Tatil Zamanı

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
46
Bir yandan tatile gideceğiniz için seviniyor, diğer yandan bavul hazırlama buhranı geçiriyorsanız, sakinleşin. Bu konuda birkaç önerimiz var. Tatile gitme fikri her ne kadar heyecan verici olsa da, işin sıkıcı kısmı bavul hazırlamaktır. İster bir haftalığına, ister bir aylığına gidiyor olun fark etmez. O giysiler yatak ve bilumum koltuklar üzerinde kat kat yığıldıkça, az ve öz götüreyim deyip de her türlü çabaya rağmen bavulları, çantaları doldurdukça içiniz sıkılır da sıkılır. Bu yorucu işten kaytarmak mümkün olmadığına göre, tüm gardrobunuzu
taşımadan nasıl bavul hazırlanacağı konusunda birkaç öneri sunalım istedik. İlk önerimiz giymeyi sevdiğiniz ve sık giydiğiniz şeyleri yanınıza almanız yolunda. Farkında mısınız bilmem ama, çoğu zaman ne kadar alışveriş yaparsak yapalım, hep aynı şeyleri üniforma gibi giymeye devam ederiz. Bu nedenle kesin giyeceğinizden emin olmadığınız giysilere elinizi bile sürmeyin. Asla "belki" demeyin. Çünkü "belki" aslında "asla" demektir.
Aldığınız alt ve üstlerin birbirleriyle eşlenebilir olmasına dikkat edin. Eğer tek arzunuz plajda takılıp sakin bir tatil geçirmekse, o zaman plaj giysilerinizi seçip, diğer giysilerinizi de bunlara uyacak şekilde belirleyin.

İki bikini ya da mayo bir haftalık tatil için yeterli olacaktır. Eğer daha uzun bir süre için tatile gidiyorsanız, o zaman bundan fazlasını alabilirsiniz. Hem zaten fazla yer de kaplamazlar.
Çantanızdaki en değerli parçalardan biri pareonuz olacak. Çünkü seçtiğiniz modele göre, pareoyu hem sahilde örtünmek için, hem elbise, hem de etek olarak kullanabilirsiniz. Şık bir plaj görüntüsü için mayonuzla uyumlu olan bir pareoyu tercih edin.

Diz hizasında ince tiril bir kumaştan bir etek da olmazsa olmazlarınız arasında. Bu eteği kollu ve kolsuz tişörtlerle giyebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerdeki üstleri, şort, ince pantalon ve etekle değişimli olarak kullanabilirsiniz.

Akşam için küçük, ince bir elbise ideal olacaktır. Bunu az topuklu bir ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz.

Gün içerisinde etrafı dolaşmak ya da alışveriş için biraz da şık görünmek istiyorsanız, hafif bir keten ceket, bununla uyumlu pantalon ve/veya bir etek giyebilirsiniz. Düz veya pastel tonlarda bir tişört kıyafetinizi tamamlar. Gittiğiniz yerin havası çok sıcaksa ceketten vazgeçin ama akşam serinliğini düşünerek böyle bir ceketin, ya da ince bir hırkanın yanınızda olmasında fayda vardır.

İnce kottan bir ceket de gene gündüz ya da akşam için tercih edilebilir bir seçenektir. Üstelik her tür elbise, etek ve pantalonla da kullanılabilir.

Parmak arası terlikler kumsal ve günlük dolaşma için birebirdir. Ayrıca bir çift spor ayakkabı ile, akşam giymek üzere de biraz da şık bir başka ayakkabı almak ideal olacaktır.

Kullanacağınız aksesuar ve mücevherlerle giysilerinizin havasını değiştirebilirsiniz ama yanınıza çok değerli bir şey almayın.

Son önerimiz biraz saçma ve sıkıcı gelebilir ama gerçekten işe yarıyor. Dizi dizi fotoğraflar ve nefis yanık bir tenle tatilden döndüğünüzde, bu tatil için yanınıza neler aldığınızı, neyi kullanıp, neyi kullanmadığınızı bir yere not alın. Böylece bir dahaki sefere boş bir bavulla başbaşa kalıp da yanınıza ne alacağınızı bilemediğinizde, işe sıfırdan başlamak yerine bu notlardan faydalanabilirsiniz.

Yanınıza neler alabilirsiniz?

2 bikini ya da mayo
1-2 pareo
Şort
Sahilde giymek üzere bir tişört
2-4 kolsuz/kollu tişört
Kamuflaj pantalonu gibi hafif bir pantalon
Pamuklu ya da ipekliden diz hizasından bir etek
Hafif bir ceket
Kot (Gideceğiniz yer çok sıcaksa, almayabilirsiniz)
Bir elbise
Serin geceler için şal ya da hırka
Gündüz için ince spor ayakkabılar
Sahil için parmak arası terlik
Gece için bir çift ayakkabı
Aksesuar/takı
Plaj çantası (yolda, ya da dolaşırken de yanınızda taşıyabilirsiniz)
Gece çantası
Makyaj malzemesi/temizleyiciler

alıntıdır...
 
not alın !!!! yaz bitmeden yapılacak 20 şey var :)
http://zeynebin.blogspot.com/2012/08/not-alin-yaz-bitmeden-yaplacak-20-sey.html?spref=fb[/URL]
 
X