Sürekli suçlanmak

Umarım ama kimseye güvenmiyorum hayallerle çıktığım o yok resmen bana rezil ömürlük ders oldu

Vallaha sirf biri hödük cikti diye kendimizi ömür boyu yalnizliga mutsuzluga mahkum edemeyiz. Beni bir kere arkadaslar biri ile tanistirdilar. Baksan disardan ne kadar iyi, komik ve yardimsever. Bana da sözde bayiliyor. Ama ben olumsuz oldugunu anladigimda (aileler ile ilgili degisik görüsleri vardi) görüsmek istemedim. Oda bana orda tokat atmaya kalkti. Araya bir arkadasim girip onu oracikta dövecekti. Ben engelledim..bunu niye mi anlatiyorum? Bazilari kendini basta cok iyi gizliyor. Sanirsin cok iyi, ama taniyinca aslinda ne kadar 💩 oldugunu anliyorsun. Ama o öyle diye siz niye yalniz kalasiniz. Kendinize güzel bir gelecek ve yuva kurun. O kendi cöplügünde oldugu gibi devam eder

Vallaha sirf biri hödük cikti diye kendimizi ömür boyu yalnizliga mutsuzluga mahkum edemeyiz. Beni bir kere arkadaslar biri ile tanistirdilar. Baksan disardan ne kadar iyi, komik ve yardimsever. Bana da sözde bayiliyor. Ama ben olumsuz oldugunu anladigimda (aileler ile ilgili degisik görüsleri vardi) görüsmek istemedim. Oda bana orda tokat atmaya kalkti. Araya bir arkadasim girip onu oracikta dövecekti. Ben engelledim..bunu niye mi anlatiyorum? Bazilari kendini basta cok iyi gizliyor. Sanirsin cok iyi, ama taniyinca aslinda ne kadar 💩 oldugunu anliyorsun. Ama o öyle diye siz niye yalniz kalasiniz. Kendinize güzel bir gelecek ve yuva kurun. O kendi cöplügünde oldugu gibi devam eder
Seni Allah kurtarmış güzelim verilmiş sadakan varmış darısı başıma olsun inşallah. Bir gün güveneceğim birisi olursa umarım yeniden mutlu olurum tabi bir de bizim insanlarda cahil görüş dul gelin almam ahlakı var bakalım nasip

Çok fazla anlaşmaya çalışmaya çalıştım açıklama yapsın diye ben sanki bişey yapmışım gibi onun peşinde koştum fırsat tanıdım yargısız infaz yapmayım dedim 60 gün bekledim sözde inat etmiş ve atmamış bana döküman ne diyebilirim ki inadın ile mutlu ol dedim. Bana savunması şu bana yazma dedim yazdın arama dedim aradın beni bıktırdın üzerime düştün dedi oysa ne bileyim anlarsa yapsın da diyebilirdim gerçekten Allah’a haval ettim çünkü hep ben severek evlendim ama senin yüzünden bu hale geldim kendin gittin dava açtın kim dedi sana dava git aç diye dedi yine beni suçladı hiç burnu sürtülmedi ben arkadaşım eşine dava açtı eşi tüm aileyi toplayıp herkesin önünde söz ve güvence sağladı davranış yönünden de değişti kız şans tanıdı bizimki ise umrumda değil ben minnet etmem ben boyun eğmem benim umrumda değilsin dedi çıktı
Sizinki nin degısmeye niyeti yok bence

Seni Allah kurtarmış güzelim verilmiş sadakan varmış darısı başıma olsun inşallah. Bir gün güveneceğim birisi olursa umarım yeniden mutlu olurum tabi bir de bizim insanlarda cahil görüş dul gelin almam ahlakı var bakalım nasip

Sagol öyle oldu. Arkadaslarim da sok oldu, kimse öyle bilmiyordu cünkü. Ve yeniden evlenen insanlar artik cok. Siz yeter ki kendi hayatiniza odaklanin ve kendiniz icin en iyi kararlari verin.

