Tarafsızca yoruma ihtiyacım var.

Araba kullanamamanizin özel bir nedeni var mı? Tarafsız yazarsam başka kadınlar için söylediğiniz cümle de iyi değil. Yanlış hatırlamıyorsam evinizi eşinizin annesi almıştı. Gelip ben aldım benim evimsayılır diye köşeye de kurulabilirdi zira yapanlar var. Siz haklisiniz ama boş boş konuşuyor gibi geldi he he diyip istediğinizi yapın bence.

Olsun. Aman bosverin gitsin. Benim de kv bir iki sizlandi aramiyormusum diye. Dedim ben annemi bile zirt pirt aramaya vakit bulamiyorum. Artik sizlanmiyor. Ya da eskiden surekli arardi. Her defasinda acmadim, actigimda da isim oldugunu soyleyince azaltti. Arkamdan konusuyorsa konussun. Cok samimi olmak istemiyorum, boyle de kabul etti sonunda. Benim kafam rahat. Arkamdan konusulanlari takmiyorum.
En güzelibizimki de o model
Çok samimi olmuyorum şimdi yeni gelini olacak
Ona bir nazlaniyor kızda iyi güzel nazliyor
Bakalım yüzünü ne zaman gosterecek
Belki o burada kalacağı icj. Çok çektirmez
Kızı evlendi başka şehirde
Benimde atamam olcak gidicem
Mecbur iyi gecincek onla

Gayet haklısınız.

Eşiniz şu an evde ve siz çalışıyorsunuz. İki kez sizi almaya gelip gitse ne olacak ki.

Eşiniz ne dedi o an, uygun bir cevap vermeliydi bence.

Siz de eşinizin teyzesini bile her yere götürüp getirdiğini, bu koşullarda çalışıp emek veren karısını seve seve getirip götüreceğini dile getirebilirsiniz bence.

Madem kayınvalide sizi sevemedi, ağırlamak vs. için de uğraşmayın bundan sonra.

Kendi oglu bulunmaz hint kumasi çunku. Benim kayinvalide de geldi gitti sacma sapan seyler söyledi, yaptıklarını bir bir oğluna anlatınca ağlama krizlerine girdi. Ben susmustum, ama susmamak gerekirmiş, verin cevabını alttan almayın sakin.
Mesela size gelmiş ya bugün, yarin tekrar gelmelerine ne gerek var? Gördünüz bitti iste bu kadar yüz vermeyin

Bu nedir gerçekten?

Öfkeyle yazdım onu. Benim 2. evliliğim olduğu için beni hor gördüğüne ithafen. Hoş olmamış haklısınız ama burada da benzer konu açıp diktirirme tavsiyesi alanları linç etmiyor muyuz dürüst olun diye? O bir kıyaslamaydı herkesin hayatı kendine sonuçta mevzum da o değil.

Araba kullanamamanizin özel bir nedeni var mı? Tarafsız yazarsam başka kadınlar için söylediğiniz cümle de iyi değil. Yanlış hatırlamıyorsam evinizi eşinizin annesi almıştı. Gelip ben aldım benim evimsayılır diye köşeye de kurulabilirdi zira yapanlar var. Siz haklisiniz ama boş boş konuşuyor gibi geldi he he diyip istediğinizi yapın bence.

Evet bir kızına bir de oğluna aldı. Daha doğrusu zamanında kızına almış, oğluna da babadan kalmıştı biz onu sattık o üstüne para ekledi gibi. Biz de her ay ona kira gibi ödüyorduk eşim işsiz kalmadan önce. Ama maddi konularda oğluna ve kızına destek olur, aksini dersem yalan demiş olurum.

Yeniden merhaba herkese. Aslında hem dün olan depremden dolayı çok üzgün hem de çok yorgunum çok detay veremeyeceğim belki ama yazmak istedim. Bugün eşimle önce yürüyüşe sonra alışverişe çıktık, kakao vs. alırken bir kek yapayım yarın anneni çaya alalım dedim. Sonra eve geldik, çamaşırları katlarken kayınvalidem geldi geçiyorken uğramış. Ben de “sizi yarın çaya davet etmek istiyordum iyi oldu “ dedim. Geliriz sizin geleceğiniz yok dedi imalı imalı, sineye çektim. Yazlıktan iki hafta önce geldi zaten kaldı ki ben hem ev hem işte çalışıyorum iflahım kesilmiş neyse dedim. Sonra işten güçten konu açıldı ben de uzun süredir evde çalıştığımı ama artık konsantre olmakta zorlandığımı bir süre tam gün işe gitmek istediğimi söyledim. Bana aynen şunu dedi “Tabii X’e (oğlu) yorgunluk olacak, iki kere git gel yapacak, iş çıkacak. “ Hiçbir şey diyemedim zaten kalktı gitti. Neden yanında huzursuz hissedip hoşlanmadığımı da anladım yeniden çünkü acaba bende mi problem diye düşünüyordum. Biliyorsunuz yazlık meselesinde hatalı bulmuştuz beni davet beklediğim için. Kadın iki hafta önce geldi, oğlunun evine gelmiyor diye üzülmesin brownie yapıyorum çok güzel oluyor çaya alayım dedim bugün ben.

