Taş gibi anneler bi bakabilir mi:)

İlk gebeligimde bi karisim uyguladim buradan buldugum kadinlarin memnun kaldigi bende uyguladim ve sifir çatlak simdi ikinciye hamileyim altinci aydan sonra baslayacagim. Malzemeler saglik ocagi dr evigen redoxon bepantene bunlar vitamin igneleri zaten pahali urunlerin icinde hep e ve c vitaminleri var, bu ignelere kakao yagi ve kakao yagli bi krem vaseline marka kullandim ben karisim ilk haftadan sonra kokuyo c vitaminindrn dolayı ve bi atletimin sadece gobek kismini kesip onu korse gibi giymistim her yaglandiktan sonra artik korseyi bile taksam karnim yagli duruyordu cok emek ettim kokusuna yagina katlandim pehlivan gibi yaglandim ama dogumdan sonra alti aylik bebegim dümdüz catlaksiz gibegimle bikini giyip denize girdigimde işte bu dedim

Hamileyken karnım kurak toprak gibi olmuştu, anında geçiren iki şeyden biri buğday yağı diğeri saf zeytin yağı. Pahalı kremlerdense doğal olan yağları tavsiye ederim. Bu arada taş gibi deyince hemen geldim konuya ama kimse spordan bahsetmemiş :) Hamileyken ve sonrasında pilates yapmanın da çok etkisi var gerçekten, gevşeme ve sıkılaşma konusunda kremler ve yağlar bi yere kadar :KK66:

Hanimlar merhaba. Konuyu gebelik forumuna açmamamin sebebi, oraya yeterince baktim ve orada hep benim gibi heyecanli, merakli ve tecrübesiz anne adayciklari var:)
Genetik mevzusu canım o iki hamilelik geçirdim ve bedenim de bi sıkıntı olmadı biri sezeryan biri normal sezeryan dikiş i dışında bi iz yok

Doğumda ne kullandiniz da hiç çatlamadiniz, yayilmadiniz, tüylenmediniz? Doğumda çatlak başliklarinin hepsini hatmettim; ama dediğim gibi hep "ben şunu da duydum" gibi rivayetlere dayaniyor ya da halâ hamile olup sonuci bilmeyenler yaziyor. Doğurunca da bi buralari hepten unutuyor zaten:)

Piliz help mi!!

Gereğinden fazla kilo almamak için diyetisyene gittim, her gün en az 1 saat tempolu yürüdüm.
Günde 3 lt kadar su içtim (çatlak olmaması için gayet önemli)
Haftada 1 pilates.
Haftasonları bol bol yüzdüm.
Doğuma 11 kilo alarak gittim.
Ben bunları normal doğum olsun diye yapmıştım, belki normal doğum kısmet olmadı ama bu saydıklarım hızlı toparlanmamı sağladı ve çatlaksız bir hamilelik geçirmemi sağladı.
Etkisi ne kadar oldu bilemem ama çatlak olmasın diye için bio oil de kullandım.
Bir de kaşınırken kaşımamak için hep tırnaklarımı dipten kestim.

Son düzenleme:
ben badem yağı almıştım onu sürüyordum. o da hangi ara aklıma gelirse yani... karnım da çatlama olmadı gene de .lakin göbeğin altı büzüş büzüş kalmıştı. onu da sporla toparladım. sar göbeğini diyip duruyorlardı yaz ayında sıcaktan göbek sarılır mı dedim.spor yapar eski halinden daha güzel hale getiririm dedim. dediğimi yaptım :KK53::KK53::sampiyon:

Hanimlar merhaba. Konuyu gebelik forumuna açmamamin sebebi, oraya yeterince baktim ve orada hep benim gibi heyecanli, merakli ve tecrübesiz anne adayciklari var:)

Doğumda ne kullandiniz da hiç çatlamadiniz, yayilmadiniz, tüylenmediniz? Doğumda çatlak başliklarinin hepsini hatmettim; ama dediğim gibi hep "ben şunu da duydum" gibi rivayetlere dayaniyor ya da halâ hamile olup sonuci bilmeyenler yaziyor. Doğurunca da bi buralari hepten unutuyor zaten:)

Piliz help mi!!
Duştan sonra bebe yağı
Sabahları lierac
Yatarken nivea vücut kremi
Bol bol su içtim
Sağ ve solda üçer dörder çatlağım oldu Kırmızılar onlardan nasıl kurtuluciiiiiiiiiiiim

Az yedim . Yürüyüş yaptım . Her iki hamileliğimde de 9 ar kilo aldım . Hiç çatlağım yok...

Her dustan sonra bebe yagi surdum. usenmedikce yatarken vücut kremi surdum. firsat bulsukca yuruyus yaptim. Gunde 3 lt su ictim ve sifir catlak. Ama doktorum genetigin sansli dedi.

