Tarafsızca yoruma ihtiyacım var.

Ama işte o iyiniyet değil yapmacıklık oluyor

Kv de bunu hissediyor

Neden böyle düşündün ki? Bana göre de sizi davet edecektik ama bugün görüştük demek hiç nazik değil, kadın bekler çünkü oğlunu görmek ister. Ben tutumumda yanlış bir şey görmüyorum, neticede hazırlanıp davet etmişim daha ne yapabilirdim ki. O ne hissederse hissetsin onun problemi çünkü beni sevmiyor.

Neden böyle düşündün ki? Bana göre de sizi davet edecektik ama bugün görüştük demek hiç nazik değil, kadın bekler çünkü oğlunu görmek ister. Ben tutumumda yanlış bir şey görmüyorum, neticede hazırlanıp davet etmişim daha ne yapabilirdim ki. O ne hissederse hissetsin onun problemi çünkü beni sevmiyor.

Çünkü görev gibi çağırmış olduğun hissediliyor

Yani amaç görüşmek değil yasak savmak

Bugün gördüğüm kv yi yarın davet etmem

Haftaya çağırırsın başka zaman görüşülür vs

Ayrıca eşin evde zaten gitsin görüşsün annesi ile sen neden davet edesin ki

Şahsen Bunların gerçek değil göstermelik davranış olduğunu düşündüğüm içim yapmacık dedim ben kv olsam bunu hissederdim

Eşimin olmadığı anlarda laf sokar atağa geçerdim, eşim varken annecim annecim diye peşinde dolanırdım. Ben kafaya takıp düşüneceğime o gelsin burada “gelinim aşağı gelinim yukarı ” diye konu açsın🤷‍♀️
M meredithgrey valla böyle kaynanaya böyle yapılır.. hakedene politika yapcaksin o kudursun. esinin yaninda inadina iyi davran annecim annecim de. O yokken soktugu laflari iade et... yarin bigün esine sikayet edicek esin de kiz daha napsin diye seni savuncak.
Oglan dogurdum diye prens doğurdum saniyo birinin uyandirmasi lazim o kisi de sensin.

İşte kötü gelin olmayayım, oğluna çemkirmesin diye tamamen iyi niyetimden. Ben zaten aynı semtte olmamıza rağmen aramıza müthiş mesafe koydum, çalışıyor olmam da buna şahane kılıf oldu ama mesafeyi de uzatmayalım soğukluk olmasın diye iyi niyetimden malesef.
Sen iyi niyetli yaklaştıkça o daha cok tepene çıkar gelip de kizim neler düşünmüş canim biricik gelinim demez maalesef. O yüzden bosver iyilik yapip kötü olmaktansa yapma yine kötü olcaksin nasilsa 🤷🏼‍♀️

Çünkü görev gibi çağırmış olduğun hissediliyor

Yani amaç görüşmek değil yasak savmak

Bugün gördüğüm kv yi yarın davet etmem

Haftaya çağırırsın başka zaman görüşülür vs

Ayrıca eşin evde zaten gitsin görüşsün annesi ile sen neden davet edesin ki

Şahsen Bunların gerçek değil göstermelik davranış olduğunu düşündüğüm içim yapmacık dedim ben kv olsam bunu hissederdim

Yazmadığımdan kaçırdığın bir detay var o da dün uğradığında beş dakika iyi miyiz diye gelip gittiği yani uzun oturmalı, ikramlı bir ziyaret olmadı. Zaten o şekilde gelecek olsa geçerken uğramaz müsait misiniz diye sorar. Dünkü uğramaydı yani.

Yazmadığımdan kaçırdığın bir detay var o da dün uğradığında beş dakika iyi miyiz diye gelip gittiği yani uzun oturmalı, ikramlı bir ziyaret olmadı. Zaten o şekilde gelecek olsa geçerken uğramaz müsait misiniz diye sorar. Dünkü uğramaydı yani.