Arkadaşlar daha önce konu açmıştım başımdan geçen bir evlilik ve yaşadıklarımı yazmıştım evliliğimde hem şiddet hem yalan dolan hem hakaret vardı hem de karşı tarafın yaptığı şeyden hiç yüzü kızarmadı hiç de pişman olmadı. Ben olsam insan içine çıkamaz şehri terk ederdim ama karşı tarafın kuyruğu o kadar dikki hiç anlam veremiyorum bi de üzerine yetmezmiş gibi suçlanıyorum sevseydin evden kıyafet toplamazdın sevseydin dava açmazdın vb gibi ama sayısız engel aramalara çıkmama sürekli olarak arama yazma sorma konuşma diyen bir insanla karşı karşıyayız sen bana dirlik vermiyorsun sen sorunlusun sen problemlisin vb gibi en ufak olayları gibi çığ gibi büyütüyor ve sonu bir şekilde şiddete bağlanıyor aslında konuşup halledeceğimiz her şey sorun oluyor ve bunu 24 saat 48 saat uzatıyor. Boşanmak istiyor musun bak geri dönüşü yok diyorum sanki ben suçluymuşum gibi onda da dalga geçiyor en büyük pişmanlığım evlenmek oldu diyor ama ben hem sevgili hem nişan döneminde aynı bendim sonradan herşeyden her huyumdan şikayet eder oldu tahammülsüzleşti ama suçu hep bana attı sen şöyle olduğun için ben böyleyim gibi vb düşüncelere soktu beni. Hiç demiyor ki bende bu kıza bunları yaptım demiyor tam tersi her olayda kendisi suçluyken ya kendimi özür dilerken buldum ya da anlaşmaya çalışırken buldum asıl benim onu her yerden engelleyip onun çabalaması gerekirken her seferinde kendimi çabalarken buldum. Nişan döneminde de hep beni suçlardı neden aramıyorsun yazmıyorsun dediğimde sen uyumamı bile sorun eden birisin sen çocuk gibisin nolmul iki saat yazmadıysam vb diyerek hep suçum kendimde olduğuna inandım en son ise ikinci hat ikinci telefon olayı çıktı her zaman şüphe ettiğim bişeydi ama onda da yine bana sen sorunlusun sen kafada kuruyorsun vb derdi ya dalga geçerdi ya şiddete giderdi işin ucu. Yaptıklarından hiç bir şekilde pişman değil o kadar kendinden emin o kadar kuyruğu dikki bazen gerçekten sorunlu olanın benim olduğumu düşünüyor aklım karmaşalar içerisinde bu suçluluk psikolojisinden kurtulamıyorum seni sevmesem evlenir miydim ama sen pişman ettin vb gibi cidden anlamıyorum beş ayda ne yapmış olabilirim veya bu insan neden böyle sürekli olarak anlamaya çalışıyorum anlam vermeye çalışıyorum ama bi anlam veremiyorum aklım almıyor arkadaşlar çevrenizde böyle insanlar mevcut mu ? Misal hat olayında bile gizli saklı iş çevirdin bi ton oyun oynadın diyorum oda yetmez gibi evden atıp adamların yanında saldırdın diyorum ama bunu kabullendiremiyorum ben gizli iş çevirmedim ben karımı aldatmadım sen bana inanmıyorsun güvenmiyorsun diyor bir döküman atmaya bile beni layık görmedi atarım ama inandırmaya değmez dedi cidden masum olma ihtimali var mı
Ya ne bekliyordum ben hıyarın tekiyim sana cok kötülük ettim hepsini de bile isteye yaptım deyip kabullenmesini yatakta biriyle basıp foto çekseydin de inkar edecekti🤣

İlgiyi alakayı kestiğim zamanlarda oldu inan bi hafta arama yazma dediler onu da denedim çekildim köşeme yine fayda etmedi yani kaybetme korkusu sıfır kırılmışım kırılmamışım umurunda değil gider mi yoksa ne hisseder hiç umurunda değil açıkça da diyor zaten umrumda değilsin diye
Öyle değil canım okadar dusmicen üstüne varlığın olcak ama dozunda olcak emin olki ilk zamanlar sanki tek erkek oymuş gibi hisetirirdjm bu durumda senin hiç aramaman sormaman gerekli bir aylık sürede tek bir defa konustuk

Evet bas baya aldatma ama gelde bunu ona anlat gelde yanlış olduğunu kabul ettir este bile lafta heee ben biliyom yanlışımı anladım da peki sen yanlışlarını anladın mı bana bida şüpheyle gelme hani aleni diyor ki gelsem bile şüphe etme demiyor ki ya sen bi süre şüphe edecen haklısın o güveni verecem demiyor. İnadı mutlu etsin şimdi ya yuva diye bişey bırakmadılar ortada
Canım neden kabul ettirmeye çalışıyorsun ki en kötüsüne böyle insanların aileleride arkalarında ben kendimi anlatmak dinletmek için çok çabaladım çok insanlar işine geldikleri gibi anlıyorlar onu anladım ben ama onlar anlamadılar beni bir kere söylerim anladılar anladılar gerisi onların problemi sonuçlarına katlansinlar de kusura bakma benim bir şerefim ve gururum var insan olmuyorsun gencim güzelim dünyada bir sende yoksun yani gururuma değişmem senin inadı kapa sevgi de bu değil git seni swningibi biri çeksin de anlayışlı olma anlamıyorlar çünkü geldiğimiz noktada onların eseri sucluyorsa ben buyum de geç eyer taviz verip gidersen ilkinden daha beter olucak Bundan emin ol şimdiden gençliğini harcarsın yapma

