sütünüzde azalma oldu mu?

kanay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
379
1
45
merhabalar kızlar...calıstıgım ıcın sutumu sağarak verıyorum.evde oldugum zamanlar da emmıyor benı yanı gunduz daıma sagarak verıyorum sadece gece emıyor.kızım 6,5 aylık.eskıden gunde en az 600 ml sut sağabılıyordum sımdı bu mıktar yarıya dustü gıbı.artık sağmaktan usandıgım ıcın sık sık sagamıyorum da.sutumun azalması normal mı ya da gec sagdıgım ıcın mı azaldı.sızde durumlar nasıl?tekrar sut arttırıcı seyler ıceyım mı eskısı kadar su da ıcmıyorum.ek gıdaya gectık fakat ben bolca anne sutu almasını ıstıyorum.kızım 6 aylıkken 8 kıloydu.tavsıyelerınızı beklıyorum

cnm bu dönemlerde artık benim de azaldı üzülme artık ek gıda da alıyorlar bir şekilde büuüyecekler...

cnm bu dönemlerde artık benim de azaldı üzülme artık ek gıda da alıyorlar bir şekilde büuüyecekler...

acaba sagdıgım ıçın mı azaldı.tekrar suyu fazla ıçmeye basladım hayırlısı......

muhtemelen ondandır zeynep de bir kaç ay önce artık hiç emmiyordu ve benim de sütüm çok azalmıştı , sonra birden tekrar sık emmeye başladı ve sütüm çoğaldı şimdi.ama bizimki de gündüz pek aramıyor anne sütünü gececi yani:)

benım kızım da sebze corbasını yogurdu ve meyve püresini severek yiyor sütümüzü de zaten sağarak veriyorum

ben de işe giderken kendimi ihmal ediyorum, ne yemeğe ne de su içmeye fırsatım oluyor koşturmadan, öğlengelip emzirip süt sağıp çorbasını hazırlayıp çıkıyorum. iyice azaldı. bu arada humanaya ağırlık verdim ve öğlenleri ne olursa olsun yemek yemeğe başladım 2-3 gündür. çok şükür arttı. dediğin gibi suyu arttır, öğün atlama, kendine dikkat et ve sağmaya devam et!! emzirmekten vazgeçme!! süt azaldı diye belki bebeğin mızmızlık yapıyordur. artarsa yeniden emer!:KK66:

canım bende sağarak veriyorum...benim kızım mememi hiç almıyor hep sağıyorum...benim sütümde azaldı...ek gıdayıda öyle diğer arkadasların bahsettiği gibi kase kase yemiyor...tadımlık alıyor...o yuzden 2 aya yakındır ben mama veriyorum gunde 2 ögun felan...sütüm daha az olursa mama sayısını artırıyorum...bence sende kafana çok takma...alabildikleri kadar anne sütü almaları çok guzel bişi...

benim sütümde azaldı ...ama benim kızım kaşıkla verdiğim herşeyi hemen
hemen yiyo ..sebze çorbası sütlü pirinç unu aldım hero babynin onu da yiyo
meyve suyu içiyo özellikle armutu çok seviyo
elmayı pek sevmedi..bende öğün atlıyorum ve eskisi kadar dikkat etmiyorum
ama biraz daha emerse sevinirim tabiii
benim kızım kolay kolay vazgeçmez çünkü mama hiç yemeyo diyebilirim ,
bolca emmek istiyo

kızlar sanırım benimde sütüm azaldı halbuki günde 2 lt süt içip 8 tepeleme tatlı kaşığı humana içiyorum ece naz gündüleri 3-4 kez geceleri de aynı şeklide emiyo ama geceleri en fazla 10 dk emiyo sonra uyuyo gündüzleri de sabah 3 tane kayısı kurusu öğle bi küçük muzla yoğurt akşamda muhallebi yiyo maalasefki sebze yediremiyorum kilosu da 8700 falan 7 aylık olmasına 1 hafta var...