Onu anladım ama içeri girmiş oturmuş

Yani beş dakika olmaz ki bizim evde o

Kv nin bebeği yok vs oturur bir saat kalkar

Evde ne varsa ikram edilir gerekirse sadece çay içer

Kapıdan uğramak nasıl olur kv ilişkisinde onu bilemedim sizden çıkıp nereye gitti

Oldu o zaman benim de ailem selvi gibi kızımızın yanına aynı boy oğlan olmadı desin, biz de 1.90 kaslı bir damat isterdik desin. Ya da oğlu her haltı yiyip kızlığına dokundurmayan exlerinden biriyle evlenseydi mesela. Ben eşimi seviyorum her haliyle de kabul ettim ama empatiden yoksun, diyalog kurmakta zorlanan, babasız yetiştiği için kadına nasıl davranması gerektiğini bilmeyen bir adam benim kocam. Tabii kuzguna yavrusu anka görünür ama hiç de oğlunu hak etmeyen bir kadın değilim ben. Hak etme mevzuna gelirsek orada dur derim yani.
Su kismi sinirine veriyorum bebisim, girme hic o konulara bosver,sonra sen suclu olursun,gerek yok.
eşimden 6 yaş büyük olmam ha bir de iri bir kadın olmam
Auuuuv en sevdigim sey lan 😂ben olsam sana bayilirdim, ne guzel guclu kuvvetli on parmaginda on marifetli gelinim var derdim. Oglu himbil mi sanki biraz? Ben burdan oyle hissettim de.
Patlayıp beni oğluna layık görmediğini biliyorum ama bu kadar belli etmesen nasıl olur demem an meselesi çünkü.
Bunu soyle ama herkesin icinde degil,kv ile basbasayken,sahit birakma arkanda 😂

Bir de arabayla birakma meselesinde kvnin soyledigine bosa alinmissin bence. Halihazirda sinirli oldugun icin olabilir veya ters bir anina denk gelmis. Soyle aciklayayim abarttigini hangi anne olsa bunu dusunebilir. Ha her dusundugumuzu soylemeli miyiz elbette hayir. Kendimden ornek vereyim,tek arabamiz var ve ben onunla oglumu okula goturup getiriyorum. Esim bazen atv ile ise gidiyor,bazen taksiye binmek zorunda kaliyor ,bazen de soforlerden birine aldiriyor kendisini saat musaitse. Annem arabayi her bende gordugunde “ayy xe yazik arabasiz kalmis yine yaya mi gitti napti” diye dovunur istisnasiz:KK66: bak bu benim annem yani,kv dese agzima geleni soylemek isterim o an ama annem soyleyince inan batmiyor :KK66: aslinda sinirlenecek bir sey de degil,siradan bir muhabbet. Evet gereksiz ama siradan. Boyle bakmaya calis lutfen 🌸🌸🌸🥰

Eşimin olmadığı anlarda laf sokar atağa geçerdim, eşim varken annecim annecim diye peşinde dolanırdım. Ben kafaya takıp düşüneceğime o gelsin burada “gelinim aşağı gelinim yukarı ” diye konu açsın🤷‍♀️
Cok ikiyüzlü bir taktik. Tek kelimeyle bayildim. Sikayet de edemez kaynana kisisi. Hem tatlim durur hem karnim doyar :)

Eşin napiyor bu kadin boş yaparken? Bana sanki seni çekemiyor gibi geldi. Tam bi eziklik psikolojisi boylu poslu insani kim begenmez kendi oglu da calismiyor sen basarilisin. Bu kadinin kafasindaki kadin figurune cok terssin yani. Eger esin sessis kaliosa demek ki senin yaptıklarına da kalır. Eşinin olmadigi yerde ayar ver. Eşinin seni anlamasini bekleme susuyosa bosver. Vermediğin cevaplar icinde buyur buyur dag olur adamdan sogursun.

İşte kötü gelin olmayayım, oğluna çemkirmesin diye tamamen iyi niyetimden. Ben zaten aynı semtte olmamıza rağmen aramıza müthiş mesafe koydum, çalışıyor olmam da buna şahane kılıf oldu ama mesafeyi de uzatmayalım soğukluk olmasın diye iyi niyetimden malesef.
Bence boş yere çok kafanıza takmayın. Genel olarak bu böyledir herhalde kv gelinleri överlerse ne olacak sanıyolarsa :KK48: Acaba sizde kendinizi kötü mü hissediyorsunuz eşinizden büyüksünüz, ikinci evliliğiniz diyede fazla alınganlık yapıyorsunuz. Hiç yapmayın siz kendinize bakın. En yakınlarımız bile olsa insanların dediklerine takılırsak ohoooo hiç derdimiz bitmez.
Ben kayınvalideme şakayla tatlı dille söylerim çoğu şeyi. Sizde yapmalısınız. Odada siz yokmuş gibi konuştuğunda “ ben burdayım anne bana sorabilirsin bence” diyebilirsiniz en basitinden.
Bence bu iyi niyet gösterinizde doğru. Siz böyle devam edin ama takılmayın. Hee heee deyip geçecen nabacan:halay:Sonuçta atsan atılmazzz satsan satılmazz