Bol su ictim, gunde 2 defa bebek yagi surdum.cok sukur ne catlak ne baska bi sikinti olmadi.ki ben 93 kiloya cikmistim.30 kilo aldim:KK66: sonrasinda da bol yuruyus, bol su ve emzirerek bi guzel eski kiloma dondum.Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin
Vuuu ne kadar kilo almisin canım 12 kilo aldım 4 unu veremeden geri hamile kaldim şimdi 71 kiloyum bakım doğuma kadar kaç olacam:anneadayı:

Benim son aya kadar hiç olmadı cildim esnekmis bende onemsemedim son ay bı baktım çatlaklar ayukka çıkmış ama yapacak birşey kalmamıştı :eek:

Kızlar ben hiç kilo almadım :)) 6 aylık olduk maşallah 58 ile hamile kaldım şuan 60'ım.Bu kilom 2 aydır stabil. Bundan sonra kilo alır mıyım şimdilik çatlağımda yok :) Maşallah

12 kilo almistim, catlamaya musait bir cildim var. her dustan sonra bebe yagi veya hindistan cevizi yagi veya nivea repaire care el kremi surdum. alerjim ve dusuk riskim oldugu icin mecburen dusumu hep ilik/soguk su ile aldim. ve karnimda hic catlagim olmadi. ama popomda ve bacagimin ic kisminda catlaklarim var maalesef. oralara hic bir sey surmemistim bu arada

Çatlak oluşumı genetik ve cilt elastikiyetiyle bağlantılı bişey...ben o yağların ve kremlerin çok etkili olduğınu düşünmüyorum. Ben çok kaşınınca bebe yağı sürüyordum...yani çatlayacaksan çatlıyorsun...ben 36. Haftada herbiri 2.400 gr dan iki kız bebek doğurdum :KK48: Toplam 13 kilo aldım, hep yattığım hiç yürüyenediğim berbat bir hamilelik hikayem var ama beni kurtaran günde yaklaşık 3,5 lt su içmem ve protein ağırlıklı beslenmem oldu. Hergün mutlaka bir yumurta, bir muz, bir bardak süt ve mevsimi olduğundan portakal suyunu hiç aksatmadım..hem fazla kilo almadım hemde çok çatlamadım..karnımda bir miktar var ama beyaz olanlardan uzaktan hiçbirşey belli olmuyor...tabi birde doktorumun bana ufak jesti sezeryan yaptıktan sonra karın kaslarıma ufak bir dokunuş yapmış pek sarkmadı...
Ay çok seneler geçmiş ama hsngi doktir bu güzel insan :) ben de eski kilomac dönmüştüm ama sarkarak :KK43:

Piliz help mi!!

Ben hem tecrübeli anne hem heyecanlı anne grubuna dahilim. Bugün evdeyim vaktim de varken az grupta dolaşıyorum özellikle çatlak sorularına yazıyorum çünkü bunu paylaşmak bence hayır işi. :KK70: canım link kopyalayıp atamıyorm beceriksizim biraz. Bizzat kendi yaptığım tarif var ona özel de konu açmıştım. Benim açtığım konulardan bulabilirsin. Çok şükür ikinci gebeliğimdeyim ve hiç çatlağım yok :KK73: yalnız muhakkak tarif ile beraber ordaki tavsiyelerimi de uygulayın. Sevgiler..

Piliz help mi!!
Genetik olması ile beraber zayıf gebe şişman gebe hiç farketmiyor çatlaklar kaçınılmaz olabiliyor . Vücudumu normalde de asla nemsiz bırakan biri değilim , ayrıca gebe kalmadan önce fitness yapıyordum hamileyken de ufak tefek egzersizlerle devam ettim haşlanmış yumurta 3 litre su egzersiz ile bazen 4 e çıkabiliyor. Onun dışında sağlıksız gıdalardan uzak dururum kızartma dışardan yemek gibi bı alışkanlığım da yok. Not: buna rağmen göğüs çatlağı yaşadım. Ve popo üstü . Ben şöyle düşünüyorum belki bunları yapmasam gözle görülür şekilde çok olacakti. Bana hastanede arkadan atlet önden hamile diyorlardı doktorlar .

Ben iki doğum yaptım ikisinde de sıfır çatlak ne karnımda ne bacağımda ne de göğsümde hiç çatlak oluşmadı lierac krem kullandım hamileliğimin 20. Haftasından sonuna kadar her gün kullandım arada unutup bi kaç gün aksattığımda oldu kesinlikle lierac kremi tavsiye ederim

Ben hamilelikde 5 6 kilo aldım, bi tek karnım büyüyordu ,vücudumdam kilo almadım hiç, krem de sürdüm ve buna rağmen çatlak çatlak göbeğim ve hala geçmiyor 1 seneden fazladır , çok üzgünüm :KK61::cry:

X