Surekli telefon bağımlısı biriyle ne yapmaliyim

Yavrumveben

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2023
729
392
Dünde bir konu açmıştım bugünde açmak nasip oldu.Asla hayalimdeki evliliği yapamadım bu değildi hayalimdeki evlilik halbuki ki cokta beklentilerim yoktuki benim bi cikolayatla mutlu olan bi insandım şimdi nerdysee yüzüm gülmüyor işten gelip koltuğa yatıp uyuyayana kadar telefonla oynuyor ben resmen bi hayaletle yaşıyorum iki üç cümle konuşursak iyi işte daha ne konuşalım der surekli oyun oynar uzanır bu sessiz işkence değil mi bu bitirmek için sebep mi aileme ne desem nasıl desem herkes işinde gücünde sizi kimseye muhtaç etmiyor diyor iyide benim ruhum açken hergun et köfte yesem ne olacak sorunum keşke para olsaydisa mutlu olsaydım beraber oturup sohbet edebilmeyi.Annemlere gidiyorum bakıyorum sohbet muhabbet ne güzel bizim eve geliyorum cenaze evi gibi ben konuşmayı bile unutmaktan korkuyorum .Baba evine dönsem ne olur 3 yaşındaki çocukla daha mi kotu olur en kötü koca evi en iyi baba evinden iyidir derler buralarda .Gerçekten sığmaz miyim babamın evine öyle mutsusumki yataktan kalkmak istemiyorum ben mi abartıyorum eve para getirmesi eksikleri gidermesi yeter mi gerçekten peki benim mahfolan gençliğim gülüşün birlikte bir şeyler yapan çiftlere öyle özeniyorum ki

Görücü usulü bin kere anlattım belkide değişen bir şey yok
Evlenmek için evlenmiş olabilir. Anlamıyorsa ve mutsuzsan eline boşanma kağıdı alırsa aklı başına gelir. Hemen boşan diyebilen biri değilim bu arada. Çocuğun da küçük.
Ne desem bilmiyorum aynısını yapsan hiç konuşmasan belki anlar yatakları da ayır.

Dünde bir konu açmıştım bugünde açmak nasip oldu.Asla hayalimdeki evliliği yapamadım bu değildi hayalimdeki evlilik halbuki ki cokta beklentilerim yoktuki benim bi cikolayatla mutlu olan bi insandım şimdi nerdysee yüzüm gülmüyor işten gelip koltuğa yatıp uyuyayana kadar telefonla oynuyor ben resmen bi hayaletle yaşıyorum iki üç cümle konuşursak iyi işte daha ne konuşalım der surekli oyun oynar uzanır bu sessiz işkence değil mi bu bitirmek için sebep mi aileme ne desem nasıl desem herkes işinde gücünde sizi kimseye muhtaç etmiyor diyor iyide benim ruhum açken hergun et köfte yesem ne olacak sorunum keşke para olsaydisa mutlu olsaydım beraber oturup sohbet edebilmeyi.Annemlere gidiyorum bakıyorum sohbet muhabbet ne güzel bizim eve geliyorum cenaze evi gibi ben konuşmayı bile unutmaktan korkuyorum .Baba evine dönsem ne olur 3 yaşındaki çocukla daha mi kotu olur en kötü koca evi en iyi baba evinden iyidir derler buralarda .Gerçekten sığmaz miyim babamın evine öyle mutsusumki yataktan kalkmak istemiyorum ben mi abartıyorum eve para getirmesi eksikleri gidermesi yeter mi gerçekten peki benim mahfolan gençliğim gülüşün birlikte bir şeyler yapan çiftlere öyle özeniyorum ki
Bı sürede siz onu görmemezlikten gelin. İlginizi başka şeylere verin. Evde yaptığınız şeyleri yapmayı bırakın yemek, temizlik gibi mesela illa sizle iletişime geçmeye çalışir en azından bi ne oldu diye sorma zahmetinde bulunur. Evlilik bu değil ben çok sıkıldım diyip içinizi dökersiniz anlasa ne ala anlamasa daha büyük oynarsınız boşanma gibi

Görücü usulü bin kere anlattım belkide değişen bir şey yok
Yanlis anlamayon, vay efendim neden boyle yaptin demek icin sormuyorum (en sevmedigim yorum tiplerindendir) ama evlenmeden once bunun belirtisi var miydi? Ders cikaralim kendimize.

Sizin durumunuza gelince, belki ev icinde onunla mesajlasarak iletisim kurmayi deneyebirsiniz. Tatli bir uyari gibi olur?

Ev biraz dağınık olsun önüne tek yemek koyun bak nasıl konuşmaya başlıyor. Tepki gösterirse de ne kadar ekmek(ses) o kadar köfte dersin😊. Böyle adamların karşısında onlar gibi olmak lazım ki dikkate alsınlar.

Onsuz planlar yapmaya başlayın. Aksam yüzünüze mi bakmıyor ben arkadaşlarla dışarı çıkıyorum bi kahve icicez vs deyin
Hayırdır hiç adetin değil falan derse seninle bi iletisimimiz yok ben de kendi kendimi eglendiriyorum iletişim kurabilecegim insanlarla bir araya geliyorum dersiniz

çoçukla hava almaya çıksanız malum yaz ve havalar güzel kendınize hobi edinin o merak etsin neden ona vakit ayırmadığınızı

Yani ne baba nede eş olan oyun bagimlisi bir herif. Bence niyetiniz hemen bosanmak degilse aile terapisi düsünün. Oraya öküz gelmez derseniz ortaligi ayaga kaldirin. Kendi ailenizi ve onun aile büyüklerini de katin isin icine. Kendine ceki düzen vermek zorunda birakilsin. Tüm bunlarin faydasi olmasa bundan sonra cekip cekmek istememenizi kendiniz ilk önce belirleyeceksiniz. Hicbir aile cocugunun bosanmasini istemez, ama ömür boyu yok sayilmasina da göz yummamali.

Oyundan oyuna fark var yalnız bazıları ile iletişim kuruluyor takım oyunu vs ordan birileri ile görüşüyor olabilir mi 🤔 bir akşam bende oynayayım deyip merak ediyorum deyip elinden alıp oynasana
Pupgy mi ne tam bilemiyorum adını yanımda oynuyor kimseyle konuşmuyo sildi şimdilik bakalım kaç gün dayancak

X