Sürekli tekrar eden rüyam

Sacmaliga bak o problemliyse siz tek gidin 3 günlük dünya anne baba bulabilirmisiniz birdaha...tavrinizi koyun ozledim annemlerde kalacam sende git kendi annende kal diyin evlenince şu koca ne derse o yapan insanlara sinir oluyorum yapmayinca şiddet uyguluyorsa o evlilik zaten cöp

Tekrar okurmusunuz sizin esinizden bahsetmiyor konu sahibi diyorki eşim ailemle tartisti kendi ailesine gidiyoruz orda bir sure kaliyoruz benim aileme sadece oturmaya gidiyoruz diyor ailesi özlüyor ki konu sahibide ozluyor ama eş müsvetesi sirf onlara sinirli olduğundan yollamiyor.

Kesinlikle dogru yazmissiniz evlendikten sonra tabiki aylarca kalamaz annesi kendi ailesine gidip aylarca kalsa babasıda kızar tartisir ama 3 günlük dünya imkani varsa zamani olunca bol bol ziyaret etmeli... eşim izin vermiyor yazmis ben orda koptum anneme gidicem anneme ne izin alacam yahu

Çok değişik evlilikler var ne desem bilemedim. Evlenince eşini ebeveyni yerine koymak gibi bir durum bana göre. Izin olayını hiç aklım almıyor. Birbirimizi bilgilendirmek lazım sonuçta evliyiz tek başımıza yaşamıyoruz ama işin içine izin girince olayın boyutu degisiyor. Esin seni çok seviyor yazanlar ayrı facia :)

Burda " Eşim, ailesi ile görüşmesin mantığındaki kadınlara da" aynı şeyi söylüyorum, sizin eşinize de aynısını diyeceğim. Kendisi görüşmek istemese bile sizi ailenizden koparamaz, gitmenize engel olamaz.

Evlenince kimse kimsenin tapusunu almıyor. Herkesin bir ailesi var, makul ölçülerde aile ilişkilerine ne gelin, ne damat karışamaz. Sen besle büyüt fitnenin biri gelsin koparsın evladından.

Bu artık intikam aracı gibi olmuş. "Ben aileni sevmiyorum, sen de sevme" et tırnaktan ayrılmaz. Kızgınlığın, kırgınlığında bir sınırı var ve kimse haddini aşmasın.

Benim büyük kardeşiminde ilk evlendiklerinde aklına biri girmiş "en baştan taviz verme, ailesi ile haşır neşir olmasın söz dinletemezsin" demiş. Annemler yaz tatilindeyken ben de ordaydım. Bu gelinin annesi de aynı yerde. Baktım gelin annesine yatılı gitmiyor ben garipsedim. Allah var dargınlar mı acaba? Diye çok soramadım.

Bir konuşma arasında gelinimiz "Annemlere ne zaman gideriz" diye sordu. Kardeşim ses etmeyince jeton düştü ben de. Gelini kenara çekip ağzını aradım. " Abla yeni evliyiz çok gitme ailene vs. Dedi " dedi.

Kardeşimi aldım karşıma " Senin aklın başında mı? Evcil hayvan mı aldın? Seni annem ve babam böyle mi yetiştirdi? Ne zırvalıyorsun? Dedim. "Abla Serkan (en iyi arkadaşı) bana cok gönderme falan dedi" dedi.

Sonra annem ve babam da konuya dahil oldu. Cümleten bunun tepesine bindik. Ne sen, ne o b**nu çıkarmadıgınız sürece aile ilişkisine karışamaz. Sen böyle yapınca kız bizdende soğur. Kimse kimseye diretmesin

Simdi ortak gidiyorlar. O zamanlar gelinimiz gidip anlatmış böyle oldu diye. Annesi sevinmiş o günden sonra " Görümcenin lafını dinle" her zaman vs. Diyormuş kıza laf dinlemekten kastımda mesela ne yapacak olsa bana sorar fikir alır, fikirlerime değer verir. O gün bencillik etseydik adım görümce, eşi geçimsiz, kv. Kp. Yük olacaktı. "El kızı değil, insan kazanın"

Bütün bunlardan zerre anlamayan, verilen kıymet ile şımaran, yüz bulan diğer gelini tenzih ederek konuştum. Her sey karşılıklı.

