Surekli aşagılayan kendini birssy sanan eski eş lutfen akil verin ?

Boşandıktan sonra yalvardı barıştık sonra ben terk ettim.suclu hissettiğim.icin peşinden çok kostum ben peşinden kostukcada aşağıladı beni işte mevzu bu. O imajı nasıl kaldırabilirim.diue soruyorum

Önce bir icinizdeki bu eziklik duyguyu atarak..siz cünkü ne düsünüyorsaniz onu yansitiyorsunuz disari. Biraz dik durun, kendinize ceki düzen verin. Giyinin, kusanin, kendinize gelin kisaca. Hala yalvariyor gibi bir haliniz var cünkü

Daha önce konu paylaşmıştım 5 yıllık evliliğimi bitirdim bir takım problemlerden boşandım. Eşim evi terk ederken artislik yapıyorken dava günü ve bitiş sonrası çok yalvardı.kv problemiydi. Calısıcam annem karisamaz bundan sonra söz flash filan sonra Işe girdi iyi bir isi var gemicinkendisi. Yatılı çalışıyordu. Her konudada düzelmişti kendisi ama kavgalarımız oluyordu bende sinirlenince ayrılalım diyordum bi kaç sefer oldu sonra benim fotoğraflarımı kaldırmış bende annen istediği için sen düzelmezsin dedim ayrıldım. Bana beddua falan etti sana ne zaman güvensem beni ortada biraktin annem haklıymış senden birşey olmaz falan dedi neyse 2 ay boyunca yalvardım hatalıyım sandim ama haklıymışım annesi istediği için kaldırmış fotoğrafımı.neyse ayrıldıktan sonra biriyle konuşmuş olmamış görüşmeyi kesmişler. Sorum şu ben 2 ay boyunca yalvardım bana o yalvaran pişman olan adam gitti, sürekli aşağıladı hakaret etti en son da annem istemiyor bende senin için şu saatten sonra annemi silmem annem değerli kızım falan dedi. şimdi çocuklar için bazen konuşmak zorunda kalıyoruz ve benimle sürekli işine bak yazma hadi isim.gucum var gibi ters şekilde insan yerine koymadan konuşuyor. Lütfen bana bi akıl verin kırılan onurumu ve eski değerimi nasıl kazanabilirim ben kendi hayatima bakmak istiyorum ama bu böyle yaptıkça onurum kırılıyor iyice. Sizce nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım. Yine bin pişman olsun ama ben artık kendi hayatima bakayim istiyorum.. gerçekten içim okadar kırgın ki
Eski değerinizi kazanamazsınız ama dikkatini çekip kışkırtabilirsiniz. En azından tatmin olursunuz. Size yaptığının aynısını ona yapın. Telefonlarına doğru düzgün cevap vermeyin. Kestirip atin kısaca konuşmaları. Cok afedersiniz ama it yerine koyun. Ve çocuklar için bir araya gelisinizde vs çokça bakımlı olun. Hayatınıza birinin girdiğini düşünsun. Kiskanmaya sorup soruşturmaya başlayacaktır. Sonuç ne olursa olsun geri de dönmeyin. Böyle bir adam sizi haketmiyor. Karşınıza yeni biri çıkacaktır.

Eski eşini ve söylediklerini umursama. Sadece çocukların için muhatap olman gerekirse ol başka hiçbir şekilde umurunda olmadığını hissettir ona. Ama bence hala umurunda eski eşin. Diğer konudan da hatırladım bir şekilde kafana takıyorsun, odagin hâlâ eski eşin ve sana söyledikleri. Öncelikle hayatında bunu aşman gerekiyor bence. Önüne temiz bir sayfa çek eskiye takılıp kalma. Onun gözünde imajımi nasıl düzeltirim vs gibi şeyleri düşünmene gerek yok. Böyle biri sen mükemmel olsan bile sana laf söyleyip asagilamayi bırakmayabilir. O yüzden bosvereceksin.

