Taciz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kez oluyorsa 20 kişi, kalabalık vs o anda ne yapacağını şaşırabilir. maalesef ne tacizler oluyor da annelerin ruhu bile duymayabiliyor. Konu sahibi en azından farketmiş ve kızını uzaklaştırmış, bir daha da karşılaşmalarına izin vermeyecek.

Yasadiklariniz üzücü ancak burada annenin ruhunun duymamasi gibi bir sey yok gözümle gördüm diyor ötesi yok hadi ilk sefer " ne yapacagini sasirdi" dedik. 2. Defa ayni durumun yaşanmasini seyretmek ne yapacagini sasirmak değil öyle bir şey yok.
Kizini uzaklaştirmiş filan yaziyorsunuz kendi kafanizda kurmuşsunuz, nerde uzaklastirmis kizini, uzaklatirsa o adam bunu tekrar edemezdi.
Aksine cocugu birakip odalarda esiyle kavgaya tutuşuyor.
Sahip cikamayan yapmasin cocuk mocuk koca yetiskin insan ne dwmek ne yapacagini bilmez.

O ortamda bagirip cagirmadan bile kizini yanina cekebilirdi koruyabilirdi

Aşk olsun lütfen ben bir kereden bir şey olmaz mı dedim? Çarpıtmayın lütfen. Anne belki de şok olmuş o an ne yapacağını bilemedi ama çok üzülmüş, belki de kendini suçluyor diye üzerine gitmeyin dedim. Ha ayıp olmasın diye susmuşsa o ayrı tabi o zaman suçlarım anneyi ama bilmiyoruz o an ne yaşadı. Allah göstermesin hepimizin başına gelebilir o anda soğuk kanlı şekilde telefonu bul da dur delil olsun diye foto çek falan. Bunlar gerçekçi öneriler değil. Herkesin içinde çocuğa ikinci travma yaşatmak da akıl işi değil... hepimiz o anda adamı parça pincik yapmak rezil etmek isteriz tabi ki ama geç kalmış da değil yine yapabilir.
Siz konu sahibinin diğer yorumlarını okumuyor musunuz? 2-3 sene önce ver kızı bahçede gezdireyim demiş. Ne alaka sen kimsin kardeşim kızımı alıp gezdireceksin dememiş. Bu misafirlikte, hem gelince hem de giderken kızı kucaklamış öpmüş poposunu ellemiş. Neyin şoku, nasıl ne yapacağını bilemedi? Üstelik adamı giderken göz hapsine almış bakalım benim kızı elleyecek mi diye? Pes doğrusu. Madem kocasını kayınvalidesini ikna etmek istiyor o telefon elinde duracak. Fotoğrafını çekecek ve polise gidecek. Kadın durmuş, acaba giderken yine elleyecek mi diye beklemiş ve adam da yapmış. Hem de annesi oradayken yapmış çünkü biliyor ses çıkarmayacaklarını. Ses çıkarmış mı çıkarmamış mı annesi? Sizce olacağı mı olmayacağı mı daha kuvvetli ihtimal? Yazık değil mi o çocuğa, nesi gerçekçi değil? Benim iki kızım da boyumu geçti yine de gözüm üstlerinde. Hepimizin başına gelebilir ama hepimiz ağzımızı ayırıp tacizi seyretmeyiz. Kadının içini rahatlatıyorsunuz yapmayın etmeyin.

Doğurduğum çocuğu gerekirse babasından bile koruyacağım. Bakın hala restoranda avm de falan wc ye giderlerse dışarıda bekliyorum ki çar çakal fırsattan istifade etmesin. Babası şöyle babası böyle demeyin artık. Kadın ne yaşandıysa yazmış anlatmış. Hala ne olduğunu tam bilmiyoruz yazıyorsunuz, ben tekrar yazıyorum adam kıza göz koymuş annesi babası ses çıkarmıyor diye elleyip öpüp duruyor. 3 sene önceden başlamış sapık. Pes üstüne pes.

Ben link mink bilmiyorum da beni daha da küfrettirtmeyin bu adama. Ben kimseye boşan demem ama kendi öz kızına taciz uygulayan adamı savunuyor. Konu sahibine boşan dememek için zor tuttum kendimi.

Vallla cano bazen boşan demelisin, zaten konu sahibesi de uzun zamandır boşanmak istiyor. Adam cimri, leş gibi, zannımca aldatıyor da, konu sahibesi de kaçmanın yollalrını arıyordu diğer konularında. Haklı tabi ki kaçmalı.

