Takma tırnak

maden suyu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
748
1
Takma tırnak, kolay kırılan, uzamayan tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, tırnak yeme alışkanlığı gibi sorunlara son vermek , şekli bozuk tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için , her zaman bakımlı olmak isteyen ama vakit bulamayanlar için mükemmel bir çözüm sunuyor.

İşte takma tırnak seçerken dikkat etmeniz gerekenler...

Takma tırnak seçerken sorulması gereken en önemli soru neden takma tırnak takmak istediğinizdir. Örneğin tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler takma tırnakların çoklu modellerini tercih ederler. Herkesin tırnağına uyabilmesi için kutu içerisinden çıkan tırnaklar farklı ebatlarda tasarlanmıştır. 24'lü olan takma tırnaklar olduğu gibi 100'lü paketler içinde olanlarıda mevcuttur.

Özel günler için French'li modelleri var

Eğer özel günlerde kullanmak isterseniz kendinden french'li ve hazır şekilleri olanları tercih etmelisiniz.(24'lü olanlar bu şekildedir).Ayrıca, bu iki modelinde günlük kullanılabileceğini unutmamak gerekli.

Kendinden ojeli tırnaklar

30 saniye içinde muhteşem görünüm kazandıran bu takma tırnakların kendinden ojeli olanları, renk renk, boy boydur. Hatta süslemeli olanları, desenlileri, taşlıları bile mevcut. Üstelik bu sezon süslü tırnaklar çok moda! Kurutma, sürerken taşırma, bulaştırma derdi de yok.

Takma tırnaklarla ilgili sorulan başlıca sorular

Takıldıktan sonra nekadar süre kalacağı ve çıkarmak istediğinde nasıl çıkarılacağıdır.Takma tırnaklar takıldıktan sonra siz çıkarmadıkça kolay kolay çıkmazlar. Kullanım süresi 1 hafta ila 10 gün arasında değişmektedir.
Bu tırnakları keserek ve törpüleyerek istediğiniz boyda kullanabilirsiniz

Takma tırnaklar nasıl yapıştırılır?

Genelde ilk takma tırnak denememizi endişe duyduğumuz için kalitesiz olanlarını alarak başlarız ama tam tersine kaliteli tırnaklarla başlamamız daha iyidir.
Bir diğer soruda takma tırnak yapıştırıcılarının ayrı bir şekilde satılıp satılmadığıdır. Takma tırnaklarda genelde japon yapıştırıcısı diye bilinen yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bu yüzden size yakın bir kırtasiyeden japon yapıştırıcısı alıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tırnakları çıkarmak istediğinizde...

Takma tırnağı çıkarmak içinse ılık asetonlu su da ellerinizi bekletmeniz yeterlidir kendiliğinden çıkacaktır. Bir de tırnak çıkarma sıvısı kullanabirsiniz. Bu sıvılar ellere zarar vermeden tırnakları eriterek çıkarır. Tırnakları kullanmaya başladığınız ilk günler yapıştırıcının etkisinin en kuvvetli olduğu dönem olduğu için tırnakları ilk 1-2 gün çıkarmamanız tavsiye edilir.

Takma tırnakla protez tırnağın farkı nedir?

Protez tırnak takma tırnak gibi tırnağın dibinden değil sadece ucundan uzman kişilerce, özel bir işlemle takılır. Dolayısıyla asıl tırnağın büyümesini ve hava almasını önlemez . İşlem 2 saat sürer , bakımı düzenli yapıldığında 3-4 ay kullanım süresi vardır. Denize, havuza girmek, banyo yapmak etkilemez. Kendi tırnağınız gibi ojelerinizi de yenileyebilirsiniz. NOT:Daha önce yazıldıysa kusura bakmayın:nazar:

Son düzenleme:
Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak öncelikle, takma tırnak gibi eczaneden alınıp yapıştırıcıyla komple tırnak yüzeyine kapatan uygulamalara benzemez.

2 saat süren bir işlemdir ve aylık bakımları düzenli yapıldığı sürece en az 6 ay kullanılır.

Tırnak yiyenleri alışkanlıklarından kurtaracak psikolojik telkin beraberinde bilinen tek yöntemdir.

Protez tırnak yaygın olarak akrilik teknoloji ve jel teknoloji ürünleriyle gerçekleştirilir.

