'Suriyeliler Türkiye'de Kalıcı'

Türkiye çok zengin bir ülke değil
evet canim cok zengin bir ülke degil ama baska ülkelere attigi tripleri hic bir zengin ülke atmiyor, yani nereden buluyor bu sacma kibirligide kendisini dev saniyor ?
Bir lider ilk önce kendi egosunu degil, insanin halkini düsünmeli, bir Esada kizdi diye birden kapilari acmasi sence dogrumu? Neden komsu ülkeye karisiyorsun, eger halkin daha huzur icinde degilken niye baska ülkelerle ugrasiyorsun ?
Ilk önce ülkene sahip cik, insanlari emniyet icinde, huzur icinde , refah icinde yasiyormu ona bak.
Bindik bir alemete, gidiyoz kiyamete ........Allah yardimcimiz olsun.

evet canim cok zengin bir ülke degil ama baska ülkelere attigi tripleri hic bir zengin ülke atmiyor, yani nereden buluyor bu sacma kibirligide kendisini dev saniyor ?
Bir lider ilk önce kendi egosunu degil, insanin halkini düsünmeli, bir Esada kizdi diye birden kapilari acmasi sence dogrumu? Neden komsu ülkeye karisiyorsun, eger halkin daha huzur icinde degilken niye baska ülkelerle ugrasiyorsun ?
Ilk önce ülkene sahip cik, insanlari emniyet icinde, huzur icinde , refah icinde yasiyormu ona bak.
Bindik bir alemete, gidiyoz kiyamete ........Allah yardimcimiz olsun.

Ben bir yorum yapamıyorum canım sonra yazık acısı var diyorlar.Ama kendi halkım ay sonunu zor getirip bayramdan bayrama et yüzü görüyorsa evet ben hakkımı helal etmiyorum bu suriyelilere kim soktuysa ayakkabı kutulariyla karşılasın.batı ülkelere hava atacağım diye bizi bir girdaba sürüklenmesin

kim soktuysa ayakkabı kutulariyla karşılasın.batı ülkelere hava atacağım diye bizi bir girdaba sürüklenmesin
Sana 100 % bu cümlene katiliyorum. Bu bir ailedede öyledir, ilk önce ailem sonra komsular. Devlet ilk önce halkini sonra baskalarini düsünecek. Ben sana ve senin gibi düsünenlere kizmiyorum inan, ben hükümete kiziyorum.
Sen daha halkina bakamiyorsun, ne diye mültecilere ümit veriyorsun, yazik degilmi ? Baska ülkelere hava atacak gücde degiliz.
Aslinda olabilirdik, Türkiye cok güclü bir ülke ama bunlar halki icin calismiyor. calissaydi, ülkemizde herkesin ama herkesin evinde refah olurdu.
Ama bunun sorumlusu savasda kacan insanlar degil, bizi yönetenlerde.

yani benim herhangi bi acım yok .... verilecek cevapları alabilirim cidden merak ediyorum
Yahu "Suriyeli Mülteciler e hakkım haram olsun" diyen bi üye var saygımi korumak için zorluyorum neden hala uzatiyorsun ki buradan yazınca o kişi görmeyecek mi üstelik cevap bu cevap yani o üyeye yönelik kelimeler kullanmış olmayacak miyim
Hey allahım

dün suriyelilerle röportajlar vardı, adam diyor ki avrupaya kaçanlar orda kalıcı olmaya gidiyor, yeni bir hayat kurmaya gidiyor ama türkiyede kalanlar dönmek için burda diyordu, savaş bitince döneceğiz diyordu. ama öyle olmayacak, burda evlenecekler iş bulacaklar, çocuklar doğuracaklar, o çocuklar burda okula gidecek, suriye düzelene kadar çoktan kök salmış olacaklar yani...

Bizim alamancılar dönmek için gittiler ama çoğu gelmedi ,gelemedi , onlarıda aynı sonuç bekliyor
dün suriyelilerle röportajlar vardı, adam diyor ki avrupaya kaçanlar orda kalıcı olmaya gidiyor, yeni bir hayat kurmaya gidiyor ama türkiyede kalanlar dönmek için burda diyordu, savaş bitince döneceğiz diyordu. ama öyle olmayacak, burda evlenecekler iş bulacaklar, çocuklar doğuracaklar, o çocuklar burda okula gidecek, suriye düzelene kadar çoktan kök salmış olacaklar yani...