Onu anladım ama içeri girmiş oturmuş

Yani beş dakika olmaz ki bizim evde o

Kv nin bebeği yok vs oturur bir saat kalkar

Evde ne varsa ikram edilir gerekirse sadece çay içer

Kapıdan uğramak nasıl olur kv ilişkisinde onu bilemedim sizden çıkıp nereye gitti

Evine gitti canım, aşağıdan geçiyormuş uğramış eşime napıyorsunuz dedi eşim de yemeğe oturuyoruz gel dedi yemem tokum demiş ama geldi, iki hoşbeşden sonra da kalktı.

Evine gitti canım, aşağıdan geçiyormuş uğramış eşime napıyorsunuz dedi eşim de yemeğe oturuyoruz gel dedi yemem tokum demiş ama geldi, iki hoşbeşden sonra da kalktı.
Tamam görüşülmüştür bence

En erken haftaya çağırırım ben

Ve söylerim de yarına davet edecektim bugün görüştük artık kısmetse haftaya görüşürüz diye

Böylelikle görümce ile toplu değil onunla görüşme de sağlanmış olur

Patlayıp beni oğluna layık görmediğini biliyorum ama bu kadar belli etmesen nasıl olur demem an meselesi çünkü.
beni oğluna layık görmediğini biliyorum ama şeklinde başlayan bir cümlenin devamı senin oğlun bana layık mi acaba’dan başka bişey olmamalı. Bunu kafaya takmış gibisin seni bu şekilde sindirmesine izin verme

Bence siz kendi kendinize kompleks yapmışsınız bu yüzden her söyleneni ya fazla ciddiye alıyor ya başka anlamlar yüklüyorsunuz. İnanın anlattıklarınızda mesele edilecek bir şey görmedim ben. Duymayıverin olsun bitsin şahsınıza yönelik bir hakarete varan söylem olursa da verirsiniz cevabını

İşten güçten yazamadım Pazar geldi görümcem ve kayınvalidem, ne işe gidip gelmekten ne de başka şeyden konu açılmadı. Gayet neşelilerdi, kayınvalidem bana laf sokmadı ben de herhangi bir şeyi dile getirmedim. Bundan sonra anında içimden geçeni söyleme, alındımsa belirtme kararı aldım çünkü aksi bana zarar oluyor. Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

Ya benim kocam alıngan olmayan, pek empati de yapamayan rahat bir tip, teflon gibi. Yani ona göre bu sorun değil, o amaçla demedi diyor öylesine dedi diyor. Annesinin beni sevmediğine de inanmıyor, alıngan diyor bana. Yani nasıl desem kafası pek basmıyor bu gelin / kaynana olaylarına da. Cem Yılmaz erkekler biraz saf diyor ya öyle sanırım.
Eşiniz annesiyle büyüdüğü için onun tepkilerini normal karşılıyordur çünkü alışkındır.
Kasıtlı yaptığını asla düşünmez.
Yukarıda demişsiniz ki babasız büyüdüğü için kadına nasıl davranılır bilmiyor..
Bu duruma göre değişir. Kötü huyların olduğu bir babaya sahip olup ezici ve yıkıcı biride olabilirdi.
Ne olursa olsun annesi eşimin gözünde haklı bende bu yüzden kv hakkında onunla konuşmamaya karar verdim.
Ve eşime ikimizin arasında yıpranan sen oluyosun bundan sonra ondan bana benden ona bir şey söyleme. Bizi kendi ilişkimiz içinde bırak iyi olması için çaba sarf etme dedim.
Size de tavsiyem bu. Maalesef haklı da olsanız bazen politik olmanız gerekli. Bunu yaparken kendinizden ödün vermeyin tabi. Eşiniz sizi götürmeyecekte kimi götürecek. Buna kimse karışamaz.

işiniz var gücünüz var güçlü bir kadınsınız. neden araba kullanamıyorsunuz? yazıdan ben öyle anladım. ehliyet yoksa alın ve gerekirse kendinize araba alın kimseye de getir götür için muhtaç olmayın.

