Sürekli bileyim peşinde koşmak mı doğru yoksa sakinlik mi..

Ders çalışmaya başladım , mutlu hissediyorum kendımı . Insanın bşr hayalinin olması ve uğraşması güzel

AÖF adalet kapanmadı ben Geçen ay kaydoldum kaçırmasaydınız keşke

Merhaba kısaca fikrinizi almak istedim, şu an memurum küçük bir çocuğum var . Memur olabilmek için de çok uğraşmış KPSS ile didişirken bakıcılar yardımı ile atanmıştım , şimdi de aklıma hukuk okuma fikri takıldı..içimde uhde kaldı ama hadi kazandım diyelim çocuk dahi benımle bedel ödeyecek vaktinden illa ki çalacağım.. uzun süredir kararsızım bu sene açık öğretim adalet bölümü kapatıldı biliyorsunuz . Eğer okumak istersem üniversite sınavına gireceğim ve hazırlanmaya sımdıden başlamak gerek.. yaşım 34 . Siz olsaydınız süreklı biletlerin peşinde geçen bir hayat mı yoksa daha sakin bir hayat mi tercih ederdınız.. su ankı işimden aslında memnunum beklentimi karşılıyor ilerde istersem kendı kurumum içi sınavlara girip kendı kurumum da yükselebilirim bilmiyorum çok karışığım, çocuk konusunu da ihmal etmek istemiyorum bu arada özel üni şansım yok çünkü o parayı kızımın eğitimine ayırmak istiyorum. Görüşleriniz için teşekkür ediyorum
İnsanın her koşulda kendini geliştirmek için çalışması iyidir. Gerçekten yapabileceğinize inanıyorsanız neden olmasın

Evet bi de 34 yaşındayım

Ben okumayi seviyorum.
Kitap okumayi, bir sey uzerine calismayi, arastirmayi, ders dinlemeyi ders anlatmayi yani kisaca, ogretmenim ama ogrenmeyi de seviyorum ogretmeyi sevdigim kadar.

Tam bir sozelciyim, kelimelerle aram iyidir, hizli okurum ama ben 32 yasimda sunu fark ettim matematik de cok tatli bir dersmis
Sayilar, sayilar arasindaki iliskiler, bu iliskiyi gorebilmek insana mutluluk veriyor, basari kotama eklemeler yapiyor gibi hissediyorum.
Her seyin bir kutusu/ deposu/ kotasi vardir.
Sevmek, sevilmek, hosgoru, tahammul,guzellik, cirkinlik, basari vs. Hayatin icindeki duygularin hepsinin bir deposu var.
Ben bunu yaparken birkac kotam birden doluyor, hissediyorum.
İki de cocugum var.

Su an 34 yasindasiniz 4 sene sonra 38
Bu 4 sene oyle de boyle de gecer, ya 4 sene sonra hukuk bitirmis ya da en azindan bunu denemis biri olursunuz ya da sadece 38 yasinda olursunuz, ben boyle bakiyorum.

Kolayliklar dilerim :)

X