Sürekli yeme istegi

Ne kadar aç olursam olayım gece yemek yemem. Hele hele ne kadar aç olursam olayım uykudan kalkıp hiç yemem çünkü uyku daha tatlı gelir ve üşeniyorum😆 siz nasıl üşenmiyorsunuz?😆

İyi akşamlar kizlar,
Uzun zamandır bende şöyle bir sorun var sorun mu bilmiyorum da.

Şöyleki sabah 9 10 gibi kahvaltı yaparız.

Öğlen 2 3 gibi yemek yada yine aperatif kahvaltılık şeyler yerim. Ne her iki öğünde dengeli ve sağlıklı yerim. Asiriya kaçmam.

Aksam en geç 8 de yemek yeriz. Her şeyden yaparım sırası ile, binakir akşam sebze ise bi aksam kuru baklagiller den,bir akşam et turu. Yanında çorba yada makarna pilav salata ne denk gelirse. Buraya kadar da tamam.

Asıl sorun akşam ne yersem yiyim tokta olsam açda olsam sürekli tekrar yatana kadar bir şeyler yemek istiyorum. Kilo sorunum yok çok şükür çünkü ne kadar iste semde kendimle savaş veriyorum.yapsamda yesemde az yiyorum .
Ne yiyirsunuz derseniz.
Bazen tatlı turu, bazen çayın yanina ekmek arası peynir yada kuruyemiş.
Bazen pizza hamburger.bazen evde bazen dışardan söylüyorum.
Bunları hazırlıyor um ama inanın oturup hepsini tuketmiyorum.vicdan yapıyorum cok kilo alırsın veremezsin diyerek azar azar ucundan tadina bakıp bırakıyorum.bazende oturup eni konu yiyirom. O değil benimle birlikte evdekiler çocuklarımda yiyor. Onları obez yapmak istemiyorum...🥺🥺🥺

Şimdi bu bir sorun mu? Herkes böylemi...
Neden ben böyle oldum bir bilen yazarsa çok sevinirim. Ne yapmam gerekli bunun önüne geçmek için...
Sevgiler herkese❤️❤️
Tahlillerinize baktırın. Şekeriniz vardır belkş.

bazi aliskanliklari asmak icin belirli bir sure gerekir,
ben de aksam abur cubur yerdim, hep de canim isterdi,
diyete basladim, bir sure kendimi zorladim yemeyecegim diyerek,
o surenin sonunda kendiliginden o saatlerde acikma hissi kayboldu.

Bir sure yemeyecegim diye sartlarsaniz kendinizi faydasini gorursunuz.

Vücudunuzun alması gereken kalori miktarını hesaplayın ve onu asmamaya çalışın. Yemenin sonu yok ve illa ki kilo alırsınız.
Çok savaşıyorum bir öğün çok yediysem diger öğün daha az yiyorum ama o akşam atistirmaliklari hiç bitmiyor..

İyi akşamlar kizlar,

Öğlen 2 3 gibi yemek yada yine aperatif kahvaltılık şeyler yerim. Ne her iki öğünde dengeli ve sağlıklı yerim. Asiriya kaçmam.

Aksam en geç 8 de yemek yeriz. Her şeyden yaparım sırası ile, binakir akşam sebze ise bi aksam kuru baklagiller den,bir akşam et turu. Yanında çorba yada makarna pilav salata ne denk gelirse. Buraya kadar da tamam.

