Sürekli tekrar eden rüyam

Glz99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2021
12
2
25
Merhabalar 2 yıldır evliyim. Ailemden 2 yıldır uzaktayım esim memur .
Ailemi genellikle rüyamda görüyorum annemi veya babamın sürekli vefat ettiginu görüyorum beni aşırı derece etkiliyor çok üzülüyorun yanlarındada bulunamıyorum.
Bana kızıyor gibiler .onlar istiyorlarki istedigiim zaman çıkıp gideyim onlarda kalayım aylarca veya günlerce bana karışan olmasin.
Ama eşim malesef öyle biri değil. yılda 2 defa izne çıkıyoruz ondada ne kadar görüşebilirsekilk evlendigimiz zaman böyle degildi ailemdede kaliyordum 1 hafta.
sorunlar büyüdükçe cesitli sorunlar çıktıkça değisti. gidiyoruz kayinvalidemde kaliyoruz. Benim aileme gezmeye gidiyoruz .
Eşimin bu huyu hiç hoş değil artık boşanmayı bile düşünür oldum ne yapacağımı bilmiyorum eşimin ailemle sorunları oldu bu yüzden kalmamı istemiyor gidip görüyoruz sıksık ama kalamıyorum pek .
geçen izinimizde 2 gün kalabildim .
Ha düzelir diyorum bekliyorum ama düzeleceği yok gibi .

Rüyalar.görüyorum hep endiseleniyorum onlara bisey olursa bana kizgin giderlerse diye
Çıkmazın içindeyim sanki.

Cok özlediğin için onları surekli düşündüğün için böyle oluyor bana da olur bazen bol bol görüntülü konus normal konus anneyle konuşmak her zaman iyi gelir

Çok üzücü bi durum bence bu konuyu eşinizle oturup konuşun açık açık siz onun ailesine nasil saygı gösterip gidip kalıyorsanız oda size aynı şekilde saygı göstermek zorunda. Eşiniz kalmasada olur ama sizin gidip ailenizi görmeye hakkınız var aynı eşinizin olduğu gibi

Nefret ettim benim de eşim böyle. Senede 1 kere anca gidebiliyorum ona da kavga gürültü..

O gitmeyebilir size karışamaz. Sizde onun ailesine gitmeyin o halde..

Lüzumsuzlar, ağaç kovuğundan aldılar sanki kızları..

Eşinizi güzellikle ikna edin. Farklı sehirde yasanıyorsa bir kadın aile evine gidebilmeli. Eşini evini ihmal etmedikçe kalabilmesi. Benim için bu süre en az bir haftalık sekilde yılda bir iki üç kez olabilmeli en az. Çocuk vs yokken sırf eşin istemiyor diye kalamaman akıl karı değil. İç huzursuzluğu yasaman normal. Böyle evlilik olmaz.

Esiniz ailesinin yanında kalırken sizin ailenizin yaninda kalmaniza neden o karar veriyor? Yani ailenizle iliskiniz sizi ilgilendirir, onun arasi kotu de olsa sizi engelleyemez, engellememeli.
Lütfen kendinizi de ailenizi de esinize ezdirmeyin.
Ben bunu cok garipsiyorum gercekten ailemde de gormedigimden sanirim. Mesela yılda 1 hafta aile.ziyaretine giderdik annemin ve babamin aileleri farkli şehirlerde, 3 gun anneannemde 4 gun babaannemde kalirdik. Babam da anneannemlerin orada cok sıkılırdi tek basina kaldigi icin, baska erkek olmadığından. Ama yine de annemin hatrina idare ederdi.
Yani eş olmak biraz da hoşgörü demek degil mi birbirine?
Böyle bdvde konu okuya okuya evlilik ihtimalinden soguyorum valla! Bu erkeklerden mi kaynakli yoksa kadinlarimizin taviz verdikce fazlasina da göz yummalari mi bilemedim. Lütfen kendi kişiliğinizi ve ailenizi esinize ezdirmeyin. Rüyalarınız da bilincaltinizdan, belki de cok dusundugunuzden ruyada gun yuzune çıkıyordur.