benim hiiç şişmiyor artık gunduz de emmiyor sut cabuk inmediği için kızıp bırakıyor pompayla azıcık cıkıyor ben de gece emziriyorum uykudayken ancak.Bu saatten sonra da artacagını pek zannetmiyorum sutum..

ben de 3 ay emzirdim 3 aydan beri de sağarak veriyorum. ek gıdayla birlikte sağmalarım da azaldı sonuçta sütümde. artık 30 cc felan çıkıyor her sağmamda gün boyu 100-150 cc anca oluyor biriktirip tek öğünde veriyorum. Eşim bir aydır artık yeter sağıp durma kendine işkence ediyorsun desede gene de vicdan azabından hala sağıyorum bazen 10 cc felan çıktığı da oluyor:KK43:( vita maltı da bıraktım. sanırım bir aya kadar hiç sütüm kalmayacak.

ben de sizin gibi kolay vazgeçmeyenlerdenim. her azaldığında paniğe kapılıyorum. sebebi ise malum; stres! olumlu düşünmek, su ve humana nın faydasını gördüm. bir de kendi öğünlerimi de atlamamaya gayret ediyorum. o zaman oğluma yetecek kadar süt geliyor. eskiden ikisi de dolu dolu olurdu, şimdi o kadar olmuyor ama en azından oğluma yetecek kadar geliyor. yine suyu azalttım bugun yine azaldı.şimdi gidip yine damacanaya dayanacağım :) kendimize iyi bakarsak onlara da faydalı oluruz.. bol sütlü günler.

az önce tekrar sağayım dedım çıkmıyor bence pompa bozuk.yenısını almalı mıyım bılmıyorum.ben su içmiyorum ve bu aralar canım felaket sıkkın yanı stres altındayım.pes etmek de istemıyorum çunku bu bana göre değil.yenı pompa alsam gereksız masraf mı olur acaba.bazen sağarken inanın sıkıntıdan ağlıyorum........offffff canım çooook sıkkın

az önce tekrar sağayım dedım çıkmıyor bence pompa bozuk.yenısını almalı mıyım bılmıyorum.ben su içmiyorum ve bu aralar canım felaket sıkkın yanı stres altındayım.pes etmek de istemıyorum çunku bu bana göre değil.yenı pompa alsam gereksız masraf mı olur acaba.bazen sağarken inanın sıkıntıdan ağlıyorum........offffff canım çooook sıkkın

sıkma canını bak hep aaynı durumdayız. benimde sağarken ağladığım çok oldu ama en çokda zor zahmet sağıp içmediğinde ağlardım. şimdi 100 cc için bile sağıyorum. 300 cc içinse vazgeçme daha. pompalar kiralanabiliyor masraf olacak diyorsan kiralıkları deneyebilirsin.

sen önce moralini bebeğin için yüksek tutmakla başla! sonra su içmekle devam et! sonra da süt yapan çaylardan iç! istersen sütünden başka şey düşünme! böylece başka şeyler düşünüp canını sıkmazsın! son sağmadan sonra 3 saat geçmesine izin ver, sonra yeniden sağ! bakalım değişiklik olacak mı! tabi bu arada yiyeceklerine özen göster! varsa dereotu falan ye! sonra sonuçtan bizi de haberdar et! ama istersen içinde seni rahatsız eden şeyleri dışarı çıkarmayı dene! eşinle kardeşinle annenle ya da bizimle konuş! gevşemeye çalış!moral herşeyin ilacı!! kendine ve bebişine dikkat et! :KK66:

kızlar süt artırmak için incir de çok işe yarıyor. .7, 8 inciri suya atıp kaynatın sonra için.

kanaycım elinle sağsana ben hiç sağmıyorum ama geçenlerde ege emip uyuudktan sonra denedim çok kolay oluo benim emiptede sağdıktan bir çay bardağı doldu daha sağsam çıkıcaktı masallah sütüm var sanırım...

X