Aradığında çocuklara veriyorum zaten

sende o arada başka telefondan başkalarıyla konuşup kahkaha atacaksın ,

yakın bir kız arkadasın olsun yada ortak bir arkadaş falan , sana çamur atamasın ama keyfinin yerinde oldgunu fark etsin ,
bir iki emein ol sonunda çark edecek ,

birde çocukların görüşeceği başka bir tlefon varsa çocukları bu numaradan ara artık falan de ,

2.konum hanımefendi. Ama evet takıntı haline geldi yani farkındayım çünkü hırs yaptım gururum çok incindi buda hırs yaptırıyor
O hırsın bi işe yarasın bari. Oturduğun yerde yiye yiye 100 kiloya erişerek kimseyi pişman edemezsin. Mesleğin var mı? Ne mezunusun? Çocukları annene bırak, bi işe gir bir yandan meslek edinmeye bak, artık okur musun meslek edindirme kursları mı alırsın sen karar ver.

Hala devam ediyorsunuz.. adami da arkadasini da birakin. Evet o yaptirdi diyecek olsa sizinle arkadas olur onunla degil. Siz birakip kendi hayatiniza devam etmiyorsunuz gibi gozukuyor. Tabi adam asagilamaya firsat bulur.
Bırakıyorum hayatima devam ediyorum ama üzülüyorum.. eski eşim sürekli paylaşım yapıyor sözler lâf sokan şeyler.. arkadaşıda hayatına benden sonra birini aldığını kafasına yapmadığını bıraktığını söylemişti muhtemelen onanpaylasiyir. yani 2 ay önce bana yalvaran ölüyorum bitiyorum diyen adam nasıl olurda hemen başkasına aşık olur sever ona birşeyler paylaşır hazmedemedim sanrm
Önce bir icinizdeki bu eziklik duyguyu atarak..siz cünkü ne düsünüyorsaniz onu yansitiyorsunuz disari. Biraz dik durun, kendinize ceki düzen verin. Giyinin, kusanin, kendinize gelin kisaca. Hala yalvariyor gibi bir haliniz var cünkü
Hayır yalvarmıyorum diyaloğa girmiyorum. Hiç konuşmuyorum. Bu saatten sonrada öyle bir eziklik yapmayı düşünmüyorum bu sadece beni incitiyor baska bir işe yaramıyor
Eski değerinizi kazanamazsınız ama dikkatini çekip kışkırtabilirsiniz. En azından tatmin olursunuz. Size yaptığının aynısını ona yapın. Telefonlarına doğru düzgün cevap vermeyin. Kestirip atin kısaca konuşmaları. Cok afedersiniz ama it yerine koyun. Ve çocuklar için bir araya gelisinizde vs çokça bakımlı olun. Hayatınıza birinin girdiğini düşünsun. Kiskanmaya sorup soruşturmaya başlayacaktır. Sonuç ne olursa olsun geri de dönmeyin. Böyle bir adam sizi haketmiyor. Karşınıza yeni biri çıkacaktır.
Yani çocukları aramadı bugün hiç.. ama ararsada kizima verir ben muhatap olmam onun dışında zaten yazmaz. 2 aydır hiç yazmadı yazmaz yani o bitirmiş..
Eski eşini ve söylediklerini umursama. Sadece çocukların için muhatap olman gerekirse ol başka hiçbir şekilde umurunda olmadığını hissettir ona. Ama bence hala umurunda eski eşin. Diğer konudan da hatırladım bir şekilde kafana takıyorsun, odagin hâlâ eski eşin ve sana söyledikleri. Öncelikle hayatında bunu aşman gerekiyor bence. Önüne temiz bir sayfa çek eskiye takılıp kalma. Onun gözünde imajımi nasıl düzeltirim vs gibi şeyleri düşünmene gerek yok. Böyle biri sen mükemmel olsan bile sana laf söyleyip asagilamayi bırakmayabilir. O yüzden bosvereceksin.
Evet muhatap olmuyroum zaten yazmaz ama çocukları aradigi zmanda muhatap olmayacağım
sende o arada başka telefondan başkalarıyla konuşup kahkaha atacaksın ,