Ya ne bekliyordum ben hıyarın tekiyim sana cok kötülük ettim hepsini de bile isteye yaptım deyip kabullenmesini yatakta biriyle basıp foto çekseydin de inkar edecekti🤣
Ay sende haklısın ya hatta zarf attım dedim ki söyle affedecem ona rağmen dedi ki affedecek bişey yok

Canım neden kabul ettirmeye çalışıyorsun ki en kötüsüne böyle insanların aileleride arkalarında ben kendimi anlatmak dinletmek için çok çabaladım çok insanlar işine geldikleri gibi anlıyorlar onu anladım ben ama onlar anlamadılar beni bir kere söylerim anladılar anladılar gerisi onların problemi sonuçlarına katlansinlar de kusura bakma benim bir şerefim ve gururum var insan olmuyorsun gencim güzelim dünyada bir sende yoksun yani gururuma değişmem senin inadı kapa sevgi de bu değil git seni swningibi biri çeksin de anlayışlı olma anlamıyorlar çünkü geldiğimiz noktada onların eseri sucluyorsa ben buyum de geç eyer taviz verip gidersen ilkinden daha beter olucak Bundan emin ol şimdiden gençliğini harcarsın yapma
Teşekkür ediyorum kuzum dava sürüyor zaten çektirme gibi bi çabası da yok zaten halen pişman değil en iyisi vazgeçmek boşvermek zamanla unuturum inşallah evliliği bitirmek çok zormuş ama neden bilmiyorum ailem de arkamda ama çok zormuş ya boşanmak

Kendisi ile konuş isterse çekersin ama istemezse davanı çeksen neye yarar ki yine boşanmak zorunda kalırsın eşinle konuş bu durumda tam olarak boşanma nedeniniz nedir
Darp raporu aldım bi anda kavga çıktı dövdü ickiliydi ozur dilemedi ailem farketti morlukları dava açtık darp raporu aldık persembe günü güzelce konustuk beni sucluyo dava açtın yuvamız yıktın diye

Darp raporu aldım bi anda kavga çıktı dövdü ickiliydi ozur dilemedi ailem farketti morlukları dava açtık darp raporu aldık persembe günü güzelce konustuk beni sucluyo dava açtın yuvamız yıktın diye
Ilk defa böyle bisey yaşadık normalde çok geçimsiz değiliz o kendini haklı goruyo ben kendimi işin içinden çıkamıyoruz dava açmam da tuzu biberi oldu

Ilk defa böyle bisey yaşadık normalde çok geçimsiz değiliz o kendini haklı goruyo ben kendimi işin içinden çıkamıyoruz dava açmam da tuzu biberi oldu
Yaptığından pişman değilse veya senden af dilemiyorsa davanı neden çekeceksin ki kuzum sen eşinle konuş viraja olmayacak gel derse yine git gitmek istiyorsan ama eşin istemiyorsa çok zor

Yaptığından pişman değilse veya senden af dilemiyorsa davanı neden çekeceksin ki kuzum sen eşinle konuş viraja olmayacak gel derse yine git gitmek istiyorsan ama eşin istemiyorsa çok zor
İstiyor gibi ama gurur yapiyo
Suan susacam illa yazicak ve konusucam o zaman
Ben hala çok seviyorum pwrsembe günü bi kez daha anladım
Peki dava geri nasil alınır konuşursak nasil yapabilirim

Bilmiyorum ki evliliği mi sevdim herkese savunmuştum haksız çıkmanın acısı mı yoksa kendimi tehlike de mi hissediyorum laf sözler yüzünden mi bilemiyorum bazen insanların lafı sözü yerine çeksemiydim dediğim bile olur ben boşanmanın bu kadar ağır olduğunu bilmiyordum
Bence siz once ne istediginize karar verin ama devam edecekseniz de adami degistirmeye degil onun bozuk psikolojisini cekmeye kendinizi ikna edin
Açıkçası sizde ışık görmüyorum kendi girdabinizda kaybolmussunuz herhangi bir cabaniz da yok tek derdiniz adami istediginiz kivama sokmak o da zor... kaba olacak ama mal bu ya kabul edin ya da etmeyin kendi yolunuza gidin ama neden oyle neden boyle diye dusunmeyin
Ayrica terapiye de devam edin

Teşekkür ediyorum kuzum dava sürüyor zaten çektirme gibi bi çabası da yok zaten halen pişman değil en iyisi vazgeçmek boşvermek zamanla unuturum inşallah evliliği bitirmek çok zormuş ama neden bilmiyorum ailem de arkamda ama çok zormuş ya boşanmak
Gereksiz yere ona bağlanmissin seni çok fazl manipule etmiş aslında emin olki rahatlicaksin bir süre sonra sonra iyikj diceksjn ne güzel ailende arkanda çok fazla adını bile geçirme hayatında ciddi olduğunu gördüğünde artık bittiğini gördüğünde aklı başına gelir artık

X