Tam iyiyim derken ...

unutursunuz sadece biraz zaman ablacım gecmişi düşünme keyfine bak, anneme de hep soylerim sanada soylemek istiyorum sen bundan sonraki keyfi çoktan hakettin.
keyfine bak ardına bakma.
bazi ölumler geride kalanlar için armağandır bence
Şu bi kaç gündür gerçekten daha az düşünür oldum .
Arkaya bakıp durmak da anlamsız , zaten bu evlilik bazı değerlerini çoktan yitirmişti .
O ölüp gitti , bense yaşadıklarımdan dolayı yıprandığımla kaldım .
Arkama dönüp baktığımda koca bi hiç var bi avuç da mutluluk iyi güzel günlerimize dair .

Merhaba yasadiklariniza cok üzüldüm Allah şifa versin size , çocuklarınız varmış, Rabbım sizi her daim onlara bağışlasın sağ salim 🤲 Geçecek inşallah bu günler içinizi ferah tutun ,,çocuklarınız büyük sanirim Allah bağışlasın, kucuk olsalardı daha zor olurdu , eşinize de Allah rahmet eylesin başınız sağ olsun , siz sağ olun ki çocuklarınızın yanında durun ... Bir kişi vefatından sonra eşyaları verilir acı çekmeyin bakıp üzülmeyin.. Verin kayinvalideniz saklasın siz vermeye hazırsanız, lütfen iyi olmaya çalışın 🤲
Sağolun çok teşekkür ederim Allah razı olsun .
Daha güzel bakıyorum daha mutlu .
Ramazanım çok güzel geçti , hırdan gürden ne oruç tuttuğumu bilemezdim , burnumuzdan gelirdi .
Eşyalarının bir kısmını kanepenin altına kaldırdım , bir kısmı ise hâlâ gardropta duruyor . Henüz götürüp veremem kvalideme, tepkisini kestiremiyorum çünkü . Ağlamadığı gün yok zaten . Sınavı çok ağır Allah yardımcısı olsun .

Merhaba .
Evet güzel günlerimiz ağır basmış olsaydı ben de daha farklı yaşardım . Ama olmadı , ben ne kadar çaba gösterdiysem o hep dağıttı .
Kendi yolunu kendi çizdi ama bizleri de perişan ettin . İçinde bizim olmadığımız bir dünya kurdu ama o dünyada bizi de harab etti . Allah affetsin .
Mrb öncelikle başın sağolsun. Yaşadıkların çok normal. Yas süreci denilen şey tam olarakta bu. Ama emin ol bir süre sonra normal hayatına döneceksin. Çünkü Allah insana alışmayı ve unutmayı öğretti. Sende alışacaksın ve unutacaksın tüm yaşadıklarını. Şu an çok yeni böyle şeyler hissetmende doğal.yas sürecini herkes farklı yaşar.güzel günleriniz olsaydı daha farklı yaşardın bu süreci.. Hissettiklerinden dolayı kendini suçlama lütfen. Sana gün yüzü göstermemiş bir adam neticede.

Eşinizi affettiginiz an artık rahatlayacaksıniz
Ben eşinizi sevdiginizi de düşünmüyorum,böyle eziyet eden adamı niye seveceksiniz ki ?
Siz sadece çok merhametli ve çok duygusalsiniz
Bir yanınızda öldügünü kabullenmiyor " geri gelecek ve aynı kötülüğü devam edecek " zannediyor olabilirsiniz
Eşinizi affedin ve çıkartın artık hayatınızdan
Bi süre affetmem imkansız ,affetmeyi aklımdan geçirdiğim zaman gözümün önüne bana bize ettikleri geliyor . Belki ilerde olur ama şimdi değil .
Henüz yüzleşmediklerim var ona dair , içimde açmadığım konular var .
Öldü gitti ama bende bitmedi .

Bi süre affetmem imkansız ,affetmeyi aklımdan geçirdiğim zaman gözümün önüne bana bize ettikleri geliyor . Belki ilerde olur ama şimdi değil .
Affetmek derken aslinda bunu da tedavinin bir parçası olarak görün
Doktorunuz da belki ilerleyen zamanlarda bunu önerir
Tabi ki zamanla hersey yolunu bulur

Öncelikler başınız sağolsun. İyi bir insanın mı kötü bir insanın mı ölümü daha zor gelir bilmiyorum. Benim babam kötü bir insan değildi ama çok çektirdi anneme, hayatı kahvehanelerde geçti, 5 kuruş para biriktirmezdi, sorumsuzdu, bencildi. Annem çok seviyordu babamı, hastalığında ve ölümünde günlerce sabahlara kadar ağladı. Ama kadın babamdan sonra gün görmeye başladı. Sizin eşinizin de sıkıntılı olduğunu biliyorum. Acı çekeceksiniz, üzüleceksiniz, kızacaksınız bunlar çok normal. Yaşayın ama geçecek öyle düşünün. Allah’ın sevdiği kuluymuşsunuz, daha genç yaşta kurtuldunuz. Yani böyle söylemek istemiyorum ama annemden de biliyorum, kadın rahata erdi. Siz de bu yas döneminizi fazla uzatmayın. Dua edin, Kur’an okuyun ruhuna gönderin.

