Sürekli tekrarlayan kabızlık lütfen yardımm lütfen 😔😔

minikbaykus

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
293
59
32
Arkadaslar 10 aydır sürekli adet dönemine 1 hafta kala başlayan kabızlık adet dönemiyle son buluyor. Diğer ay yine aynı kısır döngü başlıyor. Üç tane cerraha gittim hemorid var dediler.2 tane Dahiliyeye gittim hemoridden stres yapmissin etkiler dediler. İki kadın doguma gittim hormonal bazı insanlar adet dönemi olur dediler. Cerrahlar dıştan kontrol etti. Dahiliye kan tahlili, kadın doğum ultosundn. Ama hayat kalitem sifara düştü. Geçmeyen kabızlık sancılı tuvalet süreci . Gaz çıkarmak bile ikinmadan olmuyor ki iyice zorlaman lazım. Dışkı da incelme var tam bosaltamama, makatta aşırı acı. Kocaman insan oturup ağlıyorum. Bu süreci yaşayan çare bulsn var mı lütfen yardım edin. Şimdi yine gidicem doktora. Artık doktora gitmekten iyice utanır oldum

Gerçekten bağırsak ikinci beyin derlerdi de inanmazdım. Tüm hayat kalitem yerle bir. Çok su iç diyorlar günde 2,5 üç litre içiyorum. Sürekli kepek ekmek neden sürekli tekrarlıyor anlamıyorum. Sanki anüsün önünde kocan bir engel var ve anüs kasılıyor o dönemde daralıyor gibi

Kombiyotik yoğurt deneyin bir de. Bildiğim bir şeyi yazmadan geçemedim. Mayası çok az markette var. Daha çok internetten alınıyor. Mayalaması da bi tık zor, çünkü zor tutan bir yoğurt. Ama bilin diye söylemek istedim

Canım selamlar şuan senle aynı şeyler yaşıyorum benimki antibiyotik kullanımı sonrası başladı aynen dediğin gibi sanki anüste bir tıkanıklık var afedersin gaz bile oraya kadar geliyor çıkaramıyorum. Hayat kalitem düştü benimde çok üzgünüm. 1 şubatta randevum var bakalım ne diyecekler

Canım selamlar şuan senle aynı şeyler yaşıyorum benimki antibiyotik kullanımı sonrası başladı aynen dediğin gibi sanki anüste bir tıkanıklık var afedersin gaz bile oraya kadar geliyor çıkaramıyorum. Hayat kalitem düştü benimde çok üzgünüm. 1 şubatta randevum var bakalım ne diyecekler
Aynen canım çok zor bir durum ve nasıl baş edecegim bilmiyorum. Yeniden gideceğim cerraha. Dediğim gibi beslenmeme dikkat ediyorum. Beyaz ekmeği tamamen kestim . Günde kaç litre su içiyorum. Evde Askılılarla göbeği acik çorapsız gezen ben. Bildiğin kabız olmayayım gaz olmasın diye kalın kalın çorap giyiyorum. 😔😔

Kaç aydır böyle ve kabızlık da yaşıyor musunuz. Sizin de adet zamanı artıyormu şikayetler. Benden Önce giderseniz bilgilendirir misiniz lutfen. Ben doktordan gelince haber ederim.

Benimde o dönem antidepresan kullanıyordum. Ondan diye antidepresani bıraktım . Maalesef hiçbirsey değişmedi. Kadın hastalıkları ile ilgili bişey mi diye korkmaya başladım artık

Benimde o dönem antidepresan kullanıyordum. Ondan diye antidepresani bıraktım . Maalesef hiçbirsey değişmedi. Kadın hastalıkları ile ilgili bişey mi diye korkmaya başladım artık
Canım benim bundan on sene önce böyle bir atak gelmişti bir iki ay sürdü o zaman hamileydim ona bağladı doktorlar. Bu seferde yaklaşık bir aydır çekiyorum ben hashimato (tiroid) hastasıyım o yüzden kabızlık genelde oluyor ama bu sefer çok bunaldım kafaya taktım anksiyete oldum… on beş gün resmen aç gezdim yok birşey değilmedi bugün belki çivi çiviyi söker dedim ekmek yumurta peynir bal yap ne bulduysam yedim yine yok…sanki itici kaslarım çalışmıyor … şimdi asn söyleyince aklıma geldi ben birde antidepresan başladım hemen hemen aynı dönemlere denk geliyor acaba o mu yaptı. Adet dönemlerine gelince evt benim her ader döneminden iki gün önce filan kabız olurum sonra ishal bunu kadın doğumcuma sormuştum normal demişti..bende birde rahimde myom var o baskı yapabilir dediler kabızlık için artık hangisi bilmiyorum ama çok bunaldım 😬 ince Dışkılama ne zamandır var ?

Son düzenleme:
Canım benim bundan on sene önce böyle bir atak gelmişti bir iki ay sürdü o zaman hamileydim ona bağladı doktorlar. Bu seferde yaklaşık bir aydır çekiyorum ben hashimato (tiroid) hastasıyım o yüzden kabızlık genelde oluyor ama bu sefer çok bunaldım kafaya taktım anksiyete oldum… on beş gün resmen aç gezdim yok birşey değilmedi bugün belki çivi çiviyi söker dedim ekmek yumurta peynir bal yap ne bulduysam yedim yine yok…sanki itici kaslarım çalışmıyor … şimdi asn söyleyince aklıma geldi ben birde antidepresan başladım hemen hemen aynı dönemlere denk geliyor acaba o mu yaptı. Adet dönemlerine gelince evt benim her ader döneminden iki gün önce filan kabız olurum sonra ishal bunu kadın doğumcuma sormuştum normal demişti..bende birde rahimde myom var o baskı yapabilir dediler kabızlık için artık hangisi bilmiyorum ama çok bunaldım 😬 ince Dışkılama ne zamandır var ?
Sanırım ilaçlar bağırsak düzenini bozuyor. Dahiliye doktoru da hemorid olunca korkmuşsun. Kabız olunca acıyacak korkusuyla anüs kaslarını istemsiz kasiyorsun bence dedi. Korkuma ikinci çocuğu düşünemiyorum. Bu durumda hamile kalsam nolurum tahmin bile edemiyorum

Sanırım ilaçlar bağırsak düzenini bozuyor. Dahiliye doktoru da hemorid olunca korkmuşsun. Kabız olunca acıyacak korkusuyla anüs kaslarını istemsiz kasiyorsun bence dedi. Korkuma ikinci çocuğu düşünemiyorum. Bu durumda hamile kalsam nolurum tahmin bile edemiyorum
Hiç düzelme var mı sizde ? Benim devam ediyor 😞 birgün ishal iki gün kabız mahvoldu piskolojim

Düzelmedim maalesef genel cerraha gittim yine. Ben hep hemoroid diye gittim. Bu kez kolonoskopi yaptır mutlaka dedi. Kabızlıkla kanama da oluyor. İyice psikolojim bozuldu
Peki kolonoskopi mi olacaksınız şimdi ? Merak etmeyin muhtemelen en kötü IBS çıkar, o kadar çok yabancı siteleri okudumki genelde hep IBS oluyor

X