Çocuğunuza sahip çıkması gereken sizsiniz. Küçükken arkadaşımın dedesi , geberecek nerdeyse o derece yaşlı beni taciz etmişti gittim anneme anlattım. Annem resmen evlerini bastı adamı herkese rezil etti ve o görmediği halde benim bir lafımla yaptı bunu. Sonra ortaya çıktı ki tek ben değilmişim bir suru kişiye yapmış. Ama onların aileleride sizin gibi pasif kalmış adam at koşturuyor ortalıkta. Sonra adam geberdi gitti. Hâlâ daha üstümden atamıyorum o korkuyu. Siz sahip çıkmazsanız kimse sahip çıkmaz.
Helal olsun annenize 💫💫💫takdir ettim,bütün anneler böyle davransa cesaret edemez zaten o pislikler

Siz olsanız ne yapardınız
Ben olsam ne yapıyorsunuz diye yüksek sesle söylerdim. Çocuğumu da yanımdan ayırmazdım.
Kızıma da özel bölgelerini anlatıp kimsenin dokunmasına izin vermemesi gerektiğini anlatırdım tabi bu konuyla bağdaştırmadan. 7 yaşında anlayabilir. Ben 5 yaşındaki oğluma bile anlattım bunu,özel bölgelerine kimse dokunamaz,bağırıcaksın diye. Tabi ki böyle kısa bir cümle kurmadım ama anlayacağı şekilde anlattim.

Vallla cano bazen boşan demelisin, zaten konu sahibesi de uzun zamandır boşanmak istiyor. Adam cimri, leş gibi, zannımca aldatıyor da, konu sahibesi de kaçmanın yollalrını arıyordu diğer konularında. Haklı tabi ki kaçmalı.
Burda bir konu açılmıştı bekar bir kız evlenmek istiyordu ama görücüler çalışan eş istiyorlar diye altına saçma sapan yorumlar gelmişti işte erkek çalış der ama yardım etmez ev işine , yok çalışmı denir , bunun için evlenecekse hiç evlenmesin . Kadın çalışmalı arkadaşlar al işte ömrün boyunca tepelen dur .

Okurken midem bulandı neden böyle bişeye izin veriyorsunuz orada durup bakacağınıza o anda kızını çekip almalıydınız ne demek ya kalçasını ellemek falan kocanda tam bir gevşekmiş kızına bile sahip çıkmıyor çıldırıyorum böyle insanlara hepinizde suç var.

7 yaşında ki kızım... Geçen ay eşimin uzaktan akrabasının kocası . Kızıma sarılmak ıstedı ben bu adamı daha önce gördüğümde de negatıf olmuştum o yüzden sarılmak ısteyınce sinir oldum misafirliğe geldıler kV kp falan var. Neyse kızıma sarıldı baktım sırtını okşuyo sonra eli kızımın kalçasına gıttı ve kızıma bakışları hoşuma gıtmedı. Allahım saatlerce ustumden atamadım esımı odaya cektım bana o yapmaz öyle şey dedı sana öyle gelmıstır dedı. Tartıştık. Tam kalkacaklar bı baktım kızıma yıne sarılmıs eli kalçasına gitti bildiğin sıktı kızımın kalcasını. Gıttıktrn e sonra eşimle kavga ettım haala daha yapmaz dıyo neymıs namazında orucunda bı adammış. Gözümle gördüm. Adama gidiyosun daha sohbet ediyosun dedım hıc suratın bıle asılmadı dedım. Neyse kV ile konuştuk önce o ıyı bırı degıl dedı bana aradan 1 hafta gectı yok öyle bısey yapmaz o ıdaalasıyor benle. Ben net emınım dedım sen ne dersen de ben dedıgımı derım o öyle biri degıl dedı bana kV... Bu laftan sonra Evde esımın yengesı vardı oda kV ye kızdı sız bu kıza nıye öyle diyosunuz demekkı görmüş bu devırde kımseye guvenmıcen dedı.nıye bu kadar savunuyosunuz dedı. Zaten ne esımı ne aılesını sevmiyorum hepsinden soğudum. Sımdı emınım bu konu bıdaha geçecek kp kaynım. Esım zaten pasif sinir oluyorum artık bıde bana kV sehır dısına görümcem giderken kızıda götüren dıyordu ben ızın vermem buna ızın mı verilir. . 3 gün kendıme gelemedım hep tartıstık esimle tek dedıgı tamam bıdaha karşılasmaz dıyo gayet sakin. Çünkü bana inanmadı konduramadı adama yıllardır tanıyolarmısta... Kızımı uzaklastırdım sakın o adama yaklaşma bak ıyı degıl o dedım tamam dedı. Kenarda oturdu tam kalkacaktık ben herkese ıyı akşamlar derken dedesı cagırmıs kızımı. O sırada o da kızıma sarılmış.
Arkadaşlar çok üzgünüm ozellıkle esıme kırgınım kızını tacız ettı adam dıyorum ıcerı odaya gıdınce ee sen nasılsın abi dedı ve hıc suratında bır bozulma sinir olma yok. Nefret ettım esımden... Daha bıde 3 gün tartıştık. Tabıkı kızım asla onunla aynin ortama getırmem o adamla. Hatta geçen bı o tarafa gidilecek oldu gıtmedım. ..
Kızının 2 defa taciz edilişini izlerken ağzını açmayan kızını korumaktan aciz sana yazıklar olsun en başta!