Yeniden merhaba herkese. Aslında hem dün olan depremden dolayı çok üzgün hem de çok yorgunum çok detay veremeyeceğim belki ama yazmak istedim. Bugün eşimle önce yürüyüşe sonra alışverişe çıktık, kakao vs. alırken bir kek yapayım yarın anneni çaya alalım dedim. Sonra eve geldik, çamaşırları katlarken kayınvalidem geldi geçiyorken uğramış. Ben de “sizi yarın çaya davet etmek istiyordum iyi oldu “ dedim. Geliriz sizin geleceğiniz yok dedi imalı imalı, sineye çektim. Yazlıktan iki hafta önce geldi zaten kaldı ki ben hem ev hem işte çalışıyorum iflahım kesilmiş neyse dedim. Sonra işten güçten konu açıldı ben de uzun süredir evde çalıştığımı ama artık konsantre olmakta zorlandığımı bir süre tam gün işe gitmek istediğimi söyledim. Bana aynen şunu dedi “Tabii X’e (oğlu) yorgunluk olacak, iki kere git gel yapacak, iş çıkacak. “ Hiçbir şey diyemedim zaten kalktı gitti. Neden yanında huzursuz hissedip hoşlanmadığımı da anladım yeniden çünkü acaba bende mi problem diye düşünüyordum. Biliyorsunuz yazlık meselesinde hatalı bulmuştuz beni davet beklediğim için. Kadın iki hafta önce geldi, oğlunun evine gelmiyor diye üzülmesin brownie yapıyorum çok güzel oluyor çaya alayım dedim bugün ben.

Beni oğluna yakıştırmadığını ve pek de sevmediğini biliyorum zaten ama bu yaptığı artık ayıp geldi bana. Şu an oğlu işsiz ben çalışıyorum piyasaya göre iyi bir maaşım var, şirketim, imkanlarımız iyi ama servis yok, var da güzergahı bana ters. Ya otobüse binip risk alacağım ya da eşimle gidip gelicem. Ayrıca bütün yaz hasta olan teyze için zart zurt o araba çalıştı, bana gelince dokundu sanırım. Ben araç kullanabilsem böyle bir şey eşim talep etse sorun etmezdim. Ortada bir covid gerçeği var çünkü. Sonra Salı günü gene teyze için bir banka işi olacakmış, eşime dedi ki “Salı çalışacak mı?” E ben odadayım ???? Çalışıyorum dedim ben de, ona da bozuldu biraz.

Malesef yarın çaya gelecekler, kızını da takacak peşine yalnız gelemiyor asla çünkü. Yine iş konusu açılırsa susmak istemiyorum ama haddimi de aşmak istemem yüz yüze bakıcaz neticede. Patlayıp beni oğluna layık görmediğini biliyorum ama bu kadar belli etmesen nasıl olur demem an meselesi çünkü. Peki iş mevzusu açılırsa ne diyebilirim? Bir şey demek istiyorum çünkü hep aynı şeyi yapıyor hep bir kulp buluyor, gelinim çalışıyor oğluma muhtaç olmuyor demiyor.

Babam da böyledir ve benim en tahammül edemediğim şey takdir edilmemek, aksine yerilmek. Oğluna yakıştırmama sebebi 2. evliliğimi yapmış olmam ve eşimden 6 yaş büyük olmam ha bir de iri bir kadın olmam, onlara garip geliyor kendileri 1.55 çünkü ortalama. Oldu o zaman benim de ailem selvi gibi kızımızın yanına aynı boy oğlan olmadı desin, biz de 1.90 kaslı bir damat isterdik desin. Ya da oğlu her haltı yiyip kızlığına dokundurmayan exlerinden biriyle evlenseydi mesela. Ben eşimi seviyorum her haliyle de kabul ettim ama empatiden yoksun, diyalog kurmakta zorlanan, babasız yetiştiği için kadına nasıl davranması gerektiğini bilmeyen bir adam benim kocam. Tabii kuzguna yavrusu anka görünür ama hiç de oğlunu hak etmeyen bir kadın değilim ben. Hak etme mevzuna gelirsek orada dur derim yani.

Öfkeden uzattım kusura bakmayın, okuyanlara teşekkür ederim.
Keşke sadece haketme konusunda değilde size söylediği her kötü ima ve lafta kv ye orda dur diyebilseniz

X