Sürekli bir işle meşgul olmak zorundaymış gibi hissediyorum

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.994
7.865
Merhaba herkese, size belki garip bir dert gibi gelecek ama son zamanlarda bilinç altımı çok yoran bir durum var. Biraz dinleneyim dediğim andan itibaren beni rahatsız eden bir düşünce olusuyor bende sanki dinlenmek yerine o anda yapilmayi bekleyen işlerle meşgul olmam gerekiyormuş dinlenmek gibi bir lüksüm yokmuş gibi hissediyorum. O anda fiziksel olarak dinlensemde zihnim sürekli bu düşünceyle bogustugu için beynimi dinlendiremiyorum. Full time çalışıyorum ve kızım yanımda oğlumda öğlen 2 de geliyor okuldan, akşam saat sekize kadar evde iki küçük cocukla bilgisayar başında çalışıyorum. İsim çok yorucu üstüne cocuklarinda gurultusu eklenince kafam kazan gibi oluyor mesai bitince. Çocuklar evde olduğu için ve çalıştığımdan dolayı onlara mudahele edemidigim icin evin altini üstüne getiriyorlar. İsim bittikten sonra anca yemekti oğlumun odeviydi kızıma vakit ayirmaydi bunlarla ilgilenmeye zaman kalıyor ancak. Az bir dinleneyim desem ne bileyim çamaşır katlamam lazımdi şurayı temizlemem lazimdı burayı toplamam lazimdı düşünceleri dönüp duruyor kafamda. Ev o anda temiz olsa bu sefer iş için şu yaziyi okumam lazımdı şunu bir gozden geçirmem lazimdi dusunceleri geziyor kafamda. Sözde dinlendigimdende birşey anlamıyorum. Sanki boş durmaya hakkım yokmuş gibi hissediyorum boş vakit geçirdiğim zaman vicdanim beni rahatsız ediyor. Varmı benzer durumda olan bu durumdan nasıl kurtulabilirim kafamı bosaltip söyle rahatça dinlenmek istiyorum hiç birşey düşünmek zorunda kalmadan. Diğer türlü bedensel olarak dinlensem bile beynim yukarda saydığım şeyleri düşünmekten daha çok yoruluyor.

Son düzenleme:
Eşiniz yardımcı olmuyor mu? Herşeyi siz yapmak zorundaymışsınız gibi hissediyorsunuz anladığım kadarıyla
Eşimde yardimci oluyor mutfak ve yemek işi yüzde 90 eşimde. Ama çocuklarım çok hareketli kurcalamayi dağıtmayı çok seviyorlar bu yüzden evin işi hiç bitmiyor. Mesai bittikten sonra odalara bir giriyorumki heryer savaş alanına dönmüş.

Çamaşır bulaşık temizlik hiç bitmez yani biraz rahat olmak lazım, çok düzenli olmama rağmen yalan yok bazen amann diyip 2 3 gün katlanacak çamaşırları bekletiyorum.

Kendimizi bu kadar yıpratmanın alemi yok.
Tek artı tarafım bende evden çalışıyorum ve eşim çocukla ev işiyle (temizlik silme süpürme yemek vs.) benden daha çok dikkat edip yardımcı olur.

Şimdi bana atıp tutması kolay 2. Çocuktan sonra bizi görün😂🤭

Çamaşır bulaşık temizlik hiç bitmez yani biraz rahat olmak lazım, çok düzenli olmama rağmen yalan yok bazen amann diyip 2 3 gün katlanacak çamaşırları bekletiyorum.

Kendimizi bu kadar yıpratmanın alemi yok.
Tek artı tarafım bende evden çalışıyorum ve eşim çocukla ev işiyle (temizlik silme süpürme yemek vs.) benden daha çok dikkat edip yardımcı olur.

Şimdi bana atıp tutması kolay 2. Çocuktan sonra bizi görün😂🤭
İki çocuk olunca inanın dengeler o kadar degisiyorki. Tek çocuk hiç çocuk derlerdide inanmazdım 🤭

Evi derler toplarım, ertesi gün aynı. Benim kızım tek ama aşırı dağıtıyor o da. Yani yapabildiğim kadad yapıyorum. Sıkıldım, bıktım diye dövünüyorum ama olduğu kadar yapıyorum işte daha ne yapıyım. Sürekli düşünmüyorum ya da dinlediğim için kendimi suçlu hissetmiyorum

Eşimde yardimci oluyor mutfak ve yemek işi yüzde 90 eşimde. Ama çocuklarım çok hareketli kurcalamayi dağıtmayı çok seviyorlar bu yüzden evin işi hiç bitmiyor. Mesai bittikten sonra odalara bir giriyorumki heryer savaş alanına dönmüş.
Az kalsın eşinize sayıp sövecektim ki, neyse yardımcı oluyormuş🙂. Çocuklu evde derli toplu olmak mümkün değil malesef, biraz salmanız lazım yoksa sağlığınızdan olursunuz Allah muhafaza 🙁

The umbrella The umbrella Yani doğacak olan bebeğiniz umarım kolik olmaz. Bazı bebekler emzir yatır şeklinde geçiriyorlar ilk aylarını umarım sizinkide öyle olur. Sonrası ayaklaninca işler zorlaşacak tabi abisiyle/ablasıyla bir olup caniniza okuma ihtimali biraz yuksek oluyor 🤭

The umbrella The umbrella Yani doğacak olan bebeğiniz umarım kolik olmaz. Bazı bebekler emzir yatır şeklinde geçiriyorlar ilk aylarını umarım sizinkide öyle olur. Sonrası ayaklaninca işler zorlaşacak tabi abisiyle/ablasıyla bir olup caniniza okuma ihtimali biraz yuksek oluyor 🤭
Oğlum maalesef huysuz bir bebekti 3. Aya girince rahat ettik kolikte değildi.
Ben ilk çocuğu kontrol etmekte kıskançlık krizine girip bir şey yapmasından korkuyorum. Şimdiden anlatıyoruz ama çok küçük takmıyor bizi.

Küçük çocuğum yok, çalışan bir kadınım.
Ben de boş kaldığımda suçluluk hissediyorum.
Hep bir şeylerle meşgul olmak zorunda gibiyim.
İşte de evde de aynı anda iki, üç
İşi birden yaparım.
Zihnimde arka planda hep sıradaki işlerimi düşünürüm, planlarım.
Pek anda kalamam, şimdi ve burada olamam.
Evim tertipli, düzenlidir, mutfağım işler, iş yerinde de başarılı olduğum söylenir.

Peki ben rahat ve huzurlu muyum?
İşte bundan emin değilim.
Ben mizaç ve yetiştirilme tarzı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
Neden bilmiyorum çözüm de aramıyorum bu konuda.
Fikri, hazır çözümü olan varsa diye konuyu takipteyim.😊

Kaç yaşındalar..çocuklara toplatın kural koyun. Yorucu bir hayatınız varmış. Boş duramıyor değilsiniz bence işiniz bitmiyor. Bu ara ben de öyleyim evi tam düzene sokamadım. Eşim dinlen o zaman deyince sinir oluyorum bir işin ucundan tut da iş bitsin dinleneyim

X