Ben o adamın elini kırardım orada. İster akraba olsun ister yanlışlıkla olsun. Koca da lazım değil rahatsız olduysa sülalesi bosasin beni derdim. Hiç umrunda değil kızımın arkasında kapı gibi ben varken benim tepkime destek vermek yerine adamı savunacak tipler kızımdan da uzak olsun kafasındayım. Kızım kırmızı cizgim. Zamanında yaşlı bir adama herkesin içinde bunun için tokat atmış insanım ki adam sapık idi. Karakterin yaşı olmaz yaşlı diye de saygı duyulmaz. Düzgün adama saygı duyarım ben. Ay çok sinirlendim bak. Kendi kızıma yapılmış gibi gerildim.

Kim olduğu önemli değil. Kızımın kalçasını sıkacak sarılırken.. net söylüyorum ortalığı ateşe verir yavrumu bağrıma basar hepsini b.k çukuruna atardım ne münasebet ya bir de eşi kenara çekip bişeyler anlatmaya çalışmışsınız eşiniz pasifse siz pasif karesi oluyorsunuz

Ay ne pasıf annesı yaa merak etme kızımı koruyorum o benim canım evladım ciğerim

Bu sizin pasif olmayan haliniz mi? Kızınız 3. Defa bu adamın yaptıklarına maruz kalmış 2'si aynı gün içinde gözlerinizin önünde 👏 Bravo gerçekten yılın annesi olmak için tüm koşulları sağlamışsınız. Burda bana carlayacağınıza orda adama carladaydınız giderken aynı şeyi yapamazdı kızınıza 😡

Eşiniz e bir şey yazdım da sildim, banlanıcam çünkü siz de pasif insansınız. Annem kimseye sarılmamıza izin vermezdi çocukken, hala bile teması sevmem o bilinçaltından dolayı. Birileri sarılmaya çalıştığında onlar sarılmayı sevmez falan diyip reddederdi. Lütfen çocuğunuzu koruyun o çocuk anlamıyor ama hissediyor ömürlük travma biniyor farkında olmadan

Ya ortam kalabalıktı haklısınız
Siz olsanız ne yapardınız
Kalabalıkta rezil ederdim bi daha kızımın olduğu ortama giremezdi pis sapık…kızınız 7 yaşında ve okul çağında,siz hiç mi anlatmadınız çocuğa,yabancılara yanaşmamasını,sarılma,öpme gibi şeylere izin vermemesini,özel bölgelerine kimsenin dokunamayacağını…bunlarla ilgili animasyonlar bile var açın seyretsin,güzelce anlatın.bu çocuk okula gidiyor nasıl bilmez aklım almıyor..biz kızımla 4 yaşından itibaren bu konuları konuştuk,animasyon izledik,iyice kafasına yer etti,kimsenin ona dokunamayacağını biliyor ve kimseye yanaşmıyordu.bir gün anasınıfında yemek dökülmüş üzerine,yardımcı ablalardan biri üstünü değiştirelim demiş asla izin vermemiş,özel bölgeme dokunamazsın ben çıkarcam demiş.5 yaşlarındaydı bu olay olduğunda,lütfen çocuklarınızla konuşun,eğitin,öğretin,yalnızken böyle bir olay olduğunda o da tepkisini göstersin,izin vermesin

Kalabalıkta rezil ederdim bi daha kızımın olduğu ortama giremezdi pis sapık…kızınız 7 yaşında ve okul çağında,siz hiç mi anlatmadınız çocuğa,yabancılara yanaşmamasını,sarılma,öpme gibi şeylere izin vermemesini,özel bölgelerine kimsenin dokunamayacağını…bunlarla ilgili animasyonlar bile var açın seyretsin,güzelce anlatın.bu çocuk okula gidiyor nasıl bilmez aklım almıyor..biz kızımla 4 yaşından itibaren bu konuları konuştuk,animasyon izledik,iyice kafasına yer etti,kimsenin ona dokunamayacağını biliyor ve kimseye yanaşmıyordu.bir gün anasınıfında yemek dökülmüş üzerine,yardımcı ablalardan biri üstünü değiştirelim demiş asla izin vermemiş,özel bölgeme dokunamazsın ben çıkarcam demiş.5 yaşlarındaydı bu olay olduğunda,lütfen çocuklarınızla konuşun,eğitin,öğretin,yalnızken böyle bir olay olduğunda o da tepkisini göstersin,izin vermesin
Yazdığınız çok güzel de son iki cümleye istinaden gözünün önünde taciz edilen çocuğuna susan kadin sizce böyle bir eğitim verebilecek kapasitede mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X