Sevmek ne zamandan beri kisitlamak oldu bu zihniyet hala var ne yazikki sevgi bu değil

kimse kimsenin özgurlugünü kisitlayamaz diye yazdim
siz de benim yazdigimi tekrar okur musunuz
esi ailesi ile neden tartismis acaba onu biliyor musunuz ? ailesi "kizim aylarca burda kalsin "dedikleri icin olabilir mi? ya da sebep neyse şu an bilmiyoruz. ama herseyin ölçusü var. aylarca kalmasini istemeleri normal mi,niye evleniyor o zaman . tabiki gider kalir ama herseyin bir normali var

etiketleyebilirdiniz ben yazdim esinin cok sevdigini, evliligim de cok degisik falan degil ayrica, bizde oyle izin almak, ebeveyni yerine koymak falan olmaz Allaha sukur, gayet de özgürüm yorumumdan anlayabilirsiniz diledigim gibi evime gidip kalmisim dimi :) sacma cikarimlar yapmissiniz da yersiz olmus. facia oldugumu dusunmeniz problem degil de bence konu sahibinin sirf bu yuzden yani aldatma , siddet vs olmadigi halde sirf bu yuzden bosanmayi dusundugunu gözardi etmeniz facia... tek bir cümleden esinin niyetini dogrudan kadinin ustunde hakimiyet kurmak despotluk kurmak olarak yorumlamak yerine keske iyi niyetle yapici baksaydiniz

Oh ne güzel valla ya git kayınvalidede kal ama kendı ailenin evinde kalama bu nasıl bir dayatma nasıl bir zihniyet ya onun annesi babası kıymetlı de sizinki mi değil
böyle adamlar nasıl bir mantıga sahip ya
Resmen size yapılan bir eziyet bu
Kesinlikle çözüme kavuşturun
Bazen rüyaların birşeylere işaret olabileceğini düşünüyorum
Belkide sık sık bu rüyayı gormenız de bir şeye işaret yazık gunaha ya ne kendınize bunun yapılmasına izin verin ne ailenize

Bir koca nasıl engel olabilir ki ailemde kalmama en fazla boşanır.

Ben de memleketten uzaktayım. Rüyalarımda hep memleketle ilgili şeyler görüyorum. Bilinçaltı bunu işliyor. Anne babanızın evinde kalmanıza karışacak adamı da karışlarım yani. zaten yılda kaç kere gidiliyor ki. Siz de çalışmıyorsanız ondan hariç yalnız gidip vakit geçirin. valla ben bile sinir oldum. Kendini üstün görüyor adam.

eşinizin ailenizle sorunu varsa o görüşmesin o kendi ailesinde kalsın siz kendi ailenizde benim anemin evinde kalamama izin vermeme gibi bir durumu olamaz izinde almam zaten, bu konuyu çok taktığınız için öyle rüyalar görüyorsunuz.

Kendi görümcemi verip, sizi alabiliyor muyum acabaaa
Ben ilk evlendigim zaman annemlerle 20-25 dk yürüme mesafesi vardi aramizda. Ben de haftada 1 gün anneme giderdim, 1 gün de annem gelirdi. Eşim de hafta sonlari anneme gitmek isterdi hatta yakin mesefa olmasina ragmen hafta sonu orda kalmak isterdi.
Görümce hanimin canina tak etti, döndü ve o müthiş cümleler agzindan döküldü "yeni evlenen kizlari hic anlamiyorum, annelerinden ayrilmiyorlar, annelerinden kopamayacaklarsa niye evleniyorlar, haftada 1 gün gidilir mi, damatlar da niye yatili giderler anlamam, ben kizima gelme sürekli diyorum, o artik bizim degil kocasinin tarafinin, damadimi asla evimde yatirmam"

Ben de gelinim, baskası da bizim gelin. Yeni evlendiğinde bir bocalıyorsun zaten. Kız tarafının ailesi fitne peşinde değilse, dolduruşa gelip huzursuzluk çıkarmıyorsa ne olacak sanki? Kaldı ki ailesi yani. Dengeyi kuramayıp eşini huzursuz ediyorlarsa kendisi gider, kardeşim gitmez gayet normal. Veya tam tersi.

Bu kafa yapısıda ayrıca bir tuhaf. Ya sen başkasının kızını alıyorsun, içli dışlı olsun istiyorsun da Damat ne? O da dışardan senin ailene gelmiş evinde yatıramayacak kadar istemiyorsan kızını niye verdin?

