Tahammül edemem sanırım bir daha

O bağırırken hakaret ederken ki şeklini görseniz akıl alır gibi değildi zaten . Kendini kaybetmisti tavana bakarak konuşuyordu . Doğru diyorsunuz keyfi bilir
Aynısı işte esimin babannesi ve değişmiyor hasta ediyor sadece kendini düşün canım

Bende kv deme ilk evlendigim yıl çok hizmet ettim beni evime göndermek istemiyordu. Bende çocuğum olunca kendi kabuğuna yuvama çekilince sorunlar patlak verdi. Kvdem utusune kadar bana yaptirirdi bende bigun çok kavga ettim çamaşırların makinada iki gündür ıslak kuflendiler senin evine bakmaktan kendi evime bakamiyorum burdan gidince oğlun kıyafet sorar sonra onun tartsmasini yaparım yeter artık diye bı basladim. O hafta kusken bebeğimi nefes darlığı ile hastaneye kaldırdık utanmaktan aramayadi bile sabah ağlaya ağlaya oğlunu arıyor benim torunum o halde ben göremiyorum fln diye sizinkinin yaptığı dahada ayıp. Sağolsun bnm eşimde bana laf söyletmedi ama ben öğünden sonra evine gidip toz bile almadım. Mesafeliyizdir böyle görüşüyoruz sizin yerinizde olsam hiç bir şekilde irtibat kurmam kv ile telefonlarında eşin ciksin
Siz zaten teebiye sınırını aşalı çok olmus size ve eşinize yazık aynısını yaşamanız dileğiyle

Dün bebeğim amaliyat oldu çok şükür iyi geçti . Hastanede bir gece kaldık ve bugün de taburcu olduk . Bebeğim de gayet iyi çok şükür . İnsan önce gurbette sonra sor gününde tanırmis dostunu sevenini . Hastanede yatarken amaliyat esnasında yada öncesinde hiç birsey düşünmüyorsunuz ama bütün bunlar geçtikten sonra kirilabiliyorsunuz da . Kv kucucuk çocuğa bile kin tutuyor . Benim çocuğum evet ama onun da torunu . Hiç mi kan çekmedi arayıp nasıl diye sormadın yada merak etmedin ne oldu diye . Eve geldik bugün kp in numarasından görüntülü arama geldi . ( Ko hastanedeyken sürekli aradı , aradığında da evde değildi . birşeye ihtiyacım olup olmadığını ,torununun nasıl olduğunu sordu ) bende telefonu açtım bı baktım duvar . "Efendim baba "dedim. Çocuğu gösterin diye sert ve öyle itici bir sesle konuştu ki . Gösterdim ben de . Baktı baktı bizle hiç muhattap olmadan telefonu kapattı .artık birşeyleri anlamlandırmak değil niyetim amacını da sorgulamiyorum tavrim da net kendimden eminim . Bir saygısızlık yapmadığıma. O tam aksine düşünse de . Ben bir anneyim benim en önemli isim çocuğum . Sırf sabah kahvaltısini geç yaptık, onu da eşim yaptı die şaka ile söylemeye çalışsa bile hangi niyetle dediğini biliyorum. "Dandini çüsten kurtardın beni işten .oh ne güzel "dedi . eşim sağolsun hiç bir zaman beni ailesi karşısında yalnız birakmadi hep yanımda oldu . Yoksa zaten annesi katlanilabilir bır insan değil . Ben annesi ile kesinlikle konuşmayı düşünmüyorum özür dileyecegini zannetmiyorum çünkü kendisi özür bekliyor . Babamı aramış " evlendigim ilk dört beş ay çok iyiymisim (çünkü o zaman köle gibi kullandı) ondan sonra değişmişim . Evimize geldiği akşam acaba eşim ile aramız mı bozukmus ,borcumuz mu varmış biseyler ters mı gidiyormuş da ona kötü davranışım. Halbuki o gece hiç birşey olmadı . Onun hayal dünyasında olan bitenden Baska . Şimdi nasıl tavrımi net bir şekilde belli edebilirim . Onun haksız olduğunu anlamasını beklemiyorum ama en azından benim net olduğumu nasıl anlamasını sağlarım .
bebeğiniz iyi mi, keyfi yerinde mi,
sorun yok o zaman...

Haksızlık yaptılar, sindirmek zor anlıyorum. Ama eşiniz yanınızda, bebeğiniz sağlığına kavuşmuş. Boşverin. Onların istediğini vermeyin huzursuz olarak. Siz mutluluğunuza bakın lütfen.
Bebeğiniz için çok çok geçmiş olsun. Rabbim miniğe hep sağlık mutluluk nasip etsin inşallah..

Konularınızi biliyorum kusura bakmayın ama siz çok takıntılı bir insansınız. Çocuğunuz ameliyat olacak KV düşünüyorsunuz çocuğunuz ameliyat oldu hala kv düşünüyorsunuz. Bu durum bana hiç normal gelmedi. Onları bu kadar ciddiye alıp devamlı konu açıyorsunuz. Gerçekten size değer vermeyen insanlar bu kadar düşünmeye değer mi?

Bence sen kayınvalidene hizmet et eskisi gibi çünkü aranızın kötü olmasını kaldıramıyorsun, o kölevari hizmet bile seni şu durumdan daha az yoruyordu o kadının seni onaylamasına ihtiyacın var demek ki, sağlıksız ama böyle şu kafayla kendi hayatını unuttun, ara özür dile evine çağır her dediğini yap, herkes dik duracak diye bişe yok, pes et.

Bence sen kayınvalidene hizmet et eskisi gibi çünkü aranızın kötü olmasını kaldıramıyorsun, o kölevari hizmet bile seni şu durumdan daha az yoruyordu o kadının seni onaylamasına ihtiyacın var demek ki, sağlıksız ama böyle şu kafayla kendi hayatını unuttun, ara özür dile evine çağır her dediğini yap, herkes dik duracak diye bişe yok, pes et.
Kesinlikle katılıyorum. Resmen takıldı kaldı. Evladı ameliyat olacaktı hala düşünüyordu oldu hala kv diyor aklım almıyor.

Kocası arkasında, ailesi arkasında. Millet arar da bulamaz bu konforu. Bazı insanlar haddinden fazla çalışkan, laf da yeseler huzurları da bozulsa hizmet etmeden rahat edemiyorlar.

Kocası arkasında, ailesi arkasında. Millet arar da bulamaz bu konforu. Bazı insanlar haddinden fazla çalışkan, laf da yeseler huzurları da bozulsa hizmet etmeden rahat edemiyorlar.

İlk evliliğinde travmatik şeyler yaşamış ya, eş ailesi bunu kabul etmezse bu yuvası da bozulur diye korkuyor bence alttan alta yaranma derdinde, kadın da fena baskın korkuyor kadından. Bir de ilk evliliğinden kızı var yanında. O zaman yap hizmetini çekil kenara direnmek kolay mı psikolojik bi yükü var sonuçta

X