Asıl sorun akşam ne yersem yiyim tokta olsam açda olsam sürekli tekrar yatana kadar bir şeyler yemek istiyorum. Kilo sorunum yok çok şükür çünkü ne kadar iste semde kendimle savaş veriyorum.yapsamda yesemde az yiyorum .
Ne yiyirsunuz derseniz.
Bunları hazırlıyor um ama inanın oturup hepsini tuketmiyorum.vicdan yapıyorum cok kilo alırsın veremezsin diyerek azar azar ucundan tadina bakıp bırakıyorum.bazende oturup eni konu yiyirom. O değil benimle birlikte evdekiler çocuklarımda yiyor. Onları obez yapmak istemiyorum...🥺🥺🥺

Neden ben böyle oldum bir bilen yazarsa çok sevinirim. Ne yapmam gerekli bunun önüne geçmek için...
Sevgiler herkese❤️❤️
Ye gitsin

Ben de böyleyim.
Akşam yemekte ne kadar doyarsam doyayım. Yatmadan evvel çayın veya kahvenin yanında bisküvi dahi olsa yemeden uyumam.
Kek, kurabiye, poğaça, bisküvi, kuruyemiş,meyve, bazen cips, çikolata, gofret. Allah ne verdiyse😄
Ama kesin.
Çocukları da uyumuş oluyor, zararlı olan ne varsa yiyoruz eşimle. İkimizin de kilo problemi yok.
Ben 54 kiloyum zaten. Ama kilo problemi yok diye de böyle yenmez ki.
2 doğum yaptım bu saatten sonra aldığım kilolar bence zor verilir. Hayatımın hiç bir döneminde kilo verme kaygım olmadı, hiç kilo almadım çünkü.O yüzden diyet nasıl yapılır, nasıl dikkatli olunur bilemem.
Ama bence yaş da geçtikçe zor olur vermek. Sağlık sıkıntıları falan olur yani dikkat etmek lazım.
O bisküviyi yemesem ölmem. Ama işte:kk77::halay:
Size öneriden ziyade iç döküş gibi oldu bu bana 😄🙄
Olsun tek olmadığıma sevindim. Ben çok tatlı turu şey yemem.tuzlular daha çok hoşuma gidiyor.bende 3 doğum yaptım o yüzden kilolar kalıcı olabilir diye korkuyorum..

ayni olay bizde de mevcut.21 gun eger yemeden durabilirsek bu aliskanligi kirabilirmisiz. oysa benim bu aksama bile tatlim hazir .kilo problemi bizde de yok ama insan rahatsiz oluyor aliskanligindan

bazi aliskanliklari asmak icin belirli bir sure gerekir,
ben de aksam abur cubur yerdim, hep de canim isterdi,
diyete basladim, bir sure kendimi zorladim yemeyecegim diyerek,
o surenin sonunda kendiliginden o saatlerde acikma hissi kayboldu.

Bir sure yemeyecegim diye sartlarsaniz kendinizi faydasini gorursunuz.
Galiba can sıkıntısından alışkanlık oldu. Yani aslında çok da işim var ama kendime ayırdığım zaman çok az.malum koronada dolayida tikildkk evlere stres atamıyorum.belki ondandır dicem koronadan öncede boyleydim ama bu kadar sık değildi bu

Ben yiyorum valla ama yarınlar yokmuscasina değil geç kalkıyorum öğlen yemgi kahvaltı bir sonra kahve yanına biseuler meyva atıştırmalık akşam sonra meyve çerez kapanış oluyor geçen biri yazdı benimnesim bir kuzuyu yer diye işte o noktada benim midem bulanır ben mesela tek çeşit yerim yemekte iki üç çeşit yine midemi bulandirir salata balık yeterli mesela ama canım biseybistiyorsa kendime işkence etmem

Evet bir ara aile hekime ne gidip baktırmak bu lazım ama işin ilginç tarafı tüm gün aç durabilirim. Bende olanlar gece oluyor 🥺
Siz anlatın durumunuzu o yazar glükoz açlık insülin direnci falan bakarlar ani kan şekeri düşüklüğüde acıktırır

En azından kilo sorunun yok ben 95 kiloyum ve gece olduğumu biseyler yemek istiyorum. 🥺 offffff çok dertliyim çok ne güzel 120 kilodan 85 kiloya düştüm az yedim az içtim,sonra 10 kilosunu geri aldım ama vermem lazım 🥺🥺

İyi akşamlar kizlar,

Ne yiyirsunuz derseniz.