Bizim gelinlerle zaten normalde mesafeliyimdir. Salça olmadığım için de büyük olanın bana karşı ayrı bir sempati ve saygısı var. (Küçük nankör kedi ) Bugune kadar evinde kime gitmiş, kim gelmiş, nereyi gezmiş, ne almış umrum olmadı üstüme vazifede değil. Aynı şekilde 2 görümcem de bana bu denli karışsa carlarım yani. Kendilerini sayıyorsam, zararım yoksa evimde naptığım beni bağlar.

Bak mesela 1 aydır mama sandalyesi alacaklardı gelinimiz bana dedi ki "abla sen bir baksan ben çok anlamıyorum" neyse dün istekleri ölçüsünde gidip bir tane seçip aldım. Söyledim de bak topu bana attın beğenmezsen bana hayıflanma vs. Diye. Yok abla sen neyi beğenirsen ben kabul ederim dedi. Bu lafı demesini sebebi benim zevklerimin mükemmel olduğundan değil. Bir çöp bile alsam onun zevklerini, isteklerini bildiğimden tamamen empati kurup " xxxx olsaydı şu rengi, şu marka ve modeli seçerdi" diye düşündüğümden dolayı. Videosunu çekip attım bayıldı kırk kere teşekkür etti.

Ben mükemmel asla değilim, kimsede değil. Elbette belki bilmeyerek kırmışımdır veya bir şeyime üzülmüştür ama, kasıtlı yapılmadığını anlıyorsa ve artıların daha fazla ise diğer şeyleri egale edebiliyor insan.

Bazı şeyleri doğru yönetmek lazım. Bana bir seyler sorup, fikrimi aldığında. Öğrenmek için birşey sorduğunda " Aaa şuna bak, birşey öğrenmeden evlenmiş, cahil" demek yerine " Hangimiz her şeyi biliyorduk? Birilerinden öğrendik. Ne mutlu ki beni kendine örnek seçmiş" diyerek onure olurum.

Kenidiside mesela bana asla görümce modunda bakmaz. Zaten sene de ya 1 ya 2 giderim. Hiç kullanmadığı takımlar çıkar, pastalar yapar. Sever sayar yani. Her şeye burnumu soksam deli mi bu niye yapsin? O tabağı kafama geçirir

Herkes haddini bildikce, saygı ve gereken mesafe oldukça sıkıntı olmaz.

Çocuk yapma bekle

Bizimkinin kafa yapisi cok farkli zaten, yani evlendik diye ailemizi atalim mi?

Gelin onlarinmis, kizlari da erkek tarafininmis.
Bir gün kizinin evinde bir sorun oldu evlerinde kalmamalari gerekti. Kizi geldi annesinde kaldi damat gelmedi.

Bizi eşimin kendi evinden kovdu, ayrildik ordan. Annemlerin evinin üstüne geldik. Ev boş kaldi. Kizin kirada oturuyor, ×'in evi boş, gelsinler kirada oturmasinlar demisler. Ben damadi başima getirmem demis. Benim annem de biz kovuldugumuz zaman, damadim degil o benim oğlum, başimin taci, gelin yukari da yaşayin dedi.

Yani bir aile, kizinin-oglunun-kardeşinin mutlu olmasini ister. Mutsuzlugu icin ugrasiyorsa kalbi kötüdür, fesattir.

Ne güzel bir görümcesiniz, umarim hic sorun yaşamadan böyle devam edersiniz.

Babami yeni kaybettim. COk sukür hep yanlarindaydim hic keskem yok.Ama kaybetmek cok üzücü ve hayat kısa.Esinize ben burdan kizdim ne oluyor da su üc gunlük dunyada sizi öz ana babanizdan ayri birakiyor.Mevlam kendi evladindan gösterir.Hic düsünmuyor bigün baba olacagini sanırim.

Sizin yazdiklarinizi anlamiyorum çok şükür ki. eşimin ailemle problemi olabilir ama bu ona benim aileme gidip gitmiceme karisma hakkini vermez siz bunu savunuyursaniz vizyonunuz esiyle aynidir... kaynanasiyla kusen birisi kocasina izin vermezsede aynidir tavrim aynidir ..konu sahibi aman siz sakin esinizin size bu yaptığı BASKIYI MOBINGI VEYA ALAN KISITLAMASINA aşik da ondan izin vermiyor diye sakin bir CAHIL düsünceye girmeyin. Esiniz size karisamaz anneni babani görmek en büyük hakkin onlar anne baba bagirirlar kizarlar yasli insanlar hayatta bin tane koca bulur bir insan bir tane anne bir tane baba bulamaz .Bu lafim kocamda kocamcilara öyle olmayan üzerine alinmaz..

