Tarlusal / Şu an ağlıyorum sinirlerim bozuldu

konusulacaksey_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
24
3
28
Daha önce de iki kere konu açmıştım benim adetlerim düzensiz ve her gittiğim doktor sende hiçbir şey yok deyip bana hormon ilacı tarlusal verip duruyor ya normalde defalarca kullandığım ilaç şimdi biteli 7 gün oldu leke şeklinde pembe renkli akıntı ile kan geliyor ama onun dışında yok çıldıracağım artık zaten senelerdir adetim hep düzensiz bir de verilen tedavi hep böyle olmuyorsan tarlusal iç ol diyorlar ama oda içtim böyle pembe akıntı ile lekelenme oluyor tam anlamıyla afet göremiyorum ve şu an ağrım var sanki adet olmuşum gibi nolur bana bi akıl verin 26 yaşındayım bekarım . Pkos yok bende. Kaç tane doktora gittim her testi yaptılar her şey temiz diyorlar ya hormon ilacı içmeme rağmen adetim olmuyor böyle olan var mı ?

Pkos nasıl yok? Yoksa düzenli adet olmanız lazım.

Çok geçmiş olsun.
tarlusal’ı bilmiyorum ama lise1’deyken adet göremeyen arkadaşım vardı, doğum kontrol hapı kullanıyordu adet görmek için bir sonraki doktora sorsanız mı acaba?

Canım merhaba ben de düzensiz ve geç adet gören bir kadınım. Geçenlerde kürtaj oldum. Takip ettiğim sayfa bana bitkisel bir macun önerdi. Tamamen bitkisel bir ürün. Bir hafta kullandım ve 28. Günde adet oldum ki ben kırk günden aşağı adet gören bir kadın değilimdir. Arkadaşım pco o da sipariş verdi. Çok faydasını gören varmış adet olamama, sancılı adet görme,pco gibi çeşitli kadınsal probleme iyi geliyormuş ve doğal yani. Sen de ilaç kullanmayı sevmiyorsan bence denemekten bir şey olmaz canım

Pkos nasıl yok? Yoksa düzenli adet olmanız lazım.
Yaklaşık 8-9 tane özel kadın doğum uzmanına göründüm büyük ultrasonla bile baktı pkos olmadığımı söyledi. Pkos öyle sonradan olmaz adet hep düzensiz olur dedi benim öyle değildi bu yaşıma kadar hep düzenli adet oluyordum ben 2-3 senedir bu şekilde düzensizliklerim oldu çok ilaç kullandım ama son 1 senedir adet günüm geldiğinde böyle lekelenme oluyor tarlusal içtim yine 7. Gün pembe bir leke var ama adet değil ağrım da var ne yapacağımı bilmiyorum artık korkudan ve çaresizlikten oturdum ağlıyorum ve bulunduğum şehirde gideceğim doktor kalmadı hepsine gittim çünkü

Çok geçmiş olsun.
tarlusal’ı bilmiyorum ama lise1’deyken adet göremeyen arkadaşım vardı, doğum kontrol hapı kullanıyordu adet görmek için bir sonraki doktora sorsanız mı acaba?
Zaten tarlusal bu yüzden verdi ilacı iç adet ol bi 3. Gün gel hormonuna bakalım olmadı doğum kontrol hapı başlayalım demişti. Şu an 7. Gün ama leke şeklinde var ne yapacağımı şaşırdım artık

Adı ne acaba?

Kan tahlillerin var mı?

Kan tahlillerin var mı?
Mart ayında ki sonucu açıyor sistem diğerlerini göstermiyor oda bu orda bi tanesinin yanında L yazıyor özellikle sordum hayır o önemli değil hormonların gayet normal dedi gelmene daha gerek yok gecikirsen bu ilacı kullan dedi ben yine gittim korktuğum için bana denilen ne ultrasonda ne kanda bir sorun yok bazen böyle olabilir korkmanı gerektiren bir şey yok dedi ama ben adet olamıyorum hormon içtim yine olamıyorum

Eklentiler

• 4654071B-B3E7-40CC-BBBC-BF778E1AD4F9.png
    247 KB · Görüntüleme: 53
Lh kaç?

Lh değerine bakılmamış
Çok ilginç gerçekten. O da bakılması gereken bir şey. Ben kendi teorimi söylemek istiyorum burdan gördüğüm anladığım kadarıyla. Bazen lh fshdan yüksek olur. Bu da yumurtlama da gecikmeler yapar bence. Bu da otomatikman adet düzensizliği demek. Pcoda ekstra rahatsızlıklar da var tabi. Bir de ultrasonda inci dizilimi denen bi görüntü olması gerekiyor. Ultrason görüntüsü bu şekilde olmayınca pko denmiyor.

Doktor da aynısını söyledi çok detaylı baktı yumurtalıkların gayet sağlıklı rahmin de tertemiz dedi tarlusal sökseydi 3. Günü ekstra hormonlara bakacaktı ama işte şu an pembe lekelenmem var ve canımı çok sıkıyor

Tamam canım. Bu stresle hepten geciktireceksin. Kilo aldıysan vermeye çalış yapmıyorsan spor yap delir sorun yoksa.

Tamam canım. Bu stresle hepten geciktireceksin. Kilo aldıysan vermeye çalış yapmıyorsan spor yap delir sorun yoksa.
Tam tersine ben 3 aydır diyetisyene gidiyorum 5 kilo verdim 67 kiloyum ve 3 kilo neredeyse karın yağımdan gitmiş Bekleyeceğim tam 10 gün dolsun doktorumu arayacağım en doğrusu bu galiba

Tam tersine ben 3 aydır diyetisyene gidiyorum 5 kilo verdim 67 kiloyum ve 3 kilo neredeyse karın yağımdan gitmiş Bekleyeceğim tam 10 gün dolsun doktorumu arayacağım en doğrusu bu galiba
Bana yaz yav gelişmeleri. Vallahi çok merak etim neden böyle. Amh da bakılmasını rica et. Bu da toplam yumurta rezervini gösteren bi hormon. Yaşın genç genelde sorun olmaz ama benim düşüktü ve tedavilerle uğraştım bebek için.

Yazacağım mutlaka iki gün sonra üniversite hastanesine gideceğim bir de gerçi oraya da gitmiştim ama bir daha gideceğim bu yaşta bu kadar uğraştırıyorsa evlenince ne olur bilmiyorum bende mi sorun var yoksa doktorlar mı başından savıyor şaştım kaldım

Naturallen istersen bir araştır ınstagram sayfası falan da var hatta memnuniyetleri de paylaşıyorlar

Canim uzulme benimd3 oleydi ilaclar anca beni sisirdi resmen pko oldum snra kilo alinca aslan pencesi otu al kaynat yemeklerden 2 saat snra ic gunu gunune gelir meraklanma ben iciyorum her ay duzenli oluyo artik

Size cevap yazmamı istemiştiniz. Regl oldum 3. Günü gittim sizin bahsettiğiniz lh hormonuna da bakıldı diğer hormonlara da hepsi normal ultrasonda kist gördü 6 aylık doğum kontrol hapı tedavisi verdi şu an ilaç kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…