Sağolun Allah razı olsun teşekkür ediyorum .
En yakınlarım bile düşünme rahat etmeye bak , kafan dinç , huzurun var diyorlar .
Tabiki ölüm acı , çok acı .
Sonumuz böyle olmasaydı keşke ama sonunu kendi hazırladı .
Yas tutmadım hiç ama çok üzüldüm . Yas tutmayı haketmediki yasını tutsaydım .
İkimizin yanyana bir resmi bile yok . Bi tanecik bile resmimiz yok yanyana , niye yas tutayım .
Saysam yas tutmamak için çoook sebep var .

İnsan herhangi birinin ölümüne bile üzülüyor, kolay değil. Ama bunun bir süreç olduğunu, geçeceğini düşünün hatırlatın kendinize. Allah kolaylık versin.

Yalan söylüyorum kardeşlerime iyiyim ben diyorum
Köşe bucak gizli gizli ağlıyorum çocuklarım görmesin diye , arkana bakma anne bak ne güzel olcak herşey diyorlar , evet İnşAllah bundan sonra çok güzel olur diyorum , dua ediyorum Rabbim çocuklarımdan ayırma diye , maneviyatım mı kuvvetli değil , ruhsal olarak çok mu dipteyim noluyo bilmiyorum .
Havlularını attım , kıyafetleri gardrobunda duruyor hâlâ , kvalidem ben ölene kadar atma dedi , ben onları da atmak istiyorum
Evet gerçekten atmak istiyorum hazırım buna
Kayinvalidenize verin saklasın madem.
Siz görmek zorunda değilsiniz

Merve bi bilsen ne kadar çabaladım , emeklerimi bi bilsen keşke ama olmadı , ben düzeltmeye çalıştıkça o yıktı , tek taraflı çabaydı , o zerre uğraşmadı ..
Ablacım başın sağolsun. Benzer şeyleri bizde yaşadık. annem ve babamın mutlu bi evliliği yok tu hiç olmadı. Anlattıklarına bakarak hemen hemen annemin yaşadığı şeyleri yaşamışsın 7 8 ay önce babam beyne pıhtı attı doktorlar çıkmaz yoğun bakımdan hazırlıklı olun dediler annem çok kötü oldu senin yaşadığın şeyleri 3 4 gün yaşadı. Anneme de bişey olacak diye ödümğz koptu. Çıktı yoğun bakımdan sol tarafı tutmadı birkaç ay kendi ihtiyaçlarını bile göremedi. İnanır mısın o zalimce davranışları katlanarak daha da arttı. Ne derse yaptık 2letmedik annem altından aldı yeri geldi tuvaletine götürdü. Ama insanın içinde merhamet Allah korkusu yoksa ne yapsan boş. Şu halde bile kadına o kadar eziyet ediyor ki. Boşanmaya kadar geldiler. En son annem o yoğun bakımdan çıkmasaydı bende çok yaşamazdım içimde hep bi umudum vardı birgün düzelir oda beni sever yaşayamadıklarımızı yaşarız belki diyordum. Şimdi ölse en fazla 3 gün ağlarım diyo. Çok uzun oldu hakkını helal et. Ama inan zamanla herşey rayına giriyor. O yüreğin sönüyor. Oku Allaha dua et. Bu saatten sonra kendine lazımsın. Hepsi geçiyor gidiyor da evlat acısı kalıyor. Allah evlat acısı göstermesin en zoru o.. Kendi kafana göre yaşa seni üzen yok kıran yok. gez toz eğlen ibadetini yap. Senin vicdanın rahat elinden geleni yaptın. Evlatlarınla önüne bak. Hayat kıymet bilenlerle daha güzel. Allah ferahlık versin yüreğine

