Sürekli dert dinlemek ama derdinin asla dinlenmemesi

Kızlar iyi geceler hepinize 🌼

Bana çok değer verdiğim insanlardan, özel bir günümde bir çiçek hediye geldi. Neyse ben bu çiçekle uğraşıyorum ama yerini sevemedi hiç oda oda gezdirdim. Sonra ölmeye başladı, her gün bir parçasını kaybettim yaprakları vs derken bugün baktım kökü de ölmüş. Halbuki bir kaç gün önce saksını değiştirmiştim falan neyse çok üzüldüm.
Ne var bu kadar abartacak diyebilirsiniz ama çok sevdiğim insanlar çok güzel sözlerle hediye edince bağ kurdum. Öyle her gün emek vermeme rağmen ölünce de ne biliyim kötü hissettim suçlu hissettim.
Bugün de arkadaşlarımdan yardım almak istedim, bilen vardır bakımı hakkında ya da belki kurtarabilirim diye ama ağlıyorum da bir yandan. Yaprakları elime geldi kaldım öyle.
Neyse arkadaşlarıma durumu anlatıyorum gruptan, arkadaşın biri çok zor bakımı falan diyor diğeri de, kendi çiçeğini atmış ya bakımı zor falan değil benimkine bak , misssss gibi açtı şu çiçeklere bak diyor. Ben de ağlamaklı ses kaydı atıyorum. Bir yandan da, tepkili bir şekilde sus, tamam kendininkinin fotoğrafını atma ya üzülüyorum diyorum. Hala işte 10 Nisan’da tomurcuklandı yok bana bunu şu hediye etti, şöyle oldu böyle oldu, 15nde açtı hiçte bakımı zor değil diyor ama yardımcı olacak bir şey söylemiyor habire güzel güzel açmış halini anlatıyor fotoğraflarını atıyor. Neyse ben de acayip sinirlendim , ben derdime derman arıyorum sen bana ne anlatıyosun dedim. Bu sürekli yaptığı bir şey. Hani dese ki bak ben de böyle yaptım benimki de çiçeklendi açtı vs anlayacağım. Neyse bu sefer ben öyle deyince fotoğrafları sildi trip yaptı, daha kimseye de cevap vermedi.
Şimdi de içim içimi yiyor ama bir yandan da diyorum ki Kocaman insansın, bir sor bir akıl ver ne kendi çiçeğinin tarihçesini anlatıyorsun. Ne biliyim kafayı takmaktan uyuyamadım. Hem gıcık oldum, hem de kafayı taktım.
Diğer yandan bu benim sürekli başıma geliyor, benim bir derdim var mesela hemen benim derdimi çevirip kendi dertlerini anlatmak istiyor örneğin ben bir şeyden yakınıyorum ya, aaa benim asla başıma gelmez??gibi. Ben mesela eski sevgilimden yakınırım, aaa benim aşkım hiç öyle şeyler yapmaz ama onun da başka huyları var. Ya resmen bu çiçek meselesinin türevleri gibi olaylar. Saçımı boyatmışım berbat olmuştur, kendi fotosunu atar ama saçı güzeldir benimki sahiden kötüdür. Başka örnek iş bulamamaktan yakınıyorum cevap şu; “iş bulmaya çalış” bu nasıl cevap. Ya her seferinde diyorum ki yanlış anlıyorsun ama iletişimde bir gariplik var. Doldum gerçekten ben bu duruma.Bu da patlaması oldu gibi biraz. Küçük bir mesele gibi belki ama herkesin derdi kendine büyük benim derdim şu an bu, bir çare arıyorum karşılığında gördüğüm şey yine aynı. Artık tüm arkadaşlık ilişkilerimi, çevremi sorgular oldum ya.
Mesela geçen ben bu arkadaşımın derdini 1,5 saat dinledim. Ama şu meselede bile benim sorumu, derdimi umursamayıp kendi meselesini anlatıyor üstüne tripleniyor. Gerçekten çok seviyorum ama artık nasıl davranacağımı kestiremiyorum.
Hep böyle oluyo demekki. Sen dert dinle bi Allahın kulu seninde derdin mi var diye sırmasın ha bire anlatsınlar ha bire. Bi senin başına gelmiyo anlıycan bende aynı dertten muzdaripim ama yapacak bişey yok

X