Akrilik veya Jel Protez Tırnak nedir?
El ve tırnaklarda kusursuz görünüm yaratmak için profesyonel ürünlerin ve ileri teknolojinin yardımıyla uygulanan tekniklerdir.

Bu uygulamalar başta Amerika ve Avrupa ülkelerinde olmak üzere son derece yaygındır. Amerika’da yayınlanan NAILS Dergisinin 2003 yılı sektör araştırma sonuçlarına göre ABD’de 16-60 yaş grubundaki her 7 kadından 3’ü , Avrupa ülkelerinde ise her 8 kadından 2’si düzenli olarak akrilik yada jel tırnak kullanmaktadır.

2002 yılında sadece Amerika’da 47.000 salonda 350.000 sertifikalı tırnak teknisyeni hizmet vermektedir.

Neden ihtiyaç duyarız?

Her ne işle uğraşırsak uğraşalım (bilgisayar kullanımı, çamaşır-bulaşık, bahçe işleri dahil olmak üzere) kusursuz görünümde tırnaklar ve eller için, dayanıklı, kolay kolay kırılmayan (doğal tırnaktan 80 kat daha güçlüdür) estetik tırnaklar için.

Kullanıldığı süre boyunca adeta yeni manikür işlemi uygulanmış, (doğal görünümlü, kusursuz ojeli, yada frenchli) tırnaklar için.

Tırnak yeme, sararmış tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, kaşık yada karga burun tipli tırnaklarlara estetik görünüm vermek için.

Kırılmış yada çatlamış doğal tırnakların görünümünün düzeltilmesi için.

Muhtelif rahatsızlıklar sonucunda oluşmuş acı veren tırnakların rahatlatılması için uygulanır.

Son düzenleme:
arkadaşlar protez(akrilik) tırnağı kesinlikle tavsiye etmiyorum ben almanyada yaptırdım ama çıkartma esnasında kendi tırnaklarıma ve etlerime zarar verdim şimdi ise tırnaklarım düşüyor ve çektirmek zorunda kalıyorum dr.gittim ilaçla tedavisi bile yok...

arkadaşlar ben bugün takma tırnak denedim ama bayağ kuvvetli yapıştı galiba :uhm:bugünde çıkarmaya çalıştım ama çok kuvvetli ya. nasıl çıkacak bu bilen varsa yardım edebilirmi lütfen

arkadaşlar ben bugün takma tırnak denedim ama bayağ kuvvetli yapıştı galiba :uhm:bugünde çıkarmaya çalıştım ama çok kuvvetli ya. nasıl çıkacak bu bilen varsa yardım edebilirmi lütfen

canım 1 gün bekletirsen falan daha kolay çıkar.
2.gününde aseton döküyordum ben, kolay çıkıyordu.

kızlar takma tırnak yapıştırıcı yerine herhangi bi yapıştırıcıyla yapıştırsak tırnağa zarar verirmi yada bu şekilde kullanan varmı?

kızlar takma tırnak yapıştırıcı yerine herhangi bi yapıştırıcıyla yapıştırsak tırnağa zarar verirmi yada bu şekilde kullanan varmı?

ben kendi yapıştırıcısı bitince ya da kaybedince japonla yapıştırıyodum, kendi yapıştırıcısından farkı yok bence.

Canım ben yıllardır takma tırnak kullanıyorum hiç kimse anlamıyor..ÜStelik nasıl uzattın diyorlar..Takma mı diyorlar hayır diyorum ve inceliyorlar aaa gerçekmiş diyorlar :KK1::KK1::KK1::KK1:

hangi marka belirli bi marka kullanıomusunuz .. benim tırnaklarımda da şekil bozuklugu var uzatıyorum fakat hemen kırılıolar ve kötü duruo takma tırnak kullanmayı düşünüorum

ben hic kokos birisi degildim ancak yeni kesfettigim bir site var inanilmaz güzel degisik tirnaklari var.. arkadaslarim gördükce hasta oluyorlar ama maalesef artik onlarda kullandiklarindan hava atamaz oldum :KK43: :))

Sıcak suyun içine aseton dök biraz ılımasını bekle çok sıcak da olmasın çok ılık da olmasın o suyun içerisinde biraz beklet sonra gevşemeye başlıyor zaten ve çıkıyor kaldırarak zorlamaya çalışma bunu yapmadan kendi tırnağına da zarar verirsin 😉

X