Sevgiler herkese❤️❤️
Süreki yeme isteği doyama sorunu var bende de Kısır bir döngü gibi Yedikçe insulin direnci oluşuyor kilo alıyorum daha çok acıkıyorum direnç dolayısıyla
Az yemeyi başarmamız çok iyi birşey Ben o moda çok zor adapte oluyorum Ve çoğunlukla da zayıflasamda kilo alıyorum tekrar 🙄 Umarım bu döngüden kurtulabilirim bu sefer 😊

Gün içindeki yeme serüvenimi yazayım da Benimle bir kıyaslayın bakalım, hangimizinki dert :KK53:
08.30 kahvaltı
10.30 aperitif
12.30 öğlen yemeği
15.30 aperitif
17.30 akşam yemeği
bi daha da 18.30’dan yatana kadar Allah ne verdiyse. :kk77: Not: 163 boy, 53 kilo.

tutmayın BDV’de konu açmaya gidiyorum :KK55:

Aynısı :KK50: :halay:
Aşam biraz daha geç 18.00-19.00 gibi. Saat 9dan sonra içime şeytan giriyor allah ne verdiyse o zaman giriyorum. Allahüüüüüüü ekber

yakın zamana kadar öyleydim şükür kurtuldum ya neredeyse ...ise akşam yemeğinden sonra ocakta hicbirsekilde yemek bırakmamakla başladım ..çünkü ocakta yemek varsa mutlaka o yemek tarafımca yeniyordu.. gece yemek isteği gelince onları dolaptan çıkarıp ısıtmak zor geldiginden çoğu oranda yenmiyor kalıyor dolapt..abur cubur almıyorum artık....yeniyor kardeşim.kim ne derse desin öyle tadımlık falan daha da nefsi costurur , yeniyorrr almayacaksiniz...çocuklarımızda yemesin..belki arada onlara ödül birer tane alınabilir ..ama çocukları bahane ederek evde abur cubur bulundurmayın..
ve benim en büyük iradesizligim gece ekmek yemekdi ...böyle birşey olmaz o tadı almazsam uyku girmiyordu gözüme ...ta ki akşam yemeginden sonra bütün ekmekleri buzluğa tikana kadar ...gece kalkıyorum evde gram ekmek yok abur cubur yok ..e insanın sınırı bozuluyor iştahı kaçıyor su içip yatmak kolayına geliyor ..ev halkı için de sabaha karşı 6 da falan buzluktan ekmek poşetini çıkarıyorum biz kalkana kadar erimiş oluyor ama ben saçma zamanlarda ekmek yememiş oluyorum..
Tarafimca yeniyor +1🙈

Ben de böyleyim.
Akşam yemekte ne kadar doyarsam doyayım. Yatmadan evvel çayın veya kahvenin yanında bisküvi dahi olsa yemeden uyumam.
Kek, kurabiye, poğaça, bisküvi, kuruyemiş,meyve, bazen cips, çikolata, gofret. Allah ne verdiyse😄
Ama kesin.
Çocukları da uyumuş oluyor, zararlı olan ne varsa yiyoruz eşimle. İkimizin de kilo problemi yok.
Ben 54 kiloyum zaten. Ama kilo problemi yok diye de böyle yenmez ki.
2 doğum yaptım bu saatten sonra aldığım kilolar bence zor verilir. Hayatımın hiç bir döneminde kilo verme kaygım olmadı, hiç kilo almadım çünkü.O yüzden diyet nasıl yapılır, nasıl dikkatli olunur bilemem.
Ama bence yaş da geçtikçe zor olur vermek. Sağlık sıkıntıları falan olur yani dikkat etmek lazım.
O bisküviyi yemesem ölmem. Ama işte:kk77::halay:
Size öneriden ziyade iç döküş gibi oldu bu bana 😄🙄
Yaaaaa bi de bu var 😁

X