Hepinize hayırlı geceler arkadaşlar .
Umarım düzgün cümleler kurup anlaşılır bir şekilde yazabilirim .
Bilmeyenler için belirteyim , eşimi kaybettim öldü o yok artık . Zor bi evliliğim vardı , umutla kurtulmayı beklediğim , sabrettiğim , tevekkül içinde ben de bi gün kurtulurum sağsalim hayırlısıyla dediğim bi evlilikti .
Henüz üç ay olmadı ama olmak üzere .
Zaman çok hızlı geçiyor ama ben sanki hâlâ aynı yerde takılıp kaldım tıkandım .
Tam iyiyim derken başladığım yere geri dönüyorum .
Düşünmemeye çalışıyorum, kendimi oyalıyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum yok yapamıyorum .
Psikolog psikiyatri .
İyi şükür gülme atakları nerdeyse bitti sayılır . Bi de şu ani gelen ağlama krizleri bitse ne güzel olurdu .
Doktorum ağlamanı tutma dedi içine atma dedi , e tutamıyorumki zaten tutayım .
Güzel günlerinizi hatırla dedi .
Ne kolay söylemesi .
İçimde nefret , kızgınlık , öfke bitmediği sürece nasıl hatırlayabilirim .
Mezarına gidiyorum , yaşarken nasıl içimden ağzıma geleni saydıysam , mezarında da içimden söylüyorum her şeyi .
Bazen sessizce dile getiriyorum , rahat mısın , azapta mısın , pişman mısın napıyosun orda diye .
Bak diyorum ben hâlâ ağlıyorum , açtığın yaralar kapanmadı . Huzurum var ama üzgünüm , üzgünüm çünkü ben toparladıkça sen yıkıp perişan ettin .
Hâlâ seviyorsun dedi psikoloğum , normal mi dedim , normal dedi , bence normal değil dedim .
Normal olsa ilaçlarıma ilaç eklemezdi , kontrole gel demezdi . Yakında yine kontrolüm var gitmek istemiyorum , acaba gitmesem kendi kendime başa çıkabilir miyim onu da kestiremiyorum , kendimi tanıyamıyorum . Ben böyle değildim .
Ben çok güçlüydüm , ben ne günler gördüm , ben kaç kere düştüm de yeniden kalktım , her seferinde daha güçlü bastım ama ...
Olmuyo işte darmadağınım
Ölmeseydi hiçbir şey değişmicekti , belki daha da kötü olcaktı , belki de o mezarda yatan ben olcaktım .
O mezarın başında ağlayan benim annem olcaktı , benim çocuklarım ve benim kardeşlerim ...
Takdiri İlahi işte .
Öyle işte arkadaşlar .
Normal mi bu ruh hâlim ?
Nolur bi şey diyin , bi tanıdığım vardı iyileşti çok iyi deyin bi şey diyin bana . Yoruldum ben , mutlu olmak istiyorum , unutamam ama bi yöntem söyleyin , siz bana ablalık yapın ..
Vaktinizi aldım hakkınızı helâl edin .
Yazmasanız da olur mecburiyetiniz yok .
Ama nolur kötü söz demeyin ağlıyorum içim çıktı .
Normal ne olursa olsun eşinizdi.Sevmenizi saçma bulmuyorum hatta belki de özlüyorsunuz.Siz sonuçta yıllarca alışmış olduğunuz bir hayat geçiriyorsunuz.Normal olmasa bile normaliniz ne yazık ki oydu.Simdi uzaktan bakmaya başladıkça olana bitene ve sonuca her türlü hale girmeniz normal.Zaman verin kendinize her şey sırayla olacak içinize kapanmayin.Birden bitti kurtuldumla olacak şey değilmiş demek.Dedigim gibi normal olmayan onca şey hayatınızda yasanmisken şimdi duygularınızin normalligini sorgulamayin

Yazdıklarını tekrar okuyunca farkettim sanki derinlerde bir yerde kendinizi suçlar gibisiniz bence bunu kendinizebu kötülüğü yapmayın. Böyle kötü adamlar o kadar çok ki malesef hergün onlarca kadın cinayeti işleniyor gözlerimizin önünde... Böyle kötü adamlar sizin gibi çaresiz gördükleri kadınların hayatını mahvederler. Muhtemelen çaresiz olduğunuz için yada gidecek kapınızı olmadığı için katlandınız bu adama. Bazı insanlar hayatta herşey den kendilerini sorumlu tutarlar. Herşey de kendilerini muhasebe ederler. Sizin yaptığınız gibi. Ve karşılarındaki adamlarda acıma duygusundan yoksundurlar karşıdakinin ne hissettiğini asla anlayamazlar. Çünkü empati duyguları doğuştan yoktur. Eğer ölmeseydi emin olun hayatınızın sonuna kadar aynı şeyleri yaşat aktı size.tüm bunları inanın siz kendinizi iyi hissedin diye yazmadım. Biraz yaşam tecrübesi biraz mesleki tecrübe diyelim. Aslında buraya yazarak biraz içinizdeki vicdan azabına çözüm arıyorsunuz. Vicdan azabı duymayın artık. Hayatta bazı insanlar cellat bazı insanlar kurbandır. Siz celladınızdan kurtuldunuz..