Rüyadan çok eşinize böyle bir taviz vermenizi takmalısınız.
İsteyen kendi ailesinde kalsın isteyen gezmeye gitsin, sizi kendi ailesine çanta gibi götürmesinin mantığı ne? Gayet gidip kendi ailenizde kalabilirsiniz birkaç hafta. Ölmez yani.

Eşinizin ailenizle ne sorunu oldu ? Ya da kendisinin ne sorunu var ? Ne yaşanmış olursa olsun onlar sizin aileniz .İstediğiniz kadar gorme hakkınız var .Aynı sekilde eşinizin de. Bu kadar müdahalenin sonu çok başka yere gider .

(Bu arada aylarca kalmak bence gereksiz ama ciftler mutlu ise bu durumdan o bile olabilir )

Eşinizin, nasil ki sizin ailenize gitmenizi istememesi sorunsa, ailenizin de aylarca onlarda kalmanizi istemesi tuhaf.
Yani eşiniz sizi asla ailenizden mahrum edemez, ama ailenizde kendi yuvasini kurmus kizini aylarca yaninda istememeli.

Aileniz niye gelmiyor?
Onları özlediğiniz için rüyada görüyorsunuz, eşinize anlatın hayrolsun niye böyle gördüm çok özledim diye heralde filan diyin.
Eşiniz gidip kalmak zorunda değil ama size anlayışlı olmalı
Bu endişeleniyorum ya bana kızgın giderlerse tarzı düşünceler bana çok sağlıklı gelmiyor
Rüyanızın yorumu da ölmüş gördüğünüz anne babanızın ömrünün bereketlenmesi, size karşı suratı asık olmalarıda sizden razı oldukları demek

Bunu acikca esinize soyleyin onun ailenizle problemi olabilir ama onlar sizin anne babaniz ayni sekilde onun anne babasiyla sorun yasasaydiniz o ailesinden vazgecebilirmiydi ? Her ailenizle gorustugunuz de o sizinle gelmek zorunda degil !

Okumuş ınsanlarız ama şu adamların kendıne olan ozguvenıne bakın.Bunu bız saglıyoruz

aileniz istiyor ki istediginiz zaman cikip gelin aylarca kalin size karişan olmasin?? peki bunun size ve evlilik hayatiniza ne gibi bir faydasi olacak? hic bir faydasi olmaz zarari olur. yeni bir yuva kurmussunuz birbirinize alişmaniz, daha iyi tanimaniz, evliligi guclendirmeniz icin ilk yillarda sadece birbirinize odaklanmaniz gerekir. ilk yillar henuz cocuk yokken muhtesem bir firsattir eşlerin birbirine baglanmasi icin. benim annem evlendigimin ilk yili surekli bir bahane bulup beni zirt pirt cagiriyordu, 1000km mesafeden , eşim de izin verirdi. haftalarca kalirdim. esimle basbasa dolu dolu guzel gunler gecirmek varken ailemin yaninda vakit gecirdim. 5yillik evliyim hala o ilk yilimda gitmelerimin pismanligi içimde durur. bence esiniz size cok aşık ve çok bagli sizden ayri kalmak istemiyor. bu aşki dolu dolu yasayin yuvanizi guclendirin. elbetteki kimse kimsenin özgürlügünü kisitlayamaz ama bir de bu açidan bakin isterseniz

Ailenizin tutumunu da yanlış buldum. Çıkıp gidin, aylarca kalin,size karışan olmasın istemeleri başlı başına yanlış. O zaman ne diye evlendiniz? Eşim izin vermiyor olayına hiç girmiyorum zaten nereden tutsam elimde kalıyor. Evlendik diye aile atılmaz ama her şeyin bir usulu var. Kayinvalideye gidip kalmanız, kendi ailenizde kalmak için izin istemeniz içler acısı

Bir yandan ailenize üzülüyorsunuz, diğer taraftan eşinizin izin vermemesine üzülüyorsunuz, üzgünüm ama iki taraf da sizi umursamıyor. Sizi düşünen yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…