yakın bir kız arkadasın olsun yada ortak bir arkadaş falan , sana çamur atamasın ama keyfinin yerinde oldgunu fark etsin ,
bir iki emein ol sonunda çark edecek ,

birde çocukların görüşeceği başka bir tlefon varsa çocukları bu numaradan ara artık falan de ,
Evet iyi fikir aradığı zaman başka birşeyle adapte olmak ama onun için bu cabaya bile degmez aslinda
O hırsın bi işe yarasın bari. Oturduğun yerde yiye yiye 100 kiloya erişerek kimseyi pişman edemezsin. Mesleğin var mı? Ne mezunusun? Çocukları annene bırak, bi işe gir bir yandan meslek edinmeye bak, artık okur musun meslek edindirme kursları mı alırsın sen karar ver.
Lise. Mesleğim yok. Işe girmeyi düşünüyorum

Bırakıyorum hayatima devam ediyorum ama üzülüyorum.. eski eşim sürekli paylaşım yapıyor sözler lâf sokan şeyler.. arkadaşıda hayatına benden sonra birini aldığını kafasına yapmadığını bıraktığını söylemişti muhtemelen onanpaylasiyir. yani 2 ay önce bana yalvaran ölüyorum bitiyorum diyen adam nasıl olurda hemen başkasına aşık olur sever ona birşeyler paylaşır hazmedemedim sanrm

Hayır yalvarmıyorum diyaloğa girmiyorum. Hiç konuşmuyorum. Bu saatten sonrada öyle bir eziklik yapmayı düşünmüyorum bu sadece beni incitiyor baska bir işe yaramıyor

Yani çocukları aramadı bugün hiç.. ama ararsada kizima verir ben muhatap olmam onun dışında zaten yazmaz. 2 aydır hiç yazmadı yazmaz yani o bitirmiş..

Evet muhatap olmuyroum zaten yazmaz ama çocukları aradigi zmanda muhatap olmayacağım

Evet iyi fikir aradığı zaman başka birşeyle adapte olmak ama onun için bu cabaya bile degmez aslinda

Lise. Mesleğim yok. Işe girmeyi düşünüyorum
Kendinize yeni bir hayat kurun ve sosyal medya vs gibi herhangi bir yerden (paylaşımlarını görebileceğiniz) çıkarın. Kafanız daha rahat olur. İşe girmek güzel bir adım, yeni insanlar, yeni ortamlar, umarım yeni hayatınız dilediğiniz gibi olur.

Kendinize yeni bir hayat kurun ve sosyal medya vs gibi herhangi bir yerden (paylaşımlarını görebileceğiniz) çıkarın. Kafanız daha rahat olur. İşe girmek güzel bir adım, yeni insanlar, yeni ortamlar, umarım yeni hayatınız dilediğiniz gibi olur.
Ya aslında bakmak istemiyorum.. ama sonra merak ediyorum.tekrar bakiyorum.. bu alışkanlığından nasıl kurtulucam bilmiyorum

2.konum hanımefendi. Ama evet takıntı haline geldi yani farkındayım çünkü hırs yaptım gururum çok incindi buda hırs yaptırıyor
Ben de başka uyelik ismiyle actiniz sanmıştım ama yok değilmiş eski konuya da yorum yaptığım icin konu iceriginden tanıdım sizi
Neden hırs yapıyorsunuz ki
Birakin adam size donmesin kapinizda yalvarmasin siz kendinizi düşünün
Ama başkasının gözünden degil kendi gozunuzden
Ne hissediyorsunuz? Bundan sonra ne yapmak istiyorsunuz? Misal güçlü bir anne olmak istiyorum diyorsunuz diyelim
O zaman kalkin ayağa, bir is bulun, calisin
En basitinden saçınıza makyajınıza kiyafetinize cekiduzen verin
Kendinizi mutlu hissedecek seylere yönelin
Disarida is bulamam derseniz alin bir şiş yun orgu orun, acin bir instagram hesabi oradan foto cekip.satin
Yani hersey insanlar icin bu dünyada, siz neden eski ese taktiniz ki? Takacaginiz sey kendi geleceginiz olsun, evlatlarınızın gelecegi konusunda yapacaklariniz konusunda hedefler koyun ulasmaya çalışın

zor ama kendinize iyilik yapmış olacaksınız. Sizi değersiz hissettiren, aşağılayan birini neden merak edesiniz
Evet doğru bir şekilde kurtulmalıyım takıntılarımdan..
Sanki ayni konuyu gecen gun de acmistiniz orada da yazmıştık gereken şeyleri

