinden ilerliyor, yenecek yemeğe, gidilecek yerlere, seçilecek hediyelere bile siz karar veriyorsunuz. Bir kez o karar verdi ve sonuç ortada.
Peki bu ilişkide adam nerde? Sizce bu kişi sizinle mi? Fiziksel olarak değil, ruhsal olarak sizinle beraber mi?
Siz istiyorsunuz ki adam da bu ilişkide görünsün, kendini göstersin, ama 6ayda 1kere yapabildi.
Acaba niye böyle? Niye niye onun dünyasına giremiyorsunuz, niye buna izin vermiyor. Niye onun sevdiği şeyleri yapamıyorsunuz, bu adam hiç mi birsey sevmiyor. Hepsini geç, misal ben dankek seviyorum bile demiyor. Sebep ne? Sevmiyor mu, dini bir sebep mi, yetişme tarzı mı, travma mi , kaybetme korkusu mu.
Birbinizin eşyalarını kullanmak bile bir yakinliktir. O kadar ıslanmış misal, sizin kazaginizi giymesi yakinligin artmasidir. Çünkü anilarınızda da yer alacak bir olay. Aaa benim kazagimi giymiştin, bende çok sana yakıştı, senin olsun gibi anlatilabilecek bir anı. Sizin bu tarz anılarınız var mı?
Sizinle niye bir şeyini paylaşmadigini hiç anlamadım.
Sevgilime değil ama o an için ortak çalışmamız gereken arkadaşlarımızla zamanlar aklıma geldi. İşimiz bitince arkadaşlık olmayacaktı. Eşyaları ortak kullanmak, birine özelini anlatmak, sevdiğin şeylerden bahsetmek falan pek yoktu. Geçici arkadaş olduğumuzun farkındaydik. Arkadaşlığımızın derinliği yoktu, birbirimize yakın olduğumuz anlar çok çok kısıtlıydı.

Umarim düşüncemi anlatabilmișimdir.
Çok soru var yorumda, bilemiyorum 🤷‍♀️ erkekleri anlamak zor

Bence bu durumda şüphenizi onunla paylaşmak doğru olmaz gibi.Bende söyleyemezdim sanırım, onu stalkladığımı ve kızı hemen tanıdığımı.İzlemede kalın bence, huylandığınız başka bir şey olursa, kanıt ya da açıklamaya ihtiyaç duymadan bitirirsiniz zaten. Başka içinize sinmeyen şüphelendiğiniz birşeyi oldu mu adamın bu arada?
Olmadı 🙄 .. İlk kez böyle şüpheye düştüm. Bide çok sık beraber vakit geçiriyoruz o yüzden haftanın yarısı benle diğer yarısı ailesi ile birlikte gibi. Şüpheli bir arama mesaj yağmuru falanda olmaz onun telefonuna. Annesi, kardeşi, işten birileri arar falan nadiren, açar o da, çok çalmaz tel.. sosyal medya olarak sadece instası var, oradada aktif biri değil aslında. foto hikaye falan hiç paylaşmaz.. Bende öyle..
Ya bilmiyorum, şüphelendiğim hiçbişey olmadı başka bugüne kadar

Kızla daha önce yada şimdi bilmiyorum, iletişimde olduğu kesin. Ama bana eskinin mevzusu gibi geldi. Çünkü foto beğenmeler taa geçen yılkiler falan.. Bizimki zaten pek foto koymaz en son, geçen ocak ayında koymuş, ama kız aktif kullanıyor hesabını ve bu da begenmemiş aylardır herhangi bir fotosunu

Bence kızla daha onceden instadan eklemisler birbirlerini belki bir iki mesajlasilmistir. Ama anlaşılan o ki eskide kalmış. Çünkü su an beğeni yapmiyormus sevgiliniz.

Benim boyle bir şey başıma geldi. Karşılıklı takiplestigimiz ama tanismadigim birisi vardi. Bir gün bir kafede karşılaştık. Bakıştık tabi çünkü aa nerden tanıyorum acaba diye düşündüm sonra anladım instagramda ekli olduğunu 😂 o da arkadaş grubuyla oturuyordu. O da bakıyordu bana. Biz o güne kadar hic konusmamistik bile. Sonrasinda da bir iletisimimiz olmadi hatta. Böyle bir sey olabilir.
Olmadı 🙄 .. İlk kez böyle şüpheye düştüm. Bide çok sık beraber vakit geçiriyoruz o yüzden haftanın yarısı benle diğer yarısı ailesi ile birlikte gibi. Şüpheli bir arama mesaj yağmuru falanda olmaz onun telefonuna. Annesi, kardeşi, işten birileri arar falan nadiren, açar o da, çok çalmaz tel.. sosyal medya olarak sadece instası var, oradada aktif biri değil aslında. foto hikaye falan hiç paylaşmaz.. Bende öyle..
Ya bilmiyorum, şüphelendiğim hiçbişey olmadı başka bugüne kadar
Sizinle çok sık vakit geciriyormus bence bu kızı onceden eklemis su an bir sey olduğunu sanmam. Anlattigim gibi benim de basima geldi. Boyle tesadüfler olabiliyor yani. Ama tabi ben olsam dayanamaz sorardım hatta orda hemen sorardım. Nasıl sabrettiniz ayol😂

X