Ha sizde birdaha alintilamazsaniz sevinirim .

Arkadaslar hepinize cevap vermeyeceğim.
En basta Benim ailem hataliydi evet tartismayi vs. Ailem çıkardı düğün günü oldu tartisma düğünle iligliydi ortada birsey yoktu yanlis anlasilmaymis ama ailem sorup etmeden dügünü iptal etmeye kalkti emantinizi alin gidin dedi esime beni kastederek...
Sonraki aylardada devam etti baska baska nedenlerden esim hicbirzaman saygisini bozmadi aileme karsi .
Ailem boşanmami bile söyeldiler .
Esim de kafamin karismamasi icin buyuj ihtimalle kalmama karisiyor . Gidip istedigimiz gibi goruyoruz bunda bir sikinti yok ailemde gelip göruyor sürekli .arabayla 15 dakika mesafemiz var köyde yasiyorlar köyler birbirine yakin ama yürüme mesafesiyle gidemezsiniz. Ailemde kalmiyorum demedim kaliyorum ama cok az gidip goruyoruz onlarda geliyorlar .
ailemin istedigi evlerinde yatmam onlarla yanliz gezmem ailem gezmeyi cok sever sürekli gezerler.. esimin karismasin bende istiyorum tabiki cok ozluyorum onlari dedigim gibi ilk evlendigimiz zaman boyle degildi 1 hafta kaliyordum 15 gunluk tatilimizde ayrica da gidip goruyorduk birbirimizi.
bizimde gelinimiz var istedigi gibi aylarca ailesine kaliyor benim ailemde kalamdigida oluyor çok rahat abim hic karismiyor benim esim karistiigi icin ailem cok kiziyor. Yapisi kiskanç esimin .
Gidip görmedigimi söylemedim onlarda geliyorlar tabiki ama benim ailemin istedigi orda yatili kalmam . 1-2 gun kaliyorum oda yetmiyor aileme. gidip görüyoruz ayrica .
Çok degisik degisik sorunlarimiz cikti ailemden dolayı ben çok haksizligia ugradim dügün zamanı esya konusunda çeyiz konusunda .
Kiz kardesime 50 bin tl esya aldilar ve abime 70i geçti benim esyalarim 15 bin tuttu tabiki ortak verildi 15 bin ailemin ödedigi para 5 bucuk milyardi sadece . Yarisini kenddim calisarak odemistim .
Perdelerimi pazardan kendim calisarak odedim.
Ceyizimdede cok birseyim yok .
Diger kardeslerimde durum böyle olmadı biz tayinciyiz diye bana pek birsey yapilmadi.
Ben yinede ailemdir dedim hicbir zaman buyutmedim bu olayi ama esim unutmuyor bize yapilani .
Ailem 2 yildir 1 kere geldiler 1 gün kaldilar evimde geldikleri gunde sokmadık laf birakmadilar diğer damadı övüp durdular esimin yaninda.
Evime laf ettiler mutfak esyalarimin azligina veya cesitli esyanin yokluguna kisacasi esime söylendiler .
Daha da birsuru sorun oldu ailemden dolayi anlatamadigim kadar buraya hepsini yazamiyorum.

Durum böyle bende hosnut degilim esimi bana karismasindan ama adamin evlenirken anlinda yazmiyorki boyle biri olacagi bazi seyler yasnmasi gerekiyormus demekki bosanmayi bile dusunur oldum evet.

Ama bizim cocugumuzda olmuyor cocgumuz olmuyor diye bosaniyorsun derler diye de korkuyorum oyle dusunmelerinden kesinlikle cocgumuz olmuyor diye degil esim tedavi goruyor cocugumuz olmadigi icin .
sasirdim ne yapacagimi arkadaslar.

3 sene ailelerimizden farklı şehirde yaşamak durumunda kaldık. kendi şehrimize her geldiğimizde herkes kendi ailesinde kaldı, diğerininkine misafirliğe gitti.
saygı budur.
saygısızlığın lüzumu yoktur.
bana ve aileme saygı göstermeyecek kocanın da benim yanımda yeri yoktur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…