Tatli krizi

Tarçın hamilelikte ölçülü miktarda kullanılabilir. Hamilelikte risk taşıyabilecek bütün besinler için doktorunuza danışmanız daha sonra doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda tüketmeniz sağlıklı hamilelik için en doğru olandır. Anne adayları 9 aylık hamilelik sürecinde hamilelikte çok da gerekli olmayan tarçın kullanımını erteleyebilir. Diyet yapanların tercih ettiği bitkilerden olan tarçın doygunluk hissi yarattığı için anne adayının iştahını keserek bebeğin gelişimini etkileyebilir. Müshil özelliği anne adayında ishale neden olur ve mide bulantılarını tetikleyebilir. Hamilelikte tarçının aşırı miktarda tüketimi kasılmalara neden olarak erken doğum veya düşük olmasına neden olabilir.

Tarçın aşırı tüketilirse hamilelikte alerjik sonuçlar doğurabilir, mide ekşimesine yol açar ve kabızlığa neden olabilir.

Tarçının her gün olmasa da yemeklerde ve nadiren çayının ölçülü kullanımı hamilelikte; kalsiyum eksikliğine iyi gelir. İçerinde kalsiyum, manganez ve demir mineralleri barındıran tarçın lifli bir besin olmasıyla da yarar sağlar. Bağ ağrısı ve migrene iyi gelir, kan şekerini dengeler hamileliğe bağlı diyabeti engeller.

Yararlarına rağmen hamilelikte tüketmemekte fayda vardır. Tüketilecekse de, haftalık 100 gr altında bir miktar tercih edilmelidir.

Diyor bir yazıda
Çok teşekkürler canım o zaman tarçın olayı da yalan oldu. Hamilelikte hiçbirşeyi çok abartmamak lazım maalesef
Benmde öyle pastayı affetmem ama her zmn yapmak sıkıntı. Baklava zaten yurtdşndym bulamıyrm yoksa canım çektği çok tatlı var. Beni nutella kesiyo mesela. Ama pasta yerim mesela. Sende kendnce tiksinebilecgn yada seni az haliyle tatmn edeblck tatlılar keşfedeblrsn. Birde canım şöyle bir tavsiye dışarda satılan pasta ve baklavalardan özellkle hamilykn uzak durmanı tavsye ederm. Babam pastaneci ve kendi bile yemez çoğu üründen aşırı şeker yüklü olduğu için. Ve çoğu mekanda baklavaya glkz falan kullanılıyor biliyosndr. En azndan şerbtli tatlı yemeye dikkat et bebkten ziyade bizede çok zararlı. Sütlü az şekerli evde puding tarzı şeyler deneyeblrsn. Anlıyrm seni çnkü adet zamanlarmda afedersn kusma derecsne gelnceye kadr yerdm ben:))
Yok canım baklava benim hayallerimi süslüyor ama yemedim ben de bir kere belki yedim hamilelik boyunca genelde sütlü tatlı tercih ediyorum ama hazir olarak en çok çikolata aliyorum

L

Hayat felsefem atın ölümü arpadan olsun bacım yi gitsin bosssver ya...
Az yiyen derviş açlıktan gebermis..
Ayağını cikolotani al oyle uzat..
Sakla pastani gelir zamanı ( gece için ezilince yersin)
Pastaya fazladan krema sikmislar pasta yine pasta..
Ev alma, baklava al..
Görünen tatlı yemeden geçilmez...
Bak ne güzel atasozlerimiz var tatlı sevgisiyle ilgili... Boyle degilmiydi bunlar ya...
Atalarımız bilmiş de demiş tabii ki ve biz de büyük sözü dinleriz her zaman sağol bacım cansin az önce yediğim dilimi şerefine yedim. Artık gönül rahatlığıyla uyuyabilirim

Atalarımız bilmiş de demiş tabii ki ve biz de büyük sözü dinleriz her zaman sağol bacım cansin az önce yediğim dilimi şerefine yedim. Artık gönül rahatlığıyla uyuyabilirim

Hic serefime tatlı bisiler yenmemisti şuan çok gururum oksandi bende senin şerefine bi gofret gomerim bak çok gaza geldim...:KK53: Afiyet olsun bu arada yarasın bebisine ohh...

X