Yahu "Suriyeli Mülteciler e hakkım haram olsun" diyen bi üye var saygımi korumak için zorluyorum neden hala uzatiyorsun ki buradan yazınca o kişi görmeyecek mi üstelik cevap bu cevap yani o üyeye yönelik kelimeler kullanmış olmayacak miyim
Hey allahım
Suriyeli mülteci demişim siz niye kendinizi zorluyorsunuz ki? Siz hakkınızı helal edin bana ne bundan benim haram etmemden size ne??? Kendi kuzenine sabır gösteremeyen kendini zor tutan insan bu suriyelilere neden bu kadar vicdan yapıyor bende bunu anlamıyorum.:KK14:iyi günler

Suriyeli mülteci demişim siz niye kendinizi zorluyorsunuz ki? Siz hakkınızı helal edin bana ne bundan benim haram etmemden size ne??? Kendi kuzenine sabır gösteremeyen kendini zor tutan insan bu suriyelilere neden bu kadar vicdan yapıyor bende bunu anlamıyorum.:KK14:iyi günler
Ahlaksiz seni gittin bir de gecmisimi mi araştırdın?? edepsizlik bu başka birşey değil çirkef ya zorla konusturuyorlar insanı
Usenmemis özelimi aratirmis yetmemis alakasız bir bağlantı krup vicdanimi sorguluyor rezil

Ayrıca benim acim yok merak ettim diyen arkadas bak gör tek kelimem ile dahi nasıl hoplamis

Sana senin dilinden konuşmak istemeidkce bi simarmalar istemeidkce havalar ne bu ya

Ayrıca sanane banane dediğin o yorum da benim ilk yazdigima cevap niteliğinde olduğu için artık "banane" olmaktan çıktı
Yoksa banane gerçekten senin gibilerin vicdanindan

Pardon da halk neden sınıfta kalmış oluyor?Devlet bu insanlara kapıları açarken sordu mu bize?Biz istiyor muyuz istemiyor muyuz ben mecbur muyum karşılamaya?hastaneye gitmeden sevk kağıdı almaları gerekiyor aile hekimliğineg elip sevk yazdırıyorlar bir doktor var ülkesinde doktormuş.çalışıyor musun burada diye sordu doktor kamptakileri muayene ediyor musun diye sordu devlet maaş vermiyormuş o yüzden çalışmıyormuş.kendi milletine ücretsiz birşey yapmayan insanın ben neden tüm masrafını karşılayım.Türkiye çok zengin bir ülke değil bu kadar suriyelinin ihtiyacını karşılayan bir devlet 2,5 aylıkken açlıktan ölen Kübranın da sorumlusudur önce can sonra canan kendi milletim bu haldeyken elin suriyelisi önceliğim değil
Heh şimdi madem işler iyice cigirindan çıktı merak edenlere de cevap vereyim
Bir kere önce insanı olarak sonra da mantık olarak komşu ülkenin bu durumda sana siginmasina banane almasinlar bana sordular mi diyemezsin ha gider düzeni sorgularsin devletin duzensizlik ve ihmalkarligini sorgularsin ama gelnesinler demeye hakkın yok senin

Diğer konu ise burada bir tane örnek vererek bütün milleti yargilayanazsin sanırsın senin paranla geçiniyor
Diyorum ki burada 400 tl maaş ile Suriyeli çocuklar lisans mezunu olan insanlar calistiriliyor sanki topluca tatil yapıyor insanlar burda

Ahlaksiz seni gittin bir de gecmisimi mi araştırdın?? edepsizlik bu başka birşey değil çirkef ya zorla konusturuyorlar insanı
Usenmemis özelimi aratirmis yetmemis alakasız bir bağlantı krup vicdanimi sorguluyor rezil

Ayrıca benim acim yok merak ettim diyen arkadas bak gör tek kelimem ile dahi nasıl hoplamis

Sana senin dilinden konuşmak istemeidkce bi simarmalar istemeidkce havalar ne bu ya

Ayrıca sanane banane dediğin o yorum da benim ilk yazdigima cevap niteliğinde olduğu için artık "banane" olmaktan çıktı
Yoksa banane gerçekten senin gibilerin vicdanindan

Heh şimdi madem işler iyice cigirindan çıktı merak edenlere de cevap vereyim
Bir kere önce insanı olarak sonra da mantık olarak komşu ülkenin bu durumda sana siginmasina banane almasinlar bana sordular mi diyemezsin ha gider düzeni sorgularsin devletin duzensizlik ve ihmalkarligini sorgularsin ama gelnesinler demeye hakkın yok senin

Diğer konu ise burada bir tane örnek vererek bütün milleti yargilayanazsin sanırsın senin paranla geçiniyor
Diyorum ki burada 400 tl maaş ile Suriyeli çocuklar lisans mezunu olan insanlar calistiriliyor sanki topluca tatil yapıyor insanlar burda
Hop dedik ağır ol.Özel dediğin ne senin bir mesajinda yazmamışsın kabak gibi konun ortada işte herkes görüyor adına girince herşeyin ortada zaten.
Ben bu ülkenin vatandaşıyım her ay vergimi veriyorum ,bu millete hizmet ediyorum ne demek devlet sana mı soracak elbette soracak.
Bir ornek değil daha fazla örnek vereyim size o halde.Hastanelerde ücretsiz muayene oluyorlar kamplar dışında evlerde kalan insanların belediye kartları var belediye bufelerinden istedikleri kadar ücretsiz ekmek alıyorlar.dışarıda ev tutan suriyeliler için elektrik ve su faturalarinda multeci indirimi var.ben aile hekimliginde aile planlaması malzemesi tam 5 ay kimseye veremedim ama kamplarda hepsinin ihtiyaçları eksiksiz karşılandı.kendi vatandaşımızın hakkına girilmiyor mu yani?neyse size son sözüm bunlar sıkıştığınız yerde ağzınız bozuluyor tek kelime yazmak istemiyorum size