Beni oğluna yakıştırmadığını ve pek de sevmediğini biliyorum zaten ama bu yaptığı artık ayıp geldi bana. Şu an oğlu işsiz ben çalışıyorum piyasaya göre iyi bir maaşım var, şirketim, imkanlarımız iyi ama servis yok, var da güzergahı bana ters. Ya otobüse binip risk alacağım ya da eşimle gidip gelicem. Ayrıca bütün yaz hasta olan teyze için zart zurt o araba çalıştı, bana gelince dokundu sanırım. Ben araç kullanabilsem böyle bir şey eşim talep etse sorun etmezdim. Ortada bir covid gerçeği var çünkü. Sonra Salı günü gene teyze için bir banka işi olacakmış, eşime dedi ki “Salı çalışacak mı?” E ben odadayım ???? Çalışıyorum dedim ben de, ona da bozuldu biraz.

Malesef yarın çaya gelecekler, kızını da takacak peşine yalnız gelemiyor asla çünkü. Yine iş konusu açılırsa susmak istemiyorum ama haddimi de aşmak istemem yüz yüze bakıcaz neticede. Patlayıp beni oğluna layık görmediğini biliyorum ama bu kadar belli etmesen nasıl olur demem an meselesi çünkü. Peki iş mevzusu açılırsa ne diyebilirim? Bir şey demek istiyorum çünkü hep aynı şeyi yapıyor hep bir kulp buluyor, gelinim çalışıyor oğluma muhtaç olmuyor demiyor.

Babam da böyledir ve benim en tahammül edemediğim şey takdir edilmemek, aksine yerilmek. Oğluna yakıştırmama sebebi 2. evliliğimi yapmış olmam ve eşimden 6 yaş büyük olmam ha bir de iri bir kadın olmam, onlara garip geliyor kendileri 1.55 çünkü ortalama. Oldu o zaman benim de ailem selvi gibi kızımızın yanına aynı boy oğlan olmadı desin, biz de 1.90 kaslı bir damat isterdik desin. Ya da oğlu her haltı yiyip kızlığına dokundurmayan exlerinden biriyle evlenseydi mesela. Ben eşimi seviyorum her haliyle de kabul ettim ama empatiden yoksun, diyalog kurmakta zorlanan, babasız yetiştiği için kadına nasıl davranması gerektiğini bilmeyen bir adam benim kocam. Tabii kuzguna yavrusu anka görünür ama hiç de oğlunu hak etmeyen bir kadın değilim ben. Hak etme mevzuna gelirsek orada dur derim yani.

Öfkeden uzattım kusura bakmayın, okuyanlara teşekkür ederim.
e tabıkı kocam bırakacak benı ıse kım bırakacaktı ya ? sagdan soldan vırus kapıp ogluna bulastırmamı ıstemezdın sende mantıklı kadınsın sonucta

derdım ben olsam :KK70: yuzune kürek yemıs gıbı olurdu dumur etmek lazım

altdan alan tavrınız oldugu ıcın sıneye cekıp sustugunuzda patlamanız daha fena olur ve kendınızı doldurursunuz sıze yuk bu

kaynanalık yapmıs hepımızın kaynanası yemın edıyorum aynı sorsanız soylesenız aman ben ne dedım kı sende pek alıngansın derler sız soylesenız bu gelın benımle ne edepsız konusuyor derler sanırım bellı yasın ustunde ınsanları gormeyıp duymamak gerek ama laf soktugunda da aynı sekılde karsılıgını da vermek gerek tabıkı kendınızı ezdırmeyın ama her soylenenı de kafaya takmayın

Anksiyetem var, seneler evel ehliyet aldım ama İstanbul trafiğimde eşim usta şoför olmasına rağmen iki kaza atlattık dr_yad dr_yad naz niyaz değil becerememek benimkisi esasen zaten.

Sevmeyene zorla sevdiremezsin. Yani ister kavga et, ister kendini değiştir yine olmaz. Önce bunu umursamamakla başla. Benim de eşimin annesi oğluşuna layık görmez sorsan, ama anneme sorsan annem de daha iyisini bulurdun sevdin der. Anneliğin kitabında var herhalde, saygısızlık ettirmediğin sürece sevmemesini takma.
Oğlum yoruluyor dediğinde bir dahakine, anneciğim ben de yoruluyorum hem iş hem ev biliyorsunuz, hayat böyle bir şey yorulmayana ekmek yok gibi inceden kibarcacık rahatsızlığınızı hissettirin.
Ama sevmemesine içten içe üzülüp kendinizi boşuna germeyin. Sevmezse sevmesin. Sevmesi gereken kayınvalide değiş eş.

