Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Cıks böylesi daha zevkli. Çok güzel tahminler geliyor. Defalarca aldatıldım, kocam alkolik, çocuğum hiperaktif ayrıca evliliğimden de bir umut yok ajsjs.

Var mı arttıran. Yalnız namusuma laf edenin alnını karışlarımajajwkwkd.
Bi kötü yola dusmedin:KK53::KK30:

Eski bir telefon bağımlısı olarak fikrimi belirteyim hemşirecim, bütün sosyal medya hesaplarını kapatıp, gündemi sözlüklerden twittırdan fln takip etmeyi bırakmadan hiçbir şey düzelmez.

Sanal dünya bağımlılığı eroin gibi bir şey bence, en azından bendeki etkisi oydu, asla hayattan zevk, çevremdeki insanlardan zevk alamazdım. Sürekli aklım oradaki akan hayattatdı çünkü beyin tıpkı fiziksel bağımlılıklardaki gibi sürekli dopamin salgılıyor telefon elindeyken. Bununla ilgili youtube videoları var, güzel özetlemişler oradaki konuyu. Iki komiklik okuyup bi iki yorum yapmak için hayatlar nesiller harcanıyor. Kendinin karar verip bırakması lazım bunu misal simdi kadınlar kulubündeki hesabımı bile biraz kullanıp sonra donduruyorum, çünkü bağımlı olduğumu biliyorum artık ve ona göre önlem alıyorum. Instagram, twittır, sözlük asla hesap açmaya yeltenmiyorum bile artık.

Zevk almıyorum falan demis ya eşin, ben de öyleydim, gerçek hayat çok yavaş, çok neşesiz çok sönük gelirdi. Gerçek hayattaki sorunlarla dalga geçip geçiştiremezsin misal, dağ gibi çözmen için seni orada bekler, sosyal medya öyle değildir, her şey sadece gülmek, zeki ve özel hissetmek için vardir. insanlarla paylaşacak hiçbir şeyim yoktu, hala da yok, artık dişimi sıkıp saatlerce kitap falan okuyorum, sevgilim yok, edinemiyorum, bunun da eski bağımlılığımla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bunları biraz da eşinin nasıl bir ruh halinde olduğunu bil diye yazdım. Malesef bu işin ortası yok çünkü bu bir bağımlılık. Normal insamlar az alkol alıp ucundan kumar oynayabilir ama bir bağımlı icin bu yoktur. Eşin için de öyle az oğluyla ilgilenip telefonu eline almayacak, telefon hep senden de oğlundan da önde gelecek. Bunu yenmesi tabii ki mümkün ben simdi twittıra sözlüğe fln girince bu ne diyip kapatıyorum misal. O da olabilir. Ama tamamen vazgecmesi lazım, asla ve asla dolar 20 lira da olsa, ulke de kriz de ciksa, deprem de olsa, savaş da çiksa gökten melekler de inse bi bakıp çıkmaması lazım. Artık tamamen bitirmeli

Bizde de öyle. Kız evlatlarını amazon gibi yetiştiriyolar. Ama erkeklerimiz öyle değil. Erkek kardeşime iş yaptırılmaz mesela,çocuk bilgisayarıyla oturuyor öyle sinir oluyorum ki. Etrafımda da var. Kadın süt sağıyo,bahçe ekip satıyo pazarda altın yapıp köşede biriktiriyo sonra hastalıktan ölüyo adam da kırkı çıkmadan saçı belinde genç bir kızla evleniyor. Evlat olarak önceki neslin hatasını çözüp davranış geliştiriyorum. Ve şu yok mu? Kadınına her türlü işi angaryayı reva görüp,aynı kadından saten gecelik ve jartiyer giymesini bekleyen.. Sinir ve ifrit oluyorum
biz kesin akrabayız sizinle.

Hayır durduk yere niye hortladı bu konu acaba. Dur basın açıklaması yapayım. Argadaşlar Kocamın hiç alkol sorunu olmadı. Hatta benim alkol sorunum olma ihtimali onunkinden fazla. Ben bildiğim kadarıyla hiç aldatılmadım. Konuda bahsi geçen yelloz bir akıllı telefon shsjjs. Ekrana bağımlı kendisi. Kumar konusunda şimdilik bir sıkıntı yok. Atları getirin banaaa aaattt diye krize girmiyor en azından.

Boşanma konusunda şimdilik bir girişimim yok. Hayat çok pahalı, egonomi kötü. Nereden baksan bir koca bi dünya para eder. Kemalim yapmaz sonuçta. Iki yıl önce bu sorunları dert edecek kadar dertsizmişim demek ki. Şimdilerde oğlum ela lale ellesin, efendime söyleyeyim Okan lale ile OK ellesin diye uğraşıyorum. Birinci sınıf anneleri bilir ki, şu konuda yazılanlar hiçbir şey ifade etmez insana. Benim şu an tek derdim ela. Ela olacak şıllık iki lale elleyecek diye gecem gündüzüm karıştı. Kocam olacak insan üç akıllı telefonla grup yapsa bile gözüm görmez. Çünkü o ela o laleyi elleyecek!!!
He şimdi anladım bende telefonda sanal aldatma yapıyor kadınlarla konuşuyor felan sandım ne. De rahat anlatiyo millet de ne normal karsiliyo diye ufak çapta şok geçirdim

Kadın süt sağıyo,bahçe ekip satıyo pazarda altın yapıp köşede biriktiriyo sonra hastalıktan ölüyo adam da kırkı çıkmadan saçı belinde genç bir kızla evleniyor. E
Yok be ya o adamlar uzun yaşamıyor burda. Tam tersine o kadınlar hem güçlü, hem sabırlı, hem çalışkan, hem hareketli, hem de özgüvenli olduklarından daha uzun ömürlü ve son nefese kadar ayakta oluyorlar. Ben öyle gördüm yani ve hayat gailesi içinde boğulurken bu durumu düşünüp teselli buluyorum😂

X