Ben de başka uyelik ismiyle actiniz sanmıştım ama yok değilmiş eski konuya da yorum yaptığım icin konu iceriginden tanıdım sizi
Neden hırs yapıyorsunuz ki
Birakin adam size donmesin kapinizda yalvarmasin siz kendinizi düşünün
Ama başkasının gözünden degil kendi gozunuzden
Ne hissediyorsunuz? Bundan sonra ne yapmak istiyorsunuz? Misal güçlü bir anne olmak istiyorum diyorsunuz diyelim
O zaman kalkin ayağa, bir is bulun, calisin
En basitinden saçınıza makyajınıza kiyafetinize cekiduzen verin
Kendinizi mutlu hissedecek seylere yönelin
Disarida is bulamam derseniz alin bir şiş yun orgu orun, acin bir instagram hesabi oradan foto cekip.satin
Yani hersey insanlar icin bu dünyada, siz neden eski ese taktiniz ki? Takacaginiz sey kendi geleceginiz olsun, evlatlarınızın gelecegi konusunda yapacaklariniz konusunda hedefler koyun ulasmaya çalışın
Hayir aynı hesap, bende istiyorum kendi hayatima bakmak ama.bir şekilde merak ediyorum. Ama yeni bir karar aldım ve uyguluyorum aklıma gelince başka şeylere odaklaniyorum ve aklından siliyorum. Sonuçta boşandık hayatında biri olabilir.. artık beni.bitirmis önemsemiyor aşabiliyorda olabilir oda onun saygısızlığı. Benim hazmedemedigim 2ay once ölüyorum bitiyorum diyen adamın sırf ayrıldım sinirle diye bukadar düşman kesilmesi başkalarına göndermeler yapacak kadar ilgi duyması ama.onuda düşünmeyi birktm

Evet doğru bir şekilde kurtulmalıyım takıntılarımdan..

Hayir aynı hesap, bende istiyorum kendi hayatima bakmak ama.bir şekilde merak ediyorum. Ama yeni bir karar aldım ve uyguluyorum aklıma gelince başka şeylere odaklaniyorum ve aklından siliyorum. Sonuçta boşandık hayatında biri olabilir.. artık beni.bitirmis önemsemiyor aşabiliyorda olabilir oda onun saygısızlığı. Benim hazmedemedigim 2ay once ölüyorum bitiyorum diyen adamın sırf ayrıldım sinirle diye bukadar düşman kesilmesi başkalarına göndermeler yapacak kadar ilgi duyması ama.onuda düşünmeyi birktm
Tamam o da onun iki yuzlulugu
Bir de ben size telefon rehberinden numarasını silin cocuklar icin aradiginda cocuklarla görüştürursunuz demistim.ya da sosyal medyadan tumden silin engelleyin ne isinize yarayacak takiplesmek?
Merak edince noluyor size ne katiyor? Hadi hayatında biri var diyelim, peki bundan size ne? Bu bilgi size olumlu olumsuz ne katıyor? Sizin onunla es olarak bir bağınız yok, sadece çocuklarınızın babasi bitti bu kadar
Lütfen ona odakli yasamayin
Hakaret ederse de saygısızlığın luzumu yok sana ne benim hayatimdan diyip susturun, cocuklarla ilgili degilse kapatiyorum nokta.
Konusturmayin ama siz de merak edip.takip etmeyin