Hop dedik ağır ol.Özel dediğin ne senin bir mesajinda yazmamışsın kabak gibi konun ortada işte herkes görüyor adına girince herşeyin ortada zaten.
Ben bu ülkenin vatandaşıyım her ay vergimi veriyorum ,bu millete hizmet ediyorum ne demek devlet sana mı soracak elbette soracak.
Bir ornek değil daha fazla örnek vereyim size o halde.Hastanelerde ücretsiz muayene oluyorlar kamplar dışında evlerde kalan insanların belediye kartları var belediye bufelerinden istedikleri kadar ücretsiz ekmek alıyorlar.dışarıda ev tutan suriyeliler için elektrik ve su faturalarinda multeci indirimi var.ben aile hekimliginde aile planlaması malzemesi tam 5 ay kimseye veremedim ama kamplarda hepsinin ihtiyaçları eksiksiz karşılandı.kendi vatandaşımızın hakkına girilmiyor mu yani?neyse size son sözüm bunlar sıkıştığınız yerde ağzınız bozuluyor tek kelime yazmak istemiyorum size
Ya defolsana sen
Kabak gibi ortada olan benim kuzenime olan vicdansizligim mi yoksa bu senin saçma bir yorumun mu
Hala da yazıyor hadsiz

Sıkıştığınız yer dediğin neresi acaba
Benim ağzımi bozan senin sikisinca profilleri didikleyip iki dk da iftira atman

Ya defolsana sen
Kabak gibi ortada olan benim kuzenime olan vicdansizligim mi yoksa bu senin saçma bir yorumun mu
Hala da yazıyor hadsiz

Sıkıştığınız yer dediğin neresi acaba
Benim ağzımi bozan senin sikisinca profilleri didikleyip iki dk da iftira atman
İftira derkenn?? Neresi iftira pardon?cirkinlesme artık yeter ağzını topla biraz

İftira derkenn?? Neresi iftira pardon?cirkinlesme artık yeter ağzını topla biraz
Ya bak tartışma ahlakin olsa bir konuya başka bir konuyu karıştırmaz ve benim açtığım bir konudan da kuzenime karşı vicdansiz olduğum itirasini atmazsin
Hala ne konuşuyorsun
Muhatabim değilsin yürü gir profilimde kusur ? Ara sen malzeme çıkar belki

Aslinda ikinizde haklisiniz arkadaslar.Bi yandan caresizlik icinde bizim topraklarimiza siginan insanlar, diger yanda kendi halkina bakamazken 2 milyon suriyelinin sorumluluğunu alan bi devlet. Nerden tutsan elinde kalir...
Suriyeli bi cocugun su sozu hic aklimdan cikmiyor. "Bizi avrupaya almayin, Suriye'deki savasi bitirin yeter" diyor. Kim isterki boyle coluk cocuk perişanlik icinde surunmeyi. Kucuk Aylan, okucuk bedeniyle cikmiyor insanin aklindan.
"Bu cumaya emevi caminde namaz kilariz" diye kafa tutanlar, savasi durdurup orta yol bulmak yerine, tirlarla savasi koruklemek icin silah gonderenler ve tabiki isbirlikcisi abd yerin dibine batasiniz emi...

MazlumuGetirinBana MazlumuGetirinBana kusura bakma ama benimde dikkatimi cekti, sende nedense kürtlere ve mültecilere asiri bir derece öfken var. Seni bir yere kadar empati kurarak anlayabiliyorum ama senin sorunlarinin sebebi ne o kürtler, nede o mülteciler.
Eger sen Türkiye`de mutsuz yasiyorsan bu senin basinda olan hükümetin eseridir. Senin basindaki hükümetin yanlis kararlar verip sizlerde bunun altinda eziliyorsaniz yine o hükümetin sucudur. Seni anliyorum Allah kimseyi zor durumda birakmasin ama etrafa böyle cok kinli davranmakla hic bir seyi cözemezsin.
Birde hic tasvip etmedigim sey, birisiyle tartisirken gidip eski gecmisini arastirip onuda bu tartismaya katman hic hos olmamis.
Öteki arkadasin dikkatine, nickini unuttum lütfen senide saygiya davet ediyorum.
Siyaset yapmayi bilmiyorsaniz ikinize söylüyorum, lütfen siyasete gelmeyin geyik bölümlerinde ne konusuyorsaniz konusun ama burasi, saygi cercevesinde Türkiye gündemi konusuluyor.

X