Hepinize hayırlı geceler arkadaşlar .
Umarım düzgün cümleler kurup anlaşılır bir şekilde yazabilirim .
Bilmeyenler için belirteyim , eşimi kaybettim öldü o yok artık . Zor bi evliliğim vardı , umutla kurtulmayı beklediğim , sabrettiğim , tevekkül içinde ben de bi gün kurtulurum sağsalim hayırlısıyla dediğim bi evlilikti .
Henüz üç ay olmadı ama olmak üzere .
Zaman çok hızlı geçiyor ama ben sanki hâlâ aynı yerde takılıp kaldım tıkandım .
Tam iyiyim derken başladığım yere geri dönüyorum .
Düşünmemeye çalışıyorum, kendimi oyalıyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum yok yapamıyorum .
Psikolog psikiyatri .
İyi şükür gülme atakları nerdeyse bitti sayılır . Bi de şu ani gelen ağlama krizleri bitse ne güzel olurdu .
Doktorum ağlamanı tutma dedi içine atma dedi , e tutamıyorumki zaten tutayım .
Güzel günlerinizi hatırla dedi .
Ne kolay söylemesi .
İçimde nefret , kızgınlık , öfke bitmediği sürece nasıl hatırlayabilirim .
Mezarına gidiyorum , yaşarken nasıl içimden ağzıma geleni saydıysam , mezarında da içimden söylüyorum her şeyi .
Bazen sessizce dile getiriyorum , rahat mısın , azapta mısın , pişman mısın napıyosun orda diye .
Bak diyorum ben hâlâ ağlıyorum , açtığın yaralar kapanmadı . Huzurum var ama üzgünüm , üzgünüm çünkü ben toparladıkça sen yıkıp perişan ettin .
Hâlâ seviyorsun dedi psikoloğum , normal mi dedim , normal dedi , bence normal değil dedim .
Normal olsa ilaçlarıma ilaç eklemezdi , kontrole gel demezdi . Yakında yine kontrolüm var gitmek istemiyorum , acaba gitmesem kendi kendime başa çıkabilir miyim onu da kestiremiyorum , kendimi tanıyamıyorum . Ben böyle değildim .
Ben çok güçlüydüm , ben ne günler gördüm , ben kaç kere düştüm de yeniden kalktım , her seferinde daha güçlü bastım ama ...
Olmuyo işte darmadağınım
Ölmeseydi hiçbir şey değişmicekti , belki daha da kötü olcaktı , belki de o mezarda yatan ben olcaktım .
O mezarın başında ağlayan benim annem olcaktı , benim çocuklarım ve benim kardeşlerim ...
Takdiri İlahi işte .
Öyle işte arkadaşlar .
Normal mi bu ruh hâlim ?
Nolur bi şey diyin , bi tanıdığım vardı iyileşti çok iyi deyin bi şey diyin bana . Yoruldum ben , mutlu olmak istiyorum , unutamam ama bi yöntem söyleyin , siz bana ablalık yapın ..
Vaktinizi aldım hakkınızı helâl edin .
Yazmasanız da olur mecburiyetiniz yok .
Ama nolur kötü söz demeyin ağlıyorum içim çıktı .
Geçmiş olsun, başın sağolsun, sen sağol. Konunun başını sonunu bilmiyorum. Sadece bu mesajı okudum ve yazmak istedim. Çocukların var mı, kaç yıllık evlisin bilmiyorum ama Allah büyük herşeyi kararlar. İltihaplı bir yaran var ilaçla tedavi edilmeye çalışılan iltihapın kurusada yaranın izi derin kalmış. Bugünler elbet geçicek, hiçbir yara eskisi gibi kalmıyor kaşıdıkça kanatsakda en derin izler kalsa da o kabuklar kuruyacak, o yara elbet geçicek hafifletecek zaman. Zaman herşeyin ilacıdır. Ağlayıp içini boşalt gir suyun altına bir abdest al inanki herşey bir imtihan bu dünyada sevgi bile evlatta sevgi sadece. Ana, baba, kardeş, eş sevilmez mi elbet sevilir ama onlar bile bir yere kadar eşlik ediyor hayatımıza. Doğmak ne kadar doğalsa ölmekde öyle inan ki ecele bir bahane yetiyor. Derdi veren rabbim dermanını da verir. Kendini koy verme Allaha sığın çok örnek var farklı farklı hangini anlatsam senin derdin sana büyük gelir. Affet herşeyi affet inan ki hayat o zaman rayına girer bu dünyada sana verilen yolda o zaman ilerlesin kalpçe affet inan Allah senin hesabını da görür sadece Allaha sığın. Rabbim kolaylık versin unutma bu hayata yalnız gelip yalnız gidiyoruz hakkını vererek yaşamak varken kahretme kendini zamanımız değerli arkadaşım. Allaha emanet ol inşallah rabbim seni esirgesin. Okuyanlar hakkını helal etsin baya uzun oldu.

X