Tamam o da onun iki yuzlulugu
Bir de ben size telefon rehberinden numarasını silin cocuklar icin aradiginda cocuklarla görüştürursunuz demistim.ya da sosyal medyadan tumden silin engelleyin ne isinize yarayacak takiplesmek?
Merak edince noluyor size ne katiyor? Hadi hayatında biri var diyelim, peki bundan size ne? Bu bilgi size olumlu olumsuz ne katıyor? Sizin onunla es olarak bir bağınız yok, sadece çocuklarınızın babasi bitti bu kadar
Lütfen ona odakli yasamayin
Hakaret ederse de saygısızlığın luzumu yok sana ne benim hayatimdan diyip susturun, cocuklarla ilgili degilse kapatiyorum nokta.
Konusturmayin ama siz de merak edip.takip etmeyin
Ya bende takip etmrknistrmiyorum ama hayatında kim var merak ediyorum.. 5 senedir beni 100 emre ayrılsakta bırakmayan adam.bi anda sildi attı o kişiyi merak ediyorum

Ya bende takip etmrknistrmiyorum ama hayatında kim var merak ediyorum.. 5 senedir beni 100 emre ayrılsakta bırakmayan adam.bi anda sildi attı o kişiyi merak ediyorum
Sebep? Merak bir işi öğrenmek icin iyidir ama size fayda saglamayan ve baskalarinin hayatini öğrenmek isterken pek iyi bir sey değildir eski esinizin hayatında biri varsa eee nolacak? Ayıracak misiniz yani anlamadım bu merakınızı /hirsinizi

Benim anladığım sizin istediğiniz şey şu; eşim(eski) beni unutamasın, bana yalvarsın barışmak için, yada benden başkası olması hayatında. Bi nevi hırs, ego tatmin etme durumu.. Bi duruşunuz olsun yahu! Seni istemeyeni sen hiç isteme. Bi kere sizin telefonunuzdan çocukları aramak yerine gelsin görüş gününde görsün çocuğu alsın götürsün vakit geçirsin. Acil bi durum olsa zaten iletişime geçersiniz orası ayrı. İki ayda ne olduysa oldu biz ne bilelim, adam bitirmiş belli ki. Siz de bitirseniz iyi olur, yoksa burda açtığınız konular hiiç bitmez.

Sebep? Merak bir işi öğrenmek icin iyidir ama size fayda saglamayan ve baskalarinin hayatini öğrenmek isterken pek iyi bir sey değildir eski esinizin hayatında biri varsa eee nolacak? Ayıracak misiniz yani anlamadım bu merakınızı /hirsinizi
Tabiki hayır bilmiyorum yani içgüdüsel.bir merak ama haklisiniz beni ilgilendirmez.bitmis gitmiş istediğini yapabilir

Senin degerini eski esin belirlemiyor ki? Sen saniyorsun ki eski esinin gozunde degerli olursan deger bulacaksin. Sen kendine deger vermiyorsun ki. Eski esini bosver. 5 para etmez adamin gozunde degerin olsa ne olmasa ne. Onemli olan sensin. Once evde spor yaparak ya da yuruyusler yaparak aldigin fazla kilolardan kurtul, kendine bak, salma kendini. Sonra kendi ayaklarinin uzerinde durmak icin bir ise gir. Sosyalles, arkadas cevresi edin. Baska isle mesgul oldukca eski esi de takip etmek aklina gelmeyecek. Eski esini de sosyal medya hesaplarindan engelle. Onunla ortak tanidiginiz kisilerle gorusme, sana laf getirenler senden de ona laf goturur. Elindeki tekefonu cocuklar babalariyla gorusnek icin kullansin ama sen kendine yeni bir hat al. Eski esle mumkun mertebe gorusme. Cok cok istisnai bir durum olmadikca asla gorusme.
Sen kendi ozguvenini kazandikca baskalarinin gozunde nasil gorundugunu onemsemeyeceksin. Artik gecmise takilma. Hayatinin geri kalanini nasil gecirnek istiyorsun, nasil bir hayat yasamak istiyorsun ona bak.

Son düzenleme:
X