Sevmeyene zorla sevdiremezsin. Yani ister kavga et, ister kendini değiştir yine olmaz. Önce bunu umursamamakla başla. Benim de eşimin annesi oğluşuna layık görmez sorsan, ama anneme sorsan annem de daha iyisini bulurdun sevdin der. Anneliğin kitabında var herhalde, saygısızlık ettirmediğin sürece sevmemesini takma.
Oğlum yoruluyor dediğinde bir dahakine, anneciğim ben de yoruluyorum hem iş hem ev biliyorsunuz, hayat böyle bir şey yorulmayana ekmek yok gibi inceden kibarcacık rahatsızlığınızı hissettirin.
Ama sevmemesine içten içe üzülüp kendinizi boşuna germeyin. Sevmezse sevmesin. Sevmesi gereken kayınvalide değiş eş.

Kadın öyle ilginç ki bu pandemide hem evde hem işte çalışıyorum yoruluyorum dediğimde “ olsun evden çalışmak kolay, ocağa yemeğini koyarsın” diyor. Her durumu benden iyi biliyor yani sağolsun.

Aklıma geldi, yeni evliyken balayı dönüşünde eşimin teyzesine uğradık. Kayınvalidemi aradı teyze, ay ablaaa ne güzel gelin bulmuşsunuz maşallah, çok güzel kalı gözü boyu posu çok nazar değmesin demişti. Kayınvalideciğim ne dedi dersen e oğlum yakışıklı ondan. Bir yakışıklıya bi güzel demişti🤣🤣🤣 Desin amaan ben çok gülmüştüm buna

Kadın öyle ilginç ki bu pandemide hem evde hem işte çalışıyorum yoruluyorum dediğimde “ olsun evden çalışmak kolay, ocağa yemeğini koyarsın” diyor. Her durumu benden iyi biliyor yani sağolsun.

Aklıma geldi, yeni evliyken balayı dönüşünde eşimin teyzesine uğradık. Kayınvalidemi aradı teyze, ay ablaaa ne güzel gelin bulmuşsunuz maşallah, çok güzel kalı gözü boyu posu çok nazar değmesin demişti. Kayınvalideciğim ne dedi dersen e oğlum yakışıklı ondan. Bir yakışıklıya bi güzel demişti🤣🤣🤣 Desin amaan ben çok gülmüştüm buna
:KK70: gercekten hepsı aynı

Ya Vive, sinirlenip gerilip manyak olmak var, bi de keyifle manyak etmek var.
Ben kvmi çok severim, ciddili severim kadın şeker gibi kadın ve annemin çoğu kez bana tanımadığı saygıyı verebilen bir kadın. Ancak nişandan düğüne, evliliğimizin belki ilk bir senesinde filan saçmaladı kadın.

Tek oğlu, artık ne zannetti, kopardılar benden tek çocuğumu da diye kurdu mu bilmem, öyle insanlar da değiliz ama işte analık, olabilir bir şey diyemiyorum benim de bi oğlum var, bilmem belki ben de evleneceği sıra elimde olmadan saçmalayabilirim (Zannetmiyorum ama işte)...

Öyle iğneli şakalar işittim ki, hangi birini örnek olarak yazsam, bilmiyorum.
Çektim güzelce konuştum "Anneciğim, ben böyle şakalardan hoşlanmıyorum, inciniyorum. Bir art niyetle yapmadığınızı düşünüyorum samimiyetinize güvenerek konuşmak istedim, alışkın değilim; bana yapmasanız olmaz mı?" filan.

"Alışırsın alışırsın" dedi.

Sustum bi süre hani duymazdan geleyim, yok. Ben bilmem mi laf söylemeyi? Söylemiyorum ne kendime yakıştırabiliyorum öylesi iletişimi o sıra, ne ortamı geresim geliyor filan, huzursuzluk safi.
Neyse artık canıma yetti, kvden yüz bulan akrabaları da takılıp duruyorlar bana, bir tebessüm iki tebessüm.
Eşimi de karıştırasım yok problemimi kendim çözmeye alışığım da, zaten o da farkında değil.
Bir gün o günmüş yani, milletin içinde yine iğnele sok takılıyorlar. Kpim de arada katılıyor gülerek, ben de milletin içinde tersledim. "Espriden hiç anlamıyorsun" dedi ben de "Yo bilakis espriden çok iyi anlarım ondan gülemiyorum sizinkilere" dedim. Yüzler düştü.

Oymuş, sonrasında yine bir iki deneme, her seferinde aldı cevabını oturdu. Yüzünü asacak oldu "E espri yapıyorduk hani" deyip yüzüne yüzüne güldüm.
Bitti kesildi.
Akrabalarını da geçirdim sıradan.
"Dili pabuç" da dediler, "Eh sizin ailedekilerinki kösele olmuş, ben de azcık uyuverdim" de dedim ve benzer şeyler...
Neler neler :)

Şimdi bal şeker, cidden hakkını yiyemem kızım diye bakar öyle.. Ama ilk sene öyle bir saçmaladıydı. :)

Çok da kötü bur kadın gibi gelmedi. Kadın niye oğlunun da evi olan bir yere oğlunu görmeye gelemesin ki. Zaten kırk yılda bir geliyormuş. Bazen çok ama çok abartıyorsunuz
Oglunun evi oldugu kadar,gelinin evide ,saygi gostermesi gerekmiyor mu ?
ustelik ogluna gelini bakiyor
O kayinvalidenin kafasi iyi bir kafa degil

X